Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Marta Kurek

Marta Kurek

Kraków, Poland

Nazywam się Marta Kurek, mam 20 lat i jestem autorką książki "Szał Vandy": fantastyczno - przygodowej powieści na motywach legend Krakowa i nie tylko. Mój projekt możecie obejrzeć i wesprzeć tutaj.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

19966 PLN z 18000 PLN

173 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

110%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.12.2017.

'Szał Vandy' - fantastyczna powieść Marty Kurek

O projekcie

"Zbierz w myślach to, co wiesz o Krakowie i jego legendach, a później wyrzuć to za siebie - 'Szał Vandy' to całkowicie nowa jakość, świeże spojrzenie i wyjątkowo wciągający wir historii..."
"Tak – to mógłby być przełom. Nie spotkałam się jeszcze z taką historią, cechuje ją przede wszystkim ogromna oryginalność (historii, stylu, języka) oraz dystans i coś, czego być może potrzebuje literatura – dalszego czerpania z polskiej historii i legend, chociażby z legend o Krakowie. Dojrzałość twórcza autorki (w takim wieku!) może dawać nadzieję, że kolejne książki będą tylko lepsze, a to dawałoby z kolei możliwość wielu sukcesów w przyszłości."

Partnerzy projektu i wydania książki:

Co byś powiedział/powiedziała, gdyby do miasta, w którym mieszkasz, przybyły smoki? Zdziwiłbyś się, przestraszył, uciekł…? Jeśli chcesz się przekonać, dobrze trafiłeś! Zapraszam Cię dalej – spraw, by Dragonus wróciły do Krakowa. Zostań mecenasem powieści „Szał Vandy” i dołącz do Galerii Wspierających, która będzie wydrukowana na kartach książki.

 

Niech stare legendy ożyją nowym życiem, niech dwa gatunki spotkają się w miejscu, gdzie Krak pokonał potwora spod Wawelu, a Wanda rzuciła się do Wisły. W głębi duszy znasz już tę historię – to kwintesencja naszej kultury i dziedzictwa, która zasługuje, by uczcić je tak, jak należy. Opowieść  zaczyna się tu i teraz. Przyłączysz się do przygody?

 

Marta Kurek

 

 

 

Kraków  znasz go lub jeszcze nie, nieistotne. Stało się coś, co zmienia wszystko. Jeśli sądzisz, że smoki to krwiożercze bestie, jesteś w błędzie. Dragonus Cracovus – współczesny gatunek jak ludzie rozumny i cywilizowany – właśnie kupiły miasto i zgodnie z Testamentem Smoka Wawelskiego miały do tego pełne prawo. Na czele z królową Zempher Draregiss*rapthiss Rezz pragną odbudować królestwo, gdzie skrzydlate gady i ludzie będą żyć w pokoju i dobrobycie; pragną opowiedzieć zakłamaną legendę swojego przodka na nowo.

 

Ale czy jest tak, jak się z pozoru wydaje? Piętnastoletnia Wanda Wszechwiedzka przypuszcza, że to aż zbyt piękne. I ma rację. Oprócz barwnej kultury i nowoczesnej technologii, smoki posiadają śmiertelnie groźny sekret. Sekret, który zagraża nie tylko Zempher i jej poddanym, lecz i nieświadomym niebezpieczeństwa ludziom.

 

Jest jednak nadzieja! Zgodnie z dziwnym proroctwem, któremu Dragonus z trudem dają wiarę, w Krakowie mieszka Himini’’pehernothe, Dziecko Przepowiedni, czyli jedyna osoba zdolna im pomóc. Młoda Vebula Pradragorozuh Nadworna Alchemik i szanowany naukowiec – udaje się do biologów Łucji i Lucjana Wszechwiedzkich, bo to o ich córce mowa. Na Wandę czeka już kryształowe laboratorium i zagadka, której nie podołały największe umysły smoczej nauki.

 

Niestety nic nie jest tym, na co wygląda. Z mroków przeszłości wyłania się Vanda – córka legendarnego władcy i ukochana króla smoków. Czy jej opowieść historia tragicznej miłości i niesprawiedliwie przelanej krwi – wskaże głównej bohaterce drogę? Dziewczyna nie wie bowiem, że czyhają na nią siły potężniejsze niż przestrzeń i czas, a każdy krok wiedzie ją w pułapkę… Pułapkę biomagii.

