Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mirosław Kardaś

Mirosław Kardaś

Szczecin, Polska

Nazywam się Mirosław Kardaś, urodziłem się w 1966 roku i odkąd pamiętam moją pasją było programowanie i elektronika. Ostatnie 10 lat życia poświęciłem tej pasji co zaowocowało tym, że udało mi się już napisać trzy książki z cyklu nauki programowania mikrokontrolerów w języku C oraz technik programowania. To właśnie dzięki czytelnikom i ich sugestiom mogą powstawać pomysły na kolejne publikacje. W związku z powyższym chciałbym zrealizować kolejny swój projekt, którego celem jest ukończenie i wydanie kolejnych książek z serii o której wspomniałem. W międzyczasie zakończył się pomyślnie drugi nasz projekt na PolakPotrafi o nazwie REDBOOK. Mam nadzieję, że z Wami szanowni czytelnicy uda się zrealizować jeszcze więcej pomysłów.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

207172 PLN z 35000 PLN

355 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

591%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.08.2019.

Projekt REDBOOK - magistrala CAN od A do Z

O projekcie

 

W związku z brakiem kompleksowych informacji związanych z tematyką dotyczącą magistrali CAN bus, zarówno na rynku wydawniczym w Polsce jak i w internecie, a w szczególności brak konkretnych informacji na temat diagnostyki i programowania komunikacji CAN w języku C, postanowiliśmy przygotować projekt REDBOOK. Książka w wersji elektronicznej „e-book” jest tylko jednym z etapów przedsięwzięcia. Kolejne fazy projektu zakładają przygotowanie: lekcji wideo, biblioteki w języku C oraz profesjonalnych modułów elektronicznych i programów, pozwalających na przeprowadzenie przemyślanego procesu dydaktycznego. Od zawsze staramy się przygotowywać nasze treści w sposób przystępny nawet dla osób, które wcześniej nie miały styczności z tematem, tak będzie i tym razem.

 

W skład naszego zespołu wchodzą trzy osoby:

 

 

Razem stanowimy ekipę Atnel - staramy się zapewniać prosty i klarowny dostęp do wiedzy.

Rozpoczynając przygotowania do tytułowego projektu odpowiednio podzieliliśmy się zadaniami (których jest naprawdę sporo). Część pracy została już wykonana, a my postanowiliśmy podzielić się z Tobą dotychczasowymi efektami. Liczymy na twoje wsparcie w rozwoju projektu. 

  

 

 • dla pasjonatów, hobbystów i amatorów elektroniki (którzy jeszcze nie wiedzą czym jest CAN i do czego można go użyć w warunkach amatorskich)
 • dla średniozaawansowanych w CAN chcących pogłębić swoją wiedzę
 • dla diagnostów i automatyków (nie tylko samochodowych)
 • dla nauczycieli i wykładowców (chcących przygotować/opracować własny materiał dydaktyczny na szereg ciekawych zajęć dla studentów)
 • dla szeroko pojętej rzeszy programistów niezależnie od języków programowania (bo przekazujemy wiedzę w sposób uniwersalny)

 

 • NIE - dlatego, że kurs może się przydać tylko do napraw, budowy i serwisowania magistrali lub urządzeń opartych o CAN
 • NIE - dlatego, że kurs przeprowadza Cię przez sposoby diagnostyki i pozyskiwania ciekawych informacji z magistrali przy pomocy gotowych narzędzi
 • TAK - jeśli interesuje Cię ostatnia część kursu (mowa tutaj również o osobach początkujących!)

