Dołącz do naszej społeczności!

Przez Atlantyk pod namiotem

Kategoria - Podróże

129%

Postęp

14943 zł

Mamy już

Udany!

Status

O projekcie

www.dinghyadventures.pl

facebook.com/dinghyadventures

Projekt Przez Atlantyk pod namiotem Kampania crowdfundingowa Przez Atlantyk pod namiotem
Kampania crowdfundingowa Przez Atlantyk pod namiotem Kampania finansowania społecznościowego Przez Atlantyk pod namiotem
Kampania finansowania społecznościowego Przez Atlantyk pod namiotem Kampania finansowania społecznościowego Przez Atlantyk pod namiotem

Projekt Przez Atlantyk pod namiotem

 Kampania crowdfundingowa Przez Atlantyk pod namiotem

Żeglarski projekt DINGHY ATLANTIC to 5-miesięczny rejs rozpoczynający się od samotnego przepłynięcia Atlantyku. Chcę to zrobić na niewielkiej (6,5m) odkrytopokładowej łódce (bez prawdziwej kabiny), w dodatku mieczowej i budowanej samodzielnie ze sklejki - start z Lizbony pod koniec stycznia 2015r. Jeśli się uda, będę pierwszym Polakiem, który przepłynie Atlantyk na tego typu jachcie. Rejs przez Ocean trwać będzie około 30 dni z Kanarów. Kolejny etap to Karaiby - we dwoje, dołączy do mnie moja dziewczyna Alicja. A więc swobodna i niespieszna żegluga na północ wzdłuż Małych Antyli, co zajmie nam 2,5 miesiąca. Etap zamykający naszą wielką pętlę to powrót przez nieco groźniejszy północny Atlantyk - przez Bermudy i Azory do Europy. Ten etap przełożymy być może na kolejny sezon, jacht 'przezimuje' na Karaibach.

Chcemy odwiedzić około 17 krajów, prawie wszystkie wyspiarskie, ale przede wszystkim dokonać pionierskiego wyczynu i pokazać, że tani, samodzielnie zbudowany jachcik, którego kabina to brezentowa owiewka, może się sprawdzić w żegludze w ciepłym klimacie, a nawet zapewnić względny komfort przeprawy przez Ocean.

 

Kampania finansowania społecznościowego Przez Atlantyk pod namiotem

Zbiórka Przez Atlantyk pod namiotem

Olek Hanusz - czyli ja. Warszawiak z urodzenia, choć ostatnio osiadłem w kampinoskich okolicach, bo dużą łódkę w ciasnym mieście budować ciężko i drogo. Pomysłodawca i incjator tego zamieszania, budowniczy łodzi (już trzeciej). Tak za kilka lat chcialbym zamieszkać na swoim jachcie i w niespiesznym tempie okrążać Świat, ale na razie jeszcze trochę sobie pożegluję ;) Nie rozmarzam się nad tym jak to będzie cudownie, gdy kiedyś wygram w totka, bo myślę że można mieć konkretne marzenia, albo złudne nadzieje - wybieram zawsze to pierwsze i je realizuję.

Kampania finansowania społecznościowego Przez Atlantyk pod namiotemFilip Sułkowski - Współzałożyciel Dinghy Adventures, rdzennie z Limanowej, osiedlony i dobrze wrośnięty w Kraków. Jeden z najbardziej wyluzowanych ludzi jakich znam. Utalentowany rysownik, w tejże kampanii twórca oprawy graficznej i wielu rysunkowych nagród. Armator i budowniczy dzielnej "Trinidad", którą dwukrotnie spłynął Wisłą - w tym raz w zimie, przepłynął ze mną Bałtyk i podbijał Norwegię. Obecnie buduje 6-metrowy sklejkowy kabinowy jacht na wyprawę przez co najmniej pół Świata. Wspaniały kompan podróży i rejsów, więc wciąż liczę na to, że weźmie ze mną udział w pierwszym etapie Dinghy Atlantic - z Lizbony na Kanary.

Projekt Przez Atlantyk pod namiotemAlicja Tomasik - Dziewczyna z Wielunia, drobna aparycja sugeruje lat 16, ale wlaśnie skończyła studia w Warszawie i na razie bardziej marzy jej się kariera podróżnicza, niż zawodowa. Asystuje od samego początku budowy kadłuba jachtu na wyprawę. Specjalność: laminowanie i szpachlowanie. Uodporniona na niewygody i spartańskie warunki. W Dinghy Atlantic pomacha mi chusteczką w Portugalii i doleci na Grenadę, wspólnie przepłyniemy Małe Antyle i być może także z powrotem przez Atlantyk północny.

