Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Wstęga Pamięci

Fundacja Wstęga Pamięci

Kraków - Londyn

Projekt mobilnej instalacji autorstwa Alexandra Smagi przypomina o podniebnych bitwach toczonych przez polskich lotników nad niebem Anglii w 1940 roku. Smaga jest również autorem Pomnika Polskich Lotników w Normandii, odsłoniętego w zeszłym roku na 75 rocznicę lądowania aliantów DDAY. Artysta żyje i pracuje w Londynie, w Krakowie i w Wiedniu. Historia rodziny architekta jest bezpośrednio powiązana z różnymi etapami walk Polski o Niepodległość.
Smaga ukończył studia architektury na Politechnice Wiedeńskiej z wyróżnieniem. Studiowal w Paryżu w Ecole de Architecture w Wersalu i na Akademii Sztuk Pięknych (Akademie fuer Angewandte Kunst) w Wiedniu.

Pracuje jako samodzielny architekt i designer. Pracował nad wieloma projektami i konkursami architektonicznymi w Stanach Zjednoczonych, we Francji, w Niemczech i w Austrii.
Laureat konkursów architektonicznych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

385615 PLN z 300000 PLN

1569 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

128%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.04.2016.

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

RSS

Kraków: opóźnienie konsultacji z mieszkańcami w sprawie pomnika Dodano 26.02.2020, godz. 22:13

Żeby nie było tak, że jak legioniści nie doczekali się powrotu na Oleandry, to i żołnierze Armii Krajowej nie doczekają się odsłonięcia poświęconego im monumentu - mówi dr Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych.

https://www.eska.pl/krakow/krakow-opoznienie-konsultacji-z-mieszkancami-w-sprawie-pomnika-ak-aa-NvaT-3NAk-SRyi.html

Dziś 78 rocznica powstania Armii Krajowej - PAMIĘTAMY ! Dodano 14.02.2020, godz. 16:55

Drodzy przyjaciele,

Mimo śmierci jednego z pomysłodawców w dniu 05.02.2020, Pana Prof. Stanisława (96 l.),  kombatanci AK zapowiadają kontynuację walki o pomnik AK w Krakowie aż do skutku! Dziś w miejscu kamienia węgielnego pomnika nasi przyjaciele oddali hołd bohaterom AK ! Dziękuję za piękną inicjatywę z okazji 78 rocznicy mianowania ZWZ na AK. Serdecznie dziękujemy Małgorzaty Janiec, Krzysztofowi Zbdylowi, i Beaty Kasperczyk za pamięci i troskę o pomnik AK. 

Ponawiamy 

Opłatkowy apel kombatantów o wybudowanie pomnika AK w Krakowie

 

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski 

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec

 

My kombatanci, weterani walk o Niepodległą Polskę, działacze antykomunistyczni i osoby represjonowane, zgromadzeni na spotkaniu opłatkowym w Muzeum AK, zwracamy się do Szanownych Adresatów z apelem o nie blokowanie budowy pomnika Armii Krajowej, ale w duchu zrozumienia dla patriotyzmu, tożsamości i chwały narodowej porozumieli się tak, by ten pomnik stanął w 2020 roku na Bulwarze Czerwieńskim pod Wawelem wg projektu Aleksandra Smagi.
Prezydent Miasta Krakowa i Rada Miasta Krakowa przyrzekli wybudowanie tego pomnika w 2010 r. Podpisy Prezydenta Jacka Majchrowskiego i Przewodniczącego Rady Miasta Bogusława Kośmidra znajdują się na akcie erekcyjnym wmurowanym w kamień węgielny w dniu 27 września 2013 roku. Ten kamień zawiera w sobie ziemie uświęcone krwią żołnierzy AK z blisko 40 pól bitewnych.
Naród mówi przez pomniki o swojej chwalebnej przeszłości. A te najważniejsze, te które mówią najwięcej o bohaterstwie, o wartościach i cenie płaconej za ich obronę powinny być budowane w głównych i najliczniej odwiedzanych centrach miast. Takim jest właśnie to miejsce wybrane na budowę pomnika AK.
Armia Krajowa jest naszą legendą i dumą, która spłynęła krwią na barykadach. Nikt nie zasługuje bardziej na pomnik. Jeżeli tego pomnika tam nie będzie, to znaczy, że władze miasta Krakowa wstydzą się historii tej największej podziemnej armii i jej wielkiej ofiary krwi.
Wierzymy, że nasz apel zmieni widoczne dla wszystkich wrogie podejście władz samorządowych do budowy pomnika. W imię Boże, bez pretekstów, bez nienawiści w sercach i bez kłamstw rozpocznijmy to zaszczytne dzieło budowy w Nowym 2020 Roku.
Oczekujemy na wybudowanie pomnika Armii Krajowej!
Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej

https://www.facebook.com/groups/popieramak/

https://www.facebook.com/KrakowPomnikAK/

 

