Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Wstęga Pamięci

Fundacja Wstęga Pamięci

Kraków

Projekt mobilnej instalacji autorstwa Alexandra Smagi przypomina o podniebnych bitwach toczonych przez polskich lotników. Rzeźba w kształcie litery V nawiązuje do angielskiego słowa „Victory”, czyli zwycięstwo. Projekt autorski, laureata konkursu na Pomnik AK w Krakowie Alexandra Andrzeja Smagi. Artysta żyje i pracuje w Wiedniu i Krakowie. Historia rodziny architekta jest bezpośrednio powiązana z losami Polski Walczącej i z Armią Krajowa.
Inicjatorem idei budowy Pomnika jest Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, który z dumą wspieramy.
Smaga ukończył studia architektury na Politechnice Wiedeńskiej z wyróżnieniem. Studiowal w Paryżu w Ecole de Architecture w Wersalu i na Akademii Sztuk Pięknych (Akademie fuer Angewandte Kunst) w Wiedniu.

Pracuje jako samodzielny architekt i designer. Pracował nad wieloma projektami i konkursami architektonicznymi w Stanach Zjednoczonych, we Francji, w Niemczech i w Austrii.
Laureat konkursów architektonicznych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

385615 PLN z 300000 PLN

1569 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 19.04.2016 02:02

'WSTĘGA PAMIĘCI' POMNIK AK W KRAKOWIE

IPN dodaje do każdej paczki ryngrafy AK

Dodano 29.11.2016, godz. 15:07

Witamy, Nagrody są stopniowo wysyłane, proszę uzbroić się w cierpliwość. Na pewno o Panu nie zapomnimy.Waszą najwyższą nagrodą będzie jednak umieszczenie na tablicy pamiątkowej pod Wawelem.
Przewidujemy 27 wrzesnia 2017 jako datę odsłonięcia pomnika pod Wawelem. Przed zakończeniem projektu nie ma żadnego obowiązku nagradzania darczyńców. Proces wysłania nagród będzie zakończony przed swiętami bożego narodzenia.

IPN dodaje do każdej paczki, która jeszcze nie została wysłana ryngrafy AK. Jestesmy w stałym konatkcie z e sponsorami dla pozyskania nowych nagród. Ale jak rozumiecie nie jest naszym głownym zadaniem pozyskiwaniem nagród ale wybudowanie wielkiego memoriału Polski przy udziale jak najwięcej przyjaciół. Jest to duży projekt o budżecie 1,5 mln PLN. W tej chwili jesteśmy w trakcie zamykania zbiórki i przygotowania projektu wykonawczego wspólnie z weteranami. Dokończylismy fazę wyslania pakietów rotmistrzów i majorów (wysyłki krajowe). Jeśłi checie szybciej to możecie dołączyć do grona wolontariuszy. Przygotujemy ciekawe akcję na wiosnę w miejscu pomnika pod Wawelem. Będzie się działo! Pozdrawia EKIPA WSTĘGI PAMIĘCI

Dodano: 27.09.2017, 21:04
  sgfi
sgfi
witam, proszę o udzielenie odpowiedzi - kiedy nastąpi odsłonięcie Pomnika?
Dodano: 15.09.2017, 18:02
  pawel.pycinski
pawel.pycinski
Witam
mimo państwa zapewnień nic nie zostało do mnie przesłane nie jestem też informowany co dalej z budową pomnika na którego budowę też wysłałem państwu pieniądze. Proszę o odpowiedź co się dzieje w tej sprawie.
Dodano: 09.08.2017, 10:29
  slavek.ferenc
slavek.ferenc
Nadal nie otrzymałem przesyłki, to już chyba lekka przesada? kontaktu zero.
Dodano: 19.06.2017, 13:50
  sgfi
sgfi
Witam, kilka dni temu byłem na miejscu w którym ma stanąć Pomnik. Nie widać żadnych prac, a z tego co było komunikowane otwarcie miało nastąpić we wrześniu 2017. Czy ktoś ma informację na jakim etapie jest realizacja projektu ponieważ nie zostało zbyt dużo czasu.
Pozdrawiam
Dodano: 29.11.2016, 16:12
  Jakub Sobczak
Jakub Sobczak
Już nie mogę się doczekać odsłonięcia Pomnika AK!
Dodano: 29.11.2016, 16:11
  kwolny90
kwolny90
A czy jest szansa wrzucenia projektu pamiątkowej tablicy dla pewności, ze zadne nazwisko nie zostalo pominiete? Prośba wynika z zamieszania jakie towarzyszylo przesylaniu danych. Pozdrawiam