Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Wstęga Pamięci

Fundacja Wstęga Pamięci

Kraków

Napisz wiadomość do Projektodawcy

385615 PLN z 300000 PLN

1569 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

128%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.04.2016.

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Dodano: 15.09.2023, 0:35
  piotrek0627
piotrek0627
Oszukali bardzo dużo osób, zbierać pieniądze bez żadnych pozwoleń na zbudowanie tego pomnika...
Dodano: 20.06.2023, 22:58
  Pawel Kelm
Pawel Kelm
mam takie wrazenie, ze zostalismy wydymani...
Dodano: 04.10.2022, 10:58
bgorska55
bgorska55
co się stało z pieniędzmi wpłaconymi w 2016 roku? Ani potwierdzenia, ani obiecanych gadżetów. Jeśli organizuje się zbiórkę, wypadałoby się rozliczyć, a Fundacja Wstęga Pamięci nawet nie odpowiada na listy i mejle. Przykre
Dodano: 23.02.2021, 20:24
  sgfi
sgfi
Zbiórka 2016 r. - jest 2021 - i nic się nie wydarzyło - to jest wstyd
Dodano: 02.03.2020, 11:24
Fundacja Wstęga Pamięci
Fundacja Wstęga Pamięci
Drodzy przyjaciele, Szanowni Państwo,

proszę nie tracić nadziei ! Walka dalej trwa !

Kombatanci nieustannie domagają się rozpoczęcia realizacji pomnika !
Miasto Kraków gra na zwłokę kolejnymi konsultacjami. Przykro powiedzieć, że projekt pomnika została upolityczniony i stał się kartą przetargową polityków.

https://www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2426774,Nikt-nie-zasluguje-bardziej-na-pomnik-Apel-do-prezydenta-Krakowa-o-upamietnienie-AK

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec

My kombatanci, weterani walk o Niepodległą Polskę, działacze antykomunistyczni i osoby represjonowane, zgromadzeni na spotkaniu opłatkowym w Muzeum AK, zwracamy się do Szanownych Adresatów z apelem o nie blokowanie budowy pomnika Armii Krajowej, ale w duchu zrozumienia dla patriotyzmu, tożsamości i chwały narodowej porozumieli się tak, by ten pomnik stanął w 2020 roku na Bulwarze Czerwieńskim pod Wawelem wg projektu Aleksandra Smagi.
Prezydent Miasta Krakowa i Rada Miasta Krakowa przyrzekli wybudowanie tego pomnika w 2010 r. Podpisy Prezydenta Jacka Majchrowskiego i Przewodniczącego Rady Miasta Bogusława Kośmidra znajdują się na akcie erekcyjnym wmurowanym w kamień węgielny w dniu 27 września 2013 roku. Ten kamień zawiera w sobie ziemie uświęcone krwią żołnierzy AK z blisko 40 pól bitewnych.
Naród mówi przez pomniki o swojej chwalebnej przeszłości. A te najważniejsze, te które mówią najwięcej o bohaterstwie, o wartościach i cenie płaconej za ich obronę powinny być budowane w głównych i najliczniej odwiedzanych centrach miast. Takim jest właśnie to miejsce wybrane na budowę pomnika AK.
Armia Krajowa jest naszą legendą i dumą, która spłynęła krwią na barykadach. Nikt nie zasługuje bardziej na pomnik. Jeżeli tego pomnika tam nie będzie, to znaczy, że władze miasta Krakowa wstydzą się historii tej największej podziemnej armii i jej wielkiej ofiary krwi.
Wierzymy, że nasz apel zmieni widoczne dla wszystkich wrogie podejście władz samorządowych do budowy pomnika. W imię Boże, bez pretekstów, bez nienawiści w sercach i bez kłamstw rozpocznijmy to zaszczytne dzieło budowy w Nowym 2020 Roku.
Oczekujemy na wybudowanie pomnika Armii Krajowej!

Dodano: 01.03.2020, 22:37
  Oktawia Pietruska-Szarska
Oktawia Pietruska-Szarska
No cóż , komentarz ciśnie się na usta raczej niecenzuralny. Prędko się na podobną zbiórkę nie nabiorę.
Dodano: 26.02.2020, 22:19
Fundacja Wstęga Pamięci
Fundacja Wstęga Pamięci

Radio ESKA podaje

Panel obywatelski, który zadecyduje o przyszłości pomnika AK, odbędzie się najprędzej w czerwcu. Początkowy plan zakładał organizację tej szczególnej wersji konsultacji społecznych pod koniec ubiegłego roku. Powodem opóźnienia jest brak niezależnego realizatora, który mógłby zorganizować panel na odpowiednich zasadach.

Ogłosiliśmy w połowie lutego otwarty konkurs ofert. Chcemy w ten sposób znaleźć operatora panelu obywatelskiego. Poprzednie ogłoszenia konkursowe nie były rozstrzygane z powodów formalnych. Kandydaci byli odrzucani na etapie zgłaszania ofert - mówi Mateusz Płoskonka z Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia.

Jeśli ten konkurs nie przyniesie rozwiązania to kolejny możliwy termin przeprowadzenia panelu obywatelskiego będzie dopiero po okresie wakacyjnym.

Żeby nie było tak, że jak legioniści nie doczekali się powrotu na Oleandry, to i żołnierze Armii Krajowej nie doczekają się odsłonięcia poświęconego im monumentu - mówi dr Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych.

Pierwszą uchwałę mówiącą o powstaniu pomnika AK krakowscy radni przyjęli w 2010 roku.

Dodano: 26.02.2020, 22:15
Fundacja Wstęga Pamięci
Fundacja Wstęga Pamięci
Kraków: opóźnienie konsultacji z mieszkańcami w sprawie pomnika AK

https://www.eska.pl/krakow/krakow-opoznienie-konsultacji-z-mieszkancami-w-sprawie-pomnika-ak-aa-NvaT-3NAk-SRyi.html

Żeby nie było tak, że jak legioniści nie doczekali się powrotu na Oleandry, to i żołnierze Armii Krajowej nie doczekają się odsłonięcia poświęconego im monumentu - mówi dr Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych.

Dodano: 30.11.2019, 17:49
Fundacja Wstęga Pamięci
Fundacja Wstęga Pamięci
KRAKÓW: W TYM ROKU NIE BĘDZIE PANELU SPOŁECZNEGO WS. UCZCZENIA ŻOŁNIERZY AK

Radio Kraków - http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/krakow-w-tym-roku-nie-bedzie-panelu-spoleczego-ws-uczczenia-zolnierzy-ak/

Nie będzie panelu społecznego w sprawie formy uczczenia żołnierzy Armii Krajowej w Krakowie, a przynajmniej nie w tym roku. Panel, czyli warsztaty z udziałem kilkudziesięcioosobowej reprezentatywnej grupy mieszkańców miasta, miał ruszyć pod koniec tego roku. Na razie jednak - mimo dwóch konkursów - nie udało się wyłonić firmy, która przeprowadziłaby tego rodzaju konsultacje.

