Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mirosław Kardaś

Mirosław Kardaś

Szczecin, Polska

Nazywam się Mirosław Kardaś, urodziłem się w 1966 roku i odkąd pamiętam moją pasją było programowanie i elektronika. Ostatnie 10 lat życia poświęciłem tej pasji co zaowocowało tym, że udało mi się już napisać trzy książki z cyklu nauki programowania mikrokontrolerów w języku C oraz technik programowania. To właśnie dzięki czytelnikom i ich sugestiom mogą powstawać pomysły na kolejne publikacje. W związku z powyższym chciałbym zrealizować kolejny swój projekt, którego celem jest ukończenie i wydanie kolejnych książek z serii o której wspomniałem. W międzyczasie zakończył się pomyślnie drugi nasz projekt na PolakPotrafi o nazwie REDBOOK. Mam nadzieję, że z Wami szanowni czytelnicy uda się zrealizować jeszcze więcej pomysłów.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

207172 PLN z 35000 PLN

355 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

591%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.08.2019.

Projekt REDBOOK - magistrala CAN od A do Z

Dodano: 21.08.2019, 21:16
Mirosław Kardaś
Mirosław Kardaś
tomasz.rusnak --> ZACYTUJĘ to co napisałem kilka komentarzy niżej: cytat "Szanowny Panie - ciekaw jestem ile jeszcze razy będzie trzeba powtórzyć tutaj nawet w komentarzach, że nagroda CAN DIGI LITE skończyła się ok 3 tygodnie temu i nie ma do niej powrotu. Po raz ostatni powtarzam, że z tego powodu zostały wprowadzone równorzędne nagrody "CAN DIAG GENETIX" oraz "CAN DIAG STAR".
Dodano: 21.08.2019, 21:08
  tomasz.rusnak
tomasz.rusnak
Jest jeszcze parę minut, dostępne 24 szt. CAN DIAG LITE, ale po kliknięciu, otwiera się pusta strona... Chcę wesprzeć projekt 199 złotymi i nie daję radę!!!! HELP!!!!!
Dodano: 19.08.2019, 6:51
Mirosław Kardaś
Mirosław Kardaś
damiankk --> nie będzie to wygodne ale da radę jakoś podłączyć kablekami. Tyle że akurat ten ATB CAN SHIELD M1 to już zupełnie traci sens bez zestawu ATB.
Dodano: 19.08.2019, 5:58
  damiankk
damiankk
Czy urządzenie ATB-CAN SHIELD M1 będzie można wykorzystać samodzielnie bez zestawu uruchomieniowego Atnel ATB 1.05A Andromeda, np. podłączając je na płytce stykowej.
Dodano: 19.08.2019, 5:55
  damiankk
damiankk
Klikając "Wesprzyj projekt 199zł lub więcej" dla CAN DIAG LITE przeglądarka przenosi nas na wsparcie projektu za 125zł dla ATB-CAN SHIELD M1.
Jak wybrać pakiet CAN DIAG LITE
Dodano: 18.08.2019, 22:20
Mirosław Kardaś
Mirosław Kardaś
przemek.lugowski --> Szanowny Panie - ciekaw jestem ile jeszcze razy będzie trzeba powtórzyć tutaj nawet w komentarzach, że nagroda CAN DIGI LITE skończyła się ok 3 tygodnie temu i nie ma do niej powrotu. Po raz ostatni powtarzam, że z tego powodu zostały wprowadzone równorzędne nagrody "CAN DIAG GENETIX" oraz "CAN DIAG STAR". I koniec więcej tego nie powtórzę, proszę sobie zadać troszkę trudu i jednak poczytać kilka komentarzy wstecz.
Dodano: 18.08.2019, 21:59
  przemek.lugowski
przemek.lugowski
Coś jest nie tak z opcją "CAN DIAG LITE". Nie da się jej wybrać pomimo dostępnych 15 sztuk. I dziwne że już skorzystało 88 osób.
Dodano: 18.08.2019, 12:37
  Maciej Fałkowski
Maciej Fałkowski
Dodam swoje 5 groszy do tej ciekawej rozmowy.
marcin.wisniowski --> Panie Marcinie. Tak samo jak MrPrzydasie poprę rozwiązanie i założenie Pana Mirosława Kardasia. Może i fajnie by było dać możliwość użytkownikowi decyzji itp. ale nie z naszą Polską społecznością... Osobiście też parę razy dałem użytkownikowi możliwość "wolnego wyboru" czy chce tanie ale "słabsze no uszkodzenia"(nie że gorzej wykonałem tylko tak samo jak usb typu C lub Micro-USB ma swoje wady jako delikatność) rozwiązanie, albo tak jak powinno być i skończyło się tak, że potem "Janusze zakupów" pisali, że pieniądze w błoto i "g**no" wytwarzam.