 

 • Magistralę i protokoły CAN można zastosować w każdym systemie automatyki w inteligentnym domu, zwiększając przy tym jego niezawodność i możliwości
 • Do przesyłania danych pomiędzy mikrokontrolerami w kilku różnych urządzeniach
 • Zastosowanie sieci CAN we własnych projektach niesamowicie ułatwia możliwość rozbudowy nawet amatorskich systemów
 • Zapewnia niesamowitą prostotę w opracowaniu własnej komunikacji
 • Można śmiało zastąpić dotychczas zbudowane własne sieci RS485 aby drastycznie zwiększyć ich możliwości

 

 • Wydanie książki, obojętnie czy to w wersji elektronicznej czy papierowej wymaga zaangażowania sporych nakładów, począwszy od redaktora, korektora, składu komputerowego treści aż po konwersję do formatów dla urządzeń mobilnych, a skończywszy na zamówieniu wydruku odpowiedniego nakładu w drukarni, jeśli uda się zrealizować drugi cel projektu.
 • Twoje wsparcie przy wyborze odpowiednich nagród materialnych związanych z modułami elektronicznymi, pozwoli nam oszacować nakłady konieczne do podjęcia fizycznej produkcji płytek i gotowych polutowanych urządzeń elektronicznych.
 • Twoje zainteresowanie kursem w postaci e-book'a pozwoli nam także na oszacowanie czasu i zakup dodatkowych materiałów szkoleniowych w oparciu o które przygotujemy bardzo interesujące lekcje wideo.
 • Musimy oszacować zainteresowanie kursami stacjonarnymi na terenie naszego kraju, chcemy sprawdzić czy uda się zebrać w jednym ośrodku minimum 15 osób, które będą w stanie wesprzeć projekt odpowiednimi kwotami za tak prztgotowane kursy. Wszystko po to aby przygotować tematykę dostosowaną szczególnie na potrzeby firm w których pracują zainteresowane osoby, tak aby mogły z kolei zwrócić się do zarządu własnych firm o ufundowanie tych szkoleń.
 • Niesamowicie interesuje nas feedback czyli informacja zwrotna z Twojej strony w zakresie cennych sugestii odnośnie tematyki jaką będziemy poruszali w naszych materiałach szkoleniowych, zarówno e-book jak i materiały wideo. To jest jeszcze ten czas kiedy możemy ewentualnie, po akceptacji uzupełnić treści.

 

 

 

Zależy nam na przekazaniu wiedzy w jasny i prosty sposób. Czytając książkę lub oglądając materiały wideo poznasz nie tylko podstawy i szczegóły szeroko pojętej tematyki CAN oraz wskazówki (a wręcz instrukcję) jak oprogramować komunikację CAN w języku C, ale też otrzymasz garść praktycznych porad dotyczących procesu diagnostyki oraz hakowania urządzeń opartych o transmisję CAN. Tematyka, która do tej pory mogła wydawać się niezrozumiała i zagmatwana, na co wpływ miał na pewno brak kompleksowych opracowań w języku polskim i angielskim, po zaznajomieniu się z naszym kursem temat CAN stanie się prosty i zrozumiały. 

Bardzo istotny jest także fakt, że dostarczymy tobie cały szereg pomysłów i rozwiązań jak pozyskać we własnym zakresie ciekawe materiały, w oparciu o które każdy będzie mógł przeprowadzać własne ćwiczenia. Zapewniamy, że stać na nie będzie nawet hobbystów i amatorów, którzy chcą się zapoznać z CAN tylko z czystej ciekawości w celach poznawczych. Zaprezentujemy takie rozwiązania, które (wierzymy w to głęboko) zainspirują niejedną osobę do użycia przekazanej wiedzy w sposób praktyczny np we własnym domu lub do celów rekreacyjnych!  Udowodnimy, że CAN może służyć nawet do zabawy a wszystko zależy tylko i wyłącznie od Twojej dalszej pomysłowości.

 

Po za tym chcemy zapewnić Tobie zestaw kompletnych narzędzi i programów, które mogą okazać się niesamowicie przydatne podczas procesu nauki, diagnostyki, hakowania, a dalej prototypowania i tworzenia projektów opartych o CAN.