Zbiórka Przez Atlantyk pod namiotemAndrzej Książyk - z Legionowa, zaufany projektant naszych jachtów. Mój nieoceniony konsutant w kwestiach technicznych.  Miłośnik Skandynawii, choć jego ulubiony nurt w inspiracjach szkutniczych to łodzie z regionu Bretonii i północnej Normandii - gdybyście pytali dlaczego nasze jachty mają właśnie takie kształty...

 

 

Projekt Przez Atlantyk pod namiotem

(Dinghy - nie do końca przekładalny na Polski termin oznaczający małą łódkę, bączek - czasami ponton lub żaglówkę)

Kampania finansowania społecznościowego Przez Atlantyk pod namiotem  jest kolejnym rejsem z projektu, który nazwaliśmy "Dinghy Adventures" - eskapady małymi łódkami - do tej pory rzeczne, przybrzeżne i morskie, w których brały udział dwie bliźniacze 4,5-metrowe łódeczki klasy Salmo 15-S lugger - moja "Black Betty" oraz "Trinidad" - Filipa Sułkowskiego. Na wyprawę oceaniczną buduję nieco większy, choć wciąż niewielki cruiser. Projekt Przez Atlantyk pod namiotemSalmo 21A - tak wygląda na wizualizacji...

Udało mi się uzyskać pomoc sponsorów w zakresie głównych materiałów - mam sklejkę, chemię do klejenia (żywice), farby i lakiery, żagle i część osprzętu. Resztę kompletuję na bieżąco, z pomocą kolejnych partnerów projektu, prywatnych osób i własnego wkładu. W budowę jachtu angażuję 100% swojej energii i czasu, ogromnie pomaga mi też moja dziewczyna Alicja. Budowa jest już na bardzo zaawansowanym etapie i jestem już spokojny o to, że wyrobię się z łódką do połowy stycznia. Szybkie testy, dostrojenie i hops na ocean!

Zbiórka Przez Atlantyk pod namiotem...a tak wygląda w budowie!

Od czego się zaczęło

Żegluję od dzieciństwa, a po morzu - od początku studiów, jednak przygody na małych sklejkowych łupinkach zacząłem w 2009 roku, gdy wyprowadziłem z garażu swoją pierwszą samodzielnie zbudowaną łódkę “Black Betty” i z jeszcze miękką farbą na burtach pomknąłem z nią od razu do Norwegii. Od tamtej pory wraz z Filipem Sułkowskim z Krakowa realizujemy koncepcję swobodnego żeglarstwa morskiego na jachtach, które nawet na Mazurach uchodziłyby za śmiesznie małe.

Projekt Przez Atlantyk pod namiotem

DINGHY BALTIC PASSAGE - W 2011 roku przepłynęliśmy z Filipem i naszymi jednoosobowymi załogami Bałtyk w obie strony, co było pierwszym polskim rejsem na odkrytopokładowych mieczówkach bez eskorty po 1989 roku i zostało nagodzone wyróżnieniem na prestiżowym festiwalu "Kolosy" w Gdyni.

Początek projektu Dinghy Adventures - film o naszej pierwszej Wielkiej wspólnej bałtyckiej przygodzie

DINGHY POLAR EXPEDITION - W 2012 roku w miesięcznym rejsie pożegowaliśmy tymi samymi łódkami wzdłuż wybrzeża Norwegii za koło polarne, do Lofotów. Ponownie, kapituła "Kolosów" wyróżniła naszą wyprawę.

Kontynuacja wspólnych działań - ambitny rejs na daleką północ naszymi 4,5 -metrowymi łódkami bez kabin

Obie powyższe wyprawy zakończyły się 100% sukcesem pomimo wszelkich trudności (szczególnie finansowych), napiętego budżetu czasowego (wszystko w ostatniej chwili) i braków w osprzęcie ("to byłoby przydatne, ale nie jest niezbędne").

Zatem czy Dinghy Atlantic się uda? - NO JASNE! Samo 21-A, jacht który buduję, został zaprojektowany specjalnie do tego celu, to gruntownie przemyślany projekt szkutniczy, oparty także na naszym doświadczeniu i wnioskach z poprzednich rejsów małymi dinghies po morzu. Będzie solidny i bezpieczny, pomimo swojej wielkości, braku kabiny i kila.

 

 Zbiórka Przez Atlantyk pod namiotem

- bo CROWDFUNDINGHY ATLANTIC! (#suchar)

Jachcik na wyprawę budujemy sami. w ramach projektu Dinghy Atlantic, na większość materiałów udało mi się znaleźć sponsorów, sklejka, żywice epoksydowe, farby i lakiery oraz żagle i część osprzętu, a częściowo finansuję ją z własnej kieszeni. To spore przedsięwzięcie dla jednej osoby, zwlaszcza jeśli nie mogę być obecnie nigdzie zatrudniony w pełnym wymiarze, bo nie starczyłoby mi już czasu na dokończenie łódki na czas. Aby w ogóle rozpocząć, rok temu z bólem serca sprzedałem swój poprzedni jachcik "Black Betty", od której się wszystko 6 lat temu zaczęło. Budowa 6,5 metrowej łódki w tak krótkim czasie jak pół roku to kosztowna sprawa, ale na szczęście z tym sobie w pełni poradzimy własnymi siłami - w sposób zilustrowany poniżej.

