Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

owcze.com

owcze.com

Søldarfjørður, Faroe Islands

Pomysłodawczynią pierwszego polskiego ilustrowanego przewodnika po Wyspach Owczych jest Sabina Poulsen – Polka mieszkająca na Wyspach Owczych od trzynastu lat. Ale nie jest typową Farerską Panią Domu, która robi na drutach swetry i dogląda owiec. Z pasją oprowadza turystów po znanych tylko sobie malowniczych zakątkach, wspina się po górach i klifach, prowadzi warsztaty tradycyjnej kuchni farerskiej. Od lat jest ambasadorką Wysp Owczych na międzynarodowych targach i festiwalach kulturalnych. A przede wszystkim mamą małych Wikingów – Mii i Benjamina. Książkę pisze razem z nią Sergiusz Pinkwart – pisarz, dziennikarz, podróżnik, autor ponad 25 książek i przewodników, laureat Nagrody Magellana za najlepszy przewodnik ilustrowany (Gambia. Uśmiechnięte Wybrzeże, wyd. National Geographic). Sergiusz jest także przewodnikiem po Wyspach Owczych i Islandii. O Wyspach Owczych pisał m.in. dla magazynów: National Geographic Traveler, Viva!, Harpers Bazaar.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8173 PLN z 20000 PLN

100 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

40%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 27.12.2019.

Wyspy Owcze – praktyczny przewodnik ilustrowany

O projekcie

Wyspy Owcze – praktyczny przewodnik ilustrowany – nowa książka

Zostań Współwydawcą nowatorskiego, lifestyle'owego przewodnika po Wyspach Owczych – najpiękniejszym krajobrazowo archipelagu świata

  • To nie jest zwykły przewodnik. Oprócz najciekawszych miejsc na Wyspach Owczych znajdą się w nim praktyczne rady, ciekawostki, anegdoty i przepisy kulinarne od Polki mieszkającej od 13 lat na Wyspach Owczych
  • A także słowniczek języka farerskiego i najprzydatniejszych zwrotów
  • Nasz przewodnik "Wyspy Owcze z pierwszej ręki" będzie miał ponad 200 stron, pełnych unikalnych treści prosto z Wysp Owczych.
  • Znajdziesz w nim mnóstwo zdjęć. Książka zostanie wydana na pięknym papierze, żeby dobrze je wyeksponować.
  • Publikacja będzie miała także grubszą, foliowaną okładkę.
  • A jednocześnie, przy tak dużej objętości, będzie miała wygodny format, który idealnie zmieści się w torebce czy bagażu podręcznym. 

W naszym przewodniku opowiemy o najciekawszych miejscach i zabytkach na Wyspach Owczych, opiszemy lokalne ciekawostki i anegdoty.

Pokażemy sprawdzone przepisy na tradycyjne farerskie dania, jak marynowana owcza głowa czy zupa rybna z brzoskwiniami ;)

Opiszemy trasy turystyczne, szlaki górskie, a także wspinaczkowe na kilkusetmetrowych klifach. Podzielimy się z Wami mrożącymi krew w żyłach opowieściami i legendami.

Podpowiemy też, gdzie najkorzystniej kupić tradycyjne, lekkie jak mgiełka i ciepłe jak kombinezon himalaisty swetry z wełny tutejszych owiec. 

W przewodniku znajdzie się wiele "insider's tips" niedostępnych w internecie. 

Będzie to po prostu aktualny, praktyczny, życiowy przewodnik, w którym, przez meandry dzikiej przyrody i obcej kultury, Czytelników poprowadzi Polka mieszkająca na wyspach. 

