Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Pomnik AK w Krakowie - Wstęga Pamięci

Pomnik AK w Krakowie - Wstęga Pamięci

Kraków

Wspieram AK! Projekt autorski, laureata konkursu na Pomnik AK w Krakowie Alexandra Andrzeja Smagi. Artysta żyje i pracuje w Wiedniu i Krakowie. Historia rodziny architekta jest bezpośrednio powiązana z losami Polski Walczącej i z Armią Krajowa.
Inicjatorem idei budowy Pomnika jest Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, który z dumą wspieramy.
Smaga ukończył studia architektury na Politechnice Wiedeńskiej z wyróżnieniem. Studiowal w Paryżu w Ecole de Architecture w Wersalu i na Akademii Sztuk Pięknych (Akademie fuer Angewandte Kunst) w Wiedniu.

Pracuje jako samodzielny architekt i designer. Jest współzałożycielem studia architektonicznego CSA w Wiedniu. Pracował nad wieloma projektami i konkursami architektonicznymi w Stanach Zjednoczonych, we Francji, w Niemczech i w Austrii.
Laureat konkursów architektonicznych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1569 Wspierający

128% Postęp

385615 PLN z 300000 PLN

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 19.04.2016 02:02

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

RSS

ZAPROSZENIE - WOLNY WSTĘP DLA UCZESTNIKÓW AKCJI POLAKPOTRAFI Dodano 27.10.2017, godz. 18:27

Przygotowaliśmy dla Państwa wejście do Filharmonii Krakowskiej za zaproszeniem .

Sznowni Państwo! Drodzy Przyjaciele!

 

Świętujcie z nami Dzień Niepodległości Polski !

 

Fundacja Wstęga Pamięci we wspólpracy z Narodowym Centrum Kultury zorganizowała uroczysty

koncert w Filharmonii Krakowskiej. Świętujmy wspólnie przy udziale znakomitej artystki

Katy Carr i Orkiestry Passion Art

 

„ W hołdzie Niepodległej i żołnierzom AK” .

 

Koncert ten dedykowany jest również inicjatorom pomnika AK, ostatnim żyjącym bohaterom Armii Krajowej.

 

Patronat honorowy nad koncertem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Uwaga: Wszystkich zainteresowanych przybyciem na koncert prosimy o przesłanie potwierdzenia rezerwacji z podaniem liczby miejsc, na adres mailowy fundacja@wstegapamieci.com do 09.11.2017.

 

z HASŁEM 'KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ'

 

facebook: https://www.facebook.com/events/448373225560188/?acontext=%7B%22ref%22%3A%2222%22%2C%22feed_story_type%22%3A%2222%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D&pnref=story

 

Uwaga tylko wiadomości z prawidłowym hasłem będą procedurowane.

 

Na podany adres mailowy otrzymają Państwo miejscówkę z wolnym wstępem na salę Filharmonii

Krakowskiej, ul. Zwierzyniecka 1, 31-103 Kraków, w dniu 11.11. 2017 , godz.19.30 .

 

www.wstegapamieci.com

Koncert galowy „W hołdzie 99. Niepodległej i żołnierzom AK” Dodano 15.10.2017, godz. 21:21

Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele!

Świętujcie z nami Dzień Niepodległości Polski !

Fundacja Wstęga Pamięci we wspólpracy z Narodowym Centrum Kultury zorganizowała uroczysty koncert w Filharmonii Krakowskiej. Świętujmy wspólnie przy udziale znakomitej artystki Katy Carr i Orkiestry Passion Art.

Koncert ten dedykowany jest również inicjatorom pomnika AK, ostatnim żyjącym bohaterom Armii Krajowej.

Tym sposobem pragniemy również serdecznie podziękować naszym przyjaciołom, którzy tak licznie wsparli nasz projekt podczas Akcji \'Polak Potrafi\'.

Patronat honorowy nad koncertem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przygotowaliśmy dla Państwa wejście do Filharmonii Krakowskiej za zaproszeniem .

Wszystkich zainteresowanych przybyciem na koncert prosimy o przesłanie potwierdzenia rezerwacji
z podaniem liczby miejsc, na adres mailowy info@akmemorial.pl do 09.11.2017.

z HASŁEM \'KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ'

Uwaga tylko wiadomości z prawidłowym hasłem będą procedurowane.