Kampania crowdfundingowa Przez Atlantyk pod namiotem

O ile projekt jest już w takiej fazie, że "nie ma zmiłuj" - po prostu musi się odbyć, to wciąż potrzebujemy pokryć następujące koszty:

  • podróż łódką na przyczepie do Lizbony i sprowadzenie łódki do Polski po powrocie do Europy
  • zaprowiantowanie na 5 miesięcy i tankowanie wody słodkiej
  • koszty odpraw celnych, opłat klimatycznych i różnie nazywanych pozwoleń na żeglowanie w danym kraju.
  • paliwo do pontonu i sporadyczne opłaty portowe (w maksymalnym stopniu korzystamy z darmowych kotwicowisk)

Dinghy Atlantic byłoby już o połowę tańsze, gdybyśmy mieszkali w Portugalii. Około połowa potrzebnej kwoty to logistyka  - i tak będziemy unikać autostrad (opłaty jeszcze wyższe, bo z przyczepą), ale wciąż do przejechania z Warszawy do Lizbony jest ok. 3500km w jedną stronę, dochodzi też druga podróż po łódkę - do Genui we Włoszech.

Zbiórka Przez Atlantyk pod namiotemDlatego zwracamy się do Was o wsparcie - możecie przyczynić się do pierwszego polskiego rejsu przez Ocean na odkrytopokładowej łódce mieczowej. Pragnę stworzyć z tego rejsu fabularny krótkometrażowy film, a także napisać książkę, w której poza prozą, umieściłbym vademecum bezpiecznego żeglowania na małych łódkach po wielkiej wodzie - wyciąg wiedzy z naszego nietypowego doświadczenia. A przy tym mamy dla Was bardzo arrrr!trakcyjne...

 

Projekt Przez Atlantyk pod namiotem

Nagrody mamy takie, że Arrr!

Projekt Przez Atlantyk pod namiotem

Kampania finansowania społecznościowego Przez Atlantyk pod namiotem

Projekt Przez Atlantyk pod namiotem

* strefa fanów wyprawy - specjalne miejsce w sieci, gdzie zapraszamy wspierających nasz rejs kwotą minimum 25zł - jest to panel, gdzie poznasz niepublikowane nigdzie indziej szczegóły z wyprawy i przygotowań, możesz zapytać o wszystko, zasugerować coś od siebie, możemy dyskutować otwarcie, możemy załączać pliki i mamy morze możliwości. To miejsce dla tych, którzy żywo się sprawą interesują i chcą być bliżej wydarzeń.

Zbiórka Przez Atlantyk pod namiotem

Kampania finansowania społecznościowego Przez Atlantyk pod namiotem

Kampania finansowania społecznościowego Przez Atlantyk pod namiotem

Kampania crowdfundingowa Przez Atlantyk pod namiotem * finalna wersja bloczka-breloczka może się różnić detalami, ale na pewno Cię nie zawiedzie!

Kampania crowdfundingowa Przez Atlantyk pod namiotem

Zbiórka Przez Atlantyk pod namiotem

Kampania crowdfundingowa Przez Atlantyk pod namiotem

Zbiórka Przez Atlantyk pod namiotem

Kampania finansowania społecznościowego Przez Atlantyk pod namiotem

Kampania crowdfundingowa Przez Atlantyk pod namiotem

Zbiórka Przez Atlantyk pod namiotem

Kampania finansowania społecznościowego Przez Atlantyk pod namiotem

Zbiórka Przez Atlantyk pod namiotem

Kampania finansowania społecznościowego Przez Atlantyk pod namiotem

Zbiórka Przez Atlantyk pod namiotem

Kampania crowdfundingowa Przez Atlantyk pod namiotem

Zbiórka Przez Atlantyk pod namiotem

Kampania finansowania społecznościowego Przez Atlantyk pod namiotem

Projekt Przez Atlantyk pod namiotemKampania finansowania społecznościowego Przez Atlantyk pod namiotem

Zbiórka Przez Atlantyk pod namiotem

Projekt Przez Atlantyk pod namiotem

Zbiórka Przez Atlantyk pod namiotem

 

Kampania finansowania społecznościowego Przez Atlantyk pod namiotem

100%

Dzięki Wam wyprawa się odbędzie! =) Popłynę odkrytopokładową mieczówką przez Atlantyk jako pierwszy Polak, odwiedzimy kilkanaście krajów, wrócimy do Was z tonami opowieści, zdjęć, zmontujemy wspaniały film, na którym będą nazwiska wspierających, pojedziemy na festiwal Kolosy do Gdyni... będzie wspaniale.

