Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Marta Kurek

Marta Kurek

Kraków, Poland

Nazywam się Marta Kurek, mam 20 lat i jestem autorką książki "Szał Vandy": fantastyczno - przygodowej powieści na motywach legend Krakowa i nie tylko. Mój projekt możecie obejrzeć i wesprzeć tutaj.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

19966 PLN z 18000 PLN

173 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

110%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.12.2017.

'Szał Vandy' - fantastyczna powieść Marty Kurek

RSS

GADŻETY Dodano 25.02.2018, godz. 23:15

Drodzy Wspierający!

Niektórzy z Was zamówli smocze gadżety i do tych osób wysłałam jakiś czas temu maila z zapytaniem o Wasze konkretne życzenia - kolory, wzory, rozmiary itp. Bardzo potrzebuję tych informacji, bo gadżetów nie jestem w stanie wykonać z dnia na dzień i muszę wcześniej wiedzieć co i jak. Bardzo proszę - sprawdźcie swoje skrzynki mailowe z dni 28.01-1.02, czy nie ma tam przypadkiem maila ode mnie. Część z Was nadal mi nie odpowiedziała, a brak wieści opóźnia moje działania.

Pozdrawiam serdecznie,

Marta Kurek

INFORMACJA O PRACACH NAD PROJEKTEM Dodano 21.02.2018, godz. 20:20

Kochani Wspierający! 

 

Dziś mam dla Was kilka różnych informacji. Pierwsza z nich jest taka, że udało się ukończyć przygotowanie książki do druku. Zajęło to nieco więcej czasu, niż początkowo przewidywałam (uznałam, że lepiej sprawdzić wszystkie materiały nie 2, a 5 razy), stąd pojawiło się opóźnienie i wszystkie terminy uległy przesunięciu. Dodatkowo dosyć mocno przeliczyłam się w mojej kalkulacji czasowej na Polak Potrafi, ponieważ nie wzięłam pod uwagę, że po dostarczeniu plików do drukarni chwilę jeszcze zajmie sprawdzenie ich, przygotowanie makiet, dobranie i zatwierdzenie odpowiednich kolorów, a dopiero potem rozpocznie się sam druk. Błędy w kalkulacji wynikają z mojego braku doświadczenie i z tego, że pewnych rzeczy po prostu nie wiedziałam. Niemniej bardzo się staram i myślę, że będzie to widać, kiedy zobaczycie książkę. Podsumowując tę część wiadomości - nagrody trafią do Was troszkę później, niż zakładał pierwotny plan. Przewiduję, że będzie to mniej więcej 3 - 4 tygodni przesunięcia. Bardzo Was za to przepraszam! Tak jak powiedziałam, pewnych rzeczy nie wzięłam pod uwagę, układając harmonogram, który przedstawiłam na Polak Potrafi.

 

A teraz dobre wiadomości :) Jak Wam może wiadomo, udało mi się zebrać więcej pieniędzy, niż przewidywałam. Myślę, że nadwyżka ze zbiórki została bardzo dobrze spożytkowana - udało się zamówić okładkę z dużo lepszego kartony oraz wyposażyć tę okładkę w prawdziwie smocze skrzydełka, pod którymi kryje się niespodzianka. Książka zawiera też ilustracje oraz grafiki dla dociekliwych ;) Pieniędzy wystarczyło także na uszlachetnienie w postaci lakieru. Pierwotny plan nie zakładał wszystkich tych rzeczy, dlatego bardzo się cieszę, że udało się je sfinasować, a co za tym idzie podnieść jakość nagród dla Was :) 

 

Bardzo Wam dziękuję za cierpliwość i za mnóstwo słów wsparcia! To dla mnie bardzo ważne.

