Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Emil Truszkowski - Pozdro z KRLD

Emil Truszkowski - Pozdro z KRLD

日本 Tōkyō

Jestem japonistą, blogerem i Youtuberem mieszkającym w Tokio, a moją największą pasją są podróże do... Korei Północnej. Studiowałem japoński w Warszawie, a nastepnie wyjechałem na studia do Chin i Japonii. Wtedy to miałem okazję pierwszy raz pojechać do Korei Północnej. Wyjazd ten uswiadomił mi, jak mało wiemy na temat tego kraju i dlatego postanowiłem założyć stronę Pozdro z KRLD. Obecnie jest to jedyny w Polsce blog poswięcony turystyce do Korei Północnej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4422 PLN z 1000 PLN

92 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

442%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.08.2016.

Wyprawa do Korei Północnej - Pozdro z KRLD

O projekcie

 Wyprawa do Korei Północnej! 

Korea Północna, a raczej Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna, to kraj, który pojawia się w mediach zazwyczaj tylko w negatywnym świetle w konteksie testów atomowych i rakietowych oraz ciągłego napięcia na Półwyspie Koreańskim. Wiele osób zapomina, że KRLD to kraj zamieszkany przez prawdziwych ludzi, którzy mają podobne pragnienia i marzenia do naszych. Niewiele się tak naprawde różnimy, a tak mało o sobie wiemy... Celem zbiórki jest mój wyjazd do Korei Północnej aby lepiej poznać i zrozumieć ten kraj i jego mieszkańców.

Młode Koreanki - zimno? Przytul się!

Projekt POZDRO Z KRLD

to strona , aktywny fanpage na Facebooku i kanał na Youtube, na którym staram się od dwóch lat przybliżać polskiej widowni mniej znane informacje na temat Korei Północnej. Koncentruje się głównie na opisywaniu tego, co może zobaczyć w KRLD turysta z Zachodu, opowiadam o życiu codziennym Koreańczyków, sytuacji gospodarczej, nowych modach i nowinkach technicznych w tym kraju. 

Nazywam się Emil Truszkowski i moją pasją są podróże, a szczególnie do miejsc, gdzie nikt zazwyczaj nie jeździ.

Zawsze chciałem też zorganizowac własną wycieczkę do KRLD. Po wielu miesiącach starań i dwóch podróżach do tego kraju udało mi się nawiązać współpracę z partnerami w Pjongjangu, którzy pozwolili mi na sprowadzenie do KRLD turystów. Mało osób wie, że można pojechać do KRLD. Większość mysli, że jest to niemożliwe, a nawet niebezpieczne. Mylą się. Korea Północna to obecnie najbezpieczniejsze miejsce dla turysty (trzeba tylko przestrzegać miejscowego prawa, co jest chyba oczywiste w każdym kraju!), a wycieczki zabierają obcokrajowców w coraz to nowe wczesniej niedostępne dla nikogo miejsca. Innymi słowy - Korea Północna otwiera się powoli na turystów. I uwierzcie mi. Jest co oglądać!

Czy wiecie, że w Pjongjangu w godzinach szczytu są już korki na ulicach?

Czy wiecie, że TRZY milion obywateli KRLD ma telefony komórkowe i smartfony są coraz bardziej popularne?

Czy wiecie, że moda zachodnia zaczyna odgrywać coraz ważniejszą rolę w życiu kobiet w Pjongjangu?

Na kanale Pozdro z KRLD od dwóch lat pokazuję wam ciekawostki i filmy nagrane w trakcie wycieczek do tego kraju. Obecnie kanał ma prawie 3000 fanów i wciąż rosnie w siłę!

  

Ostatnim razem, jak odwiedziłem Pjongjang, to nawet trafiłem do wiadomosci w państwowej telewizji w wieczornym programie, w którym pokazywali najnowszy pociąg metra w pjongjańskim metrze. Moja chwila chwały jest w 0:21 sekundzie. 

 

We wrzesniu jadę z małą grupką z Polski na zorganizowaną przeze mnie wycieczkę.

Wyjedziemy z Pekinu 12 wrzesnia pociągiem nocnym prosto do Pjongjangu. Wróce do Chin 22 wrzesnia samolotem "najgorszych linii lotniczych" swiata, czyli Air Koryo (nie zasłużony tytuł moim zdaniem).

 

Zwiedzimy najbardziej charakterystyczne miejsca w Korei Północnej.