 

POBIERZ FRAGMENT W FORMACIE PDF

 

 

 

„Szał Vandy” to pierwsza część serii „Dragonus Cracovus: Biomagia” i zaproszenie do świata smoków. Smoków, które choć mają skrzydła i zioną ogniem, do złudzenia przypominają ludzi. Dotychczas pieczołowicie strzegły budowanej przez wieki cywilizacji – wielkiej, różnorodnej kultury, która często przewyższa dorobek człowieka. Dzięki Wandzie Wszechwiedzkiej i zadaniu, jakie jej powierzono, możemy zanurzyć się w tej kulturze i znaleźć tam, gdzie jeszcze nie stanęła ludzka stopa.

 

Wrota Drago*zoii, Daash’’dracc i pozostałych smoczych państw otworzą się; prastara Than*curh’’’ssua i Lu*loa zdradzą swoje tajemnice. Żyją tu zarówno dumne Dragonus Dragozous, skarlali Nostrypi, dzikie Murr Merrog czy kochający wiatr Almugarowie. Dzieli ich wszystko – wierzenia, język, nastawienie do ludzi, łączy zaś thaimma, płomień życia. Jedni posługują się wyrafinowaną maszynerią, inni drżą przed Marvehoą Stworzycielką, pierwszym bóstwem smoczego panteonu.

 

Choć różnią się między sobą, każdy z gatunków Dragonus odgrywa jakąś rolę i żadnemu nie jest obojętne, co dzieje się w ich świecie. Gdy pojawia się biomagia, ustalony porządek wali się na łeb i szyję, a smoki – nawet te najbardziej przywiązane do tradycji i niechętne „bezskrzydłym” – muszą wybrać. Nie jest im łatwo… Kto chciałby wybierać między niepewnością a śmiercią?

 

Ów wybór zaczyna się w Krakowie i sięga coraz dalej, zmieniając w historię z przeszłości i przyszłości jednocześnie. Historię smoka i człowieka. Opowieść o świecie, który uważaliśmy za nasz, lecz nigdy takim nie był.

 

 

 

Od autorki...

 

Mówi się, że w pierwszą książkę autor wlewa własne życie. Myślę, że to prawda, przynajmniej w moim przypadku. W „Szał Vandy” włożyłam bardzo wiele z siebie, jeśli nie wszystko. Powieść powstała z fascynacji legendami Krakowa, w którym mieszkam, oraz z  zamiłowania do natury i biologii, która reprezentuje przyrodę jako nauka.

 

Legendy Krakowa przekształciłam – stały się wariacją, która dała początek czemuś większemu, a ostatecznie przybrała formę uniwersum zamieszkanego przez smoki, ale splecionego z naszą rzeczywistością. Jeśli chodzi o miłość do natury, nie trudno zauważyć, że zmieniła się w biomagię.

 

Choć wydarzenia w „Szale Vandy" przedstawiłam w konwencji fantasy, książka jest też próbą dialogu z tym, co dzieje się na świecie. Chciałam poruszyć w niej problem inności, wzajemnego niezrozumienia i gwałtownego zderzenia kultur, a także zwrócić uwagę na ważność natury, co jak wszyscy wiedzą – stanowi aktualną kwestię zarówno u nas, jak i w pozostałych państwach.

 

Zależało mi również, aby uczcić Kraków i Polskę jako ojczyznę legendy nie gorszych niż te z Wielkiej Brytanii czy Skandynawii. Sądzę, że posiadamy naprawdę wielki skarb! Są nim historie, które rozegrały się w naszej przestrzeni kulturowej i które leżą u fundamentów kraju niczym szczątki prehistorycznych zwierząt albo skamieliny amonitów. Przekazywane z pokolenia na pokolenie, niosą ponadczasowe wartości; mądrość, która dała początek mojej opowieści. Chciałabym, aby promowała ona Kraków i Polskę, już zawsze przypominając, że istnieją rzeczy, z których powinniśmy być po prostu dumni.

 

Krótka historia długiej książki...

 

Pomysł na powieść pojawił się w mojej głowie na początku gimnazjum i długo się kształtował. „Szał Vandy” zaczęłam pisać jako 16 – latka, a ostatecznie skończyłam mając 19 lat. W sumie powstały 3 wersje książki. Pierwsze dwie były adresowane bardziej do dzieci i znacznie krótsze; o trzeciej – tej, którą prezentuję tutaj – mogę powiedzieć, że jest dla młodzieży i dorosłych oraz że ma około 700 stron.

 

Gdzieś po środku drogi książkę miało wydać Wydawnictwo Znak, ale w wyniku ich wewnętrznych zmian i dużej niezgodności wizji, nasze drogi się rozeszły. Wtedy postanowiłam wydać książkę samodzielnie, to znaczy z pomocą własnego zespołu.

 

Dlaczego crowdfunding...