Sergiusz Pinkwart, pisarz, podróżnik:
Czasami jedno przypadkowe spotkanie może odmienić czyjeś życie. Tak było ze mną kiedy pojechałem po raz pierwszy na Wyspy Owcze. Był grudzień, a ja, z powodu atlantyckich wichrów i deszczów, byłem chyba jedynym turystą. Oczarował mnie ten zjawiskowy archipelag na Północnym Atlantyku uznany przez National Geographic za najbardziej niepowtarzalne krajobrazowo wyspy na Ziemi. Zobaczyłem kilkusetmetrowe klify, wodospady spływające wprost do oceanu, malownicze fiordy, podoceaniczne tunele, domy kryte torfem i wszędobylskie owce.


Choć Wyspy Owcze leżą tak blisko Polski, są dziewicze, jeszcze nieodkryte przez masową turystykę. Kiedy jechałem tam po raz pierwszy, brakowało mi kompletnych publikacji, przewodników i wartościowych, aktualnych materiałów. Ale miałem szczęście. Bo zupełnie przypadkiem, na opustoszałych wyspach, na kompletnie pustej stacji benzynowej gdzieś pod Søldarfjørður, spotkałem... Polaka. Zaprosił mnie na kawę do swojej dziewczyny, Sabiny Poulsen. Sabina okazała się nie tylko wspaniałą, ciepłą gospodynią, ale także aktywną ambasadorką kultury i turystyki Wysp Owczych. Mieszka na Faroe od 13 lat, chodzi po górach, zna niesamowite lokalne opowieści. Odkryła przede mną fascynujący świat Wysp Owczych i ich mieszkańców. Zabrała mnie na trekkingi po najwyższych szczytach. Pokazała cuda przyrody, jak jezioro z wodą spadającą wprost do oceanu czy nadmorskie jaskinie. Doradziła, jak bezpiecznie poruszać się po klifach, z których nieostrożnego turystę może strącić podmuch atlantyckiego wichru. Ugotowała tradycyjną farerską kolację. Zakochałem się w Wyspach Owczych
i wracałem tu nieraz. Teraz prowadzę wyprawy na Wyspach Owczych i mojej ukochanej Islandii. A razem z Sabiną postanowiłem napisać przewodnik po Wyspach Owczych. Wyjątkowy, z opowieściami i radami z pierwszej ręki. Radami od osoby, która tam mieszka i zna kulturę i tradycję farerską na wylot, przemierzyła wszystkie szlaki i ścieżki, wspinała się na klify. Wszystko po to, by podróżujący na Wyspy Owcze mieli do dyspozycji praktyczną książkę z kompletnymi, aktualnymi informacjami na temat Faroe.

A co z tą zmianą życia? No właśnie, to Sabina, jej miłość do Wysp Owczych, pasja, przedsiębiorczość i odwaga sprawiły, że zdecydowaliśmy się tę książkę wydać samodzielnie. Przez całe życie pracowałem jako dziennikarz i pisarz. W różnych wydawnictwach opublikowałem 25 książek, wiele z nich nagrodzono. Jestem laureatem nagrody Magellana za pierwszy polski przewodnik po Gambii wydany przez National Georgaphic. Ale mimo doświadczenia, nigdy nie wystarczyło mi odwagi, żeby wziąć proces wydawniczy w swoje ręce. A to konieczne, by przewodnik, który piszę, był dokładnie taki, jaki sam chciałbym przeczytać – bogato ilustrowany, atrakcyjny edytorsko, barwny w warstwie graficznej i językowej. Z wyeksponowanymi praktycznymi radami – prosto od Sabiny. Z tradycyjnymi farerskimi przepisami – prosto z jej kuchni. Wszystko, co chcecie wiedzieć o Wyspach Owczych – z pierwszej ręki.

 

Mamy wielką tremę decydując się na samodzielne wydanie przewodnika "Wyspy Owcze z pierwszej ręki". To przedsięwzięcie ryzykowne ale i emocjonujące. Ale to, czy się uda, zależy od Was. Tylko z Wami ta książka ma sens, bo piszemy ją dla Was. Dlatego prosimy, żebyście zostali naszymi Współwydawcami.