Na podany adres mailowy otrzymają Państwo miejscówkę z wolnym wstępem na salę Filharmonii
Krakowskiej, ul. Zwierzyniecka 1, 31-103 Kraków, w dniu 11.11. 2017 , godz.19.30 .

Prosimy o nadsyłanie swoich zgłoszeń w jak najszybszym terminie ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

pozdrawia

Ekipa WSTĘGA PAMIĘCI

IPN dodaje do każdej paczki ryngrafy AK Dodano 29.11.2016, godz. 15:07

Witamy, Nagrody są stopniowo wysyłane, proszę uzbroić się w cierpliwość. Na pewno o Panu nie zapomnimy.Waszą najwyższą nagrodą będzie jednak umieszczenie na tablicy pamiątkowej pod Wawelem.
Przewidujemy 27 wrzesnia 2017 jako datę odsłonięcia pomnika pod Wawelem. Przed zakończeniem projektu nie ma żadnego obowiązku nagradzania darczyńców. Proces wysłania nagród będzie zakończony przed swiętami bożego narodzenia.

IPN dodaje do każdej paczki, która jeszcze nie została wysłana ryngrafy AK. Jestesmy w stałym konatkcie z e sponsorami dla pozyskania nowych nagród. Ale jak rozumiecie nie jest naszym głownym zadaniem pozyskiwaniem nagród ale wybudowanie wielkiego memoriału Polski przy udziale jak najwięcej przyjaciół. Jest to duży projekt o budżecie 1,5 mln PLN. W tej chwili jesteśmy w trakcie zamykania zbiórki i przygotowania projektu wykonawczego wspólnie z weteranami. Dokończylismy fazę wyslania pakietów rotmistrzów i majorów (wysyłki krajowe). Jeśłi checie szybciej to możecie dołączyć do grona wolontariuszy. Przygotujemy ciekawe akcję na wiosnę w miejscu pomnika pod Wawelem. Będzie się działo! Pozdrawia EKIPA WSTĘGI PAMIĘCI
Dodano: 27.09.2017, 21:04
  sgfi
sgfi
witam, proszę o udzielenie odpowiedzi - kiedy nastąpi odsłonięcie Pomnika?
Dodano: 15.09.2017, 18:02
  pawel.pycinski
pawel.pycinski
Witam
mimo państwa zapewnień nic nie zostało do mnie przesłane nie jestem też informowany co dalej z budową pomnika na którego budowę też wysłałem państwu pieniądze. Proszę o odpowiedź co się dzieje w tej sprawie.
Dodano: 09.08.2017, 10:29
  slavek.ferenc
slavek.ferenc
Nadal nie otrzymałem przesyłki, to już chyba lekka przesada? kontaktu zero.

Ważny sukces w projekcie Pomnik AK Wstęga Pamięci Dodano 25.11.2016, godz. 14:38

Szanowni przyjaciele,
Pragniemy Was poinformować że Ekipa Wstęgi Pamięci jest w trakcie zakończenia akcji zbiórki pośród dużych sponsorów która pozwala nam na sfinansowanie całego pomnika pod Wawelem i nie tylko elementu wstęgi. Całkowity koszt inwestycji z Ogrodem to jednak 1,5 mio PLN. Podjęliśmy wspólnie z weteranami rozmowy z dużymi sponsorami (Tauron, Lotos itd.,) i przedstawicielami miasta Krakowa. Możemy liczyć na przychylność i pomoc Miasta Krakowa w realizacji projektu.
Fundacja Wstęga Pamięci powołana aby udzielić pomoc dla pomnika została inwestorem pomnika wspólnie z urzędem miastem. Rozpoczęcie prac budowlanych na wiosnę 2017. Przewidujemy odsłonięcie pomnika wd 27.9.2017. Lokalizacja pomnika zatwierdzona. Jestesmy w tej chwili w trakcie przygotowania projektu budowlanego na bazie mapy geodezyjnej która została przez nas zamówiona. W początek listopada odnieśliśmy niezły sukces otrzymalismy wstepną zgodę konserwatora wojewódzkiego odnosnie wysokości i kształtu pomnika pod Wawelem!