 

Jak wspomniałam w filmiku, staram się wydać książkę zgodnie z moją wizją. Crowdfunding stwarza jedyną w swoim rodzaju możliwość dotarcia do osób, którym się ta wizja podoba i które chciałyby ją wesprzeć. Myślę, że to piękna idea - ja daję pomysł, finansujący - wsparcie, a efekt końcowy jest wspólnym dziełem. Szał Vandy” to powieść o smokach, ale przede wszystkim o ludziach, stąd nie wyobrażam sobie, aby jej wydanie obeszło się BEZ LUDZI.

 

Budowanie „smoczej społeczności” sprawia mi ponadto dużą przyjemność. Miło wiedzieć, że ktoś czeka na twoją książkę i interesuje się nią już na etapie powstawania. Społeczny charakter crowdfundingu odpowiada moim wartościom i wartościom, jakie zawarłam w swojej powieści – nie widzę lepszej opcji finansowania „Szału Vandy”.

 

 

Kilka pytań...

 

Tak. Bo jeśli:

- kochasz motywy fantastyczne, a jednocześnie jesteś otwarty na zupełnie nowe ich ujęcie…

- lubisz wartką akcję, a jednocześnie szczegółowe przedstawienie świata…

- lubisz nowoczesność, a jednocześnie mity i podania…

- doceniasz powagę, a jednocześnie humor i dystans do konwencji, bohaterów, historii

- jesteś miłośnikiem Krakowa, a jednocześnie czegoś Ci tu brakuje (na przykład smoków)

- chcesz w ciekawy sposób wesprzeć rodzimą kulturę…

- po prostu dużo czytasz i stwierdziłeś, że… hmmm… ta książka byłaby całkiem interesująca…

- znajdujesz inny powód, aby wspomóc całe przedsięwzięcie…

 

…to…

 

"Szał Vandy" przypadnie Ci do gustu!

 

 

 

Decydując się na zakup mojej książki, wspierasz przede wszystkim pozytywne wartości w niej  zawarte.

 

Myślę, że „Szał Vandy” dotyka wielu problemów i mimo konwencji fantasy, w której został utrzymany, jego tematyka nie traci na aktualności. Historia Dragonus i Wandy jest historią o uczuciach wszystkich nam dobrze znanych. To opowieść o dorastaniu, które wcale nie wiąże się z wiekiem; o poświęceniu, którego każdy musi dokonać; o nagłej stracie i zdradzie, której nie dopuszczaliśmy w najśmielszych snach; o porażce, miłości i wielkiej przyjaźni. O tożsamości i ojczyźnie, której wbrew wiekom wygnania – nie można zapomnieć. O dziedzictwie i brzemieniu, którego nie chce się dźwigać. O nienawiści i cieniu, który choć niewidzialny – zasłania najjaśniejsze gwiazdy.

 

Na pewno nie jest to książka, którą napisałam z chwilowej chęci zostania pisarką. Nie. Nad „Szałem Vandy” pracowałam kilka lat, dzięki czemu zawiera w sobie drogę, jaką przeszłam i obserwacje, które zebrałam, aby stały się symbolami. Można go czytać na różne sposoby dla jednych będzie przygodą ze smokami w tle, dla innych baśnią o człowieku, inności i o tym, że zło nie bierze się z niczego.

 

 

Wpierając mój projekt, a później czytając "Szał Vandy" zyskujesz przede wszystkim:

- intrygującą historię, która - zgodnie z opinią dotychczasowych czytelników - wciąga już od pierwszej strony,

- nowe, ludzkie smoki i ich świat z liczącą tysiące lat cywilizacją, religią i mitologią, pełen smoczych kultur i smoczej techniki,

- smoczy język i smoczy alfabet,

- nową magię, która w dużej mierze wiąże się z najpotężniejszą siłą tego świata, czyli naturą,

- przygodę, która zacznie się w miejscach dobrze Ci znanych, a skończy w takich, które dopiero czekają na odkrycie,

- bohaterów, z którymi być może się zaprzyjaźnisz,

- Twój wkład w promowanie rodzimej kultury i nowego spojrzenia na stare legendy.

 

 

 

Mimo, że jestem osobą młodą i wydaję książkę samodzielnie, chciałabym zapewnić Cię o profesjonalizmie przedsięwzięcia. Nie zamierzam po prostu wydać książki; zamierzam ją wydać dobrze. O jej jakość dba wiele osób i są to osoby doświadczone w swoim fachu, dlatego można im zaufać.

 

„Szał Vandy” został już zredagowany i otrzymał okładkę, którą umieściłam u góry projektu. Tak, to ta piękna, ognista grafika – projekt: Ania Jamróz.