 

Niektóre anglojęzyczne opracowania jeśli już uda się je znaleźć, prowadzą niestety czytelnika poprzez diagnostykę CAN opartą o przeraźliwie drogie narzędzia diagnostyczne czy oprogramowanie. Praktycznie poza firmami i to dużymi, w ogóle nie stać na ich zakup zwykłego człowieka, co powoduje, że nie ma jak zrealizować chociażby podstawowych ćwiczeń opisanych w tych publikacjach. My natomiast przygotowaliśmy znakomitą alternatywę. Nie tylko dużo tańsze i nasze własne autorskie rozwiązania takich narzędzi i oprogramowania ale wręcz przedstawimy sposoby i naprowadzimy Ciebie na trop jak wykonać coś takiego we własnym zakresie - skoro już będzie mowa o programowaniu w języku C. I to jest bodajże jedną z największych zalet tego kursu.

 

Na koniec warto nadmienić, że oddamy do rąk hobbystów czyli do użytku niekomercyjnego również specjalne wersje oprogramowania, które w połączeniu z możliwością budowy amatorskiej wersji CAN OCTOPUS LITE w oparciu o jedną z nagród (ATB-CAN SHIELD) aby uzyskać pełną funkcjonalność. Dzięki temu każdego będzie stać po prostu na połączenie przyjemnego z pożytecznym czyli zabawę z magistralą CAN. Nigdy nie wiadomo, kiedy przestaniesz być hobbystą a dzięki pozyskanej wiedzy możesz nagle stać się specjalistą w swojej firmie a nawet awansować na wyższe stanowisko.

 

KLIKNIJ >> TUTAJ << 
zobacz strukturę projektu

 

 

 ( gdy kwota wsparcia osiągnie 35.000 zł = 100 % )

 • Wydanie książki w wersji elektronicznej "Magistrala CAN od A do Z - diagnostyka i programowanie w języku C"
 • Nagranie 12 lekcji wideo znakomicie poszerzających wiedzy przekazywanej w książce (lekcje wideo zawsze dołączane będą do książki elektronicznej)
 • Przygotowanie dwóch profesjonalnych, niesamowicie przydatnych programów podczas projektowania, napraw lub diagnostyki sieci lub urządzeń CAN. Są to:  CAN SHARK oraz ATNEL CAN HACK
 • Napisanie biblioteki w języku C do obsługi komunikacji w sieciach CAN
 • Przygotowanie 2 modułów elektronicznych przystosowanych do nauki oraz przyszłego prototypowania własnych urządzeń tzw. ATB-CAN SHIELD oraz ATB-CAN SHIELD M1
 • Zbudowanie urządzenia do analizy i diagnostyki - ATB-CAN OCTOPUS

 

 

Po osiągnięciu drugiego progu wsparcia będziemy w stanie przygotować wersję papierową książki "Magistrala CAN od A do Z - diagnostyka i programowanie w języku C". Przy czym każdy kto wesprze nas za pośrednictwem nagrody, w skład której wchodzi e-book otrzyma również wersję papierową książki. Dotyczy to również PAKIETÓW w których występuje e-book.

 

Z naciskiem na to, że podany wyżej czas powinien ulec skróceniu, nie zaś wydłużeniu. 

Po zakończeniu projektu będziemy na bieżąco informowali poprzez dział AKTUALNOŚCI na tej stronie, o tym jaki jest stan realizacji całego zadania w skali od 0 do 100 % 

 

- kliknij i pobierz spis treści -

 

 1. Czym jest CAN?
 2. Budowa ramki danych w CAN
 3. Badanie magistrali CAN - oscyloskop, analizator
 4. Obsługa błędów w magistrali CAN na przykładzie AVR
 5. CAN - Filtrowanie danych, maski
 6. Obliczanie prędkości BAUD RATE
 7. ATNEL CAN HACK - różne sposoby hakowania CAN
 8. CAN SHARK - diagnostyka magistrali CAN
 9. Narzędzie diagnostyczne ATB-CAN-OCTOPUS
 10. Mailboxy w mikrokontrolerach AVR
 11. Omówienie rejestrów modułu CAN w mikrokontrolerach AVR
 12. Kompleksowa obsługa MK_ATCAN_LIB

 

 

Pobierz harmonogram kursu stacjonarnego PDF

 

KAŻDY uczestnik kursu z Polak Potrafi otrzymuje w ramach kursu:

e-book oraz bibliotekę C dla AVR

UWAGA! CENA kursu podana jest w dokumencie PDF, do którego link jest powyżej.