Mocne wsparcie dla wstęgi - Konserwator: sprawa jest zamknięta Dodano 11.04.2019, godz. 18:33

Jerzy Bukowski z Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie przekazuje, że nowa wojewódzka konserwator zabytków Monika Bogdanowska zajęła zdecydowane stanowisko w sprawie budowy pomnika AK. Chodzi o mail, w którym stwierdziła, że przedsięwzięcie to ma już wszelkie wymagane prawem uzgodnienia i pozwolenia. - Uważam, że sprawa jest zamknięta, nie ma nad czym dyskutować - potwierdza dr Bogdanowska.

 

 

Przeczytaj cały artykuł:

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/wojewodzka-konserwator-o-pomniku-ak-sprawa-jest-zamknieta,5077769,art,t,id,tm.html

Mocne wsparcie dla wstęgi - Konserwator: sprawa jest zamknięta Dodano 11.04.2019, godz. 18:33

Jerzy Bukowski z Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie przekazuje, że nowa wojewódzka konserwator zabytków Monika Bogdanowska zajęła zdecydowane stanowisko w sprawie budowy pomnika AK. Chodzi o mail, w którym stwierdziła, że przedsięwzięcie to ma już wszelkie wymagane prawem uzgodnienia i pozwolenia. - Uważam, że sprawa jest zamknięta, nie ma nad czym dyskutować - potwierdza dr Bogdanowska.

 

Przeczytaj cały artykuł:

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/wojewodzka-konserwator-o-pomniku-ak-sprawa-jest-zamknieta,5077769,art,t,id,tm.html

Kraków. Mocny protest środowisk kombatanckich ws. pomnika AK. Dodano 13.03.2019, godz. 17:39

W środę 13.03.2013  kilkudziesięciu przedstawicieli środowisk kombatanckich protestowało przed Urzędem Miasta Krakowa. Domagają się oni budowy pomnika AK Wstęga Pamięci pod Wawelem. Manifestanci próbowali dostać się do prezydenta Jacka Majchrowskiego oraz na salę obrad, gdzie trwały obrady rady miasta. Uniemożliwili im to strażnicy miejscy, doszło do przepychanek i okrzyków "Precz z komuną", "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę".
Kraków. Mocny protest środowisk kombatanckich ws. pomnika AK. Chcieli dostać się na salę obrad rady miasta. "Precz z komuną!" [ZDJĘCIA]
na zdjęciu: Jacek Plater Wiceprezes ŚZŻAK Okręg Małopolska podczas demonstracji pod  Urzędem Miasta Krakowa
Kraków. Mocny protest środowisk kombatanckich ws. pomnika AK. Chcieli dostać się na salę obrad rady miasta. "Precz z komuną!" [ZDJĘCIA]
zespół pomnika AK zorganizował pokaz dużej makiety pomnika w skali 1.200 w holu UMK

Prezydent Krakowa: Jest zgoda, nie będzie już 3 przetargu !! Dodano 28.11.2018, godz. 23:45

Drodzy przyjaciele!

Informujemy, że w dn. 15.11.2018 P. Prezes Okręgu Małopolska Światowego Związku Żołnierzy AK mjr adw Ryszard Brodowski, P. Przewodniczący Komitetu Społezcznego Budowy Pomnika AK w Krakowie prof. dr. hab. Stanisław Juchnowicz - Honorowy obywatel Miasta Krakowa i P. Prezes Fundacji Wstęga Pamięci architekt Alexander Smaga byli z wizytą u Pana Prezydenta Miasta Krakowa.

Pan Prezydent nas zaprosił na osobiste spotkanie by omówić sytuacje odnosnie powstania pomnika po wygranych wyborach samorządowych. To dobry znak oznacza to że mu zależy na szybkiej realizacji pomnika.