"Nasze zdanie w sprawie panelu było, jest i będzie niezmienne. Uważamy, że kolejne konsultacje w sprawie budowy pomnika AK nie są konieczne." - mówi Jerzy Bukowski - rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych. Jak mówi - o absurdzie organizowania w Krakowie panelu obywatelskiego w tej sprawie świadczy choćby fakt, że mimo dwóch konkursów nie udało się znaleźć firmy, która przeprowadziłaby tego rodzaju konsultacje. Dodał, że zachowanie części radnych świadczy o tym, że za wszelką cenę będą walczyli o to aby wstęga pamięci nie powstała na bulwarze w rejonie Wawelu.
Dodano: 30.11.2019, 17:43
Fundacja Wstęga Pamięci
Fundacja Wstęga Pamięci
Chocholi taniec wokół AK

W tym roku nie zostanie przeprowadzony panel obywatelski w sprawie formy uczczenia Armii Krajowej w Krakowie, ponieważ władzom miasta nie udało się - mimo dwóch konkursów - wyłonić firmy, która by go zorganizowała.

Prezydent profesor Jacek Majchrowski podjął decyzję o przeniesieniu tego zadania na przyszły rok i ogłoszeniu z jego początkiem kolejnego konkursu.

I tak chocholi taniec wokół AK będzie trwał nie wiadomo jak jeszcze długo. Odnoszę wrażenie, że część radnych za punkt honoru przyjęła, aby nie zbudować na bulwarze Czerwieńskim, między Wawelem a Skałką, poświęconego tej armii pomnika „Wstęga Pamięci”. Najwidoczniej obce są im ideały niepodległości, o którą walczyła ta formacja zbrojna Polskiego Państwa Podziemnego.

Jak już tutaj kilkakrotnie pisałem, Rada Miasta Krakowa dwukrotnie podjęła uchwały - obie po konsultacjach społecznych - w sprawie wzniesienia tego monumentu we wskazanej wyżej lokalizacji. Kilka miesięcy temu anulowała je i zarządziła kolejne badanie opinii publicznej krakowian, a po niej panel w formie cyklu spotkań, warsztatów oraz dyskusji, w którym miałoby wziąć udział 60 uczestników w różnym wieku i z różnych środowisk wyłonionych spośród 300 tysięcy (!) mieszkańców podwawelskiego grodu.

Tej najnowszej inicjatywie zdecydowanie sprzeciwiają się środowiska kombatanckie i niepodległościowe ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej na czele. Sędziwi weterani walk o wolną Polskę obawiają się, że żaden z nich nie doczeka dnia odsłonięcia „Wstęgi Pamięci”, o ile w ogóle dojdzie do jej zbudowania.

A dzieje się to w słynącym z kultywowania patriotycznych tradycji Krakowie, co napawa mnie wielkim smutkiem i niesmakiem.

Przeczytaj cały artykuł:
https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/475394-chocholi-taniec-wokol-ak?fbclid=IwAR1B1Fv3oa7svXzQ0pVjgfDsAiI3YbMNyk9vUF9-Ionr8_jxe5ys9I6NZzA

autor: Jerzy Bukowski
Filozof, autor \"Zarysu filozofii spotkania\", piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju.
Dodano: 08.11.2019, 16:43
Fundacja Wstęga Pamięci
Fundacja Wstęga Pamięci
Drodzy przyjaciele,

Bardzo dziękujemy wszystkim za silne wsparcie dla Pomnika AK a zwłaszcza za wzięcie udziału w konsultacjach oraz za przesłanie listów protestacyjnych do Prezydenta Miasta Krakowa.

Akcja "Listy do Prezydenta Krakowa" będzie kontynuowana już ponad 100 osób wysłało swoje listy. Urząd Miasta Krakowa jako właściciel praw majątkowych projektu pomnika AK ma obowiązek odpowiadać na każdy list: prezydent@um.krakow.pl

Zacięta walka trwa nadal jej ostatnim wyrazem była nasza liczna obecność na finale (już trzecich!) konsultacji w Muzeum AK w dniu 30 września br. .

Wykazaliśmy, że jesteśmy najmocniejszą i najliczniejszą grupą stojącą za kombatantami Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

przeczytaj tutaj:

Dziennik Polski
https://dziennikpolski24.pl/krakow-zaciekla-walka-o-pomnik-ak-zwolennicy-wstegi-pamieci-oprotestowuja-dalsze-konsultacje/ar/c1-14464585

Portal Samorządowy informuje o wynikach konsultacji społecznych. Spośród 204 zwolenników postawienia pomnika 120 osób opowiedziało się za wybudowaniem "Wstęgi pamięci" u stóp Wawelu, a 60 w ankietach poparło uczczenie AK-owców - pomnikiem w tradycyjnej formie lub obeliskiem w miejscu po pomniku Koniewa. Inne zaproponowane przez mieszańców lokalizacje to m.in. plac Inwalidów, park Jordana, Planty, Błonia czy otoczenie Muzeum AK.

https://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/zaprezentowano-wyniki-konsultacji-ws-pomnika-ak-w-krakowie,132726.html
DECYDUJĄCA BITWA PRZED KOMBATANTAMI AK

W listopadzie kombatanci przystąpią do ich ostatniego wielkiego boju przystąpią o urzeczywistnienie ich życiowego testamentu czyli realizacji gotowego projektu Pomnika AK w lokalizacji pod Wawelem, którą uważają za jedynie godną dla upamiętnienia najdzielniejszej Armii Podziemnej na świecie.

Apelują do Polaków o przybycie na panel obywatelski aby stanąć ramię w ramię z kombatantami!

Przekaz kombatantów brzmi tak: Mieszkańcy Krakowa, Polacy, stańcie z nami ramię w ramię w panelu obywatelskim, który ma zadecydować o losie naszego testamentu dla pokoleń - czyli o postawieniu pierwotnie uchwalonego pomnika AK na Bulwarze Czerwieńskim w Krakowie u stóp wzgórza wawelskiego, w miejscu kamienia węgielnego, poświęconego przez kardynała Stanisława Dziwisza.

Nie pozwólmy na to aby nasz projekt podzielił losy upamiętnienia bohaterów AK w Żyrardowie i w Białymstoku!