 

Pozdrawiam serdecznie, 

Marta Kurek

Dodano: 25.02.2018, 23:08
Marta Kurek
Marta Kurek
Bardzo dziękuję za wyrozumiałość i wsparcie :) Pozdrawiam ze Smoczego Krakowa!
Dodano: 23.02.2018, 13:38
  Damian Haremza
Damian Haremza
Cieszymy się, że realizujesz swoje wielkie marzenie. Cierpliwość zawsze popłaca, a co nagle to po diable, jak mówią stare polskie przysłowia. Jednym słowem "take your time". Czekamy cierpliwie. Pozdrawiamy serdecznie z Północnej części Zielonej Wyspy - Damian i Ewa Haremza

SMOCZE GADŻETY Dodano 31.01.2018, godz. 16:26

Kochani Wspierający, 

 

właśnie przygotowuję smocze gadżety i w związku z tym wysłałam do większości z Was bardzo ważną wiadomość :) Jeśli ktoś zamówił coś poza moją książką (np. zestaw z koszulką, torbą, plecakiem itp.), a nie dostał jeszcze maila w tej sprawie, to bardzo proszę o informację - mailowo lub na facebooku. Staram się być dokładna, ale czasem mogę pewne rzeczy przeoczyć.

 

Pozdrawiam serdecznie, 

Marta Kurek 

DODATKOWE ŹRÓDŁO INFORMACJI Dodano 18.01.2018, godz. 19:23

Kochani, 

mam do Was jeszcze jedną sprawę - staram się tu umieszczać najważniejsze aktualności związane z moim projektem, ale prowadzę też fanpage książki na facebooku, a tam dużo łatwiej pisać o drobnostkach albo przypominać o rzeczach ważnych drogą inną niż mailowa. Byłoby więc dla mnie dużym ułatwieniem, gdyby Ci z Was, którzy jeszcze nie lubią mojej strony, kliknęli przy niej łapkę w górę albo ustawili sobie obserwowanie, bo miałabym wtedy pewność, że informacje o projekcie docierają do Was w taki czy inny sposób :)

 

Tutaj jest link: https://www.facebook.com/dragonuscracovus/?ref=bookmarks

 

M. Kurek

INFORMACJA O PRACACH NAD PROJEKTEM Dodano 18.01.2018, godz. 18:46

Drodzy Wspierający,

 

chciałabym Wam z wielką radością przekazać, że książka jest już po korekcie. Teraz zostanie złamana, po czym oddam ją do druku. Jak na razie nie ma żadnych opóźnień, więc nagordy powinny do Was dotrzeć zgodnie z hramonogramem, który przedstawiłam w moim projekcie. Mam nadzieję, że go przeczytaliście, jeśli nie - znajduje się na stronie głównej, w dziale AKTUALNOŚCI :) Zabieram się za przygotowywanie smoczych gadżetów, więc niebawem odezwę się do osób, które zamówiły koszulki, obrazki, torby, plecaki bądź poduszki, z prośbą o wybór koloru i konkretnego wzoru lub rozmiaru (w przypadku koszulek).

 

Pozdrawiam serdecznie, 

Marta Kurek

GALERIA WSPIERAJĄCYCH - ZAMKNIĘCIE LISTY Dodano 11.01.2018, godz. 10:45

Kochani Wspierający,

niebawem zakończą się prace nad korektą "Szału Vandy". Kiedy książka trafi do łamania i składu, nie będzie możliwości dopisania w niej czegokolwiek. Bardzo proszę więc, aby wszyscy, którzy jeszcze nie odpowiedzieli na mojego maila (wysłałam nową wiadomość do brakujących osób), zrobili to miarę szybko :) Wiem, że zapewne macie już dosyć tematu Galerii Wspierających, ale obiecałam w swoim projekcie, że coś takiego powstanie i chciałabym tej obietnicy dotrzymać. Nie chciałabym nikogo pominąć, stąd ciągle o tym przypominam :) Nawet jeśli podaliście na Polak Potrafi swoje dane, to nie mam pewności, czy tak właśnie życzycie sobie być zapisani. Jest też opcja, że ktoś nie chciałaby się znaleźć w Galerii Wspierających - w tej sytuacji również proszę o informację. W ostateczności - jeśli nadal będzie mi brakowało danych - wpiszę Was zgodnie z tym, co zostało podane na Polak Potrafi. Wydaje mi się, że tak będzie lepiej, niż gdybym miała kogoś wcale nie wpisać :) 