Panie Mirosławie popieram rozwiązanie i polecam miejsca możliwe do uszkodzenia przez głupotę użytkowników zabezpieczać nawet 2 krotnie!!! ;)
Dodano: 18.08.2019, 11:51
  marcin.wisniowski
marcin.wisniowski
Jak najbardziej zgadzam się z argumentacją (może z wyjątkiem, iż kable USB A-B pałaetają się u każdego :) ).
Dlatego proponowałem, aby była OPCJA zamówienia z innym złączem. Podobnie jak została wprowadzona opcja izolacji galwanicznej. Jak ktoś chce pancerne rozwiązanie jak najbardziej wybierze USB-B, natomiast jak ktoś chce np. ograniczyć liczbę kabli USB może chcieć np Micro-USB.
Dodano: 18.08.2019, 11:34
Mirosław Kardaś
Mirosław Kardaś
marcin.wisniowski --> Panie Marcinie oczywiście dziękuję za każdą sugestię i pomysł. Ale właśnie jak napisał wcześniej MrPrzydasie, ja świadomie zdecydowałem się na gniazdo typu B i to z kilku powodów.

1. ZDECYDOWANIE dużo bardziej wytrzymałe niż micro USB
2. Krok ten podjąłem nie na zasadzie "widzi-mi-się" ale na podstawie praktyki, bowiem swego czasu projektowaliśmy i sprzedawaliśmy płytki USB/RS232 z gniazdem mini USB (nawet nieco wytrzymalszym niż micro usb) i praktyka czyli klienci szybko pokazali, że to była masakra. Po prostu co chwilę ktoś wyłamywał albo niszczył takie złącze na płytce, mówię o mechanicznych zniszczeniach.
3. Kable USB typu A-B to najbardziej popularne chyba na świecie kable drukarkowe, jest ich zatrzęsienie, są niedrogie i wręcz pałętają się wszędzie prawie u każdego kto miał czy ma drukarkę. Ale też można je kupić luzem w bardzo niskiej cenie

A zatem - szczególnie biorąc pod uwagę że jest to narzędzie przeznaczone do pracy w przemyśle, w diagnostyce samochodowej w serwisach samochodowych, to złącze MUSI być PEWNE a nie delikatne i narażone na najzwyklejsze uszkodzenia mechaniczne. To z tego powodu jest złącze typu B
Dodano: 18.08.2019, 11:28
  MrPrzydasie
MrPrzydasie
Mirek już mówił w którymś z filmików, że specjalnie zastosował pancerne USB-B, to nie jest widzimisię to to ma być pewne połączenie
Dodano: 18.08.2019, 11:19
  marcin.wisniowski
marcin.wisniowski
Panie Mirosławie,
Chciałbym powiedzieć, iż zaprezentowana przez pana możliwość dostosowania modułu ATB CAN Octopus bardzo mi przypadła do gustu. Dlatego też chciałbym zaproponować koleją opcje, która mogła by być do wyboru.
Chodzi o opcje dla portu USB. Na prototypach widać iż Octopus jest wyposażony w gniazdo USB-B.
Uważam ciekawą dla użytkowników była by opcja możliwości zamiany USB-B na Micro-USB znane z Ładowarek do komórek, albo coraz popularniejsze USB-C.
Dzięki temu Octous nie wymagał by posiadania dedykowanego Kabla USB, który w wypadku uszkodzenia mógł by być łatwo wymieniany.
Dodano: 16.08.2019, 20:18
Mirosław Kardaś
Mirosław Kardaś
tprzemko --> szanowny panie, zamiast tej nagrody są dostępne: CAN DIAG GENETIX oraz CAN DIAG STAR.
Dodano: 16.08.2019, 19:14
  tprzemko
tprzemko
Obserwuję opcję "CAN DIAG LITE". Zmniejsza się liczba wspierających, zwiększa dostępnych sztuk, a kupić tego nie można.
Dodano: 15.08.2019, 22:37
Mirosław Kardaś
Mirosław Kardaś
marcin.wisniowski --> już odpowiadam:

Czy poświęcę czas na bardziej szczegółową interpretację danych w ramkach CAN ? No Panie kochany - proszę śledzić aktualności i zapowiedzi na naszym profilu Facebook - bo już od kilku dni trąbię o implementacji BAZY DANYCH do CAN SHARK. Co to oznacza? Myślę, że najnowszy filmik na YT więcej powie niż moje opisy w tym miejscu ;) https://www.youtube.com/watch?v=NhSlW5M_yuw

Hmmm NMEA2000 a czy Pan zdaje sobie sprawę, że protokół NMEA2000 jest tajny a jego dokumentacja odpłatna i kosztuje kilka tys USD ?!?! ;) ... to nie jest takie hop siup ... i nawet nie wiem czy zgodne z prawem jest oficjalne bez zezwolenia organizacji NMEA.org - upublicznianie takich informacji. Proszę sobie zajrzeć na stronę: https://www.nmea.org/ i sprawdzić oficjalne ceny. Ale ... tak na prawdę siedzę ostatnio zakopany "po uszy" w programowaniu NMEA2000 i staram się zrobić co mogę aby w niedalekiej przyszłości umożliwić przekazanie wiedzy w tym zakresie dla amatorów i adeptów morskiej przygody ;) czy też w celach edukacyjnych - no ale to jeszcze długa droga przede mną i rozmowy z NMEA.org w tym zakresie ... więc zobaczymy - obiecać na dzisiaj nic nie mogę ... ale czas wszystko wyjaśni ;)

Pozdrawiam i zapraszam do śledzenia naszej działalności - bo jak to mówią - nie znasz dnia ani godziny - gdy ukażą się ciekawe informacje odnośnie NMEA2000 ! ;)
Dodano: 14.08.2019, 17:22
  marcin.wisniowski
marcin.wisniowski
Panie Mirosławie, Pytanie czy jest szansa, iż w ramach tworzonego REDBOOK'a znalazło by się coś więcej o Morskim Akcencie CAN czyli NMEA2000. Doprecyzowując pytanie: Czy oprócz podstawowego zagadnienia jak dobrać się do magistrali CAN poświeci pan trochę czasu na pokrycie tematu w jaki sposób odczytywać ramki przesyłane magistralą i je interpretować (poza interpretacją HEX)? Kolejne pytanie czy w ramach biblioteki C znajdą się funkcje umożliwiając komunikacje protokołem NMEA2000 ?
Dodano: 08.08.2019, 16:05
Mirosław Kardaś
Mirosław Kardaś
hoberd --> informacja ta była podana na samym początku w pierwszym filmiku 4 minutowym na YT, ile czasu potrzebujemy na dokończenie projektu, pokazywałem na jakich etapach procentowej realizacji są poszczególne składniki całego kursu w tym przede wszystkim e-book. Ale ok przypomnę - potrzebujemy 2 max 3 miesięcy od daty zakończenia projektu na PP
Dodano: 08.08.2019, 15:39
  hoberd
hoberd
Witam serdecznie,

Być może taka informacja była już gdzieś dostępna ale nie doszukałem się - czy ebook, o którym mowa w projekcie jest już gotowy i wysyłka nastąpi zaraz po zakończeniu projektu na tym portalu czy będzie on dopiero powstawał?