Aby prawda, honor i godność zwyciężyły.

pozdrawia Was

Fundacja Wstęga Pamięci
Dodano: 08.11.2019, 15:12
  sgfi
sgfi
Droga Fundacjo, może jakaś informacja nt. sytuacji dotyczącej WSTĘGI ?
Dodano: 16.02.2019, 23:41
  Pawel Kelm
Pawel Kelm
Nie wiem na co 3 lata temu przekazalem 200 zl, do dzisiaj ani pomnika ani chociaz pamiatkowego dlugopisu... Brac pieniadze kazdy potrafi a robic nima komu... Polak rzeczywiscie potrafi.
Dodano: 12.12.2018, 19:55
  pedersdorfer
pedersdorfer
Przepraszam nie napisałem numeru pisma,na mój protest;KD-03.403.8.2018 z dnia 6.12.2018r
Dodano: 12.12.2018, 19:53
  pedersdorfer
pedersdorfer
Dziś 12.12.2018r otrzymałem odpowiedz od zastępcy prezydenta Krakowa P.Andrzeja KULIGA o treści powyższej.Napisałem bo się na tych Dziadó...w polityków wkur..łem tyle pieniędzy żeśmy zebrali,a oni się przepychają łaskę robią.Kiedy ten naród durn..y zmądrzeje?Na mniejszości muzea to i miejsce,pieniądze się znajdują,a na polaków są przeszkody.
Dodano: 27.11.2018, 15:19
Fundacja Wstęga Pamięci
Fundacja Wstęga Pamięci
Drogi przyjacielu, dziękujemy za pytanie.

Przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK, Komitetu Budowy Pomnika AK w Krakowie, i Fundacji Wstęga Pamięci są cały czas w kontakcie z władzami miasta Krakowa. W dn. 15.11.2018 byli z wizytą u Pana Prezydenta Miasta Krakowa. Potwierdził, że po wyborach już nie ma przeszkód by pomnik powstał.

Informujemy jednocześnie, że inwestorem pomnika i właścicielem praw majątkowych została Gmina Kraków która obiecała wybudować pomnik w roku w którym tym obchodzimy 100-lecie Niepodległej.

Nie stało się to jednak jeszcze z dwóch powodów:
1. polityka
2. polityka

Dwie firmy chcą budować pomnik AK ale są za drogie. W wyniku opóźnienia realizacji przez polityków doszło do 30% wzrostu stawek płacowych i kosztów za materiały budowlane. Oburzeni kombatanci napisali list do dyrektora krakowskiego ZIKiTu i otrzymali odpowiedź, że brakujące środki będą uzupełnione na 2019.

https://dziennikpolski24.pl/kombatanci-oburzeni-uniewaznieniem-przetargu-na-budowe-pomnika-ak/ar/13461902


Możesz przyspieszyć powstanie pomnika! Napisz list do Prezydenta Miasta !!

Jeśli chcesz się zapytać co z pomnikiem
wyślij list z pytaniem kiedy pomnik? - albo
co z pomnikiem AK !

na adres Prezydenta Miasta Krakowa

prezydent@um.krakow.pl

i na adres

Sekretarz.Miasta@um.krakow.pl

Im więcej listów tym lepiej.
Obowiązkiem każdego urzędnika jest wysłanie odpowiedzi na każdy list który do niego trafi!
Każdy z nas może pomóc!

---notatka ze spotkania Komitetu z Prezydentem Miasta Krakowa--

Potwierdzając ustalenia z 15 listopada 2019 o zgodzie P. Prezydenta na budowę Pomnika AK
na Bulwarze Czerwieńskim pod Wawelem w Krakowie, prosimy o wskazanie osoby odpowiedzialnej
za realizację.

Wniosek o zabezpieczenie przeznaczonych na budowę pomnika środków z autopoprawki
prezydenckiej 2018 i przesunięcie na 2019 został złożony.


Z wyrazem szacunkuP. Przewodniczący Społecznego Komitetu Budowy Pomnika AK w Krakowie
Honorowy Obywatel Miasta Krakowa
Prof. dr hab. arch. inż. Stanisław Juchnowicz
P. Prezes Okręgu Małopolska ŚZŻAK
mjr adw Ryszard BrodowskiP. Prezes Fundacji Wstęga Pamięci
Msc. Dipl.-Ing. Arch. Alexander Smaga

Dodano: 27.11.2018, 13:48
  sgfi
sgfi
Proszę o informację co z pomnikiem? Mija już ponad dwa lata. Bardzo słabo to wygląda. Skoro była zbiórka wypadałoby się rozliczyć, a jeśli nie to przekazać środki na inne cele związane z AK. Pozdrawiam
Dodano: 26.02.2018, 17:18
Fundacja Wstęga Pamięci
Fundacja Wstęga Pamięci
TVP o naszym pomniku: https://krakow.tvp.pl/36156572/mija-65-lat-od-smierci-gen-augusta-emila-fieldorfa-nila

Drodzy Przyjaciele!

od 19 grudnia 2017 r. do 31 stycznia 2018 r. trwało ponowne badanie urzedników już po wydaniu pozwolenia na budowę dla pomnika AK "nastawienia" mieszkańców wobec planowanej budowy pomnika na bulwarze Czerwieńskim. W dniu 31 stycznia br. Inicjatorzy i przedstawiciele pomnika Fundacji „Wstęga pamięci” dostarczyli do Miejskiego Centrum Dialogu (MCD) pakiet naszych głosów wyrażających nasze wparcie.

Obecnie trwa procedura weryfikacji wszystkich opinii. W związku z powyższym, tak jak miało to miejsce podczas wszystkich sytuacji dostarczenia do MCD w większych pakietach formularzy, zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o potwierdzenie prawidłowości poprzez odesłanie zwrotnego maila z zaznaczonymi właściwymi odpowiedziami (podkreślenie, zaznaczenie, ewentualnie x przy właściwej).Czy brali Państwo udział w badaniu nastawienia mieszkańców wobec planowanej budowy pomnika Armii Krajowej na bulwarze Czerwieńskim?


Tak x

Nie

Czy są Państwo mieszkańcami Krakowa?

Co dziwi na ankietach nie było wymagane podanie adresu i Peselu ani podpisu!

Tak x

NieChcielisbyśmy przypomnieć, że już w 2016r. podczas ostatnej sesji Rady Miasta wręczylismy Prezydentowi Miasta pakiet z 20,000 podpisami za pomnikiem nasz pomnik wirtualny AK na www.popieramak.plPragniemy poinformować, że Rada Miasta Krakowa uchwaliła podczas ostatnej sesji w roku 2017 budżet dla pomnika AK i uzupełniła tym sposobem brakujące środki. W wyniku naszej długoletnej pracy i współnej akcji!Podczas wizyty weteranów AK i Fundacji Wstęga Pamięci w styczniu br. p. Prezydent Majchrowski zaproponował 01.08.2018 jako termin odsłonięcia pomnika.wyślij pilnie wiadomość do prezydenta Majchrowskiego na adre: prezydent@um.krakow.plSZANOWNY PANIE PREZYDENCIE MIASTA KRAKOWA!

PROSIMY O ZIELONE ŚWIATŁO DLA ROZPCZĘCIA BUDOWY POMNIKA AK.

NIE CHCEMY ROZGRYWEK POLITYCZNYCH. ARMIA KRAJOWA DZIAŁAŁA PONAD PODZIAŁAMI!

PROJEKT MA JUŻ WSZYSTKIE POZWOLENIA.

POMNIK AK W KRAKOWIE BĘDZIE UKORONOWANIEM OBCHODÓW 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚĆI PRZEZ POLSKĘ!