Na PolakPotrafi książkę będzie można kupić w przedsprzedaży. Tylko w przedsprzedaży będzie miała niższą, promocyjną cenę 35 PLN. Po premierze będzie kosztowała więcej. Tylko tu będzie też można zgarnąć atrakcyjne nagrody – nigdzie indziej nie znajdziesz pobytów na Wyspach Owczych dla czterech osób w tak atrakcyjnej cenie! A przy tym zostaniesz naszym Współwydawcą! Zobacz na liście nagród, co dla Was przygotowaliśmy!

Jeśli zbierzemy 100% założonej kwoty, będziemy mogli pokryć w dużej mierze koszt druku. Jeśli uda się zebrać więcej, będziemy mogli sfinansować koszty redakcji, grafiki, składu i korekty (pracujemy z naprawdę świetną ekipą, gwarantującą jakość publikacji). Wydanie dobrej książki nie jest tanie. Ale wierzymy, że warto zaryzykować. 

 

Cena okładkowa 39,90!

Premiera: wiosna 2020!

Wysyłkę egzemplarzy zaczniemy gdy tylko przyjadą z drukarni :)


 

Autorami przewodnika "Wyspy Owcze z pierwszej ręki" są:

Sabina Poulsen Polka mieszkająca na Wyspach Owczych od trzynastu lat. Ale nie jest typową Farerską Panią Domu, która robi na drutach swetry i dogląda owiec. Prowadzi pensjonat i z pasją oprowadza turystów po znanych tylko sobie malowniczych zakątkach, wspina się po górach i klifach, prowadzi warsztaty tradycyjnej kuchni farerskiej. Od lat jest ambasadorką Wysp Owczych na międzynarodowych targach i festiwalach kulturalnych. A przede wszystkim mamą małych Wikingów – Mii i Benjamina.

Sergiusz Pinkwart  pisarz, dziennikarz, podróżnik, autor ponad 25 książek
i przewodników, laureat Nagrody Magellana za najlepszy przewodnik ilustrowany (Gambia. Uśmiechnięte Wybrzeże, wyd. National Geographic). Sergiusz jest także przewodnikiem po Wyspach Owczych i Islandii. O Wyspach Owczych pisał m.in. dla magazynów: National Geographic Traveler, Viva!, Harpers Bazaar. 

Debiutujemy jako wydawca książek, więc, kochani, trzymajcie kciuki i wspierajcie nas!

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas: 
sergiusz.pinkwart
sabina.poulsen

albo skontaktujmy się na naszym Fanpage na Facebooku

Media o Twoim projekcie:

Fenix from the ashes: in the distant Faroe Islands, a Polish woman re-builds her life

www.thefirstnews.com | 2019-12-24

There are no tourists on the Faroe Islands in December. My car was the only one to leave a ferry in Torshavn – the capital of the archipelago on the North Atlantic Ocean. There were no border guards. Because no one in their right mind would expect that anyone would be crazy enough to land here.

Polka o życiu w zapomnianym zakątku Europy [WYWIAD]

podroze.onet.pl | 2019-11-28

Na Wyspy Owcze przyjechałam z miłości. Zakochałam się w mężczyźnie z tego dziwnego kraju, o którym wcześniej nawet nie słyszałam – mówi o życiu na daleko położonym od Polski archipelagu Sabina Poulsen. W rozmowie z Onet Podróże Polka wspomina gorzkie i piękne chwile na Wyspach Owczych.

„Wyspy Owcze z pierwszej ręki” – nowy, praktyczny przewodnik po Wyspach Owczych

readandfly.pl | 2019-11-25

„Wyspy Owcze z pierwszej ręki – praktyczny przewodnik turystyczny” – to nowa książka autorstwa Sabiny Poulsen, ambasadorki turystyki i kultury farerskiej, oraz Sergiusza Pinkwarta, dziennikarza, podróżnika, pisarza, laureata Nagrody Magellana.

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 27.12.2019 22:10