pozdrawiam
Dodano: 07.08.2019, 12:36
  gizmo5418
gizmo5418
Panie Macieju, obiema ręcami potwierdzam to, co pisze Pan Mirek. Prawie wszystkie programy działają pod linuksem. Obsługa portów COM, jak i obsługa programatora usbasp od Atnela również jest bezproblemowa. Ale aby tak było, należy przygotować sobie odpowiednio kilka rzeczy w WINE.
Mam nadzieję, że i najnowsze programy nie będą oporne w tej materii. Jeżeli zostaną zastosowane mechanizmy komunikacji po potrach COM takie jak w MkBootLoader 3, to w ciemno mogę powiedzieć, że i z tymi programami nie będzie problemu.
Dodano: 07.08.2019, 10:38
Mirosław Kardaś
Mirosław Kardaś
Maciej Fałkowski --> przykro mi ale PODSTAWOWYM problemem żebym mógł napisać jakikolwiek program pod linuxa jest fakt - że ja ani w ZĄB ;) nie znam się na żadnym linuxie - żadnym - i już w tym wieku się tego nie nauczę - odpuściłem sobie to na zawsze chociaż z żalem - no ale mam mnóstwo innych rzeczy na głowie. A zatem nie ma niestety co liczyć, że spod mojej ręki wyjdzie kiedyś program pod linuxa. Ale bardzo dziwi mnie fakt, gdy ktoś o to pyta - bo ja z kolei wiem dzięki wielu ludziom z naszego forum www.forum.atnel.pl którzy używają linuxa i jeszcze się nie zdarzyło, żeby któregoś z moich programów nie udałoby się uruchomić pod linuxem - i to pomimo to, że ja np sam osobiście nawet nie wiem jak się to robi. Ale wg nich dla kogoś kto używa linuxa to ponoć nie stanowi NAJMNIEJSZEGO problemu ... więc może proponuję odwiedzić nasze forum i podpytać ;) No bo ja z wiadomych względów (kompletnego braku wiedzy o linuxie) nie pomogę przykro mi.
Dodano: 07.08.2019, 9:54
  Maciej Fałkowski
Maciej Fałkowski
Witam zespół z wielkimi pokłonami dla zespołu za ten projekt. Ale mam też pytanie. Rozumiem, że wszystkie aplikacje są pisane w C++ lub innym języku programowania i pytanie czy mogą zostać narzędzia zbudowane i udostępnione do uruchamiania na Linux? Minimum dla dystrybucji Ubuntu? Będzie to naprawdę duże ułatwienie i plus dla osób programujących na tym systemie.
Dodano: 05.08.2019, 17:41
Mirosław Kardaś
Mirosław Kardaś
W takim razie działamy dalej ;)
Dodano: 05.08.2019, 17:18
  mr_henk
mr_henk
No i zrobione, jest 200%!!! Bomba!!! Coś mi się zdaje, że 100.000 też pęknie!!! ;)
Dodano: 05.08.2019, 13:41
Mirosław Kardaś
Mirosław Kardaś
Maciej Fałkowski --> trudno mi powiedzieć, co dla Pana oznacza "PRO" w każdym bądź razie każda nagroda jest wyraźnie opisana. W skład "ALL IN ONE" przypomnę wchodzi: ATB-CAN SHIELD oraz ATB-CAN OCTOPUS jeśli chodzi o sprzęt a do tego licencje na pełne wersje programów CAN SHARK i CAN HACK. Żeby tego było mało dodatkowo uczestnik otrzymuje e-book, a na dzisiaj to również książkę w wersji papierowej no i bibliotekę do mikrokontroleów AVR, że nie wspomnę o 12 lekcjach wideo ... Tylko tyle i aż tyle. Jeśli ta oferta jest dla Pana nie odpowiednia to można skorzystać z innej - być może dobierze Pan coś z innych nagród dla siebie. Polecam i życzę powodzenia. Pozdrawiam.
Dodano: 05.08.2019, 13:18
  Maciej Fałkowski
Maciej Fałkowski
Mirosław Kardaś ==> Słuszna uwaga językowa. Ale miałem na myśli, że jest w All in one napisane "kompletny zestaw narzędzi sprzętowych" i stąd moje pytanie "czy napewno zestaw all in one jest taki kompretny i PRO?" ponieważ w opisie brakuje mi tego magicznego ATB Andromeda i pytałem w sensie czy będę musiał coś jeszcze dokupić czy może jednak będę miał jakiś "brak sprzętowy", który wynika z opisu(lub jego brak :)). Mam nadzieję, że teraz się lepiej zrozumiemy(oraz wpełni wyraziłem swoje skróty myślowe) ;)
Dodano: 05.08.2019, 13:02
Mirosław Kardaś
Mirosław Kardaś
Maciej Fałkowski --> No ale jak może jeden pakiet zawierać drugi pakiet ? ;) to niemożliwe. Żaden chyba opis nie wskazuje na to aby to było pomieszane - tak mi się wydaje ;)
Dodano: 05.08.2019, 12:37
  Maciej Fałkowski
Maciej Fałkowski
Czy w wersji All in one znajduje się też pakiet z Absolute Beginer?
Dodano: 04.08.2019, 15:04
Mirosław Kardaś
Mirosław Kardaś
Oczywiście że to ta sama biblioteka - czy widać gdzieś inną ? ;) a skoro mowa że będzie aktualizaowana rok dla wszystkich z PP no to znaczy że obojętnie w jakim pakiecie ona się znajduje. Jak dla wszystkich to dla wszystkich ;) Każdy dostanie po prostu link czasowy na jeden rok ;) i będzie można sobie pobierać i sprawdzać w dowolnym momencie czy są jakieś zmiany, aktualizacje, poprawki itp