POMNIK AK W HOŁDZIE NIEPODLEGŁEJ !Wybierz 5 przyjaciół i pilnie podaj dalej!Bądzcie teraz z nami! Dziękujemy z góry!pozdrawia

EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI
Dodano: 28.10.2017, 19:46
  Elżbieta Pietuszyńska
Elżbieta Pietuszyńska
Ponad rok temu wsparłam projekt pakietem wachmistrza,najbardziej zależało mi aby projekt doczekał się szczęśliwej realizacji.To ma służyć naszej wspólnej pamięci i wdzięczności.Niekoniecznie potrzebne mi są należne z tego pakietu gadżety,ale byłyby miłą pamiątką dla mnie.Cierpliwie czekałam na jakiś kontakt,jak tu piszą jakiś formularz,czy choćby "dziękujemy za wsparcie,ale niestety nagrody się skończyły,przepraszamy"niestety cisza.Nie wiem co o tym myśleć?
Dodano: 27.10.2017, 18:20
Fundacja Wstęga Pamięci
Fundacja Wstęga Pamięci
WOLNY WSTĘP DLA UCZESTNIKÓW AKCJI POLAKPOTRAFI

Przygotowaliśmy dla Państwa wejście do Filharmonii Krakowskiej za zaproszeniem .

Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele!

Świętujcie z nami Dzień Niepodległości Polski !

Fundacja Wstęga Pamięci we wspólpracy z Narodowym Centrum Kultury zorganizowała uroczysty
koncert w Filharmonii Krakowskiej. Świętujmy wspólnie przy udziale znakomitej artystki
Katy Carr i Orkiestry Passion Art

„ W hołdzie Niepodległej i żołnierzom AK” .

Koncert ten dedykowany jest również inicjatorom pomnika AK, ostatnim żyjącym bohaterom Armii Krajowej.

Patronat honorowy nad koncertem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uwaga: Wszystkich zainteresowanych przybyciem na koncert prosimy o przesłanie potwierdzenia rezerwacji z podaniem liczby miejsc, na adres mailowy fundacja@wstegapamieci.com do 09.11.2017.

z HASŁEM 'KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ'

facebook: https://www.facebook.com/events/448373225560188/?acontext=%7B%22ref%22%3A%2222%22%2C%22feed_story_type%22%3A%2222%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D&pnref=story

Uwaga tylko wiadomości z prawidłowym hasłem będą procedurowane.

Na podany adres mailowy otrzymają Państwo miejscówkę z wolnym wstępem na salę Filharmonii
Krakowskiej, ul. Zwierzyniecka 1, 31-103 Kraków, w dniu 11.11. 2017 , godz.19.30 .

www.wstegapamieci.com
Dodano: 15.10.2017, 22:03
Fundacja Wstęga Pamięci
Fundacja Wstęga Pamięci
Witamy! Dziękuję bardzo za wiadomość.
Odnosnie wysyłki sprawdzimy czy Pan otrzymał od listonosza awizo z wiadomością, że paczka była do odebrania terminie. Wkrótce odpowiemy na Pana pytanie.

Pozdrawia
EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI
Dodano: 15.10.2017, 21:38
  Dawid Żelazny
Dawid Żelazny
Witaj,
Wsparłem finansowo ten wspaniały projekt. Choć mam jedno ogromne zastrzeżenie dnia 16,06,2016 , a więc ponad roku temu wysłałem Państwu formularz wymagany do otrzymania nagrody. Na dzień dzisiejszy wciąż nic nie dotarło. Trochę niepoważnie.
Dodano: 15.10.2017, 20:51
Fundacja Wstęga Pamięci
Fundacja Wstęga Pamięci
Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele!

Świętujcie z nami Dzień Niepodległości Polski !
Fundacja Wstęga Pamięci we wspólpracy z Narodowym Centrum Kultury zorganizowała uroczysty koncert w Filharmonii Krakowskiej. Świętujmy wspólnie przy udziale znakomitej artystki
Katy Carr i Orkiestry Passion Art.

Koncert ten dedykowany jest również inicjatorom pomnika AK, ostatnim żyjącym bohaterom Armii Krajowej.

Patronat honorowy nad koncertem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przygotowaliśmy dla Państwa wejście do Filharmonii Krakowskiej za zaproszeniem .

Wszystkich zainteresowanych przybyciem na koncert prosimy o przesłanie potwierdzenia rezerwacji
z podaniem liczby miejsc, na adres mailowy info@akmemorial.pl do 09.11.2017.

z HASŁEM 'KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ'

Uwaga tylko wiadomości z prawidłowym hasłem będą procedurowane.

Na podany adres mailowy otrzymają Państwo miejscówkę z wolnym wstępem na salę Filharmonii
Krakowskiej, ul. Zwierzyniecka 1, 31-103 Kraków, w dniu 11.11. 2017 , godz.19.30 .

Prosimy o nadsyłanie swoich zgłoszeń w jak najszybszym terminie ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

pozdrawia
EKIPA WSTĘGI PAMIĘCI
Dodano: 28.09.2017, 12:57
Fundacja Wstęga Pamięci
Fundacja Wstęga Pamięci
Wszystkie aktualne informacje i zdjęcia:

Facebook: https://www.facebook.com/KrakowPomnikAK/

Nasza grupa Popieram AK: https://www.facebook.com/groups/popieramak/


www.wstegapamieci.com

zobacz naszego Newslettera!

RAZEM BUDUJEMY POMNIK AK
Bądzcie teraz też z nami !!!
Dodano: 28.09.2017, 12:51
Fundacja Wstęga Pamięci
Fundacja Wstęga Pamięci
Drodzy przyjaciele!

Dzisaj mamy wspaniałą wiadomość dla Państwa jest to historyczny dzień dla budowy pomnika ponieważ otrzymalismy od Wydziału Architektury UMK uprawomocnione pozwolenie na budowę. Oznacza to dla nas, że budowa pomnika ruszy jeszcze w tym roku. Pomaga nam Zikit w Krakowie który dla nas organizuje przetarg. Czas budowy realizacji pomnika ok. 6 tygodnie, budujemy etapami. Ze względu na zaawansowany wiek weteranów ostateczne otwarcie Pomnika AK odbędzie się prawdopodobnie na wiosne 3 maja 2018 przy dobrej pogodzie.

UMK Wydział Architektury zatwierdza projekt budowlany i udziela pozwolenia na budowę

W imieniu całego zespołu dziękujemy przede wszystkim Szanownemu p. prezesowi ŚZŻAK młp mjr mec Ryszardowi Brodowskiemu oraz wszystkim urzędnikom Miasta Krakow za ich zaufanie, wkład pracy w procesie pozwolenia na budowę. A uczestnikom akcji Polakpotrafi dziękujemy za wielkie wsparcie !

Dla nas wszystkich zaczyna się ciekawy czas realizacji !!!