 

 

Abyście ją mogli przeczytać, moja powieść wymaga korekty, musi też zostać złożona i wydrukowana. Liczy około

 

700 stron

 

(grubość tomu I „Pieśni Lodu i Ognia” albo dwóch tomów Władcy Pierścieni” według mojego wydania), stąd druk nie należy do tanich.

 

Dość kosztowne są również gadżety. Smoki nie lubią, jeśli coś jest zwykłe lub byle jakie, dlatego większość upominków dla wspierających zostanie wykonana ręcznie i według indywidualnych preferencji danej osoby. Podstawowa suma, którą zbieram, zawiera więc:

 

- koszt wykonania okładki

- koszt korekty i składu

- koszt druku

- koszt materiałów na gadżety i koszt wykonania gadżetów

- koszty wysyłki

- prowizja dla Polak Potrafi

 

Poniżej przedstawiam kolejne progi, które mam nadzieję osiągnąć, i atrakcje z nimi związane:


1. Przygotowanie i wydrukowanie 500 egzemplarzy powieści w miękkiej oprawie.

2. Przygotowanie i wydrukowanie 1000 egzemplarzy powieści w miękkiej oprawie.

 

3. Przygotowanie i wydrukowanie 2000 egzemplarzy powieści w miękkiej oprawie + 50 egzemplarzy książki dla bibliotek w całej Polsce.

Każda nadwyżka pieniężna zostanie przeznaczona na promocję lub dodatkowe egzemplarze. Ostateczny nakład będzie zależeć od wielkości zgromadzonego przeze mnie funduszu. Jeśli znacząco przekroczę próg 3, podam kolejne :)

 

 

Teraz wiesz już wszystko i możemy przejść do bez wątpienia najlepszej części, czyli… NAGRÓD!

 

W cenę każdej nagrody została wliczona wysyłka na terenie Polski. Jeśli mieszkasz w innym kraju, bardzo proszę Cię o nadpłatę około 20 zł, ponieważ bez tego mój plan finansowy po prostu się rozpadnie i nawet w przypadku zebrania odpowiedniej kwoty mogę mieć problem z opłaceniem wszystkich wydatków.
!Ważne! Pamiętaj proszę, aby pobrać katalog gadżetów. Po zakończeniu zbiórki zostaniesz poproszony o wypełnienie formularza z adresem do wysyłki. W polu "uwagi" zapisz szczegóły Twojego zamówienia (zgodnie z instrukcją w katalogu), bo inaczej nie będę wiedziała, co dla Ciebie przygotować :)

 

 

Nagrody dla indywidualnych wspierających:

 

Pojedyńcze

 

 

NIESAMOWITE NAGRODY PROMOCYJNE !!!
NIE CZEKAJ, BO ONE RACZEJ CZEKAĆ NIE BĘDĄ ;)

 

 

40 zł - !TYLKO TERAZ! Oszczędzasz 105 zł :D 

 

Książka "Szał Vandy" ( z dedykacją w języku smoków i ludzi) + SMOCZA WIADOMOŚĆ (imienne podziękowanie mailem w języku ludzi i smoków), ZESTAW 3 TAPET Z LOGIEM SERII, ZAKŁADKA ZE SMOCZYM PORTRETEM I ZESTAW 5 SMOCZYCH NAKLEJEK :D

 

 

 

65 zł - !TYLKO TERAZ! Oszczędzasz 90 zł :D 

 

ZESTAW WANDA taniej - Książka "Szał Vandy" (z dedykacją w języku smoków i ludzi) + ZAKŁADKA ZE SMOCZYM PORTRETEM, KOSZULKA Z LOGIEM SERII I DODATKOWE UPOMINKI (opisane na stronie głównej przy zestawie Wanda) :D

 

 

NAGRODA NAJSPECJALNIEJSZA ZE WSZYSTKICH!

 

1500 zł - Książka "Szał Vandy" z dedykacją, zestaw Marvehoa (wszystkie smocze gadżety), narysowany specjalnie dla Ciebie Smoczy Portret i spotkanie ze mną w Krakowie - może to być spacer lub rozmowa przy gorącej herbacie ;)

 

 

1 zł – wsparcie bez nagrody

(ale z gwarantowaną wdzięcznością w pakiecie).

 

5 zł – SMOCZA WIADOMOŚĆ

czyli imienne podziękowanie mailem, napisane zarówno w języku ludzi, jak i smoków + dozgonna wdzięczność Jej Ognistości Zempher Draregiss*rapthiss Rezz, wszystkich Dragonus Cracovus oraz mojej osoby.

 

10 zł – zestaw 3 niesamowitych tapet z logiem serii

(możesz je wykorzystać np. na komputerze) + SMOCZA WIADOMOŚĆ.

