Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Janusz Zagórski

Janusz Zagórski

Sobótka, Polska

Janusz Zagórski (ur. 9 marca 1958 r.) − polski niezalezny dziennikarz, badacz zjawisk niewyjaśnionych, założyciel i prezenter telewizji internetowej: niezależnatelewizja.pl.(NTV)
Inicjator wielu niekonwencjonalnych działań. Z wykształcenia magister nauk politycznych (studiował też filozofie). Najważnieszym obecnie jego zadaniem jest tworzenie Studia NTV w Sobótce i realizacja wielkiego projektu nazwie Republika Ślężańska.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

56926 PLN z 25000 PLN

389 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

227%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.11.2016.

Studio NTV Sobótka - Republika Ślężańska

O projekcie

Studio NTV Sobótka i Projekt Republiki Ślężańskiej

 

     

        Nazywam się Janusz Zagórski. Od kilkudziesięciu lat w różnej formie inicjuje i prowadzę niekonwencjonalne, oddolne działania obywatelskie. Przed 25 laty rozpocząłem ich nowy etap angażując się w zdobywanie i propagowanie wiedzy alternatywnej: niewyjaśnione zjawiska i fenomeny, ukryta historia świata, patologie współczesnej władzy itp. Dominującą formą aktywności stała się dla mnie niezależna działalność dziennikarska.

 

 

         Zainicjowałem i prowadziłem wraz z przyjaciółmi w latach 2004 - 2007 pierwsze w Polsce studio telewizji internetowej nadającej program live. Było to w słynnym Wylatowie, gdzie powstawały dziwne znaki w zbożu i manifestowało się wiele zjawisk paranormalnych.

 

 

Potem zacząłem nadawać na żywo swoje własne programy z mieszkania prywatnego i lokali zaprzyjaźnionych osób, by w 2012 roku założyć własne studio w centrum Wrocławia i emitować 2 godziny audycji online w powszednie dni tygodnia. Uformowała się niepowtarzalna w swoim charakterze, oparta o prace zespołową, telewizja obywatelska – niezaleznatelewizja.pl (popularnie NTV) z kontem na YouTube o tej samej nazwie. Obecnie konto to subskrybuje ponad 50 tysięcy osób.

  Od wielu lat, spotykamy sie na corocznym Zlocie Wolnych Ludzi - "Harmonia Kosmosu" w Masywie Ślęży.

 

                            

 

 

Teraz po raz pierwszy w historii naszej telewizji odważyliśmy się zwrócić bezpośrednio do Was na portalu Polak Potrafi z wielką prośbą o wsparcie finansowe naszego nowego projektu stworzenia drugiego studia NTV w miejscowości Sobótka oraz rozpoczęcie tam niezwykłego przedsięwzięcia pod nazwą Republika Ślężańska. Przez cztery lata istnienia telewizji niezależnej NTV, mogliśmy wiele razy liczyć na Waszą hojność.

Dziękujemy Wam za to z całego serca.

 

 

          Dzięki niej zrealizowaliśmy ponad cztery tysiące programów na różne fascynujące tematy, które media głównego nurtu często pomijają lub przedstawiają w fałszywym świetle. Przez te lata staraliśmy się być otwarci na ludzi pełnych pasji, którzy reprezentowali często bardzo kontrowersyjne poglądy. Stworzenie drugiego studia Niezależnej Telewizji służyć ma przede wszystkim nawiązaniu głębokich i szerokich kontaktów z mieszkańcami Masywu Ślęży, by razem z nimi środowisko alternatywne mogło stworzyć bezprecedensową jak na dzisiejsze czasy przestrzeń wolnych ludzi.

   

         Nowe studio to między innymi koszty kamer, statywów, wydajnych komputerów, miksera, mikrofonów, monitorów emisyjnych, programów do realizacji i montażu, oświetlenia, okablowania, umeblowania, wyciszenia, opłacenia fachowej pracy instalacyjnej oraz opłacania bieżącej obsługi studia itd.

 

 

  

 

Projekt Republika Ślężańska, zakłada promowanie takich miedzy innymi działań na Masywie Ślęży:

  • Wprowadzenie zasad Demokracji Bezpośredniej poprzez stworzenie systemu głosowania mieszkańców tej gminy on line w trakcie podejmowania wszelkich decyzji merytorycznych na posiedzeniach Rady Miasta i Gminy.

  • Upowszechnienie najbardziej skutecznych i sprawdzonych metod szeroko pojmowanych terapii naturalnych w celu poprawy zdrowia miejscowej społeczności.

  • Wspieranie przedsiębiorczości lokalnej realizowanej poprzez wprowadzenie do obiegu waluty lokalnej i założenie Banku Municypalnego.

  • Wprowadzenie polityki osadnictwa opartej o rygorystyczne zasady ekologicznego budownictwa i upowszechnianie naturalnych metod uprawy ziemi.

  • Uczynienie z tego miejsca wielkiego ośrodka gromadzącego i propagującego skrywaną do tej pory wiedzę o prawdziwej historii ludzkości i zagrożeniach i scenariuszach zmian naszej cywilizacji.

  • Utworzenie centrum eksperymentalno - wystawienniczego zajmującego się pokazywaniem ekologicznych sposobów pozyskiwania i wykorzystywania energii oraz szerzenie praktycznej wiedzy na temat niekonwencjonalnych, proekologicznych i alternatywnych technologii.

  • Aranżowanie życia kulturalno – artystycznego wyrażającego potrzebę bycia w harmonii z samym sobą z ludźmi i przyrodą.

  • Wprowadzanie nowatorskich działań edukacyjnych służących zdobywaniu wartościowej wiedzy i praktycznych ważnych umiejętności życiowych.

  • Animowanie szeroko pojmowanego dialogu różnych światopoglądów, religii, wyznań i orientacji duchowych. Propagowanie pozytywnych doświadczeń pradawnych kultur ze szczególnym uwzględnieniem słowiańskich i prasłowiańskich czasów.

  

 

   Studio NTV Sobótka to pierwszy krok do realizacji tego niezwykłego Projektu. 

Dlatego - wybierz nagrodę dla siebie i w ten sposób pomóż nam zrealizować nasze wspólne dzieło!

                                       

                                                                           Z pozdrowieniami

                                                                       Janusz Zagórski

                                            www.niezaleznatelewizja.pl

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.11.2016 20:08