RAZEM BUDUJEMY POMNIK AK !!!
Bądzcie teraz też z nami !!!
Dodano: 27.09.2017, 10:42
Kazik Janusz
Kazik Janusz
Śmiechu warte z tym pomnikiem, co ma AK do wawelu? I dlaczego w dodatku w tak brzydkiej formie i w miejscu w którym jest już jeden pomnik.
Dodano: 31.08.2017, 9:23
  kamil_1b
kamil_1b
od miesiąca czekam na paczkę, która- wysłana zostanie jutro. brak odpowiedzi na wiadomości.
Dodano: 09.08.2017, 10:28
  slavek.ferenc
slavek.ferenc
Mija miesiąc, zero odzewu.
Dodano: 10.07.2017, 14:25
  slavek.ferenc
slavek.ferenc
4 razy wysyłałem formularz a pakiet wachmistrza nadal do mnie nie dotarł...
Dodano: 29.06.2017, 17:59
  pidzama62
pidzama62
Pakiet choć z bardzo dużym opóźnieniem dotarł. Dzięki i życzę sprawnej realizacji projektu -nie mogę się doczekać. Chwała Bohaterom. Waldek Szostak.
Dodano: 13.06.2017, 19:51
  pidzama62
pidzama62
Witam .Pomimo zapewnień w wymienianej korespondencji na Facebooku o wysłaniu w najbliższych dniach pakietu do mnie (miało to miejsce 3 miesiące temu), nadal ECHO.Traktujcie ludzi normalnie ponieważ skutecznie odpychacie potencjalnych wspierających innych projektów.Więcej powagi panowie.
Dodano: 29.05.2017, 22:27
Fundacja Wstęga Pamięci
Fundacja Wstęga Pamięci
Szanowny Panie Kamilu!

Niestety do dzis nie otrzymalismy od Pana żadnego wypełnionego formularza.
Rok temu przesłalismy do Pana formularz z prośbą o wypełnienie.

Prosimy o odesłanie wypełnionego formularza który Pan otrzymał od nas.

Tylko po otrzymaniu formularza możemy Panu wysłać dyplom i upominki bo nie znamy Waszych adresów.

Prosimy także o krótkie sprostowanie Pana wypowiedzi w komentarzach na stronie polakpotrafi.

Tylko i wyłacznie po otrzymaniu formularza możemy przesłać upominki.

dziękujemy z góry

pozdrawia

EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI
Dodano: 29.05.2017, 21:15
  pidzama62
pidzama62
Pakiet Porucznika do dzisiaj echo.
Dodano: 29.05.2017, 11:58
  kamil_1b
kamil_1b
gdzie mam się zgłosić jeżeli nie otrzymałem pakietu/przesyłki? a formularz wysyłałem. jest już koniec maja a tu cisza
Dodano: 27.03.2017, 10:58
  Dawid Kozłowski (Koza)
Dawid Kozłowski (Koza)
Przesylka nareszcie dotarla w Piatek :-) Bardzo dlugo oczekiwana ,ale dotarla . Mam nadzieje ,ze nikt z darczyncow nie zostanie pominiety na pomniku,bo widze ,ze jest duze zamieszanie wokol tej akcji . Mam na mysli organizacje . No,ale badzmy dobrej mysli . Sama budowa takiego pomnika naprawde napawa mnie duma ,jako polaka ;-) Czekamy na efekty. Dziekuje za przesylke ...... p.s przepraszam za pisownie . Nie posiadam polskiej klawiatury.
Dodano: 23.03.2017, 11:50
  Radosław Górski
Radosław Górski
Mam to samo. Wsparłem pakietem wachmistrza i ani formularza ani nic. Ale machnąłem na to ręką. Najważniejsze, że pomnik powstanie. Ale chyba już nie będę korzystał z tego portalu. Ponieważ wsparłem kolejny projekt i znowu jest problem. Bo ludzie z kolejnego projektu też nie mają mnie w swojej bazie danych e-maili wspierających. Więc wnioskuje iż to wina portalu zapewne.
Dodano: 10.03.2017, 17:28
  Dawid Kozłowski (Koza)
Dawid Kozłowski (Koza)
NIC totalnie nic nie przyszlo od zeszlego roku . Kontakt ZERO . Jest marzec 2017
Dodano: 20.02.2017, 16:15
  kk90
kk90
Dziś przyszła do mnie przesyłka, doczekałam się. Dziękuję.
Dodano: 13.02.2017, 18:55
  Janusz Jurkiewicz
Janusz Jurkiewicz
Witam. Ja otrzymałem pakiet pod koniec grudnia(mój brat też). Opornie to idzie ale życzę cierpliwości.Chyba po prostu słaba organizacja a nie złe intencje, Pozdrawiam.
Dodano: 12.02.2017, 17:31
  Sebastian S
Sebastian S
Jagger1942 no niestety ale masz rację...na liczne maile nikt nie raczy odpowiedzieć i widocznie trzeba to inaczej rozwiązać
Dodano: 10.02.2017, 21:48
  jagger1942
jagger1942
Jedna odpowiedź na moje pytanie i cisza nadal, ponad 2 tygodnie... Jeśli do 21 lutego nie otrzymam mojej symbolicznej nagrody, podejmę inne kroki, niż tylko pisanie. Przykro mi, że taka idea ma takie wykonanie...
Dodano: 31.01.2017, 19:10
  pidzama62
pidzama62
Pakiet Porucznika do dzisiaj echo
Dodano: 24.01.2017, 20:43
  pedersdorfer
pedersdorfer
Wykupiłem pakiet Podchorążego mam nadzieje ze jakąś pamiątkę otrzymam.Wstęgę nie wspierałem dla błyskotek ,ale z potrzeby tego POMNIKA dla naszych Poległych Bohaterów.Pomnik ma przypominać młodemu pokoleniu o historii i tradycji Narodu Polskiego.Wiem ze te upominki organizują Wolontariusze i sponsorzy,wymaga to czasu.Miejmy nadzieje ze wszystko zostanie zrealizowanie,będzie Pomnik który będzie znany na całym świecie.Wspólnie można wszystko Osiągnąć.Pan Smaga powinien informować opinie publiczną co i jak jest realizowane.Jak się zaczęło należy skończyć.Nie życzę sobie kłótni o zasługi ,kto ważniejszy.Naszym celem żyjących jest realizacja,a zasługi każdy otrzyma u Pana Boga na sadzie Ostatecznym.Pozdrawiam Wolontariuszy,a reszty z nas to Obowiązek.Pozdrawiam.
Dodano: 24.01.2017, 12:15
  Albert Grzyb
Albert Grzyb
Dziękuję ekipie Wstęgi Pamięci za dostarczoną nagrodę. Dzisiaj listonosz przyniósł mój Pakiet Wachmistrza. Teraz pozostało czekać na efekt końcowy, czyli gotowy pomnik :)
Pozostałym darczyńcom życzę odrobiny cierpliwości w oczekiwaniu na nagrody, bo jak widać docierają.
Pozdrawiam serdecznie.
Dodano: 21.01.2017, 18:16
Fundacja Wstęga Pamięci
Fundacja Wstęga Pamięci
Szanowni Przyjaciele!