Stolicę kraju - Pjongjang - która powstała z gruzów po tym, jak Amerykanie zrzucili na nią więcej bomb niż na jakiekolwiek inne miasto niemieckie w czasie II Wojny Swiatowej.

 

Koreańska rodzina na spacerze z dzieckiem

 

Wpadniemy do strefy zdemilitaryzowanej w Panmunjon, żeby zrobic sobie pamiątkowe zdjęcie z koreańskim oficerem, który wciąż pamięta Jaruzelskiego oraz to, że sprzymierzylismy się z amerykańskimi imperialistami, ale nie ma nam tego za złe.

 

Odwiedzimy koreańską Ibizę, czyli plaże w Wonsan, gdzie piękny piasek i przyroda czekają na plażowiczów.

 

Potem pojedziemy do legendarnych Gór Diamentowych, czyli najpiekniejszego parku narodowego na półwyspie.

 

Okolice parku w centralnym Pjongjangu

 

Odwiedzimy też tajemnicze muzuem wykute w srodku góry, gdzie przechowywane są wszystkie prezenty, jakie otrzymali koreańscy Przywódcy w ostatnich dekadach. Ilości pokoi nie da się zliczyć.

 

Będziemy także na otwarciu Międzynarodowego Festiwalu Filmowego oraz pobiegnę 1. Półmaraton Górski w Masik.

Opinie czytelników Pozdro z KRLD

"Twojemu blogowi mogę przybliżyć sobie życie w KRLD z innego punktu widzenia, niż podawany w mass mediach. Robisz chłopie kawał świetnej roboty i tak trzymaj. " Grzegorz

"Twój blog (jak i dwa pozostałe) śledzę regularnie. Sposób w jaki pokazujesz nam KRLD, zaciekawiasz tematem, obalasz wiele mitów odnośnie tego kraju, sprawia, że zyskałeś tutaj bardzo dużą sympatię i zaufanie czytelników. Co więcej, dzięki Twojemu blogowi i dzieleniem się doświadczeniami czy obserwacjami z podróży, ja jestem wręcz zdeterminowany, żeby odwiedzić KRLD i to również - niejednokrotnie." Marcin

"Jak dla mnie - najciekawszy blog dotyczący KRLD :) 

Pozdrawiam serdecznie Towarzyszu!" Dawid

"Robisz dobrą robotę, są ludzie którzy czekają na kolejne posty - osobiście do nich należę. W temat KRLD jestem wciągnięta bardziej niż mogłoby się to wydawać, a kraj ten u kogoś kto nie interesuje się tematem, a zna go tylko z telewizji i powtarzanych utartych informacji... jest złem koniecznym. A właśnie kraj ten ma do pokazania więcej niż mogłoby się wydawać, a Ty to czynisz. " Natalia

 CEL ZBIÓRKI:

 

 

Dzięki waszemu wsparciu będę mógł wyjechać na wycieczkę do KRLD i po powrocie pokazać wam więcej filmów i zdjęć, napisać więcej artykułów opisujących atrakcje turystyczne w KRLD i w przyszłosci może nawet zorganizować więcej wycieczek do tego kraju, w których będzie mógł wziąć każdy (oprócz dziennikarzy). W zamian za wasze wsparcie wyslę wam liczne unikalne gadgety z Korei Północnej, a nawet pocztówkę z Pjongjangu! Wasz listonosz się zdziwi, jak wam przyniesie taką pocztówkę do domu! Zakupię też lokalną kartę SIM z dostępem do internetu i będę wrzucał fotki na żywo z Korei Północnej na FB, a może nawet snapczat pójdzie!

 

 Opis nagród

Pocztówka z Pjongjangu 

Wyślę wam prawdziwą koreańską pocztówkę prosto z Pjongjangu! Na pocztówkach naklejone sa prawdziwe i obecnie używane znaczki północnokoreańskie. Prawdziwa gratka dla kolekcjonerów! Pocztówki dotrą w październiku do Polski. Listonosz się zdziwi, jak to zobaczy!

 

Przypinka z flagą KRLD

Otrzymasz prawdziwą przypinkę z flagą KRLD, którą przywiozę z Pjongjangu. Idealna na wyjście na miasto z kolegami towarzyszami.