 

15 zł – oryginalna zakładka z logiem serii i podłużnym rysunkiem mojego autorstwa

(obrazki, które robię, to te, które widzisz tutaj, na mojej stronie internetowej i na facebooku. Jeśli chcesz zobaczyć je w „pełnej okazałości”, polecam Ci katalog gadżetów) + SMOCZA WIADOMOŚĆ.

 

19.99 zł – SMOCZE ZNAKI,

czyli zestaw 5 naklejek z postaciami lub logiem serii w 5 kolorach + SMOCZA WIADOMOŚĆ.

 

39.99 zł – SMOCZY PORTRET,

czyli wysokiej jakości wydruk dowolnego obrazka z kolekcji 5 postaci, oprawiony w ramkę i z autografem (wedle życzenia) + SMOCZA WIADOMOŚĆ.

 

39.99 zł – SMOCZA SZATA,

czyli oryginalna koszulka (kolor czarny) z logiem serii (kolor biały). Wkładasz i czujesz się prawdziwie smoczo, gwarantuję! A jako bonus SMOCZA WIADOMOŚĆ.

 

44.99 zł – SMOCZA SAKWA,

czyli torba z bawełny, ozdobiona jednym z 10 obrazków (5 postaci i 5 logo serii w 5 kolorach). Występuje w dwóch wariantach – jasnym i ciemnym – a spośród innych wyróżnia się naszywanym nadrukiem i czerwonym „trzymadełkiem”.  Idealna na smocze skarby! Jeśli chcesz dokładnie obejrzeć wszystkie formy, w jakich występuje, polecam Ci katalog gadżetów. Przy zakupie sakwy otrzymasz oczywiście SMOCZĄ WIADOMOŚĆ.

 

 

 

49.99 zł -  KSIĄŻKA „SZAŁ VANDY”

z autografem i imienną dedykacją zarówno w języku ludzi, jak i smoków + SMOCZA WIADOMOŚĆ.

Wybieram (przejdź do tej nagrody na pasku z boku)

 

59.99 zł - SMOCZY DAR/ SMOCZY SEN,

czyli plecak (ściągany woreczek, jak na zdjęciu) lub poszewka na poduszkę, oba uszyte przez znamienitą smoczą rzemieślniczkę z wysokiej jakości bawełny oraz ozdobione naszywanym nadrukiem. Tak jak sakwa, występują w dwóch wariantach kolorystycznych - jasnym i ciemnym - a obrazek na nich można wybrać z 10 różnych opcji. Pobierz pełen katalog nagród i stwórz ten gadżet wedle własnego uznania.

 

 

Zestawy nagród:

 

 

Zestaw Wanda
CENA: 89.99 zł! Wysyłka na terenie Polski GRATIS!

 

Zestawowi patronuje główna bohaterka serii „Dragonus Cracovus: Biomagia”, czyli Wanda Wszechwiedzka, naukowo nawiedzona piętnastolatka o wyjątkowo ciętym języku i ze zdecydowanie nadmierną ilością odwagi. Wanda ma dla Ciebie:

 

- książkę „Szał Vandy” z autografem i imienną dedykacją, zarówno w języku ludzi, jak i smoków,

- SMOCZY PORTRET albo SMOCZĄ SZATĘ,

- oryginalną zakładkę z logiem serii.

 

Dodatkowo otrzymasz SMOCZE IMIĘ, czyli Twoje imię zapisane smoczym pismem (plik pdf - możesz go wydrukować w dowolnym rozmiarze), wirtualny dyplom z podziękowaniem od Jej Ognistości Zempher Draregiss*rapthiss Rezz we własnej osobie, niesamowitą tapetę z logiem serii, 2 naklejki (1 postać i jedno logo) i UWAGA! UWAGA! – nah’*kinmorr, dobry kamień, czyli najpopularniejszy smoczy amulet. Ma on formę surowego okrucha skały, a można go nosić w portfelu lub kieszeni. Przynosi szczęście i strzeże przed sługami Drum*mona, bóstwa zła. Po śmierci prowadzi w zaświaty, ale tym się nie musisz na razie przejmować ;)

Wybieram (przejdź do tej nagrody na pasku z boku)

 

 

Zestaw Wit
CENA: 99.99 zł! Wysyłka na terenie Polski GRATIS!

 

Zestawowi patronuje Wit Twardowski, rówieśnik Wandy i największy spryciarz powieści. Wit ma dla Ciebie:

 

- książkę „Szał Vandy” z autografem i imienną dedykacją, zarówno w języku ludzi, jak i smoków,

- SMOCZĄ SAKWĘ,

- oryginalną zakładkę z logiem serii.

 

Dodatkowo otrzymasz to, co w poprzednim zestawie.

