Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

owcze.com

owcze.com

Søldarfjørður, Faroe Islands

Pomysłodawczynią pierwszego polskiego ilustrowanego przewodnika po Wyspach Owczych jest Sabina Poulsen – Polka mieszkająca na Wyspach Owczych od trzynastu lat. Ale nie jest typową Farerską Panią Domu, która robi na drutach swetry i dogląda owiec. Z pasją oprowadza turystów po znanych tylko sobie malowniczych zakątkach, wspina się po górach i klifach, prowadzi warsztaty tradycyjnej kuchni farerskiej. Od lat jest ambasadorką Wysp Owczych na międzynarodowych targach i festiwalach kulturalnych. A przede wszystkim mamą małych Wikingów – Mii i Benjamina. Książkę pisze razem z nią Sergiusz Pinkwart – pisarz, dziennikarz, podróżnik, autor ponad 25 książek i przewodników, laureat Nagrody Magellana za najlepszy przewodnik ilustrowany (Gambia. Uśmiechnięte Wybrzeże, wyd. National Geographic). Sergiusz jest także przewodnikiem po Wyspach Owczych i Islandii. O Wyspach Owczych pisał m.in. dla magazynów: National Geographic Traveler, Viva!, Harpers Bazaar.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8173 PLN z 20000 PLN

100 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

40%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 27.12.2019.

Wyspy Owcze – praktyczny przewodnik ilustrowany

\"Wyspy Owcze z pierwszej ręki\" na finiszu

Dodano 31.03.2020, godz. 12:19

Drodzy Przyjaciele Wysp Owczych, kochani Współwydawcy,
Z radością informujemy Was, że przewodnik “Wyspy Owcze z pierwszej ręki” wszedł w fazę finalną. Zakończyliśmy przygotowywanie tekstów autorskich i konsultacji ze specjalistami, a nasza Kierownik Artystyczna wstawia ostatnie zdjęcia do pięknie złożonej książki. Przed nami korekta, recenzenci i materiał jedzie do drukarni która czeka w gotowości. Harmonogram wskazuje, że pod koniec kwietnia książka – sfinansowana także dzięki Waszemu wsparciu – stanie się ciałem. W tym miejscu jeszcze raz chcieliśmy Wam podziękować za Waszą hojność i sympatię, która nas uskrzydla w pracy.
Poza wyzwaniami wydawniczymi z jakimi mierzymy się na co dzień, obecna sytuacja światowa postawiła przed nami niespotykane wyzwanie logistyczne. I to chyba najpoważniejsze, z jakim spotkało się nasze pokolenie. Plan był taki, że kiedy tylko książka będzie gotowa, przylecimy do Polski by podpisać egzemplarze, przygotować paczki i wysyłać je do Was z autografem i innymi nagrodami, które wybraliście. Jednak ze względu na pandemię koronawirusa, ten plan jest bardzo utrudniony. Nasza drukarnia i magazyn są w Polsce, a autorzy przewodnika – Sergiusz w Wielkiej Brytanii, a Sabina na Wyspach Owczych. Granice są zamknięte, a samoloty nie latają. Pracujemy z domu i działanie online nie utrudnia nam finalnych prac nad książką. Ale uniemożliwia fizyczną wysyłkę egzemplarzy. Zresztą, w tym trudnym czasie, lepiej dla bezpieczeństwa własnego i innych ograniczyć nadawanie i otrzymywanie przesyłek. 
Dlatego z wysyłką nagród dla Was musimy poczekać do czasu, aż sytuacja się unormuje, otworzą granice, a loty powrócą. Chyba wszyscy mamy nadzieję, że nastąpi to prędzej niż później. Wtedy wsiadamy w samolot i od razu bierzemy się do podpisywania i pakowania przesyłek :) A kiedy to nastąpi, żeby wynagrodzić Wam to nieco dłuższe oczekiwanie, do każdej z przesyłek dołączymy dodatkową nagrodę-niespodziankę.
A póki co zapraszamy Was serdecznie na stronę przewodnika “Wyspy Owcze z pierwszej ręki” – www.owcze.com oraz na profil autorki przewodnika, Sabiny Poulsen na Facebooku https://www.facebook.com/wyspyowczefo/. Pracujemy nad nimi i aktualizujemy je codziennie, znajdziecie tam informacje o Wyspach Owczych, przepisy kulinarne, ciekawostki. To możemy robić nawet przy obowiązujących ograniczeniach.
W kolejnych wiadomościach będziemy Was informować na bieżąco o naszych działaniach.
Trzymajcie się, bądźcie zdrowi i uważajcie na siebie!
Sabina I Sergiusz

Dodano: 03.04.2020, 22:04
drasFOTO
drasFOTO
i tak na razie przewodnik praktycznie nie mógł by być wykorzystany. Poczekamy, będzie bardziej smakować:-))
Dodano: 01.04.2020, 21:20
  Mark Sheepskin
Mark Sheepskin
Spoko, bedzie bardziej wytesknione ;)
Dodano: 31.03.2020, 13:03
  paul7
paul7
Niestety, takiej sytuacji nikt z nas nie mógł przewidzieć. Uzbrajamy się w cierpliwość :)
Dodano: 31.03.2020, 12:52
  Przemysław Wiśliński
Przemysław Wiśliński
Poczekamy, poczekamy... Zdrowie jest najważniejsze. Pozdrawiam serdecznie, wszystkiego dobrego!

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 27.12.2019 22:10