Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Emil Truszkowski - Pozdro z KRLD

Emil Truszkowski - Pozdro z KRLD

日本 Tōkyō

Jestem japonistą, blogerem i Youtuberem mieszkającym w Tokio, a moją największą pasją są podróże do... Korei Północnej. Studiowałem japoński w Warszawie, a nastepnie wyjechałem na studia do Chin i Japonii. Wtedy to miałem okazję pierwszy raz pojechać do Korei Północnej. Wyjazd ten uswiadomił mi, jak mało wiemy na temat tego kraju i dlatego postanowiłem założyć stronę Pozdro z KRLD. Obecnie jest to jedyny w Polsce blog poswięcony turystyce do Korei Północnej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4422 PLN z 1000 PLN

92 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

442%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.08.2016.

Wyprawa do Korei Północnej - Pozdro z KRLD

RSS

Park wodny w Pjongjangu Dodano 16.12.2016, godz. 12:13

Witam Towarzysze,

chciałem was tylko powiadomić, że dzięki waszemu wsparciu seria odcinków z Korei Północnej kwitnie niczym kwiaty kimjongili! Już dwanaście odcinków możecie znaleźć na moim kanale oraz liczne odcinki bonusowe. Koniecznie zajrzyjcie!
W najnowszym odwiedzamy niezwykły park wodny w Pjongjangu.
Możecie obejrzeć go tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=FL8uQrooca4&t=36s

Pozdrawiam serdecznie

Emil
Pozdro z KRLD

Pozdro z KRLD na Patronite Dodano 23.11.2016, godz. 13:32

Witam was wszystkich serdecznie!

Nagrody z Korei Północnej mam nadzieję, że się podobały i że bezpiecznie dotarły! Przepraszam za kolejnego maila, ale obiecuję, że to już ostatni. Dzięki waszemu wsparciu pojechałem we wrześniu do KRLD i był to naprawdę niezwykły wyjazd. Na kanale na YT możecie znaleźć bardzo dużo nowych odcinków prosto z KRLD. Mam nadzieję, że pokazały wam coś nowego na temat tego niezwykle ciekawego kraju. Możecie je obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/pozdrozkrld
Ten wyjazd utwierdził mnie w tym, że chcę dalej się zajmować Koreą Północną. Będę organizował wyjazdy do tego kraju (i nie tylko) i już przygotowuje pierwsze wycieczki w przyszłym roku. Poza tym będę dalej robił wszystko co w mojej mocy, aby Pozdro z KRLD było dalej największym i najlepszym polskim serwisem o Korei Północnej. Aby to uczynić potrzebne mi jednak też wasze wsparcie. Dlatego powstanowiłem założyc swój profil na Patronite, gdzie będę prowadził zbiórkę na dalszą działalność.
Moją stronę możecie znaleźć tutaj:
https://patronite.pl/EmilTruszkowski

Kanal Pozdro z KRLD to nie tylko Korea Północna, ale także unikalne filmy prosto z Japonii. Jeśli interesujecie się także Japonią, to koniecznie zajrzyjcie na mój kanał.

Będę bardzo wdzięczny za waszą dalszą pomoc oraz udostępnienie mojego profilu na Patronite dalej.

Jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia w Pjongjangu!

Emil Truszkowski
Pozdro z KRLD

Kartki dotarły do Polski! Dodano 19.10.2016, godz. 14:44

Witam wszystkich,

wieści z frontu donoszą, że kartki z Pjongjangu już dotarły do Polski! Trwało to prawie miesiąc, ale na szczęście się udało! Wspaniale.
Mam nadzieję, że się podobają. Zachęcam do oglądania moich filmów z KRLD na moim kanale na Youtube.