W tej chwili trzy Ekipy naraz pracują nad projektem i wysyłkami. Chętnie przyjmujemy nowych wolontariuszy i osób które nam chća pomóc w tym ważnym projekcie dla naszych bohaterów. Przepraszamy za spóźnienie spowodowane przez zamówienie takiej wielkiej ilości paczek u Poczty Polskiej. IPN nam dodaje do kązdej paczki, która jeszcze nie została dostarczona swoje pamiątkowe Ryngrafy AK.

Waszą najwyższą nagrodą będzie jednak umieszczenie na specialnej tablicy pamiątkowej w Ogrodzie Pamięci Narodowej pod Wawelem. Aby to się udało musimy się jeszcze wiele popracować. Otrzymujemy bardzo dużo wiadomości i staramy się na każdą odpisać. Prosimy o jeszsze troszke cierpliwośći. Prosze czytajcie nasze newslettery. Trzymamy Was na bięząco!

Wkrótce ogłaszamy całkowite pokrycie kosztów budowy Pomnik AK \'Wstęga Pamięci\' i Ogrodu Pamięci Narodowej w radiu i w telewizji! trzymajcie nam kciuki! Zapwenienie całkowitego budżetu projektu dla bohaterów AK to nasz wielki cel na 2016!

Dzięki Waszej ogromnej pomocy i naszego wspólnego wkłądu wypełniami testament AK!

pozdrawia
EKIPA WSTĘGI PAMIĘCI
Dodano: 08.12.2016, 1:16
  Dawid Kozłowski (Koza)
Dawid Kozłowski (Koza)
Nie kazdy mieszka w Polsce i posiada polskie znaki w klawiaturze. Tak dla informacji ,jesli Panska wypowiedz dotyczy mojej pisowni , Pozdrawiam .
Dodano: 29.11.2016, 16:25
  sgfi
sgfi
Sugerowałbym w przyszłości popracować nad pisownią :)
Dodano: 29.11.2016, 16:24
  sgfi
sgfi
Wszystkie osoby proszę o cierpliwość, dyplomy są wysyłane (ja otrzymałem dyplom w dniu wczorajszym) zatem faktycznie organizator tej wspaniałej akcji ma spore obsunięcia. Z niecierpliwością czekam na pomnik bo to będzie kluczowy wyznacznik powodzenia projektu.
Pozdrawiam wszystkich

NAPISY - Ankieta dla wszystkich uczestników "AKcji Polakpotrafi" Dodano 27.09.2016, godz. 8:28

dla wszystkich uczestników AKcji polakpotrafi - NAPISY NA POMNIKU AK 'WSTĘGA PAMIĘCI' - jesli nie chcesz wzpełnić ankiete za pomocą facebooku przeslij nam twoją odpowiedź "ANKIETA + NUMER odpowiedzi" np. "ANKIETA odpowiedz 1)" na adres info@akmemorial.pl

Które napisy powinny być umieszczone na Pomniku AK 'Wstęga Pamięci' u stóp Wawelu, po wewnętrznej stronie bryły wijającej się wstęgi wokół placu o kształcie granic II RP?
Pomniki to według definicji szczególne miejsca pamięci lub objekty o charakterze artystycznym. Przypominają nam ważne wydarzenia albo osoby z historii. Pomnik który milczy wydaje sie pustym i nudnym ale może rozwijać wręcz silną symbolike. Natomiast pomniki które noszą za dużo informacji w formie ścisłej wiedzy pełnią swoją funkcje ale ryzykują utratę ducha artystycznego i wydają się przegadane. Ważne są harmonia, całokształt, i przekaz pomnika.
Twoje zdanie jest dla nas ważne! Ankieta ma charakter wolny, doradczy i niewiążący. Treści i napisy na pomnik będą opracowane przez historyków AK. Ankieta trwa do 3.10.2016. -