125%

Przypuśćmy, że uda się zebrać tyle pieniądza, żeby udało się w ogóle wyjechać. A jeśli dobijemy wyżej? Ła-ła-łi-ła! Oto co zrobimy:

Dla Was: 

  • Każdy wspierający kwotą 55 zł lub wyższą otrzyma dodatkowo gratisową pamiątkę. Sami możecie wybrać co to będzie, więc piszcie i proponujcie co byście chcieli na info@dinghyadventures.pl, a postaramy się wybrać najciekawszą i realizowalną nagrodę
  • Bedziecie mogli nas śledzić w internecie - nowa pozycja naszej łódki na Twoim ekranie co 5 minut!

Dla nas:

  • Kupujemy urządzenie GPS SPOT 3 i doładowujemy transmisją umożliwiającą obserwowanie każdego ruchu jachtu w sieci, nowa pozycja co 5 minut, niezależnie od tego gdzie się znajduje! Do tego zyskujemy alternetywną możliwość globalnego wzywania pomocy.
  • Kupujemy też radio VHF Lowrance Link-8, które zapewni nam dużo większe bezpieczeństwo w strefach przybrzeżnych dzięki systemowi DSC (cyrowych selektywnych wywołań = można np. wzywać pomocy przez naciśnięcie 1 guzika). Ponadto będziemy mieli kontakt ze sobą nawzajem, podczas, gdy jedna osoba zejdzie z jachtu na ląd (UKFka ręczna, którą mamy + UKF jachtowe = rozmowy w promieniu kilku mil od jachtu), ponadto radio to ma wbudowany odbiornik AIS - a więc mogę 'widzieć' statki w promieniu kilkunastu - kilkudziesięciu mil od mojej jednostki, wiem jak sie zwą, jakim kursem i z jaką prędkością płyną, mogę nawet ustawić alarm, który mnie obudzi w razie gdy taki statek wejdzie w określony zasięg.

Zbiórka Przez Atlantyk pod namiotem

1xx% - kolejne progi przedstawimy, jak będziemy mieli dobry progres kampanii =)

 Kampania finansowania społecznościowego Przez Atlantyk pod namiotem

Kampania crowdfundingowa Przez Atlantyk pod namiotem

 

 Zbiórka Przez Atlantyk pod namiotem

13/01/2015

JEST - z pewną obsuwą ujawniamy nazwę naszego jachtu! :) Zapraszam do oglądania!

 

19/12/2014

Mamy małą pulę pięciu DODATKOWYCH gratisowych Świątecznych słodyczy, które dorzucamy do nagrody minimum BONUS-TRACK za 55zł, po prostu ją wyślemy do Was wcześniej - i to nawet niezależnie od tego czy projekt się uda czy też nie, pierniczków nie musicie oddawać, najwyżej będą już totalnie gratis ;)))

 jeśli chodzi o dane techniczne, to w pudełku znajdują się lukrowane pierniczki - 3 większe i 5 mniejszych (mają dziurki, więc można zjeść od razu, albo powiesić na choince, żeby się zakurzyły i dopiero potem zjeść) i 7 orzeszków z masą kajmakowo-maślano-kawowo-spirytusową... plus firmowy pierniczek, którego zjeść przed zakurzeniem zdecydowanie nie wypada!

Jeśli ktoś będzie na dalszym miejscu niż piąte i napisze, że to w związku z tą promocją, dorzucimy inny gratis z puli nagród - promocja maksymalnie do niedzieli! Potem to już tylko "Kevin sam w domu"...

Projekt Przez Atlantyk pod namiotem

11/12.2014

Dziś została wzięta nagroda "Mama chrzestna", która uprawniać będzie pewną białogłowę do zagrania kluczowej roli w ceremonii chrztu - a więc i nadania imienia - mojemu jachtowi tuż przed jego pierwszym wodowaniem. Wyobrażam to sobie jako bardzo miły, choć być może bardzo mroźny (miejmy nadzieję że nie) evencik, na który jesteście WSZYSCY zaproszeni.

