Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

owcze.com

owcze.com

Søldarfjørður, Faroe Islands

Pomysłodawczynią pierwszego polskiego ilustrowanego przewodnika po Wyspach Owczych jest Sabina Poulsen – Polka mieszkająca na Wyspach Owczych od trzynastu lat. Ale nie jest typową Farerską Panią Domu, która robi na drutach swetry i dogląda owiec. Z pasją oprowadza turystów po znanych tylko sobie malowniczych zakątkach, wspina się po górach i klifach, prowadzi warsztaty tradycyjnej kuchni farerskiej. Od lat jest ambasadorką Wysp Owczych na międzynarodowych targach i festiwalach kulturalnych. A przede wszystkim mamą małych Wikingów – Mii i Benjamina. Książkę pisze razem z nią Sergiusz Pinkwart – pisarz, dziennikarz, podróżnik, autor ponad 25 książek i przewodników, laureat Nagrody Magellana za najlepszy przewodnik ilustrowany (Gambia. Uśmiechnięte Wybrzeże, wyd. National Geographic). Sergiusz jest także przewodnikiem po Wyspach Owczych i Islandii. O Wyspach Owczych pisał m.in. dla magazynów: National Geographic Traveler, Viva!, Harpers Bazaar.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8173 PLN z 20000 PLN

100 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

40%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 27.12.2019.

Wyspy Owcze – praktyczny przewodnik ilustrowany

RSS

Dziękujemy za zaufanie i cierpliwość – wysyłka trwa :) Dodano 23.06.2020, godz. 10:23

 

Dzień dobry!

 

W piątek był TEN DZIEŃ :) Wyczekiwany, trudny, intensywny ale i bardzo radosny dzień – odbiór i magazynowanie palet z książkami, które szczęśliwie nareszcie dotarły do nas z drukarni. Cieszymy się ogromnie, że mimo wielu przeszkód i opóźnień z powodu pandemii, udało nam się wreszcie szczęśliwie sfinalizować wydanie przewodnika “Wyspy Owcze z pierwszej ręki”. Dziękujemy Wam za zaufanie i za cierpliwość. W zamian za nie będziemy mieć dla Was w paczce małą niespodziankę ;)

 

Od poniedziałku trwa wysyłka, jeśli gdzieś jeszcze brakuje nam danych kontaktowych do jej zrealizowania – będziemy się z Wami kontaktować w sprawie ich uzupełnienia.

 

Jeśli macie Państwo chwilę w najbliższy czwartek, 25/06 o godz. 19.00, serdeczne zapraszamy na kanał Wyspy Owcze FO na Facebooku, na Premierę Przewodnika “Wyspy Owcze z pierwszej ręki” podczas której będzie można spotkać się i porozmawiać z autorami – Sabiną Poulsen (będzie nadawać z Wysp Owczych) i Sergiuszem Pinkwartem (z Islandii). Spotkanie autorskie poprowadzi Jacek Rozenek (prosto z Warszawy). W normalnych czasach zapewnilibyśmy szampana, ale tym razem wzniesiemy z Wami` toast wirtualnie ;) Ale nadrobimy to!

 

Do zobaczenia na Wyspach Owczych!

 