Wybieram (przejdź do tej nagrody na pasku z boku)

 

 

Zestaw Vebula
CENA: 109.99 zł! Wysyłka na terenie Polski GRATIS!

 

Zestawowi patronuje Vebula Pradragorozuh, Nadworna Alchemik i protektorka Wandy, smoczyca o ciemnych oczach, ale jasnym sercu. Vebula ma dla Ciebie:

 

- książkę „Szał Vandy” z autografem i imienną dedykacją, zarówno w języku ludzi, jak i smoków,

- SMOCZY DAR albo SMOCZY SEN,

- oryginalną zakładkę z logiem serii.

 

Dodatkowo otrzymasz to, co w poprzednim zestawie.

Wybieram (przejdź do tej nagrody na pasku z boku)

 

 

Zestaw Lothar
CENA: 119.99 zł! Wysyłka na terenie Polski GRATIS!

 

Zestawowi patronuj Lothar Arhagon, syn Nadwornego Medyka i smok o twarzy przeciętej blizną. Popełnił błędy, których nie uda się mu tak łatwo odkupić. Lothar ma dla Ciebie:

 

- książkę „Szał Vandy” z autografem i imienną dedykacją, zarówno w języku ludzi, jak i smoków,

- SMOCZĄ SZATĘ,

- SMOCZY PORTRET.

 

Dodatkowo otrzymasz to, co w poprzednim zestawie.I to jeszcze nie koniec! Dragonus Cracovus chciałaby Cię obdarować zestawem 3 SMOCZYCH POCZTÓWEK z Krakowa, w formie pdf. Będziesz je mógł wydrukować i przesłać ogniste pozdrowienia do kogo tylko Ci się podoba.

Wybieram (przejdź do tej nagrody na pasku z boku)

 

 

Zestaw Zempher
CENA: 124.99 zł! Wysyłka na terenie Polski GRATIS!

 

Zestawowi patronuje Jej Ognistość Zempher Draregiss*rapthiss Rezz, Monarchini Dragonus Cracovus oraz Królowa Drago*zoii i Krakowa. Zempher ma dla Ciebie:

 

- książkę „Szał Vandy” z autografem i imienną dedykacją, zarówno w języku ludzi, jak i smoków,

- SMOCZĄ SAKWĘ,

- SMOCZĄ SZATĘ lub SMOCZY PORTRET.

 

Dodatkowo otrzymasz to, co w poprzednim zestawie.

Wybieram (przejdź do tej nagrody na pasku z boku)

 

 

Zestaw Nilermar
CENA: 134.99 zł! Wysyłka na terenie Polski GRATIS!

 

Zestawowi patronuje Nilermar Draregiss*rapthiss Rezz, legendarny władca Krakowa założonego przez smoki i ten, który przed wiekami przyprowadził je nad Wisłę. Nilermar ma dla Ciebie:

 

- książkę „Szał Vandy” z autografem i imienną dedykacją, zarówno w języku ludzi, jak i smoków,

- SMOCZY DAR albo SMOCZY SEN,

- SMOCZY PORTRET albo SMOCZĄ SZATĘ.

 

Dodatkowo otrzymasz to, co w poprzednim zestawie. A na deser dokładamy MAPĘ SIEDZIBY SMOKÓW w Krakowie. Bez mapy ani rusz, prawda?

Wybieram (przejdź do tej nagrody na pasku z boku)

 

 

Zestaw Vanda
CENA: 169.99 zł! Wysyłka na terenie Polski GRATIS!

 

Zestawowi patronuje Vanda, córka Kraka i ukochana władcy smoków. To od niej zaczyna się cała opowieść. Vanda ma dla Ciebie:

 

- książkę „Szał Vandy” z autografem i imienną dedykacją, zarówno w języku ludzi, jak i smoków,

- SMOCZY DAR albo SMOCZY SEN,

- SMOCZĄ SZATĘ,

- SMOCZĄ SAKWĘ.

 

Dodatkowo otrzymasz to, co w poprzednim zestawie.

Wybieram (przejdź do tej nagrody na pasku z boku)

 

 

Zestaw Morwa
CENA: 219.99 zł! Wysyłka na terenie Polski GRATIS!

 

Zestawowi patronuje Morwa, postać w cieniu, rozdarta między sercem a żądzą. Morwa ma dla Ciebie:

 

- książkę „Szał Vandy” z autografem i imienną dedykacją, zarówno w języku ludzi, jak i smoków,

- SMOCZY DAR albo SMOCZY SEN,

- SMOCZĄ SZATĘ,

- SMOCZĄ SAKWĘ,

- SMOCZY PORTRET.

 

Dodatkowo otrzymasz to, co w poprzednim zestawie.