Projekt Przez Atlantyk pod namiotem

No ale ale... może właśnie teraz zauważyliście że nazwa łódki na rysunku jest zasłonięta, a o nazwie nie ma nigdzie mowy? Mogę już zdradzić, że jest to zabieg celowy... ale nazwa już jest! W mojej głowie - wie o niej grono osób tak male, że przeciek byłby od razu wykrywalny... chusteczka spadnie w kluczowym momencie - niniejszym przyjmuję że zrobimy to, jak przekroczymy 75%,  8625 zł - czyli około 2 razy więcej niż mamy teraz. Dodatkowa gratka dla Was - nazwę będzie mogła Wam ujawnić w filmiku, który opublikujemy w aktualnościach, na stronie i blogu dinghyadventures osoba, która dołoży ostatnią cegiełkę, która wyrówna do 75%, bądź przebije ten próg! - nagramy z nią film :)

PS. Moja poprzednia łódka nazywala się "Black Betty" (Whoooa, Black Betty, bam balam balam...), a obecna nazwa też ma w sobie coś czarnego, NIE jest jednoczłonowa i też jest inspirowana muzycznie. To nie konkurs, proszę nie zgadywać. Drażnię tylko Waszą ciekawość ;)

 

08/12/2014 - w przeddzień startu naszej kampanii na PP stała się rzecz przełomowa dla prędkości budowy naszego jachtu, mianowicie ociepliliśmy szkutnię dodatkową, wewnętrzną warstwą folii, odcięliśmy pochlaniające ciepło poddasze i wstawiliśmy PIEC! :) Taką wszystkożerną kozę - pożyczoną z salmoboats.com, kiedyś topiłem na niej ołów na balast do "Black Betty", teraz służy za źródło ciepła - i to jakiego! Na zewnątrz 0 stopni, a my grzejemy do 15-16! Zupełnie inna jakość pracy - nabraliśmy z Alicją takiego tempa, że 2 dni siedzieliśmy od śniadania do 22.30. Szkutnia od teraz nie tylko świeci i rozbrzmiewa odglosami, ale też dymi!Kampania finansowania społecznościowego Przez Atlantyk pod namiotem

 

 

Media o Twoim projekcie:

Samotny Polak a Morze!

www.jachting.pl | 2015-01-02


Projekt 5-cio miesięcznego rejsu, rozpoczynającego się mocnym akcentem, bo od samotnego przepłynięcia Atlantyku, trafił jakiś czas temu na łamy portalu crowdfoundingowego polakpotrafi.pl. Aby zyskać pełną perspektywę tego ambitnego przedsięwzięcia, dodać trzeba, że rzecz będzie się działa, na odkryto pokładowej, sklejkowej łódce o konstrukcji balastowo-mieczowej i zawrotnej długości 6,5m. Jacht budowany jest obecnie samodzielnie przez Pomysłodawcę oraz Zespół zaangażowany w projekt. Start planowany z Lizbony, na koniec stycznia 2015r.

Dołącz do wspierających projekt wyprawy Dinghy Adventures

www.meble.pl | 2014-12-22


Projekt Dinghy Atlantic, który jest próbą pokonania Oceanu Atlantyckiego na mieczowym jachcie bez stałej kabiny, konsekwentnie prze do przodu i co ważne - data startu wydaje się być niezagrożona. Start z Lizbony, wg. planów to przełom stycznia i lutego 2015.

213

Wspierających

14943 zł

Z całkowitej kwoty 11500 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany 22.01.2015

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

14 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 5 zł lub więcej!

TAKA AKCJA...
Wielkie DZIĘEE-KUUU-JEEE-MYYY!

26 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 10 zł lub więcej!

LISTONOSZ
mail z podziękowaniem i rysunkiem tytułowym naszej kampanii w wysokiej rozdzielczości

23 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 20 zł lub więcej!

YES-MAN
mail + rysunek w hi-res oraz podziękowanie imienne na naszym lub Twoim facebooku

12 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 25 zł lub więcej!

KOLEKCJONER - MARYNISTA
Wraz z podziękowaniami będziemy sukcesywnie wysyłać Ci mailem wszystkie rysunki Filipa Sułkowskiego związane z naszym rejsem w wysokiej rozdzielczości, otrzymasz też plakat w formacie A4 z dedykacją i autografem oraz dostęp do specjalnej strefy fanów wyprawy.

17 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 35 zł lub więcej!

MAŁY MODELARZ
Plany modelarskie naszego wyprawowego jachtu Samo 21-Atlantic na arkuszach A-3 w skali 1:20 umożliwiające wykonanie modelu ze sklejki modelarskiej lub kartonu + imienne podziękowania elektroniczne i pisemne + klucz dostępu do specjalnej strefy fanów wyprawy

13 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 40 zł lub więcej!

MAŁY PODRÓŻNIK
Specjalna żeglarska pocztówka z Karaibów z imiennymi pozdrowieniami, podbita pieczątką jachtu i "sent from the high seas" + klucz dostępu do specjalnej strefy fanów wyprawy. Twoje nazwisko będzie też umieszczone w podziękowaniach w napisach końcowych filmu z wyprawy. Dołączymy też skrót dziennika jachtowego w PDF.