1) jestem za umieszczeniem jak najwięcej napisów: cała historia AK "Pomnik ksiązka"
2) tylko sama wiedza symboliczna: najważniejsze akcje AK, pomniki to nie książki.
3) hymn AK wiersz Zbigniewa Kabaty ps bobo "Byłąs nasza radością i dumą..."
4) wiedza symboliczna: Naważniejsze akcje AK, Cichociemni, Zegota, znaki jednostek AK
5) wiedza symboliczna lecz we wszystkich językach Europy

zapraszamy do udziału i czekamy na Wasze odpowiedzi :)

pozdrawia
EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI
Dodano: 10.03.2017, 17:25
  Dawid Kozłowski (Koza)
Dawid Kozłowski (Koza)
Nic nie otrzymalem totalnie nic . Ciagle wymowki i zbywanie darczyncow , juz nie mowiac o jakimkolwiek kontakcie . Jest juz marzec 2017 i wciaz NIC nie dotarlo do mnie . Istny kabaret ,a nie zbiorka na szczytny cel .
Dodano: 12.10.2016, 9:50
  Angelika
Angelika
Myślę, że punkt 4 chociaż dziwne jest to, że wymyślacie coraz więcej a do tych, którzy wsparli projekt nie wysłaliście tego co obiecaliście a tu kolejne pomysły, mimo że już we wrześniu miała ruszyć wysyłka, już nie mówiąc o tym czy w ogóle nazwiska darczyńców pojawią się na tablicach... Faktycznie jak ktoś tutaj wcześniej wspomniał nie poważne zachowanie.
Dodano: 03.10.2016, 18:55
  romanilu
romanilu
5.wiedza symboliczna lecz we wszystkich językach Europy
- lub więcej, ale tylko po polsku i angielsku

Zapraszamy do udziału w głosowaniu ws. napisów na pomnik AK! Dodano 26.09.2016, godz. 11:20

NAPISY NA POMNIKU AK 'WSTĘGA PAMIĘCI. Twoje zdanie jest dla nas ważne.

głosuj tutaj: https://www.facebook.com/groups/popieramak/
Dodano: 26.09.2016, 23:35
  Radosław Pająk
Radosław Pająk
Ja też nie korzystam z FB. Ponieważ Kraków odwiedza wielu turystów z zagranicy to informacja na pewno powinna być w kilku językach.
Dodano: 26.09.2016, 18:21
  Dominik Kasprzyk
Dominik Kasprzyk
proszę udostępnić inną formę głosowania - NIE KAŻDY KORZYSTA Z ŻYDOWSKIEGO FB !!!
Dodano: 26.09.2016, 18:02
  wmnichw
wmnichw
Opcja 4

NAPISY NA POMNIKU AK 'WSTĘGA PAMIĘCI. Twoje zdanie jest ważne! Dodano 25.09.2016, godz. 13:58

NAPISY NA POMNIKU AK 'WSTĘGA PAMIĘCI'
Twoje zdanie jest dla nas ważne. Zapraszamy do udziału w wpecjalnej ankiecie. Tylko dla uczestników akcji polakpotrafi i członków grupy popieramak.pl ! dołącz do grupy

website: https://www.facebook.com/groups/popieramak/

Email: popieramak@groups.facebook.com


Które napisy powinny być umieszczone na Pomniku AK Wstęga Pamięci u stóp Wawelu, po wewnętrznej stronie bryły wijającej się wstęgi wokół placu o kształcie granic II RP.
Twoje zdanie jest dla nas ważne! Ankieta ma charakter wolny, doradczy i niewiążący. Treści i napisy na pomnik będą opracowane przez historyków AK. Ankieta trwa do 3.10.2016.
Dodano: 26.09.2016, 8:12
  ata_
ata_
Również nie mam fejsa. Głosuję za 4.
Dodano: 26.09.2016, 7:22
  zgodna
zgodna
wiedza symboliczna ale może nie "we wszystkich językach Europy" bo to praktycznie niewykonalne ale też po angielsku
Dodano: 25.09.2016, 22:51
  Grażyna i Jerzy
Grażyna i Jerzy
Brak FB, wybieram opcje 4. Jak jest nadmiar informacji, to nie bedzie czytana.