Wszystkim naszym Partnerom, Przyjaciołom

i Darczyńcom pragniemy serdecznie podziękować

za powierzone nam zaufanie i współpracę w minionym roku.

Życzymy dużo zdrowia, sukcesów,

udanych inwestycji i wszelkiej pomyślności

w Nowym Roku 2017!

Podczas Świąt Bożego Narodzenia EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI pozwoliła sobie zrobić przerwę i zadbać o tych, którzy są najsłabsi- o bezdomne dzieci. Zorganizowalismy akcję Misiów Wojtków, które otrzymalismy w darze od przyjaciół ze Szkocji. Rozdawaliśmy je dzieciom z Domów Dziecka.
Nasi wolontariusze zdołali jeszcze przed Świętami wysłać setki paczek dla darczyńców z akcji zbiórki na pomnik AK Polakpotrafi . Niestety z powodu niezależnych od nas różnych przeszkód jak opóźnienie dostaw i wysyłek przez Pocztę Polską jak np. brak w magazynach poczty zamówionych przez nas kartonów, nie udało się nam wysłać wszystkich paczek do naszych przyjaciół.

http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/malopolska/a/misie-z-farmy-w-szkocji-dla-chorych-dzieci,11618954/


Wolontariuszom udało się chociaż wysłać połowę wysyłek wachmistrzów! Niewiele brakuje!

Brakuje nam jeszcze 486 formularzy darczyńców z adresami i danymi na pomnik.

Proszę wziąć pod uwagę że nasza praca zależy w dużej mierze od zaangażowania wolontariuszy i przyjaciół idei pomnika AK. Dziękujemy im za to z całego serca! Bez tej pomocy wspaniałych młodych ludzi, uczniów i studentów, którzy poświęcili swój czas i energię nasza akcja by się tak nie powiodła. W tej chwili wrócili z ferii aby uczyć się na sesje egzaminacyjne. Będziemy kontynuowali naszą akcję, którą chcemy jak najszybciej
dokończyć , definitywnie przed zbliżającymi się wakacjami.

Skoro otrzymujemy ciągle nowe upominki od naszych sponsorów będzie to również okazja i czas na dogrwykę z naszej strony.

Obiecujemy, że te paczki , które nie zostały jeszcze wysłane będą wysłane przez naszych wolontariuszy ale po sesji. Sama Akcja Polakpotrafi będzie zakończona wtedy jeżeli każdy będzie miał swój dyplom z nagrodami i swój napis na tablicy pomnika.

W tym roku zamierzamy zorganizować uroczystą galę na odsłonięcie pomnika AK dla weteranów, dla naszych darczyńców i przyjaciół.

Przyjmujemy wolontariuszy do współpracy. Chętni mogą sie u nas zgłosić pod Hasłem

GALA DLA WETERANA.

Z noworocznymi pozdrowieniami

EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI
Dodano: 21.01.2017, 14:36
  jagger1942
jagger1942
Czy dla uzyskania odpowiedzi, na które czeka tyle osób, konieczne będzie złożenie jakiegoś wniosku o sprawdzenie tej zbiórki przez Policję?
Dodano: 20.01.2017, 0:57
  Hubert Szumilas
Hubert Szumilas
Zamierzacie w ogóle wysłać nagrody? Może ustosunkujcie się wreszcie do tego, że są jakieś problemy czy coś bo ile można czekać na pakiet podchorążego.
Dodano: 09.01.2017, 18:53
  jvm
jvm
nie dla nagród wpłacałem ale byłoby miło gdyby organizatorzy dotrzymali słowa.
Dodano: 09.01.2017, 13:59
  Dawid Kozłowski (Koza)
Dawid Kozłowski (Koza)
U mnie rowniez nadal nic. Mialem byc cierpliwy ,ale wszystko ma jakies granice .
Dodano: 04.01.2017, 21:57
  marek.proszak
marek.proszak
Ja otrzymałem pakiet.
Dodano: 04.01.2017, 17:51
  Sebastian S
Sebastian S
No nie tylko Ty...u mnie też żadnego odzewu
Dodano: 03.01.2017, 9:29
  slavek.ferenc
slavek.ferenc
Niestety ja nadal nic nie otrzymałem.
Dodano: 15.12.2016, 10:04
  drop
drop
UPDATE #2:

Po moim komentarzu zamieszczonym 09.12.2016 o 12:44 skontaktował się ze mną Pan Smaga i sugerował treść wypowiedzi (sic!) jaką powinienem tutaj zamieścić.

"proszę się niepokoić pakiet jest już w drodze.
Prosze napisać na portalu że jeszcze o drobine poczeka do otrzymania pakiet bo ten pakiet w tej chwili jest w drodze."

"Pański pakiet jest został dziś wysłany."

Minął prawie tydzień, oczywiście przesyłki brak.

Obojętnie jak zakończy się temat pomnika to ta zbiórka na lata pozostanie przykładem jak NIE prowadzić akcji crowdfundingowych. Jak NIE prowadzić komunikacji w social media. Oraz jak nie robić z siebie idioty.
Dodano: 09.12.2016, 12:44
  drop
drop
UPDATE: Pakiet pułkownika za 5000zł - zero nagród.

Czas oczekiwania z mojej strony minął. 18 kwietnia 2016 roku przelałem 5000 zł na poczet pomnika AK w Krakowie. Od tego czasu nie została spełniona *żadna* obietnica gratyfikacji sponsorów.