13 Wspierających
Pozostało: 29 z 50

Nagroda za 45 zł lub więcej!

BLOCZEK - BRELOCZEK
uroczy breloczek w formie bloczka - nie żadna chińszczyzna, lecz biżuteryjnej jakości miniaturowy model bloczka, których używam na swoim jachcie, z wygrawerowanym logo Dinghy Atlantic - w formie breloczka do kluczy. Dodatkowo Twoje imię w podziękowaniach w napisach końcowych filmu z wyprawy + skrót z dziennika jachtowego w PDF + klucz dostępu do specjalnej strefy fanów wyprawy

21 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 45 zł lub więcej!

SKRYTY WIELBICIEL
drukowana kopia dziennika jachtowego z całego rejsu z imienną dedykacją - w formie drukowanej oraz PDF (żebyś nie musiał nikomu pożyczać swojej kopii) - osobiste zapiski, przemyślenia i rysunki z oceanu + dostęp do filmu z wyprawy przed jego premierą + Twoje imię w podziękowaniach w napisach końcowych filmu + klucz dostępu do specjalnej strefy fanów wyprawy.

12 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

PLAKACIARZ
Oprócz obecności w napisach końcowych filmu znajdziesz się w stopce drukowanej wersji plakatu, który otrzymasz w formacie A3 - plakat będzie na bazie rysunku Filipa Sułkowskiego - ilustrujący jedno z wydarzeń z rejsu. Będziesz też mieć klucz dostępu do specjalnej strefy fanów wyprawy, otrzymasz skrót dziennika jachtowego w PDF oraz będziesz mógł zobaczyć film z wyprawy przed premierą

14 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 55 zł lub więcej!

BONUS TRACK
DVD z filmem z wyprawy oraz materiałami niepublikowanymi nigdzie indziej, podziękowanie w napisach końcowych filmu z wyprawy, do którego będziesz miał dostęp przed jego premierą + klucz dostępu do specjalnej strefy fanów wyprawy + pełna wersja dziennika jachtowego w PDF na Twoim DVD

10 Wspierających
Pozostało: 14 z 20

Nagroda za 60 zł lub więcej!

ARMATOR
ręcznie robiona dębowa knaga, w pełni funkcjonalna - identyczna z tymi na naszym jachcie. Możesz zamontować na swojej łajbie, albo przykręcić w domu jako wieszak! Twoje imię będzie też w podziękowaniach w filmie, oprócz tego pełna wersja dziennika jachtowego w PDF na maila + klucz dostępu do specjalnej strefy fanów wyprawy

6 Wspierających
Pozostało: 44 z 50

Nagroda za 70 zł lub więcej!

BLOK - BRELOK
Gadżet o podwójnej funkcji - dla żeglarzy i nie tylko. Możesz faktycznie z niego korzystać na swojej łódce, bo otrzymasz pełnowartościowy łożyskowany bloczek pod linę 10-12mm z wygrawerowanym logo wyprawy, albo możesz go używać jako modnego breloka. Otrzymasz także: podziękowania w filmie, drukowaną kopię dziennika jachtowego z dedykacją i dostęp do specjalnej strefy fanów wyprawy oraz podziękowania w blogu na naszej stronie

6 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 90 zł lub więcej!

USŁUGI FOTO/VIDEO
Otrzymasz wybrane zdjęcie z wyprawy na piance utwardzonej w formacie 40cm x 30cm - z autografem i podziękowaniami + DVD z filmem z wyprawy z materiałami niedostępnymi i niepublikowanymi nigdzie indziej + dostęp do filmu z wyprawy przed jego premierą oraz klucz dostępu do specjalnej strefy fanów wyprawy i podziękowania na blogu i w filmie

3 Wspierających
Pozostało: 14 z 20

Nagroda za 110 zł lub więcej!

KRASNAL Z "AMELII"
Mały trick i... wygąda na to, że zwiedzasz z nami Świat! Przyślij nam swoje zdjęcie, a zostaniesz naklejony na piankę i wycięty, po czym będziemy robić Ci sweet-focie w egzotycznych klimatach! Wyślemy Ci je mailem. A jak się uda, to nawet oddamy Ci szablon! Dodatkowo otrzymasz drukowaną kopię dziennika jachtowego z dedykacją, klucz dostępu do specjalnej strefy fanów wyprawy i podziękowania na blogu i w filmie

6 Wspierających
Pozostało: 0 z 10

Nagroda za 125 zł lub więcej!

BANKSY
wyraź się na burcie naszego jachtu - umieść dowolną grafikę, podpis, lub dedykację w wielkości formatu A5, a popłynie razem z nami - wyślemy Ci zdjęcia i film z podróży Twojej osobistej wrzuty! Oprócz tego płyta DVD, kopia dziennika rejsu z dedykacją dla Ciebie, podziękowania w filmie i na blogu + klucz dostępu do specjalnej strefy fanów wyprawy.