INFORMACJA DLA MAJORÓW, ROTMISTRZÓW I MECENASÓW PAKIETÓW WYŻSZ. Dodano 20.09.2016, godz. 21:10

- otrzymalismy już wszystkie nagrody od naszych sponsorów: dyplomy, koszulki, albumy !!! zdjęcia można oglądać na facebooku: https://www.facebook.com/KrakowPomnikAK/photos/a.173217472884720.1073741830.161484934057974/522205551319242/?type=3&theater
Uprzejmie informujemy, że otrzymalismy do dnia dzisejszego 38 formularze MAJORÓW. brakuje nam jeszcze 8 wypełnionych formularzy darczyńców z podaniem imienia i nazwiska na tablicy pamiątkowej. Brakuje także ponad 30 rotmistrzów!
Uprzejmie zwracamy się do wszystkich MAJORÓW którzy nam jeszcze nie podali ich danych na tablice o jak najszybsze uzupełnienie brakująych danych.
Przesyłka pakietów MAJORÓW, i pakietów o wartości ponad 1,000 PLN i wyżej jest w trakcie opracowania i będzie wykonana w przyszłym tygodniu za pomocą poczty polskiej.
Harmongram wysłania Pakietów dla darczyńców. Przepraszamy bardzo za opóznionienie z powodu udziału tegorocznego Fundacji Wstęga Pamięci w Forum w Krynicy i przygotowania uroczystej gali z Koncertem Katy Carr na rzecz budowy pomnika, która się odbyła wczoraj w byłym Klubie Oficerskim II Korpusu Polskiego w Londynie w pamięci tragicznego napadu sowieckiego na Polskę w dn. 17.9.1939.

Wszystkie wyższe stopnie oficerskie Majorzy i Rotmistrze: 14.09.2016 - 30.09.2016
Wachmistrze, Ułani itd. 30.9.2016 - 17.10.2016

więcej aktualności i informacji nt. działań Akcji Obywatelskiej POPIERAMAK.PL:
https://www.facebook.com/KrakowPomnikAK/
Dodano: 10.11.2016, 13:43
  Dawid Kozłowski (Koza)
Dawid Kozłowski (Koza)
Dzien Dobry ,
Nie dotarlo na moj adres cokolwiek .
Dodano: 24.09.2016, 15:21
  Krzysiek M.
Krzysiek M.
Witam, jak można sprawdzić czy swój formularz dotarł do państwa?

KATY CARR PATRONEM ARTYSTYCZNYM POMNIKA AK!!! Dodano 28.07.2016, godz. 10:33

W imieniu EKIPY WSTĘGI PAMIĘCI chcemy podziękować Katy Carr za swoje mocne zaangażowanie dla Pomnika AK w Krakowie projektu prawdziwych żyjących bohaterów AK. Brytyjsko-Polska gwiazda muzyki i była pilotka RAFu promuje budowę pomnika dla weteranów podczas wszystkich swoich występów w Polsce i w Anglii. Wyrażamy nadzieję że artystka zaśpiewa także na uroczystości odsłonięcia pomnika w dniu 3 Maja 2017 na którą ją już teraz serdecznie zapraszamy (alternatywna data 27 września Święto Polskiego Państwa Podziemnego).

Oto 5 piosenek Katy Carr które warto znać!!!

Mała little flower (piosenka o żołnierzu AK)
https://www.youtube.com/watch?v=F0jo_53y1Jg

Kommanders Car (piosenka o udanej ucieczce Kazik Piechowskiego harcerza żołnierza AK z obozu Auschwitz)
https://www.youtube.com/watch?v=TqvhgS00UdA

Polonia (najnowszy Album)
https://www.youtube.com/watch?v=2Cc_l0arWT4

Wojtek (słynny niedźwiedź II Korpusa)
https://www.youtube.com/watch?v=-1uEn7dvne8

Butterfly Motylek
https://www.youtube.com/watch?v=9xpHnbZYi0g

strona internetowa: http://katycarr.com/
Chcemy aby jej piękne piosenki o naszych polskich bohaterach śpiewała cała Polska!

Skopiuj tą wiadomość i prześlij ją do 5 przyjaciół !!!

Katy w Imieniu POPIERAMAK.PL dziękujemy Ci za twoje wsparcie!!!
Życzymy Ci samych sukcesów!