Wybieram (przejdź do tej nagrody na pasku z boku)

 

 

Zestaw Thooar
CENA: 239.99 zł! Wysyłka na terenie Polski GRATIS!

 

Zestawowi patronuje Thooar, zwany Dawnym Wiatrem (Ul*mhee), najpotężniejsze bóstwo męskie i ojciec Jaja Świata. Thooar ma dla Ciebie:

- książkę „Szał Vandy” z autografem i imienną dedykacją, zarówno w języku ludzi, jak i smoków,

- KOLEKCJĘ 5 SMOCZYCH PORTRETÓW.

 

Dodatkowo otrzymasz to, co w poprzednim zestawie. A na deser dokładamy MAPĘ SIEDZIBY SMOKÓW w Krakowie, MAPĘ DRAGOZOII i SMOCZY KALNEDARZ czyli graficzne przedstawienie roku z zaznaczonymi świętami Dragonus.

Wybieram (przejdź do tej nagrody na pasku z boku)

 

 

Zestaw Mervehoa
CENA: 299.99 zł! Wysyłka na terenie Polski GRATIS!

 

Zestawowi patronuje Marvehoa, zwna też Wielką Świętą Panią (Than*therr*lora) i Stworzycielką (Thimri), najpotężniejsze bóstwo żeńskie i matka Jaja Świata. Marvehoa ma dla Ciebie:

 

- książkę „Szał Vandy” z autografem i imienną dedykacją, zarówno w języku ludzi, jak i smoków,

- SMOCZY DAR

- SMOCZY SEN,

- SMOCZĄ SZATĘ x 2

- SMOCZĄ SAKWĘ,

- SMOCZY PORTRET.

 

Dodatkowo otrzymasz to, co w poprzednim zestawie.

Wybieram (przejdź do tej nagrody na pasku z boku)

 

 

Nagrody specjalne:

 

500 zł
Książka "Szał Vandy" z autografem i imienną dedykacją zarówno w języku ludzi, jak i smoków

oraz całodniowy spacer, podczas którego pokażę Ci mój Kraków i opowiem o tym, jak powstawał "Szał Vandy".

Wybieram (przejdź do tej nagrody na pasku z boku)

 

1000 zł
Książka "Szał Vandy" z autografem i imienną dedykacją zarówno w języku ludzi, jak i smoków

oraz ODRĘCZNY SMOCZY PORTRET - stworzony specjalnie dla Ciebie.

Wybieram (przejdź do tej nagrody na pasku z boku)

 

 

Nagrody dla firm:

 

2000 zł i więcej
umieszczenie logo firmy na okładce „Szału Vandy”

(szczegóły współpracy do ustalenia).

 

 

Fragmenty recenzji grupy wydawniczej Znak


Marta Kurek potrafi przyciągnąć swoją historią – potrafi budować ją od podstaw w taki sposób, że […] przyjmuje się ją od razu, bez żadnych wahań czy pytań. Skupia uwagę do tego stopnia, że inne rzeczy przestają być tymczasowo zajmujące – a to chyba zaleta dobrej książki.

„Szał Vandy” zaciekawia od pierwszej strony, a ciekawość nie opuszcza czytelnika do samego końca  (na końcu się jeszcze zwiększa). Chyba najlepszą częścią tego zaciekawienia jest to, że absolutnie nie można przewidzieć, co wydarzy się dalej. Historia jest spleciona tak ciekawie i zaskakująco, że trudno domyślić się dalszych zdarzeń i dalszych ruchów bohaterów książki. […] Powieść jest do tego stopnia wciągająca, że płynie się przez nią i nawet w środku nocy nie chce się przerywać lektury.

Tę barwną historię nie tylko się pamięta – chce się jej więcej i czeka się na drugą część książki! Jest coś tak głębokiego, oryginalnego i dojrzałego w pisaniu Marty Kurek, że trudno o tym zapomnieć.

Dzięki dokładnym, plastycznym i barwnym opisom wszystko można wyobrazić sobie z dużą łatwością. Język jest sugestywny, żywy i plastyczny – rozwija tempo lub je spowalnia, buduje w głowie czytelnika historię i wywołuje śmiech, a wkrótce później łzy albo odgłos zdumienia. Oznacza to, że język jest użyty bardzo dojrzale i świadomie, co tworzy niepowtarzalny styl...

Bardzo ważnym elementem, o którym także muszę wspomnieć, są bohaterowie. Autorka wykreowała ich w tak wyjątkowy sposób, że w większości nie pozostają obojętni; […] budzą w czytelniku wielkie pokłady empatii.

Zanim powstała ostateczna wersja powieści, jej treść została skonsultowana z uczniami zaprzyjaźnionych szkół - moimi recenzentami. Obecnie grupa, do której adresuję książkę, powiększyła się o dorosłych.