 

 

Kapsel północnokoreańskiego piwa Taedongang

Piwo Taedongang to najbardziej popularne piwo w KRLD. Jest... zaskakująco dobre! Koreański przywódca kupił częsci browaru z Anglii, sprowadził do Pjongjangu i nakazał warzenie porządnego piwa. I tak też Koreańczycy robią do tej pory. 

Koszulka z KRLD

Przywiozę Ci T-shirt z Korei Północnej. Nie jestem w stanie określić, jakie wzory będą dostępne, gdyż jest to trudne do przewidzenia. Najpopularniejsza jest koszulka z napisem "SEE YOU IN PYONGYANG" i flagą KRLD z przodu. Dostepne różne kolory. Podaj swój rozmiar, ale NIE jestem w stanie zagwarantować, że będzie akurat dostępny. Możliwe, że będa też dostępne żeńskie koszulki. Postaram się wybrać wzór koszulek, który będzie najbardziej "północnokoreański". Proszę być tego świadomym, gdyż nie mogę przewidzieć, co będzie dostępne i z jakim wzorem. Na metce NIE jest napisane, że została wyprodukowana w KRLD. Gwarantuje, że została kupiona w KRLD. 

Czapka wojskowa

Czapka ze strefy zdemilitaryzowanej. Na metce NIE ma napisane, że została zrobiona w KRLD. 

 

Płyta DVD z koncertem zespołu Moranbong

Jedyny północnokoreański girlsband, Moranbong Band, to obecnie najpopularniejszy zespół w KRLD. Założony w 2012 roku przez Marszałka Kim Jong-Una jest niezwykle lubiany i chętnie słuchany nie tylko w KRLD! Występy tego zespołu to wielkie show, a wpadające w ucho melodie (niekoniecznie propagandowe) oraz seksowne mundury wokalistek znalazły już nie jednego fana na świecie. Dostaniesz oryginalną płytę DVD z koncertem.

 

 

 

 Biografia Przywódcy

Otrzymasz biografię jednego z Przywódców Korei Północnej wydaną po angielsku w Pjongjangu. Poznasz historię życia i wielkich czynów Ojców Narodu.

 

Album ze znaczkami

Unikalny i piekny zestaw znaczków koreańskich. Znaczki koreańskie wyróżniają się niezwykłym designem i kunsztem wykonania. Dodatkowe walory antyimperialistyczne tylko zwiększają ich wartosć kolekcjonerską.

 

 

 

Mundur szyty na miarę

Krawcowa z Pjongjangu uczyje Ci prawdziwy GARNITUR w stylu koreańskim lub mundur wojskowy, który nosił poprzedni Przywódca KRLD. Musisz mi podać dokładne wymiary, najlepiej rozrysowane na obrazku w sposób bardzo jasny i przejrzysty, aby krawcowa w Pjongjangu łatwo to zrozumiała. Do wyboru kilka wzorów i kolorów. Muszę otrzymać wymiary do 9 września. Inaczej nie możliwe będzie uszycie munduru. Jest i wersja żeńska, czyli koszulka wojskowa z krótką spódniczką. 

 

Tablet ARIRANG

Prawdziwy północnokoreański cud techniki i geniuszu inżynierii. Tablet Arirang to niewielki poręczny tablet z wgranym północnokoreańskim Androidem. Kupię najnowszy dostepny model, więc trudno przewidzieć, jakie ma specyfikacje. Tablety mają już wgrane oprogramowanie i różne koreańskie aplikacje. Dostęp do internetu przez WiFi jest prawdopodobnie zablokowany! Musicie być tego swiadomi przy wyborze tej nagrody! Nie przyjmuje reklamacji, że nie działa wam na tym sprzęcie Pokemon GO ani inne aplikacje. 

 UWAGA1:

W przypadku niemożliwości zakupu niektórych przedmiotów, a tak też się może zdarzyć, postaram się kupić coś innego albo zwrócę część pieniędzy np. gdyby okazało się, że uszycie munduru jest niemożliwe albo nie uda mi się kupić tabletu. 

 UWAGA2:

Zarówno zbiórka, ani strona nie jest w żaden sposób nie promuje ani nie gloryfikuje ideologii komunistycznej i się z nią nie utożsamia. Podróże do KRLD są legalne i NIE łamią żadnych sankcji nałożonych na KRLD przez ONZ. Fundusze te nie sa przeznaczane na rozwój broni i armii przez rząd KRLD.

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.08.2016 15:03