Chciałem także was prosić o pomoc dla ofiar tajfunu, który zniszczył północną część KRLD w sierpniu. Obecnie tysiące rodzin pozbawionych jest domów i środków do życia. Wiele organizacji zagranicznych już pomaga na miejscu i rozdaje jedzenie i ciepłe ubrania. Nadchodzi sroga zima i ci ludzie nie przetrwają bez naszej pomocy!
Proszę o udostępnienie mojego apelu z Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=zkkAltEi7O8
A kto może niech wpłaca na jedną z organizacji pozarządowych, które pomagają powodzianom!

Dziękuję za wsparcie i pomoc naszym przyjaciołom z Korei Północnej.

To już mój ostatni wpis w tej akcji na Polak Potrafi.
Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję!

Do zobaczenia w Pjongjangu!

Emil

Pocztówki z Korei Dodano 04.10.2016, godz. 0:17

Witam wszystkich,

nagrody rzeczowe (przypinki i koszulki) już wysłałem i powinny powoli dochodzić do wszystkich wspierających.

Pocztówki natomiast lecą Z PJONGJANGU. Pocztówki zostały wysłane oddzielnie od nagród i dlatego ich w większości przypadków NIE ma w kopercie. Niektórzy wspierający otrzymali też pocztówki dodatkowo w kopercie. Kartki już dotarły do Japonii. Niedługo będą w Europie. Poczta Główna w Warzawie się zdziwi...

Zapraszam też na www.youtube.com/pozdrozkrld na kolejne odcinki prosto z KRLD!

Pozdrawiam!

Emil

Powrót z Korei Północnej Dodano 02.10.2016, godz. 6:44

Witam wszystkich!

Wróciłem z Korei Północnej (jak widzicie wcale nie jest to takie niebezpiecze). Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wsparcie. Wyjazd był niesamowity! Możecie już oglądać moje filmy na moim kanale na Youtube.
www.youtube.com/pozdrozkrld
Już ukazało się 6 odcinków oraz dodatkowe krótkie wideo z KRLD. Mam nadzieję, że was zainteresują. W trakcie pobytu udało mi się kupić wszystkie nagrody oraz wysłałem ponad 100 pocztówek! Pani w hotelu Koryo była załamana jak zobaczyła ile ich przyniosłem... Wyobraźcie sobie ile to naklejania znaczków...Biedna kobieta...

W każdym razie, wyjazd się bardzo udał. Zwiedziliśmy nie tylko Pjongjang, ale także Kaesong, Nampo, Wonsan, Góry Diamentowe i ośrodek narciarski Masik. Najbardziej zachwyciły nas piękne koreańskie krajobrazy i góry. Zdecydowanie musicie odwiedzieć koreańskie góry.

Dajcie mi znać jak dotrą wasze pocztówki. Jestem ciekaw ile to potrwa.

Jeśli ktoś chciałby pojechać do KRLD na wycieczkę to proszę o kontakt: emil@pozdrozkrld.com
Mamy juz pierwszych chętnych na wyjazd w sylwestra! Może to być i okazja dla was aby tam pojechać i przeżyć niezapomnianą przygodę. Bo ja już wiem, że tej wycieczki długo nie zapomnę...

Pozdrawiam już z Tokio

Emil

Wylot do KRLD Dodano 11.09.2016, godz. 6:50

Cześć wszystkim!

Dzisiaj wylatuję z Tokio do Korei Północnej! Jeszcze raz dziękuję za wsparcie mojego wyjazdu. Już przygotowałem wasze adresy i za tydzień wyślę pocztówki. Dotrą one w październiku. Niestety 3 osoby nie podały mi swoich adresów :(

Serdecznie zapraszam na www.facebook.com/pozdrozkrld gdzie będą fotki na żywo prosto z Pjongjangu!

A po powrocie zapraszam na spotkanie ze mną w Warszawie 29 września w kawiarni Tam i Z powrotem o 19:00. Tu jest ofijalny link do eventu: https://www.facebook.com/events/948410511952596/

Jeszcze raz dziękuję!