Dodano: 04.08.2019, 12:54
  miguelek.pl
miguelek.pl
Czy biblioteka za 89zł MK_ATCAN_LIB + e-book za 129zł to to jest to samo co pakiet za 179zł? Jeśli tak to czy w opcji za 179 biblioteka dla wspierających na polaku potrafi również będzie rok aktualizowana? Przypuszczam że tak, ale nie jest to wprost napisane i chciałbym mieć pewność.
Dodano: 03.08.2019, 18:22
  lavir
lavir
Mirek dołóż trochę tych zestawów CAN DIAG LITE to szybciej przekroczymy drugi próg.
Dodano: 03.08.2019, 13:15
Mirosław Kardaś
Mirosław Kardaś
zarezerwowane bo system PP czeka na zaksięgowanie wpłat. Jeśli jakaś wpłata nie wpłynie w jakimś tam ustalonym przez nich czasie to wtedy nagroda trafi do puli. To normalny mechanizm i dobrze działający. Zapraszam do oglądania dzisiejszych aktualności wieczorkiem może - będzie coś ciekawego ;)
Dodano: 03.08.2019, 12:59
b.tegi
b.tegi
Pewnie zarezerwowane ale jeszcze nie opłacone więc kontroluj
Dodano: 03.08.2019, 11:19
tprzemko240
tprzemko240
Po wybraniu opcji za 199 nie ma możliwości wpłaty, pomimo dostępność 3/100.
Dodano: 01.08.2019, 22:33
  mr_henk
mr_henk
Gratuluję pierwszego sukcesu! Choć jestem w zasadzie całkowicie początkujący i wracam do starej pasji po wielu latach przerwy, to wspieram projekt na ile tylko mogę, bo mam przekonanie, że każda złotówka zwróci się z nawiązką. Liczę na 200% - jutro wracam z urlopu i zaraz szykuję miejsce na mojej skromnej amatorskiej półeczce obok Bluebooka i kilku innych, starych podręczników z czasów szkolnych. Pozdrawiam!
Dodano: 01.08.2019, 14:17
  yaceq.z
yaceq.z
Także gratuluję!!! Niech drwale ostrzą topory, będzie trzeba mnóstwa papieru.
Dodano: 01.08.2019, 14:11
  michal.makowka1
michal.makowka1
GRATULUJĘ sukcesu w projekcie!!! Szykuje się naprawdę ciekawy i wartościowy kurs! Tymczasem, liczymy na 200% i papierową kopię :))
Dodano: 01.08.2019, 9:16
a_niedworok
a_niedworok
Czyli Octopus nie będzie wspierał protokołów wyższego poziomu... szkoda...
Tak czy inaczej powodzenia z projektem :-)
Dodano: 01.08.2019, 8:45
Mirosław Kardaś
Mirosław Kardaś
a_niedworok --> życzę miłego analizowania ramek ;)
Dodano: 01.08.2019, 7:57
a_niedworok
a_niedworok
Witam. UCCB już mam i działa bardzo dobrze, ale tylko jako analizator transmisji CAN :-). Nie odpowiedział mi Pan jednak na na pytanie czy Octopus będzie wspierał analizę CANopen oraz SAE J1939? Jeżeli tak to wspieram za 1000 PLN bo naprawę będzie warto.
Pozdrowienia
Dodano: 01.08.2019, 5:51
Mirosław Kardaś
Mirosław Kardaś
a_niedworok --> Proszę zatem zakupić sobie urządzenie za 80 zł ;) Widać ta oferta nie jest po prostu dla Pana i ja to rozumiem ani nie zamierzam przekonywać nikogo na siłę.
Dodano: 01.08.2019, 1:56
a_niedworok
a_niedworok
Witam!
Czy urządzenie będzie wspierało analizę CANopen oraz SAE J1939? Sama analiza ramek CAN to trochę za mało. W przemyśle istotne są protokoły (między innymi te wymienione wyżej. Myślę że urządzenie octopus musi mieć taką możliwość. W przeciwnym wypadku do analizy ramek w zupełności wystarczy UCCB za niecałe 80 PLN.
Dodano: 25.07.2019, 11:08
Mirosław Kardaś
Mirosław Kardaś
m.falkowskij - o proszę ;) ciekawe zagadnienie ! nie tylko auto ale i motocykl ;) fajna sprawa i mam nadzieję, że pochwalisz się na naszym forum później jakimiś efektami z pracy z CAN'em w motocyklu - aż sam jestem ciekaw bo nie mam nawet jak tym się pobawić ;)
Dodano: 25.07.2019, 10:46
  Maciej Fałkowski
Maciej Fałkowski
Super pomysł!! Jestem z wami i już myślałem, że nikt nie stworzy tego typu zestawu w wersji Polskiej. Jestem ciekaw co tam się znajduje, bo mam projekt motocyklu elektrycznego, w którym chcę nabytą wiedzę wykorzystać :)
Dodano: 25.07.2019, 9:53
  Adam Bajguz
Adam Bajguz
Ok, dziękuję za szybką odpowiedź
Dodano: 25.07.2019, 9:51
Mirosław Kardaś
Mirosław Kardaś
Przykro mi ale licencji nie można wymieniać ani na inny sprzęt ani na inne licencje.
Dodano: 25.07.2019, 9:36
  Adam Bajguz
Adam Bajguz
Czy w nagrodzie z zestawem uruchomieniowym ANDROMEDA można zamienić 3 licencje programów na zestaw deluxe i/lub konwerter ATTINY i/lub konwerter ATMEGA i/lub modul ATB microSD?