Wszyscy byliśmy smutni, że nie doszło do realizacji pomnika na 11.11.2018 na 100-lecie.  Historia pokazuje, że pomniki w Krakowie się rodzą na ogół z wielkim bólem tak jak np. Pomnik Adama Mickiewicza , Pomnik Grundwaldzki. Rok wyborów samorządowych nam w tym nie pomógł raczej opóżnił nasze starania.

 Ale co ma być to nie utonie!

Ponadto Pan Prezydent nas powiadomił, że nie ma już żadnego obowiazku rozpisania nowego przetargu. Prawo zamówień publicznych przewiduje tylko 2 przetargi. Oznacza to że najtańszy oferent z przetargu może otrzymać zlecenie z wolnej ręki !

Nowa data odsłonięcia pomnika: w dn. 3 maja 2019.

Uzyskaliśmy odpowiedź od P. Prezydenta Jacka Majchrowskiego, że po wygranych wyborach już nie ma przeszkód by pomnik powstał.

Sejm RP mianował lata 2018-2020 Stuleciem Odzyskania Niepodległej. 

Jednocześnie przepraszamy Cię za długą chwile milczenia ale wszyscy czekaliśmy na rezultaty wyborów samorządowych w Krakowie, które są istotne dla powstania dzieło w hołdzie całej AK!

Informujemy jednocześnie, że głównym inwestorem pomnika i właścicielem projektu i praw majątkowych została Gmina Kraków, która się zobowiązała uzupełnić brakujące środki i go wybudować.

Napisz list do kombatantów prześlij im Twoje życzenia na 100-lecie Niepodległej!

Niewiele brakuje aby pomnik stanał. Potrzebne jest teraz dużo siły i energii w walce o pomnik AK.

Wspólnie dobiegamy do mety !

podajemy adres: rbrodowski@interia.pl 

AKowcy będą walczyć jak lwy o pomnik !

Na zdjeciu: (od lewej do prawej strony) P. Prezes mjr Ryszard Brodwski, P. Prof. Stanisław Juchnowicz, Alexander Andrzej Smaga przed wejściem do krakowskiego ratusza!

 

pozdrawia Was

EKIPA WSTĘGI PAMIĘCI

 

Dodano: 29.11.2018, 19:49
  Maciej Krzywdziak
Maciej Krzywdziak
Myślę, że nareszcie ta chwila nastąpi kiedy stanie pod Wawelem pomnik Wstęga Pamięci. Tak długo oczekiwana, myślę, że modlitwy też trochę pomogły i 3 maja 2019 będzie upragniona uroczystość odsłonięcia pomnika!!! Czekamy!!!
Dodano: 29.11.2018, 0:47
Fundacja Wstęga Pamięci
Fundacja Wstęga Pamięci
AKowcy będą walczyć JAK LWY o pomnik !

Na zdjeciu: P. Prezes mjr Ryszard Brodwski przed wejściem do krakowskiego ratusza!

Radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, Dodano 31.03.2018, godz. 20:38

Dodano: 01.04.2018, 19:29
  pedersdorfer
pedersdorfer
Wszystkim wspierającym Wstęgę Pamięci,życzę błogosławionych ,zdrowych Świąt Bożego Zmartwychwstania.Życzę też by Pan Jezus Chrystus błogosławił temu pomysłowi.

POMNIK AK W HOŁDZIE NIEPODLEGŁEJ ! Dodano 26.02.2018, godz. 17:16

TVP o naszym pomniku https://krakow.tvp.pl/36156572/mija-65-lat-od-smierci-gen-augusta-emila-fieldorfa-nila

 

Drodzy Przyjaciele! 

 

od 19 grudnia 2017 r. do 31 stycznia 2018 r. trwało ponowne badanie urzedników już po wydaniu pozwolenia na budowę dla pomnika AK "nastawienia" mieszkańców wobec planowanej budowy pomnika na bulwarze Czerwieńskim. W dniu 31 stycznia br. Inicjatorzy i przedstawiciele pomnika Fundacji „Wstęga pamięci” dostarczyli do Miejskiego Centrum Dialogu (MCD) pakiet naszych głosów wyrażających nasze wparcie.

Obecnie trwa procedura weryfikacji wszystkich opinii. W związku z powyższym, tak jak miało to miejsce podczas wszystkich sytuacji dostarczenia do MCD w większych pakietach formularzy, zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o potwierdzenie prawidłowości poprzez odesłanie zwrotnego maila z zaznaczonymi właściwymi odpowiedziami (podkreślenie, zaznaczenie, ewentualnie x przy właściwej).