Pieniądze mam zamiar odzyskać i rozpocznę od osobistych odwiedzin u Pana Alexander Smaga.
Dodano: 29.11.2016, 20:03
Fundacja Wstęga Pamięci
Fundacja Wstęga Pamięci
Pragniemy poinformować że umieszczenie nazwisk na tablicy pamiątkowej jest osobnym etapem przy realizacji. Wyszstkie nawiska zostaną przedstawione Wam do korekty. Dyplomy śa darem sponsorów. każdy grosz potrzebny jest na budowę pomnika i musimy bardzo liczyć się jego wydaniem na tym polega sponsoring.
Projekt graficzny znalazł pelną akceptacje kombatantów. Polska poczta zarządała za duże opłaty za przesyłki wiekoformatowe B1. Będziemy starali sie zamiast plakatów wysłać ryngrafy AK. Plakat możemy przesłać jezeli go złożymy w kwadrat. Naszym celem nie jest wydawaniem na drogich papierach tylko zrealizowanie projektu bohaterów AK.
Dodano: 29.11.2016, 19:55
Fundacja Wstęga Pamięci
Fundacja Wstęga Pamięci
Przykro mi że nie trafilismy Pani gust. Pragnę poinformować że umieszczenie nazwisk na tablicy pamiątkowej jest osobnym etapem przy realizacji. Wyszstkie nawiska zostaną przedstawione Wam do korekty. Dyplomy śa darem sponsorów. każdy grosz potrzebny jest na budowę pomnika i musimy bardzo liczyć się jego wydaniem na tym sponsoring.
Projekt graficzny znalazł pelną akceptacje kombatantów. Polska poczta zarządała za duże opłaty za przesyłki wiekoformatowe B1. Będziemy starali sie zamiast plakatów wysłać ryngrafy AK. Plakat możemy przesłać jezeli go złożymy w kwadrat. Naszym celem nie jest wydawaniem na drogich papierach tylko zrealizowanie projektu bohaterów AK.
Dodano: 29.11.2016, 19:36
  katamaj
katamaj
Mam pakiet Porucznika 04. Dzisiaj otrzymałam przesyłkę. Nie chciałabym byc drobiazgowa ale uważam ze to brak szacunku dla darczyńców. Wsród obiecanych nagród była tylko jedna pocztówka (zamiast pocztóweki) dyplom jakości papieru który nie pasuje do powagi podpisu. ZABRAKŁO plakatu okolicznościowego oraz broszury pomnika. Poczułam sie oszukana. Nie przypuszczałam ze ta społeczna akcja będzie tak nieprofesjonalna.
DZIĘKUJE BARDZO. Nie dostałam tez potwierdzenia poczta elektroniczna uzyskania danych nazwiska które chce umieścić na płycie. Żadnej informacji zwrotnej. Czy umieszcza Państwo na stronie projekt tablicy z nazwiskami przed
realizacja? Obawiam sie ze w tym chaosie mogłoby zabraknąć niektórych nazwisk.
Dodano: 29.11.2016, 15:44
Fundacja Wstęga Pamięci
Fundacja Wstęga Pamięci
Witamy, Wiemy że bez Was nie byłoby takiego sukcesu! To znaczy mozemy konkretnie mówic o realizacji Pomnik AK pod Wawelem. Nagrody są stopniowo wysyłane, proszę uzbroić się w cierpliwość. Na pewno o nikim nie zapomnimy. Jednak Waszą najwyższą nagrodą będzie umieszczenie na tablicy pamiątkowej pod Wawelem. Przewidujemy 27 wrzesnia jako datę odsłonięcia pomnika pod Wawelem. Przed zakończeniem projektu nie ma żadnego obowiązku nagradzania darczyńców. Proces wysłania nagród będzie zakończony przed swiętami bożego narodzenia. IPN dodaje do każdej paczki, która jeszcze nie została wysłana ryngrafy AK. Jest to duży projekt o budżecie 1,5 mln PLN. Wszystkim nam zależy na szybkim zakończeniu pierwszej fazy czyli upominek i nagród. Napewno do zakończenia projektu zostaną uhonorowani. Dla przyspieszenia możecie dołaćzyć do grona wolontariuszy. Pozdrawia EKIPA WSTĘGI PAMIĘCI
Dodano: 29.11.2016, 15:13
  drop
drop
Pakiet pułkownika za 5000zł - zero nagród.

Czekam do końca przyszłego tygodnia.
Dodano: 27.11.2016, 21:45
  izabela337
izabela337
Ja również nie mam żadnej informacji zwrotnej, po wysłaniu formularza, po dziś dzień ( 27.11.2016). Nie wiem co jest tego przyczyną i nie chodzi o nagrodę, lecz o zwyczajne poważne potraktowanie darczyńców. Z poważaniem...
Dodano: 25.11.2016, 17:48
  m_jurkiewicz
m_jurkiewicz
Hej, też nie dostałem nagrody - nie o to chodzi że muszę ją dostać - ale nie wiem co się dzieje - jak mam nie dostać to też OK - tylko nie róbcie zamieszania
Dodano: 25.11.2016, 14:41
Fundacja Wstęga Pamięci
Fundacja Wstęga Pamięci
WAŻNY PROGRES W PROJEKCIE POMNIKA AK 'WSTĘGA PAMIĘCI' w KRAKOWIE

Szanowni przyjaciele,
Pragniemy Was poinformować że Ekipa Wstęgi Pamięci jest w trakcie zakończenia akcji zbiórki pośród dużych sponsorów która pozwala nam na sfinansowanie całego pomnika pod Wawelem i nie tylko elementu wstęgi. Całkowity koszt inwestycji z Ogrodem to jednak 1,5 mio PLN. Podjęliśmy wspólnie z weteranami rozmowy z dużymi sponsorami (Tauron, Lotos itd.,) i przedstawicielami miasta Krakowa. Możemy liczyć na przychylność i pomoc Miasta Krakowa w realizacji projektu.

Fundacja Wstęga Pamięci powołana aby udzielić pomoc dla pomnika została inwestorem pomnika wspólnie z urzędem miastem. Rozpoczęcie prac budowlanych na wiosnę 2017. Przewidujemy odsłonięcie pomnika wd 27.9.2017. Lokalizacja pomnika zatwierdzona. Jestesmy w tej chwili w trakcie przygotowania projektu budowlanego na bazie mapy geodezyjnej która została przez nas zamówiona. W początek listopada odnieśliśmy niezły sukces otrzymalismy wstepną zgodę konserwatora wojewódzkiego odnosnie wysokości i kształtu pomnika pod Wawelem!

W tej chwili trzy Ekipy naraz pracują nad projektem i wysyłkami. Chętnie przyjmujemy nowych wolontariuszy i osób które nam chća pomóc w tym ważnym projekcie dla naszych bohaterów. Przepraszamy za spóźnienie spowodowane przez zamówienie takiej wielkiej ilości paczek u Poczty Polskiej. IPN nam dodaje do kązdej paczki, która jeszcze nie została dostarczona swoje pamiątkowe Ryngrafy AK.

Waszą najwyższą nagrodą będzie jednak umieszczenie na specialnej tablicy pamiątkowej w Ogrodzie Pamięci Narodowej pod Wawelem. Aby to się udało musimy się jeszcze troche popracować. Otrzymujemy bardzo dużo wiadomości i staramy się na każdą odpisać. Prosimy o jeszsze troszke cierpliwośći. Prosze czytajcie nasze newslettery. Trzymamy Was na bięząco!

Wkrótce ogłaszamy całkowite pokrycie kosztów budowy Pomnik AK \'Wstęga Pamięci\' i Ogrodu Pamięci Narodowej w radiu i w telewizji! trzymajcie nam kciuki! Zapewnienie całkowitego budżetu projektu dla bohaterów AK to nasz wielki cel na 2016!

Dzięki Waszej ogromnej pomocy i naszego wspólnego wkłądu wypełniami testament AK!

pozdrawia
EKIPA WSTĘGI PAMIĘCI
Dodano: 25.11.2016, 13:38
  danielwys
danielwys
Ciekawe jak długo będzie trwała ta farsa.
Dodano: 25.11.2016, 13:24
  dawidmtrela
dawidmtrela
Straciłem cierpliwość. Jest 25.11 i zero informacji ze strony założyciela zbiórki, nie wspominając o nagrodach. Wie ktoś coś?? Może to tylko przekręt?
Dodano: 08.11.2016, 18:51
  marek.proszak
marek.proszak
również pytam, czy ktoś otrzymał nagrodę? Brak odpowiedzi na wysyłane e-maile. Oto jak idą wielkiej sprawy można zniechęcić ludzi do wspierania różnych inicjatyw. Totalne lekceważenie darczyńców.
Dodano: 07.11.2016, 20:16
  Tomasz Mroczkowski
Tomasz Mroczkowski
Czy ktoś dostał juz nagrodę?
Dodano: 27.10.2016, 18:48
  slavek.ferenc
slavek.ferenc
ktoś to ogarnia???
Dodano: 27.10.2016, 15:44
  Jarosław Jarosiewicz
Jarosław Jarosiewicz
Witam ,
Ja też chciałbym zapytać jak z wysyłkami nagród . Mamy już 27-10-2016 .
Pozdrawiam
Dodano: 24.10.2016, 11:52
  Mirosław Gołębiewski
Mirosław Gołębiewski
Witam serdecznie;co sie dzieje z nagrodami,mialo byc do pazdziernika a tu cisza,otrzymam jakas odpowiec.
Pozdrawiam MG
Dodano: 23.10.2016, 0:13
  Artur Kuczkowiak
Artur Kuczkowiak
Jak idzie rozsyłanie nagród??? Miały być wysłane do 17.10.2016. Dzisiaj mamy 23.10.2016 i nic nie dotarło jeszcze. Udzielcie jakiejś informacji.
Dodano: 28.09.2016, 18:09
  Janusz Jurkiewicz
Janusz Jurkiewicz
Zdecydowanie 5.
Dodano: 27.09.2016, 8:26
Fundacja Wstęga Pamięci
Fundacja Wstęga Pamięci
dla wszystkich uczestników AKcji polakpotrafi - NAPISY NA POMNIKU AK 'WSTĘGA PAMIĘCI' - jesli nie chcesz wzpełnić ankiete za pomocą facebooku przeslij nam twoją odpowiedź "ANKIETA + NUMER odpowiedzi" np. "ANKIETA odpowiedz 1)" na adres info@akmemorial.pl

Które napisy powinny być umieszczone na Pomniku AK 'Wstęga Pamięci' u stóp Wawelu, po wewnętrznej stronie bryły wijającej się wstęgi wokół placu o kształcie granic II RP?
Pomniki to według definicji szczególne miejsca pamięci lub objekty o charakterze artystycznym. Przypominają nam ważne wydarzenia albo osoby z historii. Pomnik który milczy wydaje sie pustym i nudnym ale może rozwijać wręcz silną symbolike. Natomiast pomniki które noszą za dużo informacji w formie ścisłej wiedzy pełnią swoją funkcje ale ryzykują utratę ducha artystycznego i wydają się przegadane. Ważne są harmonia, całokształt, i przekaz pomnika.
Twoje zdanie jest dla nas ważne! Ankieta ma charakter wolny, doradczy i niewiążący. Treści i napisy na pomnik będą opracowane przez historyków AK. Ankieta trwa do 3.10.2016. -

1) jestem za umieszczeniem jak najwięcej napisów: cała historia AK "Pomnik ksiązka"
2) tylko sama wiedza symboliczna: najważniejsze akcje AK, pomniki to nie książki.
3) hymn AK wiersz Zbigniewa Kabaty ps bobo "Byłąs nasza radością i dumą..."
4) wiedza symboliczna: Naważniejsze akcje AK, Cichociemni, Zegota, znaki jednostek AK
5) wiedza symboliczna lecz we wszystkich językach Europy

zapraszamy do udziału i czekamy na Wasze odpowiedzi :)

pozdrawia
EKIPA WSTĘGA PAMIĘCI

Dodano: 26.09.2016, 11:24
Fundacja Wstęga Pamięci
Fundacja Wstęga Pamięci
Zapraszamy do udziału w głosowaniu! Napisy na pomnik AK!
głosuj tutaj: https://www.facebook.com/groups/popieramak/

Specjalna ankieta tylko dla uczestników akcji polakpotrafi.pl i członków grupy popieramak.pl.

Towje zdanie jest ważne!!!
Dodano: 25.09.2016, 14:00
Fundacja Wstęga Pamięci
Fundacja Wstęga Pamięci
NAPISY NA POMNIKU AK 'WSTĘGA PAMIĘCI'
Twoje zdanie jest dla nas ważne. Zapraszamy do udziału w specjalnej ankiecie. Tylko dla uczestników akcji polakpotrafi i członków grupy popieramak.pl ! dołącz do grupy

website: https://www.facebook.com/groups/popieramak/

Email: popieramak@groups.facebook.com


Które napisy powinny być umieszczone na Pomniku AK Wstęga Pamięci u stóp Wawelu, po wewnętrznej stronie bryły wijającej się wstęgi wokół placu o kształcie granic II RP.
Twoje zdanie jest dla nas ważne! Ankieta ma charakter wolny, doradczy i niewiążący. Treści i napisy na pomnik będą opracowane przez historyków AK. Ankieta trwa do 3.10.2016.
Dodano: 20.09.2016, 21:02
Fundacja Wstęga Pamięci
Fundacja Wstęga Pamięci
POLAKPOTRAFI - INFORMACJA DLA MAJORÓW, ROTMISTRZÓW I MECENASÓW PAKIETÓW WYŻSZYCH STOPNI OFICERSKICH.- otrzymalismy już wszystkie nagrody od naszych sponsorów: dyplomy, koszulki, albumy !!! zdjęcia można oglądać na facebooku: https://www.facebook.com/KrakowPomnikAK/photos/a.173217472884720.1073741830.161484934057974/522205551319242/?type=3&theater
Uprzejmie informujemy, że otrzymalismy do dnia dzisejszego 38 formularze MAJORÓW. brakuje nam jeszcze 8 wypełnionych formularzy darczyńców z podaniem imienia i nazwiska na tablicy pamiątkowej. Brakuje także ponad 30 rotmistrzów!
Uprzejmie zwracamy się do wszystkich MAJORÓW którzy nam jeszcze nie podali ich danych na tablice o jak najszybsze uzupełnienie brakująych danych.
Przesyłka pakietów MAJORÓW, i pakietów o wartości ponad 1,000 PLN i wyżej jest w trakcie opracowania i będzie wykonana w przyszłym tygodniu za pomocą poczty polskiej.
Harmongram wysłania Pakietów dla darczyńców. Przepraszamy bardzo za opóznionienie z powodu udziału tegorocznego Fundacji Wstęga Pamięci w Forum w Krynicy i przygotowania uroczystej gali z Koncertem Katy Carr na rzecz budowy pomnika, która się odbyła wczoraj w byłym Klubie Oficerskim II Korpusu Polskiego w Londynie w pamięci tragicznego napadu sowieckiego na Polskę w dn. 17.9.1939.

Wszystkie wyższe stopnie oficerskie Majorzy i Rotmistrze: 14.09.2016 - 30.09.2016
Wachmistrze, Ułani itd. 30.9.2016 - 17.10.2016

więcej aktualności i informacji nt. działań Akcji Obywatelskiej POPIERAMAK.PL:
https://www.facebook.com/KrakowPomnikAK/

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.04.2016 02:02