Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stowarzyszenie Karkonoskie Zachełmie

Stowarzyszenie Karkonoskie Zachełmie

Zachełmie

Stowarzyszenie Karkonoskie Zachełmie to działająca od pięciu lat organizacja pozarządowa, promująca walory historyczne, kulturowe i przyrodnicze Zachełmia i Karkonoszy. Stworzyliśmy szlak turystyczny, opracowaliśmy archiwa dotyczące wsi, przypomnieliśmy światu o tradycji Koszul Zachełmiańskich. Teraz chcemy pokazać to wszystko w wyremontowanej starej remizie - Centrum Dziedzictwa i Aktywności Twórczej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

34010 PLN z 30000 PLN

135 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

113%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.03.2019.

Stara Remiza Zachełmie - najmniejsze centrum kultury!

RSS

Budynek ocieplony! A na koncie ponad 20 tys. Dodano 06.03.2019, godz. 21:24

Dziękujemy serdecznie za wsparcie. Prace na budowie idą pełną parą. Ale pamiętajcie - żeby móc za nie zapłacić, budynek musimy wyposażyć za swoje.... Inaczej nie dostaniemy dotacji z Urzędu Marszałkowskiego!

Zaczynamy stawianie wieży Dodano 26.02.2019, godz. 20:02

Pogoda dopisuje, więc na budowie można było zacząć prace przy elewacji. Teraz dopiero nasza Stara Remiza zaczyna robić wrażenie! Budynek jest już ocieplony, wykonano przyłącze kanalizacyjne, a dziś ustawiono rusztowania, by zacząć montować drewnianą wieżę. To już kwestia dni, gdy na Zachełmie znów będzie można spojrzeć z tak wysoka!

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i prosimy o więcej. Pamiętajcie - żeby otrzymać refundację z Urzędu Marszałkowskiego, musimy nie tylko wyremontować budynek, ale i go wyposażyć w sprzęt multimedialny. I na to właśnie zbieramy! Do zobaczenia w Starej Remizie!

 

 

 

Przekroczyliśmy 10 tys. zł! Dziękujemy!!! Dodano 07.02.2019, godz. 17:52

Bardzo nam miło, że nasza akcja podoba się coraz większej liczbie osób. Mamy już jedną trzecią potrzebnej kwoty, a do końca zbiórki jeszcze 39 dni. Dziękujemy pięknie!

A co słychać na budowie? Poddasze pomalowane, lada dzień zaczniemy kłaść płytki w łazience. Szykuje się niespodzianka, ale o szczegółach następnym razem :-)

 

Czas na prace wykończeniowe! Dodano 02.02.2019, godz. 10:05

W naszej remizie powolutku kończymy wnętrza! Ściany są gotowe, okna i drzwi wstawione, działa już nowa instalacja elektryczna, a nawet maty grzewcze na podczerwień. Lada dzień będziemy podłączać wodę! W przyszłym tygodniu przyjeżdżają płytki ceramiczne, więc za jakieś dwa-trzy tygodnie do wnętrza będzie już można wnosić.... wyposażenie! O ile oczywiście powiedzie się nasza zbiórka na portalu Polak Potrafi. Serdecznie dziękujemy darczyńcom i prosimy o więcej! Bez Was ten projekt się nie uda!

 

O projekcie w mediach Dodano 24.01.2019, godz. 16:12

Nasi przyjaciele w mediach pomagają, jak mogą! Teksty na temat remontu Starej Remizy pojawiły się w Nowinach Jeleniogórskich, Muzycznym Radiu i na portalu walbrzych24.com. Mamy nadzieję, że wyjdzie z tego coś dobrego! Dzięujemy serdecznie za wszystkie wpłaty :-)

Coś już widać! Dodano 16.01.2019, godz. 20:56

A dzisiaj stała się jasność. Zamontowaliśmy okno! Od południa, żeby słońce zaglądało do środka, a ze środka - żeby było widać Kopę. Wybraliśmy też drzwi, kafle, kontakty... Z każdym dniem w środku robi się piękniej, bardziej przytulnie. Oczyma wyobraźni już widzimy ludzi, którzy wchodzą i oglądają, słuchają muzyki, siadają przy stołach, by sortować zioła.... A to już za pół roku!

 

 

Zaczynamy zbiórkę! Dodano 05.01.2019, godz. 12:35

Witajcie dobrzy ludzie!

Miło, że jesteście. To dla Was szukujemy naszą Starą Remizę w Zachełmiu. Być może pół wieku temu byliście w Zachełmiu na kolonii albo wczasach. Być może przechodziliście kiedyś przez naszą wieś w drodze na Zamek Chojnik. Może w ostatnich latach odwiedzaliście nasze hotele albo przyjeżdżaliście na święto wsi. A może po prostu mieszkacie w pobliżu i kibicujecie takim inicjatywom, jak nasza. Bardzo się cieszymy!

 

Jesteśmy małym, wiejskim stowarzyszeniem, które porwało się z motyką na księżyc, i wszystko wskazuje na to, że go złapie. Brakuje nam naprawdę niewiele. Zdobyliśmy pieniądze z zewnątrz na naszą Starą Remizę, miały pokryć 100 proc. kosztów. Ale roboty budowlane zdrożały, a dotacji nikt nam nie zwiększy. Wyposażenie remizy musimy już kupić za swoje. A swoje... no, wiecie, jak to jest. Mieć "swoje" w wiejskim stowarzyszeniu nie jest łatwo.

 

Dlatego startujemy z projektem: 30 tys. zł wydamy na multimedialne ekrany dotykowe, stoły i krzesła, sprzęt rtv i inne drobne urządzenia, pozwalające organizować w naszej remizie warsztaty. To nie jest fanaberia - zgodnie z umową o dofinansowanie w czerwcu 2019 r. Stara Remiza musi być gotowa do działania, inaczej Urząd Marszałkowski nie wypłaci nam refundacji. Dlatego prosimy o pomoc! Bądźcie z nami!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.03.2019 22:10