Bardzo Wam dziękuję za wyrozumiałość,

Marta Kurek

INFORMACJA O PRACACH NAD PROJEKTEM Dodano 05.01.2018, godz. 15:41

Kochani Wspierający, 

okres rozliczeniowy mojego projektu zakończył się pomyślnie, a książka została już oddana do korekty i składu. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na mojego maila w sprawie danych do Galerii Wspierających. Brakuje jeszcze kilku osób - bardzo proszę, odezwijcie się, bo nie chciałabym nikogo pominąć :) 

Chciałabym Wam również życzyć wszystkiego, co najlepsze w nadchodzącym roku - oby przyniósł Wam prawdziwie smocze bogactwo w różnych dziedzinach życia, a smoczy ogień spalił to, co w nim niepotrzebne.

Marta Kurek

 

WAŻNE - NAZWISKA W KSIĄŻCE Dodano 21.12.2017, godz. 10:17

Drodzy Wspierający!

 

Okres rozliczeniowy mojego projektu jeszcze nie dobiegł końca, ale prace nad książką już trwają - w czasie zbiórki (a nawet i przed nią) wykonaliśmy redakcję i pierwszą korektę, a teraz tekst powieści "pójdzie" do ostatecznej korekty i składu oraz jeszcze do jednej korekty. W związku z tym ja i moja ekipa chcielibyśmy mieć plik "Szału Vandy" w całości, to znaczy z nazwiskami osób, które wsparły projekt :) Tak jak obiecałam nazwiska te znajdą się w Galerii Wspierających. Problem polega na tym, że niektórzy z Was wspierali mnie logując się do Polak Potrafi za pomocą maila, do którego nie zawsze jest przypisane konkretne imię i nazwisko. Do tych osób zwrócę się dziś mailowo z prośbą o podanie danych. Bardzo proszę, odpowiedzcie stosunkowo szybko, bo chciałabym w następny wtorek oddać książkę do dalszej obróbki.

 

Po ostatecznym rozliczeniu zbiórki i tak trzeba będzie podać dane do wysyłki nagród, dostaniecie też Smocze Wiadomości z oficjalnym podziękowaniem w języku smoków i ludzi, ale teraz chcialabym po prostu zaknąć pewien etap :) Bardzo Wam dziękuję za wyrozumiałość! 

 

Marta Kurek

Kochani Wspierający! Dodano 17.12.2017, godz. 19:39

Chciałabym poinformować, że mój projekt zakończył się sukcesem :) Bardzo Wam dziękuję, że go wsparliście! 

 

Wydanie tej powieści wiele dla mnie znaczy - w tej chwili mam 20 lat, a na jej wymyślenie i pisanie kolejnych wersji poświęciłam 7, więc całkiem sporo. Mogę też powiedzieć, że droga od pierwszego zdania do Polak Potrafi nie była prosta - była wręcz arcytrudna. Spotkało mnie na niej wiele rozczarowań, ale też wiele pozytywnych zaskoczeń. Na pewno cenię i jedne i drugie, bo dzięki wszelkim porażkom wiele się nauczyłam - przede wszystkim walki o własne marzenia i to walki każdym dostępnym sposobem. Myślę, że zrozumiałam też jak bardzo liczą się w życiu ludzie, zarówno ci, którzy nas otaczają, jak i osoby, o których zwykle nie pamiętamy lub nawet nie przypuszczamy, że chciałyby nam udzielić swojego wsparcia. Do tej pory uważałam, że mało kto chce mi pomóc. Może ciężko Wam w to uwierzyć - wyglądam na kłębek radości i pewności siebie - ale prawda jest taka, że pamiętam głównie porażki i potknięcia, krzywe spojrzenia albo śmiech. Okazuje się tymczasem, że wystarczy szczerze i od serca poprosić świat o wsparcie, a on odpowie. Ludzie odpowiedzą. To piękne, powiem nawet, że najpiękniejsze.

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy uwierzyli w mój pomysł i we mnie!