See you in Pyongyang

Emil

Przygotowania do podróży Dodano 05.09.2016, godz. 15:43

Cześć wszystkim,

już się pakuję powoli do podróży. Kupiłem też nowy aparat, który możecie zobaczyć w jednym z filmów na moim kanale https://www.youtube.com/watch?v=KD0m-cAbSxM
Nowy Sony A6000 sprawuje się bardzo dobrze i będzie robił super fotki i filmiki. Jedynie bateria słaba, ale mam już zapasowe.

Przypominam o wysłaniu adresów! Jeszcze kilka osób nie odpowiedziało i nie wysłało mi swoich adresó! Ci którym odpowiedział po przeslaniu adresów mogą spać spokojnie. Adres zapisany. Proszę o adresy jak najszybciej, bo inaczej nie wyślę kartki z Pjongjangu!

Na moim fanpage na FB www.facebook.com/pozdrozkrld będę zamieszczał zdjęcia prosto z Pjongjangu na ŻYWO! Planuję zakup koreańskiej karty SIM.

Pozdrawiam

Prośba o adresy Dodano 02.09.2016, godz. 14:26

Witam,

już dostałem adresy od większości z was. Bardzo dziękuję. Pozostało jednak jeszcze kilkanaście osób, które się nie odezwały. Wysłałem do was ponownie maile w tej sprawie.
Mam nadzieję, że dotarły. W wolnej chwili proszę o odpowiedź.

Jeśli ktoś nie dostał maila to niech sprawdzi SPAM. Może tam wpadł mail.

Pozdrawiam

Pozdro z KRLD - mail w sprawie nagród Dodano 01.09.2016, godz. 8:55

Zacząłem już otrzymywać maile od was z adresami. ALE wygląda na to, że część z was mogła nie dostać maila bo wylądował w skrzynce ze SPAMEM. Proszę sprawdzić SPAM.

Wysyłałem maile po kilka i może dlatego wpadło do Spamu.

Jakby co to proszę o kontakt. Bez paniki :)

emil@pozdrozkrld.com

Pozdrawiam

Maile wysłane Dodano 01.09.2016, godz. 3:56

Dziękuję jeszcze raz za wsparcie!
Zebraliśmy 4422 złote! Niesamowity wynik! Jesteście najlepsi!

Wysłałem wam już wszystkim maila z instrukcjami. Jesli do kogoś nie dotarł to prosze o kontakt na : emil@pozdrozkrld.com

Pozdrawiam i do zobaczenia w Pjongjangu!

Emil

Ostatnie godziny zbiórki Dodano 31.08.2016, godz. 4:11

Witam wszystkich serdecznie,

dziękuję za ogromne wsparcie mojej zbiórki. Pozostało już tylko kilka godzin do końca.
Ponownie obniżyłem ceny za książki i płyty Moranbong. Może się znajdą chętni.

Do wszystkich wyslę maila z powiadomieniem w czwartek. Proszę jak najszybciej odpowiedzieć i podać mi swój adres.

Jeszcze raz dziękuję.

Z socjalistycznymi pozdrowieniami

Emil

Ponad 4000 zł! Dodano 29.08.2016, godz. 22:37

Udało się pokonać barierę 4000 zł! Już końcóweczka zbiórki i tylko 40 godzin na liczniku. Pojawiły się zniżki last minute na zestawy, książki i płyty. Jeśli ktoś zainteresowany to jest to ostatnia okazja.

Bardzo dziękuję wszystkim wspierającym! Ciśniemy do końca!

Końcówka zbiórki - wyróbmy 500% normy! Dodano 29.08.2016, godz. 2:32

Towarzysze,

dziękuję wszystkim za wsparcie. Już 78 osób wsparło mój wyjazd do KRLD. A jeszcze tylko 3 dni do końca! Do wysłania już jest kilkadziesiąt pocztówek. Nie martwcie się. Dam radę je wysłać z Pjongjangu. Wyslę nawet i więcej! Bardzo proszę o udostepnienie strony dalej, aby udało nam się zebrać ponad 4000 zł, a może nawet i 5000 zł! Rzeczywisty koszt mojego pobytu w KRLD wyniesie tym razem blisko 10.000 zł. Dzięki waszej pomocy obciążenie finansowe związane z wyjazdem będzie znacznie mniejsze. Jestem pewien, że pocztówki wam się spodobają!