Serdeczne pozdrowienia,

Magdalena Pinkwart

www.owcze.com 

\"Wyspy Owcze z pierwszej ręki\" na finiszu Dodano 31.03.2020, godz. 12:19

Drodzy Przyjaciele Wysp Owczych, kochani Współwydawcy,
Z radością informujemy Was, że przewodnik “Wyspy Owcze z pierwszej ręki” wszedł w fazę finalną. Zakończyliśmy przygotowywanie tekstów autorskich i konsultacji ze specjalistami, a nasza Kierownik Artystyczna wstawia ostatnie zdjęcia do pięknie złożonej książki. Przed nami korekta, recenzenci i materiał jedzie do drukarni która czeka w gotowości. Harmonogram wskazuje, że pod koniec kwietnia książka – sfinansowana także dzięki Waszemu wsparciu – stanie się ciałem. W tym miejscu jeszcze raz chcieliśmy Wam podziękować za Waszą hojność i sympatię, która nas uskrzydla w pracy.
Poza wyzwaniami wydawniczymi z jakimi mierzymy się na co dzień, obecna sytuacja światowa postawiła przed nami niespotykane wyzwanie logistyczne. I to chyba najpoważniejsze, z jakim spotkało się nasze pokolenie. Plan był taki, że kiedy tylko książka będzie gotowa, przylecimy do Polski by podpisać egzemplarze, przygotować paczki i wysyłać je do Was z autografem i innymi nagrodami, które wybraliście. Jednak ze względu na pandemię koronawirusa, ten plan jest bardzo utrudniony. Nasza drukarnia i magazyn są w Polsce, a autorzy przewodnika – Sergiusz w Wielkiej Brytanii, a Sabina na Wyspach Owczych. Granice są zamknięte, a samoloty nie latają. Pracujemy z domu i działanie online nie utrudnia nam finalnych prac nad książką. Ale uniemożliwia fizyczną wysyłkę egzemplarzy. Zresztą, w tym trudnym czasie, lepiej dla bezpieczeństwa własnego i innych ograniczyć nadawanie i otrzymywanie przesyłek. 
Dlatego z wysyłką nagród dla Was musimy poczekać do czasu, aż sytuacja się unormuje, otworzą granice, a loty powrócą. Chyba wszyscy mamy nadzieję, że nastąpi to prędzej niż później. Wtedy wsiadamy w samolot i od razu bierzemy się do podpisywania i pakowania przesyłek :) A kiedy to nastąpi, żeby wynagrodzić Wam to nieco dłuższe oczekiwanie, do każdej z przesyłek dołączymy dodatkową nagrodę-niespodziankę.
A póki co zapraszamy Was serdecznie na stronę przewodnika “Wyspy Owcze z pierwszej ręki” – www.owcze.com oraz na profil autorki przewodnika, Sabiny Poulsen na Facebooku https://www.facebook.com/wyspyowczefo/. Pracujemy nad nimi i aktualizujemy je codziennie, znajdziecie tam informacje o Wyspach Owczych, przepisy kulinarne, ciekawostki. To możemy robić nawet przy obowiązujących ograniczeniach.
W kolejnych wiadomościach będziemy Was informować na bieżąco o naszych działaniach.
Trzymajcie się, bądźcie zdrowi i uważajcie na siebie!
Sabina I Sergiusz
Dodano: 03.04.2020, 22:04
drasFOTO
drasFOTO
i tak na razie przewodnik praktycznie nie mógł by być wykorzystany. Poczekamy, będzie bardziej smakować:-))
Dodano: 01.04.2020, 21:20
  Mark Sheepskin
Mark Sheepskin
Spoko, bedzie bardziej wytesknione ;)
Dodano: 31.03.2020, 13:03
  paul7
paul7
Niestety, takiej sytuacji nikt z nas nie mógł przewidzieć. Uzbrajamy się w cierpliwość :)

Ogień i lód czyli sylwester na Wyspach Owczych Dodano 31.12.2019, godz. 12:58

Równo 100 Współwydawców zaufało nam i wsparło nasz projekt wydania przewodnika "Wyspy Owcze z pierwszej ręki". Zebraliśmy ponad 8000 złotych. Dziękujemy Wam z całego serca!!! 

Już niedługo nowiutki, pachnący farbą drukarską przewodnik trafi w Wasze ręce :) A tymczasem poczytajcie o zwyczajach sylwestrowych na Wyspach Owczych.

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!!!

 

Święta i książka Dodano 11.12.2019, godz. 20:23

Na Wyspach Owczych już baaardzo świątecznie!
A my pracujemy nad książką "Wyspy Owcze z pierwszej ręki". Na zdjęciu smakowita farerska sałatka, na którą sprawdzony przepis, wśród wielu innych wyspiarskich receptur, znajdzie się w naszym przewodniku! 

Serdeczności!
Sabina&Sergiusz

Dodano: 13.12.2019, 12:58
  owcze.com
owcze.com
Farerska sałatka orzechowa – przepis z pierwszej ręki, prosto z kuchni Sabiny :) Inspiracja na święta!
https://owcze.com/valdorfsalat-swiateczna-salatka-orzechowa/

Onet pisze o naszym przewodniku! Dodano 28.11.2019, godz. 13:34

Kochani!

Dziś naportalu Onet.pl ukazał się wywiad z Sabiną, w którym opowiada ona o cieniach i blaskach życia na Wyspach Owczych a także o naszym przewodniku "Wyspy Owcze z pierwszej ręki"! 

– Na Wyspy Owcze przyjechałam z miłości. Zakochałam się w mężczyźnie z tego dziwnego kraju, o którym wcześniej nawet nie słyszałam – zaczyna swoją opowieść o życiu na daleko położonym od Polski archipelagu Sabina Poulsen. W rozmowie z Onet Podróże Polka wspomina gorzkie i piękne chwile na Wyspach, opowiada jacy są Farerzy i co sprawia, że czuje się tam tak dobrze.

Cały artykuł możecie przeczytać na Onecie KLIKNIJ W LINK

Uściski,

Sabina&Serge

Już ponad 50 wspierających \"Wyspy Owcze z pierwszej ręki\"! Dodano 25.11.2019, godz. 16:04

Kochani,

Już ponad 50 Współwydawców wsparło nasz projekt "Wyspy Owcze z pierwszej ręki"!

Z całego serca – dziękujemy!!!

 Zebraliśmy już ponad 3 000 złotych. Każde Wasze wsparcie wiele dla nas znaczy! Brakuje nam jeszcze około 15 000, by pokryć koszt druku, dlatego: PROSIMY O WIĘCEJ! Jest jeszcze trochę czasu do końca zbiórki :)

Jeśli znasz kogoś, kto chciałby zostać Współwydawcą naszej książki, a może jego firma powinna zostać uwieczniona w książce jako Mecenas projektu? Koniecznie daj mu znać o naszej książce "Wyspy Owcze z pierwszej ręki"! 

Kochani, jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wsparcie i JEDZIEMY DALEJ!

Sabina&Serge

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 27.12.2019 22:10