 

Czy brali Państwo udział w badaniu nastawienia mieszkańców wobec planowanej budowy pomnika Armii Krajowej na bulwarze Czerwieńskim?

 

Tak

Nie

Czy są Państwo mieszkańcami Krakowa?

Co dziwi na ankietach nie było wymagane podanie adresu i Peselu ani podpisu!

Tak

Nie

 

Chcielisbyśmy przypomnieć, że już w 2016r. podczas ostatnej sesji Rady Miasta wręczylismy Prezydentowi Miasta pakiet z 20,000 podpisami za pomnikiem nasz pomnik wirtualny AK na www.popieramak.pl 

 

Pragniemy poinformować, że Rada Miasta Krakowa uchwaliła podczas ostatnej sesji w roku 2017 budżet dla pomnika AK i uzupełniła tym sposobem brakujące środki.  W wyniku naszej długoletnej pracy i współnej akcji!

 

Podczas wizyty weteranów AK i Fundacji Wstęga Pamięci w styczniu br. p. Prezydent Majchrowski zaproponował 01.08.2018 jako termin odsłonięcia pomnika. 

 

wyślij pilnie wiadomość do prezydenta Majchrowskiego na adre: prezydent@um.krakow.pl

 

 

SZANOWNY PANIE PREZYDENCIE MIASTA KRAKOWA!

PROSIMY O ZIELONE ŚWIATŁO DLA ROZPCZĘCIA BUDOWY POMNIKA AK.

NIE CHCEMY ROZGRYWEK POLITYCZNYCH. ARMIA KRAJOWA DZIAŁAŁA PONAD PODZIAŁAMI!

PROJEKT MA JUŻ WSZYSTKIE POZWOLENIA.

POMNIK AK W KRAKOWIE BĘDZIE UKORONOWANIEM OBCHODÓW 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚĆI PRZEZ POLSKĘ! 

POMNIK AK W HOŁDZIE NIEPODLEGŁEJ ! 

 

Wybierz 5 przyjaciół i pilnie podaj dalej!

 

Bądzcie teraz z nami!

Dziękujemy z góry! 

 

pozdrawia 

EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI

ZAPROSZENIE - WOLNY WSTĘP DLA UCZESTNIKÓW AKCJI POLAKPOTRAFI Dodano 27.10.2017, godz. 18:27

Przygotowaliśmy dla Państwa wejście do Filharmonii Krakowskiej za zaproszeniem .

Sznowni Państwo! Drodzy Przyjaciele!

 

Świętujcie z nami Dzień Niepodległości Polski !

 

Fundacja Wstęga Pamięci we wspólpracy z Narodowym Centrum Kultury zorganizowała uroczysty

koncert w Filharmonii Krakowskiej. Świętujmy wspólnie przy udziale znakomitej artystki

Katy Carr i Orkiestry Passion Art

 

„ W hołdzie Niepodległej i żołnierzom AK” .

 

Koncert ten dedykowany jest również inicjatorom pomnika AK, ostatnim żyjącym bohaterom Armii Krajowej.

 

Patronat honorowy nad koncertem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Uwaga: Wszystkich zainteresowanych przybyciem na koncert prosimy o przesłanie potwierdzenia rezerwacji z podaniem liczby miejsc, na adres mailowy fundacja@wstegapamieci.com do 09.11.2017.

 

z HASŁEM 'KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ'

 

facebook: https://www.facebook.com/events/448373225560188/?acontext=%7B%22ref%22%3A%2222%22%2C%22feed_story_type%22%3A%2222%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D&pnref=story

 

Uwaga tylko wiadomości z prawidłowym hasłem będą procedurowane.

 

Na podany adres mailowy otrzymają Państwo miejscówkę z wolnym wstępem na salę Filharmonii

Krakowskiej, ul. Zwierzyniecka 1, 31-103 Kraków, w dniu 11.11. 2017 , godz.19.30 .

 

www.wstegapamieci.com

Koncert galowy „W hołdzie 99. Niepodległej i żołnierzom AK” Dodano 15.10.2017, godz. 21:21

Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele!

Świętujcie z nami Dzień Niepodległości Polski !