Poznaj opinie pierwszych czytelników

 

 

Jako osoba łącze skrajności. Z jednej strony interesuje się biologią, ochroną przyrody i nauką, z drugiej językami, literaturą i kulturą. Jestem osobą dynamiczną - żyję w pozytywnej zmianie. Jeśli chodzi o wybór kariery, przeszłam już chyba przez wszystko: od paleontologii, przez aktorstwo i neurochirurgię, aż po filologię indyjską.

 

Co jeszcze mogę o sobie powiedzieć? Chyba to, że fascynuje mnie inność - kocham inne kultury, inne języki, inne kraje. Jestem bardzo otwarta. Uwielbiam wędrować: po górach, przed siebie, w świat, wszędzie, gdzie coś do odkrycia. Miałam szczęście urodzić się z naturą dziecka poszukującego Narnii i jestem tej naturze wierna. Nie wyobrażam sobie życia bez mocnej herbaty o piątej rano, przed pisaniem, i bez rysowania w najbardziej jaskrawych kolorach na ziemi. Kiedy widzę pustą, białą przestrzeń mam ochotę ją wypełnić - albo słowem, albo obrazem. Ciekawą historią.


 

 

Harmonogram

 

Jeśli się zbiórka na Polak Potrafi zakończy się suksecem, nagrody powinny trafić do wspierających w drugiej połowie lutego (lub wcześniej, podałam pesymistyczne maksimum). O jakichkolwiek komplikacjach i przesunięciach - gdyby się mimo moich starań pojawiły - będę niezwłocznie informować.

 

Wiem, że nikt nie lubi czekać, dlatego przygotowałam coś specjalnego zarówno na czas kampanii crowdfundingowej, jak i po niej.

 

 

A jeśli jesteś już zdecydowany i po porostu płoniesz z chęci sprowadzenia smoków do Krakowa, to guziczek w kolorze ognia - "Wsprzyj projekt" -  może Ci w tym bardzo pomóc.

 

Jeśli on Ci nie pomoże, zawsze jestem jeszcze ja – zapraszam do kontaktu, zarówno mailowo, jak i na facebooku. I to chyba wszystko... 

 

 

"Biatha ip marranthe" - jak mawiają Dragonus Cracovus - "cześć i chwała". Cześć i chwała Tobie i Twojemu wsparciu! Albo "son^ka", jak powiedziałaby smocza młodzież :)

 

 

Media o Twoim projekcie:

Rozmowa z RMF CLASSIC

www.rmfclassic.pl | 2017-12-13

„Szał Vandy” to pierwsza część serii „Dragonus Cracovus: Biomagia” i zaproszenie do świata smoków. Smoków, które choć mają skrzydła i zioną ogniem, do złudzenia przypominają ludzi.

Marta Kurek i jej krakowska metamorfoza

www.rmf24.pl | 2017-12-04

Polka Potrafi! Legga\'\'Drago*zoa, język Drago*zoii lub dragozoiski, jest mową prostą, oferuje za to bogactwo zwrotów, które umożliwiają wysłowienie ognistych uczuć. Posługują się nim wszystkie plemiona, które w ten czy inny sposób pochodzą ze Smoczej Macierzy.

Biomagia, która leczy czytelniczą duszę

www.rmf24.pl | 2017-11-18

Smoki stworzone z literackim smakiem Księżyc nad Wieżą Ratuszową miał kolor siarki. Niepokojące... Mężczyzna o twarzy nienasyconego chomika spojrzał w niebo. Potem, jak przed skokiem do wody, zaczerpnął mroźnego powietrza listopadowej nocy, pchnął metalową furtę i wszedł....

Marta Kurek: SZAŁ VANDY, czyli wielki powrót smoków

www.miastokobiet.pl | 2017-10-27

Wyobraźcie sobie, że was okłamano, że zatajono przed wami najważniejszą historię w dziejach ludzkości. Smok wawelski nie był bestią, za którą wszyscy go uważamy. Dzisiaj jego potomkowie, Dragonus Cracowus, inteligentne, w pełni cywilizowane smoki kupują Kraków, który tamten zapisał im w testamencie.

Kraków Miasto Literatury UNESCO

miastoliteratury.pl | 2017-10-24

Kraków Miasto Literatury UNESCO objął swoim patronatem akcję crowdfundingową prowadzoną przez Martę Kurek, autorkę książki „Szał Vandy”. Projekt ma na celu społeczne zebranie środków na samodzielną publikację powieści fantastycznej, w której smoki wychodzą z ukrycia i przejmują władzę nad Krakowem.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.12.2017 19:07