 

Co do strony techniczno - organizacyjnej: projekt na Polak Potrafi wchodzi w fazę rozliczeniową, która potrwa około tygodnia. O wszelkich szczegółach prac prowadzonych nad książką oraz o ewentualnych poślizgach czy zmianach w planie będę informować tutaj, a Wy będziecie te informacje otrzymywać w postaci maila :) Mam nadzieję, że nie będzie żadnych problemów, ale też bardzo proszę o wyrozumiałość, gdyby takie wystąpiły. Staram się najlepiej jak umiem, niemniej wiem teraz, że nie wszystko zawsze idzie po mojej myśli. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek pytania, bardzo proszę pisać, najlepiej w wiadomości prywatnej. To bardzo ważne, ponieważ odpowiadam za ten projekt i chciałabym, aby wszyscy, którzy go wsparli, byli zadowoleni :)

Już niewiele brakuje :) Dodano 04.12.2017, godz. 20:05

Kochani Wspierający!

Projekt wydania książki "Szał Vandy" właśnie osiągnął 70% wymaganej sumy. Bardzo się z tego cieszę i serdecznie dziękuję Wam wszystkim za wsparcie.

Marta Kurek

CZARNA PROMOCJA! Dodano 24.11.2017, godz. 15:02

Kochani Wspierający! 

Czarnow wszędzie, to i tutaj :) Z okazji ogólnej promocji pojawiły się nowe nagrody, a Wy macie do nich dostęp jako pierwsi. Czekają małe i duże niespodzianki! Przypominam, że gdyby ktoś chciał wymienić zamówioną już nagrodę, to jak najbardziej można to zrobić - instrukcja, tak jak wcześniej, znajduje się tutaj, w aktualnościach, mogę Wam też pomóc osobiście, gdyby była taka potrzeba :) A przy okazji bardzo Wam dziękuję, że jesteście i że mnie wspieracie <3 To dla mnie ogromnie ważne i budujące!

Nowa nagroda! Dodano 13.11.2017, godz. 20:58

Dziś 13 listopada! Data wyjątkowa, bo właśnie tego dnia w Krakowie zjawiły się smoki, jest to też dzień urodzin Wandy Wszechwiedzkiej - głównej bohaterki mojej powieści :) Jedno z drugim nie ma powiązania, niemniej trzeba świętować. A jak świętować, to po smoczemu - przestawiam Wam nową nagrodę - "Urodziny Wandy W", czyli książkę "Szał Vandy", 2 zakłądki i nah'*kinmorr, amulet z kamienia :D

Jeśli ktoś już ma moją powieść, a chciałby ją wymienić na tę z zakładkami, należy zalogować się na swoje konto na Polak Potrafi, z menu w prawym górnym rogu wybrać zakładkę "Nagordy", po czym przy nagrodzie związanej z moim projektem kilknąć znaczek z dwiema strzałkami, taki symbol zmiany :) Gdyby były jakieś problemy, zawsze można do mnie napisać.

Niespodzianka Dodano 13.11.2017, godz. 11:45

Kochani Wspierający, Obserwujący i wszyscy, którzy chcą mi pomóc! Dziś będzie mała niespodzianka - wypatujcie jej o 21 ;) Przy okazji chciałam podziękować wszystkim, którzy już wsparli to, co robię :D Bardzo mi miło!

Dodano: 13.11.2017, 12:52
Marta Kurek
Marta Kurek
Ojej, zamiast "wypatujcie" powinno być oczywiście "wypatrujcie" :D To znaczy "wypatywać" też można, jeśli ktoś bardzo chce ;)

Pierwsi wspierający! Dodano 19.10.2017, godz. 9:51

Bardzo dziękuję pierwszym wspierającym! Cieszę się, że jesteście i że spodobał Wam się mój projekt :D To dla mnie bardzo ważne. Miło mi, że zdecydowaliście się wesprzeć wydanie "Szału Vandy" - mam nadzieję, że wszystko się uda, a ja będę mogła napisać dla Was dedykację w języku smoków :)

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.12.2017 19:07