Fundacja Wstęga Pamięci we wspólpracy z Narodowym Centrum Kultury zorganizowała uroczysty koncert w Filharmonii Krakowskiej. Świętujmy wspólnie przy udziale znakomitej artystki Katy Carr i Orkiestry Passion Art.

Koncert ten dedykowany jest również inicjatorom pomnika AK, ostatnim żyjącym bohaterom Armii Krajowej.

Tym sposobem pragniemy również serdecznie podziękować naszym przyjaciołom, którzy tak licznie wsparli nasz projekt podczas Akcji \'Polak Potrafi\'.

Patronat honorowy nad koncertem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przygotowaliśmy dla Państwa wejście do Filharmonii Krakowskiej za zaproszeniem .

Wszystkich zainteresowanych przybyciem na koncert prosimy o przesłanie potwierdzenia rezerwacji
z podaniem liczby miejsc, na adres mailowy info@akmemorial.pl do 09.11.2017.

z HASŁEM \'KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ'

Uwaga tylko wiadomości z prawidłowym hasłem będą procedurowane.

Na podany adres mailowy otrzymają Państwo miejscówkę z wolnym wstępem na salę Filharmonii
Krakowskiej, ul. Zwierzyniecka 1, 31-103 Kraków, w dniu 11.11. 2017 , godz.19.30 .

Prosimy o nadsyłanie swoich zgłoszeń w jak najszybszym terminie ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

pozdrawia

Ekipa WSTĘGA PAMIĘCI

IPN dodaje do każdej paczki ryngrafy AK Dodano 29.11.2016, godz. 15:07

Witamy, Nagrody są stopniowo wysyłane, proszę uzbroić się w cierpliwość. Na pewno o Panu nie zapomnimy.Waszą najwyższą nagrodą będzie jednak umieszczenie na tablicy pamiątkowej pod Wawelem.
Przewidujemy 27 wrzesnia 2017 jako datę odsłonięcia pomnika pod Wawelem. Przed zakończeniem projektu nie ma żadnego obowiązku nagradzania darczyńców. Proces wysłania nagród będzie zakończony przed swiętami bożego narodzenia.

IPN dodaje do każdej paczki, która jeszcze nie została wysłana ryngrafy AK. Jestesmy w stałym konatkcie z e sponsorami dla pozyskania nowych nagród. Ale jak rozumiecie nie jest naszym głownym zadaniem pozyskiwaniem nagród ale wybudowanie wielkiego memoriału Polski przy udziale jak najwięcej przyjaciół. Jest to duży projekt o budżecie 1,5 mln PLN. W tej chwili jesteśmy w trakcie zamykania zbiórki i przygotowania projektu wykonawczego wspólnie z weteranami. Dokończylismy fazę wyslania pakietów rotmistrzów i majorów (wysyłki krajowe). Jeśłi checie szybciej to możecie dołączyć do grona wolontariuszy. Przygotujemy ciekawe akcję na wiosnę w miejscu pomnika pod Wawelem. Będzie się działo! Pozdrawia EKIPA WSTĘGI PAMIĘCI
Dodano: 27.09.2017, 21:04
  sgfi
sgfi
witam, proszę o udzielenie odpowiedzi - kiedy nastąpi odsłonięcie Pomnika?
Dodano: 15.09.2017, 18:02
  pawel.pycinski
pawel.pycinski
Witam
mimo państwa zapewnień nic nie zostało do mnie przesłane nie jestem też informowany co dalej z budową pomnika na którego budowę też wysłałem państwu pieniądze. Proszę o odpowiedź co się dzieje w tej sprawie.
Dodano: 09.08.2017, 10:29
  slavek.ferenc
slavek.ferenc
Nadal nie otrzymałem przesyłki, to już chyba lekka przesada? kontaktu zero.