EKIPA WSTĘGI PAMIĘCI
Dodano: 28.07.2016, 11:18
  kgmerek
kgmerek
Drobne poprawki:

Mała little flower - Little Flower
Kommanders Car - Kommander's Car
"Wojtek (słynny niedźwiedź II Korpusa)" - Korpusu
"Kazik Piechowskiego harcerza żołnierza AK z obozu" - Kazika, harcerza, żołnierza AK

Bardzo lubię Katy Carr, tak przy okazji, i uważam że to świetny pomysł aby wystąpiła na uroczystości..

TERMIN PRZYJMOWANIA FORMULARZY PRZEDŁUŻONY DO 7.8.2016! Dodano 26.07.2016, godz. 11:06

/ Nieustannie do nas nowe wypełnione formularze. Dlatego przedłużyliśmy datę przyjmowania formularzy. Tak wiemy że podczas wakacji wielu z nas woli spędzać swój czas wolny na powietrzu, niż marnować go przed komputerem.

/ Do 7 sierpnia można jeszcze dosłać formularz!!!

/ Dopiero wtedy kiedy otrzymaliśmy większość formularzy możemy rozpocząć faze wysyłania nagród i paczek.

/ Ceny poczty są dość wygórowane dlatego sprawdzamy w tej chwili najkorzystniejsze oferty firm aby było jak najtaniej i najpewniej. Im więcej paczek tym niższa cena za wysyłke!

/ Jeśli jeszcze nie otrzymałeś formularz sprawdź czy nasze maile nie wylądowały przypadkowo w spamie. Czasami za ostro założone filtry antyspamowe powodują że nasze maile trafiają do spamu.

Zamów formularz: info@akmemorial.pl

/ Wysyłanie paczek będzie realizowane w okresie 07.08 - 01.09.2016 !
Dodano: 21.08.2016, 22:47
  radek.pietrzyk33
radek.pietrzyk33
Witam!!!
Do mnie także nie dotarł formularz, a czas minął !!!
Dodano: 16.08.2016, 22:02
  bagra54
bagra54
Formularz do mnie nie dotarł, a czas na jego wysłanie minął. Odpowiedzi również brak.
Czy nikt nie zareaguje na mój i podobne wpisy?
Dodano: 05.08.2016, 14:57
  Jacek Pe
Jacek Pe
Dwukrotnie wysłałem maila na adres info@akmemorial.pl

i żadnej odpowiedzi

WAŻNA INFORMACJA DOT. NAGRODY I DYPLOMY Dodano 09.06.2016, godz. 15:34

Pomiędzy 14.6.2016 - 17.6.2016 otrzymują Państwo formularz (dot. imię i nazwisko na tablicy pamiątkowej, rozmiar koszulki, adres pocztowy) , który prosimy wypełnić i odesłać na adres info@akmemorial.pl do dnia 17.7.2016.

pozdrawia
EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI
www.popieramak.pl
Dodano: 08.09.2016, 20:27
  pidzama62
pidzama62
Do dzisiaj żadnej nagrody i żadnych informacji,a mamy przecież już 8.09.2016r
Dodano: 26.07.2016, 17:55
  Piotr Nowak
Piotr Nowak

Również do dnia 26 lipca nie otrzymałem formularza na maila :/ nawet nie wiadomo do kogo się zgłosić.
Dodano: 26.07.2016, 15:03
  slawekf
slawekf
26 lipca do tej pory nie otrzymalem formularza ????????
Mieszkam w USA czy moglo miec to wplyw na ta sytuacje ??????
Czy niedopatrzenie z mojej strony ??????

Drodzy Przyjaciele! Dodano 09.06.2016, godz. 13:42

Pragniemy Was poinformować, że jesteśmy na etapie rozsyłania nagród. Właśnie otrzymaliśmy ostatnie podarunki od naszych sponsorów, którzy zafundowali dla Akcji Polakpotrafi i budowy pomnika Wstęga Pamięci podarunki. Pomiędzy 14.6.2016 - 17.6.2016 otrzymują Państwo formularz (dot. imię i nazwisko na tablicy pamiątkowej, rozmiar koszulki, adres pocztowy) , który prosimy wypełnić i odesłać na adres info@akmemorial.pl do dnia 17.7.2016.