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.08.2019 22:10

Newsletter PolakPotrafi.pl

Newsletter
Zapisz się teraz ... a otrzymasz cotygodniowe wiadomości o nowych fascynujących projektach, które będą stawać się rzeczywistością dzięki Tobie na PolakPotrafi.pl

Nasza ekipa

Ta strona używa ciasteczek (cookies), bez nich nie byłoby możliwe wspieranie Projektów.

PolakPotrafi.pl to platforma crowdfundingowa, czyli platforma finansowania społecznościowego. Pomagamy uzyskać finansowanie ciekawych pomysłów i projektów, nie tylko z zakresu sztuki, designu czy filmu, ale także biznesu. PolakPotrafi.pl to platforma, dzięki której sfinansujesz swój pomysł poprzez crowdfunding i crowdsourcing zarazem. Crowdfunding to sposób finansowania różnego rodzaju projektów przy współpracy ze społecznością, natomiast crowdsourcing to wykorzystanie wiedzy i pomysłów społeczności internetowej do rozwijania własnych inicjatyw i idei. Dzięki PolakPotrafi.pl i crowdfundingowi, możesz zebrać środki na swoje wymarzone przedsięwzięcie biznesowe lub artystyczne. Skorzystaj z finansowania społecznościowego i nadaj nowej dynamiki Twojemu ciekawemu pomysłowi lub projektowi. Można powiedzieć, że portal PolakPotrafi.pl to swego rodzaju polski Kickstarter (Kickstarter.com) lub polskie Indiegogo (Indiegogo.com). Oba te portale odniosły ogromny sukces biznesowy na całym świecie. Dzięki ich wsparciu rozwinęło się wiele biznesów, inicjatyw kulturalnych, społecznych i innych. PolakPotrafi.pl - finansuj swój projekt razem ze społecznością!a