Specjalnie w końcówce dodam także nowe nagrody, a wlasciwie zniżki do obecnie istniejących: książki i płyty z KRLD. Uwierzcie mi. Warto... Szczególnie polecam płyty zespołu Moranbong.

W ten weekend byłem zajęty ugoszczeniem mojego przyjaciela, Aram Pana, singapurskiego fotografa z projektu DPRK360 w Tokio. Aram jeździ do KRLD kilka razy do roku i robi zdjęcia w tym kraju. Koniecznie zajrzyjcie na jego stronę na www.dprk360.com . Razem z nim udałem się też na zakupy i kupiłem nowy aparat, który będzie idealny na wyjazd do KRLD - lekki i poręczny Sony Alfa6000 z dobrym obiektywem. Nie mógłbym kupić nowego aparatu, gdybym nie miał zabezpieczenie finansowego z waszej strony. Dziękuję! Nowy aparat to gwarancja swietnych zdjęć i wideo z PY.

Po zakończeniu zbiórki otrzymacie linka do sciągnięcia składanki piosenek z KRLD, w tym takie hity jak: "Idźmy razem na Górę Paekdu" i "Generał pędzi na białym koniu". Dostaniecie także darmową wersję mojego przewodnika po Pjongjangu.

Przypominam o tym, żeby jak najszybciej wysłać mi swój adres w odpowiedzi na maila, którego otrzymacie po zakończeniu zbiórki! Bez adresu nie będę mógł wysłać wam pocztówek z Pjongjangu!

Pozdrawiam

Emil

Artykuł o mojej podróży na Esquire Dodano 24.08.2016, godz. 13:27

Właśnie ukazał się artykuł na temat moich podróży po KRLD w magazynie Esquire. Możecie przeczytać wywiad tutaj:
http://www.esquire.pl/aktualnosci/811/pozdrowienia-z-pjongjangu-rozmowa-z-emilem-truszkowskim
Opowiadam w nim o swojej pasji i dlaczego uważam, że podróże do KRLD mogą być fascynujące.

Jeszcze tylko 7 dni do końca zbiórki. Pamiętajcie aby szybko odpowiedzieć na mój mail powitalny po zakończeniu zbiórki! Muszę mieć wasze adresy, żeby wysłać pocztówki!

Rodzaj pocztówki do wyboru Dodano 15.08.2016, godz. 15:46

Towarzysze,

dostaje sporo maili w sprawie wyboru pocztówki z jedynej słusznej Korei. Na zdjęciu są popularne pocztówki propagandowe. Dostępne są też oczywiście zwykłe widokówki.

Jak się zbiórka zakończy to wyślę maila do wszystkich z prośbą o adres do wysyłki oraz podanie czy się chce propagandę czy widoczek. NIE ma możliwości wyboru wzorku/zdjęcia na pocztówce. Wysyłam to, co będzie. Można tylko wybrać rodzaj: propaganda lub widokówka z Pjongjangu.

Przy podawaniu adresu będzie instrukcja w jakim formacie wysłać mi adres. Ze względu na dużą ilość pocztówek bardzo proszę o wysłanie mi w podanym formacie. Dzięki temu będzie mi łatwiej dobrać wybrany przez was rodzaj pocztówki. Inaczej mogę się pomylić przy wysyłce.

Jeszcze raz dziękuję za hojne wpłaty. Właśnie pokonaliśmy granicę 3000 złotych!

Bardzo proszę o udostępnianie znajomym. Myślę, że pocztówka z Pjongjangu to będzie wspaniała niespodzianka dla każdego. Mam nadzieję, że wzbudzi ona w was chęć do wyjazdu do Korei Północnej w przyszłości :)

Emil

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.08.2016 15:03