Nasi wolontariusze zaczynają już pakować skromne podziękowania odpowiednio do pakietu i danych który od Was otrzymamy.

Prosimy o szybkie odpowiedzi aby nie przedłużać etapu wysyłek.

serdecznie pozdrawiamy

EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI
www.popieramak.pl
Dodano: 05.07.2016, 21:26
  Sylwester Młynarczyk
Sylwester Młynarczyk
Ja również nie otrzymał jeszcze formularza pomimo wysłaniu maili.
Dodano: 21.06.2016, 0:20
  chmielu748
chmielu748
A co jeśli nie otrzymałem formularza?
Dodano: 10.06.2016, 0:18
  marcindbk
marcindbk
Czy będzie możliwość wysyłki za granicę?

8 maj - oficjalne ogłoszenie wyniku Akcji! Dodano 06.05.2016, godz. 19:12

W imieniu Ekipy Fundacji „Wstęga Pamięci”, mamy zaszczyt zaprosić na konferencję prasową wszystkich, na której ogłaszamy ostateczny wynik Akcji.

Od 8 Maja zaczynamy fazę opracowania i wysyłkę nagród.

Tak wspaniale dużo ludzi nas wsparło, że w tej chwili musimy powiększyć nasza ekipę wolontariuszy którzy będą pomagali przy wysyłce nagród. Chętni mogą się zgłosić na email do pomocy.

Budowa Pomnika została objęta honorowym patronatem
PREZYDENTA RP i PREZYDENTA MIASTA

8 MAJA JEST DNIEM ZWYCIĘSTWA NAD NAZISTOWSKIMI NIEMCAMI W ROKU 1945.

Rozpoczęcie konferencji o godzinie 18.oo

W słowie wstępnym o nieprawdopodobnych, wiekopomnych zasługach i poświęceniu Żołnierzy Armii Krajowej w okresie II wojny Światowej, opowie dr Jarosław Szarek z Instytutu Pamięci Narodowej.

Potem zabierze głos, najbardziej optymistycznie nastawiony żołnierz Armii Krajowej, opowie dr Jarosław Szarek z Instytutu Pamięci Narodowej. kpt. dr Janusz Kamocki psd. Mamut, Żołnierz Wyklęty, przewodniczący Rady Historycznej fundacji, członek wiceprezes ŚZŻAK mp.

Również miejsce konferencji nie jest przypadkowe.
Rozpoczęcie konferencji o godzinie 18.oo
Ulica Marszałka Józefa Piłsudskiego jak też budynek „Sokoła” (ulica Piłsudskiego 27), były i są emocjonalnie zawsze związane z ruchami wolnościowymi.

Tematem konferencji będzie przebieg zbiórki i wynik, oraz dalsze plany.

W dalszej części konferencji na pytania Szanownych Gości będzie odpowiadał autor projektu pomnika AK, architekt Alexander Smaga oraz inni członkowie Fundacji „Wstęga Pamięci”.

Potrzebujemy Łaski Pańskiej, by nam energii nie brakło do doprowadzenia dzieła do końca.

Termin ostatecznego odsłonięcia Ogrodu Pamięci Narodowej
z Pomnikiem Pamięci Armii Krajowej planujemy na dzień: 3 Maja 2017r.

Jeszcze raz dziękujemy za wspaniałe wsparcie

architekt Alexander Smaga
i
kpt dr Janusz Kamocki ps. Mamut
oraz cała
EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI
Dodano: 28.05.2016, 17:09
  Wojciech Kołodenny
Wojciech Kołodenny
Coś cisza o wysyłaniu pakietów....
Dodano: 24.05.2016, 17:48
  pawel.pycinski
pawel.pycinski
Ja przyłączyłem się do akcji i oprócz zwrotnych maili potwierdzających wpłatę nie otrzymałem informacji na temat swojego pakietu np. imie nazwisko na tablicy, a także gadżetów z pakietu Czy ktoś posiada kontakt do organizatora?
Dodano: 24.05.2016, 17:43
  pawel.pycinski
pawel.pycinski
nie można dodać komentarza

Podziękowanie - Pomnik AK 'Wstęga Pamięci' pod Wawelem Dodano 22.04.2016, godz. 1:22

Drodzy Darczyńcy, Szanowni Państwo!