10 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 130 zł lub więcej!

WYPOWIEM CI WDZIĘCZNOŚĆ
Specjalnie dla Ciebie nagram indywiduane filmowe podziękowanie ze środka Oceanu - zostanie wysłane do Ciebie z Karaibów jak tyko uzyskamy dobre WiFi. Do tego płyta DVD, kopia dziennika jachtowego z dedykacją + podziękowania w filmie i na blogu + klucz dostępu do specjalnej strefy fanów wyprawy.

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 140 zł lub więcej!

MIŁOŚNIK SZTUKI
autorska ilustracja jednego z wydarzeń rejsu rysownika Filipa Sułkowskiego na piance utwardzonej 40x30cm z dopisanym osobistym podziękowaniem, kopia dziennika jachtowego z dedykacją + podziękowania w filmie i na blogu + klucz dostępu do specjalnej strefy fanów wyprawy.

5 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 150 zł lub więcej!

KOLEKCJONER POCZTÓWEK
widokówka z każdego z odwiedzanych krajów (minimum 13!) z pozdrowieniami, podbita pieczątka jachtu oraz "sent from the high seas" + podziękowania w filmie i na blogu + klucz dostępu do specjalnej strefy fanów wyprawy.

12 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 200 zł lub więcej!

WYKRZYCZĘ CI WDZIĘCZNOŚĆ!
jak wyżej w nagrodzie "wypowiem Ci wdzięczność", tyle że z tym nagraniem poczekamy do hardcore'owych warunków pogodowych! Nagranie to umieścimy na naszym blogu i facebooku. Do tego płyta DVD, kopia dziennika rejsu z dedykacją dla Ciebie + klucz dostępu do specjalnej strefy fanów wyprawy oraz plany modelarskie budowy naszego jachtu w skali 1/20 w formacie A3.

2 Wspierających
Pozostało: 4 z 4

Nagroda za 260 zł lub więcej!

SZALONY PONTONIER
weź nasz ponton i przez jeden dzień poczuj to co my na kotwicowiskach podczas rejsu - wiatr we włosach i zabawa na wodzie do oporu. Damy Ci do dyspozycji nasz 3-metrowy wyprawowy ponton marki Proscan-Marine z 7,5 konnym silnikiem oraz pełen zbiornik 12l paliwa i instruktarz. Do odbioru i zwrotu w Warszawie lub Czeczotkach (okolice Nowego Dworu Maz.), akwen wybierasz sam. Na ten sprzęt nie potrzebujesz uprawnień motorowodnych. Dodatkowo: płyta DVD, klucz dostępu do specjalnej strefy fanów wyprawy oraz plany modelarskie budowy naszego jachtu w skali 1/20 w formacie A3

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 335 zł lub więcej!

MODELARZ - KONESER
model naszego jachtu Salmo 21-Atantic w skali 1:20 ze sklejki modelarskiej, do samodzielnego sklejenia - pływająca łódka do ekspozycji lub puszczania, wycięta na laserze CNC. Otrzymasz też plany drukiem w formacie A3 oraz - dla inspiracji w budowie - kopię dziennika jachtowego i płytę DVD i oczywiście klucz dostępu do specjalnej strefy fanów wyprawy

4 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 450 zł lub więcej!

PROFESUR
Przyjedziemy w dowolne miejsce w Polsce z pokazem / prelekcją po naszej wyprawie - oprócz multimediów przywieziemy model jachtu i dużo gadżetów do "dotykania", zaś każdy ze słuchaczy będzie mógl otrzymać na maila elektroniczną wersję dziennika jachtowego. Dla organizatorów - podzękowania na blogu i w filmie, drukowana wersja dziennika rejsu z dedykacją i klucz dostępu do specjalnej strefy fanów wyprawy jako VIP

3 Wspierających
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 500 zł lub więcej!

FAN - PATRIOTA
po zakończeniu rejsu otrzymasz bardzo ważną część naszej łodzi - tę jedyną banderę, którą nasz jacht poniesie przez ocean i kilkanaście krajów. Oryginalną i - mamy nadzieję - nieco zużytą od wiatru, soli i słońca. Do dziennika dołączymy plany modelarskie budowy naszego jachtu w skali 1/20 w formacie A3, drukowaną kopię dziennika jachtowego. Temat przekazania bandery będzie odrębnym wpisem na blogu naszej strony + otrzymasz klucz dostępu do specjalnej strefy fanów wyprawy jako VIP

0 Wspierających
Pozostało: 0 z 1

Nagroda za 500 zł lub więcej!