Zgłoszenia na kurs należy dokonywać telefonicznie, i nie trzeba od razu wpłacać pieniędzy. Jeśli zbierze się minimum 10 osób, to wtedy my skontaktujemy się z każdym z osobna z prośbą o potwierdzenie i wpłatę na kurs. Potwierdzenia odbędą się nie później niż na dwa dni po zakończeniu realizacji projektu REDBOOK czyli ok 22-25 sierpnia 2019.

 

 

**********************    N A G R O D Y    ***************************************************

 

 

* * * * * * * * * * * * * * *  O P R O GR A M O W A N I E  * * * * * * * * * * * * * * *

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *   E L E K T R O N I K A  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * 

 

TYLKO z okazji Projektu REDBOOK na PolakPotrafi - wyjątkowo w ramach nagrody, moduły ATB-CAN SHIELD oraz SHIELD M1 będą miały osadzone kolorowe GOLDPIN'y, tak jaj widać to na zamieszczonych niżej dwóch zdjęciach. Bardzo użyteczna i przydatna opcja, podczas prac z większą ilością sygnałów i przewodów połączeniowych.
W późniejszej produkcji będą tylko i wyłącznie czarne goldpin'y.

 

 

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *   P A K I E T Y  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

 

NOWOŚĆ !

 

 

 

 

 

 

 

 Koszty przesyłek nagród rzeczowych są równe zero. W przypadku chęci połączenia wysyłki nagród wraz z dodatkowym zakupem w naszym sklepie internetowym www.sklep.atnel.pl przesyłka będzie również darmowa. Należy jednakże uzgodnić ten fakt z obsługą sklepu poprzez e-mail: sklep@atnel.pl po zakończeniu projektu, gdy nadejdzie czas wysyłania nagród.

 

 

 W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu. Można nas znaleźć na:

 

https://atnel.pl/kontakt.html

 

https://www.forum.atnel.pl (nick: mirekk36)

https://www.facebook.com/atnel.mikrokontrolery

https://mirekk36.blogspot.com

 

 

..

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.08.2019 22:10

Newsletter PolakPotrafi.pl

Newsletter
Zapisz się teraz ... a otrzymasz cotygodniowe wiadomości o nowych fascynujących projektach, które będą stawać się rzeczywistością dzięki Tobie na PolakPotrafi.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), bez nich nie byłoby możliwe wspieranie Projektów.

PolakPotrafi.pl to platforma crowdfundingowa, czyli platforma finansowania społecznościowego. Pomagamy uzyskać finansowanie ciekawych pomysłów i projektów, nie tylko z zakresu sztuki, designu czy filmu, ale także biznesu. PolakPotrafi.pl to platforma, dzięki której sfinansujesz swój pomysł poprzez crowdfunding i crowdsourcing zarazem. Crowdfunding to sposób finansowania różnego rodzaju projektów przy współpracy ze społecznością, natomiast crowdsourcing to wykorzystanie wiedzy i pomysłów społeczności internetowej do rozwijania własnych inicjatyw i idei. Dzięki PolakPotrafi.pl i crowdfundingowi, możesz zebrać środki na swoje wymarzone przedsięwzięcie biznesowe lub artystyczne. Skorzystaj z finansowania społecznościowego i nadaj nowej dynamiki Twojemu ciekawemu pomysłowi lub projektowi. Można powiedzieć, że portal PolakPotrafi.pl to swego rodzaju polski Kickstarter (Kickstarter.com) lub polskie Indiegogo (Indiegogo.com). Oba te portale odniosły ogromny sukces biznesowy na całym świecie. Dzięki ich wsparciu rozwinęło się wiele biznesów, inicjatyw kulturalnych, społecznych i innych. PolakPotrafi.pl - finansuj swój projekt razem ze społecznością!a