Pragniemy z całego serca podziękować, że tak skutecznie wsparliście naszą akcję na polakpotrafi.pl. Dzięki Wam będzie można ruszyć z realizacją budowy Pomnika AK 'Wstęga Pamięci' pod Wawelem. W prasie i w mediach zwrócono na nas uwagę ponieważ wspólnie dokonaliśmy rzeczy, która innym wydawała się nie do pokonania. Pobiliśmy rekord zbiórek na portalu polakpotrafi.pl. W akcję włączyło się 1564 osoby od Tatr do Bałtyku. Obudziliśmy ducha AK i dowiedliśmy wspólnie, że młode pokolenie Polaków chce postawić Pomnik AK pod Wawelem.

Ku naszej radości w ostatnim dniu zbiórki ostatecznie licznik stanął na kwocie 363,142 PLN. Ta suma umożliwi uruchomienie pierwszego etapu prac na powstaniem pomnika AK aż do realizacji bryły wstęgi i placu w kształcie II RP.

Dziękujemy wszystkim tym którzy wsparli to przedsięwzięcie 1 złotówką i tym którzy przekazali 100,000 złotych. Będziemy dokładać wszelkich sił aby pozyskać dalsze środki na następny etap budowy to znaczy oświetlenie placu, figury żołnierze, i Ogród Pamięci.

Zabieramy się do pracy nad przekazaniem nagród, oczywiście to wymaga trochę czasu więc prosimy o cierpliwość.
Skontakujemy się ze wszystkimi uczestnikami odnośnie nagród przez portalpotrafi.pl.

Po przekazaniu przez operatora listy darczyńców zaczniemy prace graficzne nad opracowaniem materiału na tablice pamiątkową.

W dniu 8.5 zapraszamy na uroczystość i na spotkanie z Ekipą Wstęga Pamięci,
z Panem kpt Kamockim ps. Mamut w Krakowie przy Ulicy Pilsudskiego 27 w budynku towarzystwie PTG Sokół.

Wielkie dzięki w imieniu własnym Organizator zbiórki oraz Ekipa Wstęga Pamięci zespół budowy Pomnika AK

pozdrawiam

architekt Alexander Smaga
i
kpt dr Janusz Kamocki ps. Mamut
oraz cała
EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI
Dodano: 16.05.2016, 23:58
  Jerzy Kazimierz Sobczak
Dodano: 25.04.2016, 11:15
  tupki
tupki
Brawo WY I ... ja.
Dodano: 24.04.2016, 10:26
  eo28
eo28
Bardzo się cieszę razem z rodziną, że ruszy budowa pomnika.! Ku pamięci naszym Bohaterom Żołnierzom AK!!! ku pamięci m.in. Konstantemu Kułagowskiemu pseudonim Rareż!!!

OSTATNIE GODZINY! DOBIEGAMY DO KOŃCA! Dodano 18.04.2016, godz. 19:37

Wszyscy jesteśmy żołnierzami Armii Krajowej!

Pozostało tylko niewiele godzin dziś, abyś mógł jeszcze wspomóc budowę Pomnika Armii Krajowej "Wstęgę Pamięci" i utrwalić swoje imię na tablicy pamiątkowej u stóp Wawelu! Zachęcam do wsparcia tego tak zacnego projektu! Warto!

pozdrawiam
EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI
Dodano: 19.04.2016, 7:19
  janpol375
janpol375
Współczuję. Będą inne zacne cele na twoją darowiznę. A to dlatego, że bank księguje transakcję następnego dnia po otrzymaniu wpłaty. Wpłata nie liczy się w momencie dokonania a w chwili zaksięgowania sumy na koncie odbiorcy.
Dodano: 19.04.2016, 0:10
  wnek
wnek
Przelew wpłynął na konto 18.04. między 13 a 14. Jednak otrzymałam powiadomienie, że moja wpłata nie wesprze projektu Wstęga Pamięci. Dlaczego?