Ważny sukces w projekcie Pomnik AK Wstęga Pamięci Dodano 25.11.2016, godz. 14:38

Szanowni przyjaciele,
Pragniemy Was poinformować że Ekipa Wstęgi Pamięci jest w trakcie zakończenia akcji zbiórki pośród dużych sponsorów która pozwala nam na sfinansowanie całego pomnika pod Wawelem i nie tylko elementu wstęgi. Całkowity koszt inwestycji z Ogrodem to jednak 1,5 mio PLN. Podjęliśmy wspólnie z weteranami rozmowy z dużymi sponsorami (Tauron, Lotos itd.,) i przedstawicielami miasta Krakowa. Możemy liczyć na przychylność i pomoc Miasta Krakowa w realizacji projektu.
Fundacja Wstęga Pamięci powołana aby udzielić pomoc dla pomnika została inwestorem pomnika wspólnie z urzędem miastem. Rozpoczęcie prac budowlanych na wiosnę 2017. Przewidujemy odsłonięcie pomnika wd 27.9.2017. Lokalizacja pomnika zatwierdzona. Jestesmy w tej chwili w trakcie przygotowania projektu budowlanego na bazie mapy geodezyjnej która została przez nas zamówiona. W początek listopada odnieśliśmy niezły sukces otrzymalismy wstepną zgodę konserwatora wojewódzkiego odnosnie wysokości i kształtu pomnika pod Wawelem!

W tej chwili trzy Ekipy naraz pracują nad projektem i wysyłkami. Chętnie przyjmujemy nowych wolontariuszy i osób które nam chća pomóc w tym ważnym projekcie dla naszych bohaterów. Przepraszamy za spóźnienie spowodowane przez zamówienie takiej wielkiej ilości paczek u Poczty Polskiej. IPN nam dodaje do kązdej paczki, która jeszcze nie została dostarczona swoje pamiątkowe Ryngrafy AK.

Waszą najwyższą nagrodą będzie jednak umieszczenie na specialnej tablicy pamiątkowej w Ogrodzie Pamięci Narodowej pod Wawelem. Aby to się udało musimy się jeszcze wiele popracować. Otrzymujemy bardzo dużo wiadomości i staramy się na każdą odpisać. Prosimy o jeszsze troszke cierpliwośći. Prosze czytajcie nasze newslettery. Trzymamy Was na bięząco!

Wkrótce ogłaszamy całkowite pokrycie kosztów budowy Pomnik AK \'Wstęga Pamięci\' i Ogrodu Pamięci Narodowej w radiu i w telewizji! trzymajcie nam kciuki! Zapwenienie całkowitego budżetu projektu dla bohaterów AK to nasz wielki cel na 2016!

Dzięki Waszej ogromnej pomocy i naszego wspólnego wkłądu wypełniami testament AK!

pozdrawia
EKIPA WSTĘGI PAMIĘCI
Dodano: 08.12.2016, 1:16
  Dawid Kozłowski (Koza)
Dawid Kozłowski (Koza)
Nie kazdy mieszka w Polsce i posiada polskie znaki w klawiaturze. Tak dla informacji ,jesli Panska wypowiedz dotyczy mojej pisowni , Pozdrawiam .
Dodano: 29.11.2016, 16:25
  sgfi
sgfi
Sugerowałbym w przyszłości popracować nad pisownią :)
Dodano: 29.11.2016, 16:24
  sgfi
sgfi
Wszystkie osoby proszę o cierpliwość, dyplomy są wysyłane (ja otrzymałem dyplom w dniu wczorajszym) zatem faktycznie organizator tej wspaniałej akcji ma spore obsunięcia. Z niecierpliwością czekam na pomnik bo to będzie kluczowy wyznacznik powodzenia projektu.
Pozdrawiam wszystkich

NAPISY - Ankieta dla wszystkich uczestników "AKcji Polakpotrafi" Dodano 27.09.2016, godz. 8:28

dla wszystkich uczestników AKcji polakpotrafi - NAPISY NA POMNIKU AK 'WSTĘGA PAMIĘCI' - jesli nie chcesz wzpełnić ankiete za pomocą facebooku przeslij nam twoją odpowiedź "ANKIETA + NUMER odpowiedzi" np. "ANKIETA odpowiedz 1)" na adres info@akmemorial.pl

Które napisy powinny być umieszczone na Pomniku AK 'Wstęga Pamięci' u stóp Wawelu, po wewnętrznej stronie bryły wijającej się wstęgi wokół placu o kształcie granic II RP?
Pomniki to według definicji szczególne miejsca pamięci lub objekty o charakterze artystycznym. Przypominają nam ważne wydarzenia albo osoby z historii. Pomnik który milczy wydaje sie pustym i nudnym ale może rozwijać wręcz silną symbolike. Natomiast pomniki które noszą za dużo informacji w formie ścisłej wiedzy pełnią swoją funkcje ale ryzykują utratę ducha artystycznego i wydają się przegadane. Ważne są harmonia, całokształt, i przekaz pomnika.
Twoje zdanie jest dla nas ważne! Ankieta ma charakter wolny, doradczy i niewiążący. Treści i napisy na pomnik będą opracowane przez historyków AK. Ankieta trwa do 3.10.2016. -