FAN - MARYNISTA
po zakończeniu rejsu przekażę Ci oryginał dziennika jachtowego, pisanego odręcznie przez cały rejs - osobiste zapiski, przemyślenia i rysunki z oceanu; W dobrych warunkach - wyraźne i obszerne, w złej pogodzie - zwięzłe, chwiejne i zbryzgane słonym pyłem wodnym. Do dziennika dołączymy plany modelarskie budowy naszego jachtu w skali 1/20 w formacie A3, drukowaną kopię dziennika jachtowego (żebyś mógł pożyczyć znajomym, którym pochwalisz się oryginałem, albo gdybyś nie mógł czegoś rozczytać), płytę DVD, temat przekazania dziennika jachtowego będzie odrębnym wpisem na blogu naszej strony + otrzymasz klucz dostępu do specjalnej strefy fanów wyprawy jako VIP

1 Wspierający
Pozostało: 0 z 1

Nagroda za 500 zł lub więcej!

MAMA CHRZESTNA
zostań tą jedyną damą, która rozbije szampana na dziobnicy naszego jachtu w ceremonii chrzcin (Zalew Zegrzyński), która odbędzie się w styczniu. Zdobądź wieczną sławę... i inne nagrody. Nie musisz być prawdziwą mamą, panną, ani nawet dziewicą! Musisz być jednak kobietą, tak każe tradycja. Otrzymasz także wyjątkową kopię dziennika jachtowego ze specjalną dedykacją i okładką rysowaną przez Filipa Sułkowskiego, na której znajdziesz się Ty w funkcji matki chrzestnej oraz płytę DVD. Wydarzenie chrztu jachtu będzie odrębnym wpisem na blogu naszej strony oraz + otrzymasz klucz dostępu do specjalnej strefy fanów wyprawy jako VIP

1 Wspierający
Pozostało: 4 z 4

Nagroda za 600 zł lub więcej!

WEEKEND DINGHY ADVENTURE
zasmakuj naszej wyprawowej łódki, udostępnimy Ci ją w 3-dniowy czarter na Wiśle w okolicach Warszawy, Zalewie Zegrzyńskim lub Narwii po zakończeniu wyprawy (lipiec/sierpień/wrzesień 2015) - termin do uzgodnienia. W pakiecie płyta DVD, kopia dziennika jachtowego z dedykacją, podziękowanie w filmie i na blogu, klucz dostępu do specjalnej strefy fanów wyprawy jako VIP

0 Wspierających
Pozostało: 4 z 4

Nagroda za 1500 zł lub więcej!

GRAND DINGHY ADVENTURE
Zabierz nawet do trzech znajomych w tygodniowy rejs na naszym jachcie! Czarter naszego wyprawowego Salmo 21-A w okolicach Warszawy, albo na przyczepie podłodziowej (zawieziesz go gdzie chcesz... Mazury? Zatoka?) w uzgodnionym terminie (lipiec/sierpień/wrzesień 2015), dodatkowo będziesz mógł zamieścić reportaż ze swojej przygody na naszej stronie Dinghy Adventures. Termin do ustalenia. W pakiecie płyta DVD, kopia dziennika jachtowego z dedykacją, plany modelarskie jachtu na A3 w skali 1/20, podziękowanie na blogu i w filmie oraz klucz dostępu do specjalnej strefy fanów wyprawy jako VIP

0 Wspierających
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 3100 zł lub więcej!

MECENAS WYPRAWY: CZY-STO i POZAMIATANE:
Szeroki zakres możliwych działań sponsorskich do indywidualnego ustalenia - zakładamy tylko jedną osobę lub instytucję w ramach tytułu Mecenasa Wyprawy. Przykładowe działania: udział w targach, specjalna prelekcja dla pracowników Twojej firmy - w siedzibie lub podczas eventu, użyczenie jachtu do działań promocyjnych, realizacja odrębnego filmu i wiele innych możliwości. Otrzymasz także numer mojego telefonu satelitarnego.

0 Wspierających

O Projektodawcy

Olek Hanusz

Olek Hanusz

Warsaw, Poland

Półwytrawny rocznik 1983 z tradycyjnego szczepu warszawskiego. Jachtowy sternik morski, absolwent Wydz. Geografii UW oraz Turystyki i Rekreacji AWF w Warszawie. Założyciel wypożyczalni kajaków w warszawskim parku Szczęśliwickim, redaktor Forum Extremum, ratownik, instruktor pływania i narciarstwa, tancerz w teatrze tańca ludowego “Woda na Młyn”.... a przede wszystkim - żeglarz. Od kilku lat do morskiej żeglugi preferuję małe, samodzielnie budowane sklejkowe żaglóweczki od wielokabinowych poważnych morskich jachtów.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: