Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Wstęga Pamięci

Fundacja Wstęga Pamięci

Kraków

Projekt mobilnej instalacji autorstwa Alexandra Smagi przypomina o podniebnych bitwach toczonych przez polskich lotników. Rzeźba w kształcie litery V nawiązuje do angielskiego słowa „Victory”, czyli zwycięstwo. Projekt autorski, laureata konkursu na Pomnik AK w Krakowie Alexandra Andrzeja Smagi. Artysta żyje i pracuje w Wiedniu i Krakowie. Historia rodziny architekta jest bezpośrednio powiązana z losami Polski Walczącej i z Armią Krajowa.
Inicjatorem idei budowy Pomnika jest Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, który z dumą wspieramy.
Smaga ukończył studia architektury na Politechnice Wiedeńskiej z wyróżnieniem. Studiowal w Paryżu w Ecole de Architecture w Wersalu i na Akademii Sztuk Pięknych (Akademie fuer Angewandte Kunst) w Wiedniu.

Pracuje jako samodzielny architekt i designer. Pracował nad wieloma projektami i konkursami architektonicznymi w Stanach Zjednoczonych, we Francji, w Niemczech i w Austrii.
Laureat konkursów architektonicznych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

385615 PLN z 300000 PLN

1569 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 19.04.2016 02:02

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

Ważny sukces w projekcie Pomnik AK Wstęga Pamięci

Dodano 25.11.2016, godz. 14:38

Szanowni przyjaciele,
Pragniemy Was poinformować że Ekipa Wstęgi Pamięci jest w trakcie zakończenia akcji zbiórki pośród dużych sponsorów która pozwala nam na sfinansowanie całego pomnika pod Wawelem i nie tylko elementu wstęgi. Całkowity koszt inwestycji z Ogrodem to jednak 1,5 mio PLN. Podjęliśmy wspólnie z weteranami rozmowy z dużymi sponsorami (Tauron, Lotos itd.,) i przedstawicielami miasta Krakowa. Możemy liczyć na przychylność i pomoc Miasta Krakowa w realizacji projektu.
Fundacja Wstęga Pamięci powołana aby udzielić pomoc dla pomnika została inwestorem pomnika wspólnie z urzędem miastem. Rozpoczęcie prac budowlanych na wiosnę 2017. Przewidujemy odsłonięcie pomnika wd 27.9.2017. Lokalizacja pomnika zatwierdzona. Jestesmy w tej chwili w trakcie przygotowania projektu budowlanego na bazie mapy geodezyjnej która została przez nas zamówiona. W początek listopada odnieśliśmy niezły sukces otrzymalismy wstepną zgodę konserwatora wojewódzkiego odnosnie wysokości i kształtu pomnika pod Wawelem!

W tej chwili trzy Ekipy naraz pracują nad projektem i wysyłkami. Chętnie przyjmujemy nowych wolontariuszy i osób które nam chća pomóc w tym ważnym projekcie dla naszych bohaterów. Przepraszamy za spóźnienie spowodowane przez zamówienie takiej wielkiej ilości paczek u Poczty Polskiej. IPN nam dodaje do kązdej paczki, która jeszcze nie została dostarczona swoje pamiątkowe Ryngrafy AK.

Waszą najwyższą nagrodą będzie jednak umieszczenie na specialnej tablicy pamiątkowej w Ogrodzie Pamięci Narodowej pod Wawelem. Aby to się udało musimy się jeszcze wiele popracować. Otrzymujemy bardzo dużo wiadomości i staramy się na każdą odpisać. Prosimy o jeszsze troszke cierpliwośći. Prosze czytajcie nasze newslettery. Trzymamy Was na bięząco!

Wkrótce ogłaszamy całkowite pokrycie kosztów budowy Pomnik AK \'Wstęga Pamięci\' i Ogrodu Pamięci Narodowej w radiu i w telewizji! trzymajcie nam kciuki! Zapwenienie całkowitego budżetu projektu dla bohaterów AK to nasz wielki cel na 2016!

Dzięki Waszej ogromnej pomocy i naszego wspólnego wkłądu wypełniami testament AK!

pozdrawia
EKIPA WSTĘGI PAMIĘCI

Dodano: 08.12.2016, 1:16
  Dawid Kozłowski (Koza)
Dawid Kozłowski (Koza)
Nie kazdy mieszka w Polsce i posiada polskie znaki w klawiaturze. Tak dla informacji ,jesli Panska wypowiedz dotyczy mojej pisowni , Pozdrawiam .
Dodano: 29.11.2016, 16:25
  sgfi
sgfi
Sugerowałbym w przyszłości popracować nad pisownią :)
Dodano: 29.11.2016, 16:24
  sgfi
sgfi
Wszystkie osoby proszę o cierpliwość, dyplomy są wysyłane (ja otrzymałem dyplom w dniu wczorajszym) zatem faktycznie organizator tej wspaniałej akcji ma spore obsunięcia. Z niecierpliwością czekam na pomnik bo to będzie kluczowy wyznacznik powodzenia projektu.
Pozdrawiam wszystkich
Dodano: 29.11.2016, 13:44
  Dawid Kozłowski (Koza)
Dawid Kozłowski (Koza)
Super wiadomosci odnosnie prac nad pomnikiem i z niecierpliwoscia czekamy na efekty . Niestety podpisuje sie pod Panem Grzegorzem i Panem Tadeuszem,iz do dnia dzisiejszego nie otrzymalem czegokolwiek z Panstwa storny na moj adres domowy . Pisalem rowniez do organizatorow z zapytaniem ,ale zostalem zwyczajnie ziignorowany .
Dodano: 29.11.2016, 13:04
  Grzegorz Kałuża
Grzegorz Kałuża
@ Tadeusz Godeń, również nie otrzymałem obiecanych pamiątek, czy ktoś powie nam kiedy dostaniemy?
Dodano: 26.11.2016, 18:40
  Stanisław Żurek
Stanisław Żurek
Pracujcie pracujcie bo wszyscy z niecierpliwością czekamy na efekt końcowy :)
Dodano: 26.11.2016, 8:41
  Tadeusz Godeń
Tadeusz Godeń
Idea słuszna, dlatego przekazałem swoja finansowa cegiełkę w ten projekt, niestety do tej pory nie otrzymałem obiecanych pamiątek, czytaj zostałem oszukany. Mimo wysłania formularza i kilkakrotnie maila w tej sprawie, odpowiedzi do tej pory nie ma. Nauczka dla mnie jest jedna z tego przykrego doświadczenia, nigdy już nie dam ani złotówki w tego typu akcjach.
Dodano: 25.11.2016, 15:09
  mmaassen
mmaassen
Czy można prosić o większą staranność w pisowni? Wiem, że to znak czasów, ale jakoś nie mogę się do tego przyzwyczaić. Szczególnie razi to w kontekście upamiętnienia żołnierzy AK (także mojej Babci) i ich - w przeważającej mierze - dbałości o szeroko pojęte kulturę i rozwój osobisty.
Dodano: 25.11.2016, 14:44
  Dominika Walicka
Dominika Walicka
Dziękuję za wytrwałość i entuzjazm i życzę nadal powodzenia!!!