1) jestem za umieszczeniem jak najwięcej napisów: cała historia AK "Pomnik ksiązka"
2) tylko sama wiedza symboliczna: najważniejsze akcje AK, pomniki to nie książki.
3) hymn AK wiersz Zbigniewa Kabaty ps bobo "Byłąs nasza radością i dumą..."
4) wiedza symboliczna: Naważniejsze akcje AK, Cichociemni, Zegota, znaki jednostek AK
5) wiedza symboliczna lecz we wszystkich językach Europy

zapraszamy do udziału i czekamy na Wasze odpowiedzi :)

pozdrawia
EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI
Dodano: 10.03.2017, 17:25
  Dawid Kozłowski (Koza)
Dawid Kozłowski (Koza)
Nic nie otrzymalem totalnie nic . Ciagle wymowki i zbywanie darczyncow , juz nie mowiac o jakimkolwiek kontakcie . Jest juz marzec 2017 i wciaz NIC nie dotarlo do mnie . Istny kabaret ,a nie zbiorka na szczytny cel .
Dodano: 03.10.2016, 18:55
  romanilu
romanilu
5.wiedza symboliczna lecz we wszystkich językach Europy
- lub więcej, ale tylko po polsku i angielsku
Dodano: 01.10.2016, 20:10
  Rising Pictures
Rising Pictures
Inny temat. Ekipa zbierająca pieniądze na pomnik nie odpowiada na maile. Już od paru miesięcy. Otrzymaliście obiecane pakiety itd. Czuje, że jest to niepoważnie zachowanie, że pomimo licznych maili zero odzewu.

Zapraszamy do udziału w głosowaniu ws. napisów na pomnik AK! Dodano 26.09.2016, godz. 11:20

NAPISY NA POMNIKU AK 'WSTĘGA PAMIĘCI. Twoje zdanie jest dla nas ważne.

głosuj tutaj: https://www.facebook.com/groups/popieramak/
Dodano: 26.09.2016, 23:35
  Radosław Pająk
Radosław Pająk
Ja też nie korzystam z FB. Ponieważ Kraków odwiedza wielu turystów z zagranicy to informacja na pewno powinna być w kilku językach.
Dodano: 26.09.2016, 18:21
  Dominik Kasprzyk
Dominik Kasprzyk
proszę udostępnić inną formę głosowania - NIE KAŻDY KORZYSTA Z ŻYDOWSKIEGO FB !!!
Dodano: 26.09.2016, 18:02
  wmnichw
wmnichw
Opcja 4

NAPISY NA POMNIKU AK 'WSTĘGA PAMIĘCI. Twoje zdanie jest ważne! Dodano 25.09.2016, godz. 13:58

NAPISY NA POMNIKU AK 'WSTĘGA PAMIĘCI'
Twoje zdanie jest dla nas ważne. Zapraszamy do udziału w wpecjalnej ankiecie. Tylko dla uczestników akcji polakpotrafi i członków grupy popieramak.pl ! dołącz do grupy

website: https://www.facebook.com/groups/popieramak/

Email: popieramak@groups.facebook.com


Które napisy powinny być umieszczone na Pomniku AK Wstęga Pamięci u stóp Wawelu, po wewnętrznej stronie bryły wijającej się wstęgi wokół placu o kształcie granic II RP.
Twoje zdanie jest dla nas ważne! Ankieta ma charakter wolny, doradczy i niewiążący. Treści i napisy na pomnik będą opracowane przez historyków AK. Ankieta trwa do 3.10.2016.
Dodano: 26.09.2016, 8:12
  ata_
ata_
Również nie mam fejsa. Głosuję za 4.
Dodano: 26.09.2016, 7:22
  zgodna
zgodna
wiedza symboliczna ale może nie "we wszystkich językach Europy" bo to praktycznie niewykonalne ale też po angielsku
Dodano: 25.09.2016, 22:51
  Grażyna i Jerzy
Grażyna i Jerzy
Brak FB, wybieram opcje 4. Jak jest nadmiar informacji, to nie bedzie czytana.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.04.2016 02:02