Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

bunkrowo.pl

bunkrowo.pl

Zielona Góra

Jesteśmy bunkrowo.pl - na naszej stronie znajdziecie opuszczone miejsca zarówno te pod jak i nad ziemią! Pokazujemy wszystko to, co ciekawe, tajemnicze i niedostępne! Pojawiamy się tutaj, ponieważ chcemy zrobić ogromny krok na przód. Pomożecie nam w tym?

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3624 PLN z 3500 PLN

57 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.05.2015.

Podziemna Polska

O projekcie

 

Podziemna Polska to projekt portalu bunkrowo.pl - od 2012 roku ekipa portalu przemierza i fotografuje podziemia oraz miejsca opuszczone Polsce. Dotychczas przejechaliśmy tysiące kilometrów i zatrzymaliśmy w kadrze takie miejsca jak podziemia Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, sztolnie wchodzące w skład kompleksu Riese, opuszczone kopalnie oraz niezliczoną ilość opuszczonych budynków: domów, fabryk, kościołów czy szpitali... Po trzech latach działalności zrodził się pomysł stworzenia ciągu filmów dokumentujących nasze wyprawy.

Podziemna Polska będzie nagrywana w seriach po 5 odcinków. Aby oddać w Wasze ręce materiał bogaty w informacje, dobre ujęcia i kunsztowny montaż, postanowiliśmy emitować jeden odcinek miesięcznie.

SEZON I

1. Międzyrzecki Rejon Umocniony

Pierwszy odcinek "Podziemnej Polski" chcemy poświęcić Międzyrzeckiemu Rejonowi Umocnionemu - w skład systemu wchodzą między innymi jedne z największych podziemi fortyfikacyjnych świata. Podziemia odcinka centralnego MRU są obecnie rezerwatem nietoperzy, w którym zimuje ponad 30 tys. osobników należących do 12 gatunków nietoperzy. Łączną długość podziemnych korytarzy szacuje się na około 32–35 km.

2. Kompleks Riese

Drugi odcinek opowie o największej tajemnicy III Rzeszy - Riese - projekcie górniczo-budowlanym hitlerowskich Niemiec, rozpoczętym i niedokończonym w Górach Sowich, oraz na zamku Książ i pod nim, w latach 1943-1945.

3. Tajna kopalnia uranu

W trzecim odcinku przedstawimy historię tajnej kopalni uranu. Eksploatacja złóż trwała w niej, aż do 1958 roku, natomiast w latach 1974-1989 mieściło się jedyne w Polsce i czwarte na świecie Inhalatorium Radonowe, w którym kuracjusze uzdrowiska w Cieplicach mogli korzystać z podziemnych inhalacji gazem szlachetnym radonem.

4. Mała Moskwa - opuszczony szpital

Czwarty odcinek poświęcimy Legnicy, którą w czasach komunistycznych nazywano "Małą Moskwą", ponieważ znajdował się tam największy sowiecki garnizon wojskowy we wschodniej Europie. Najbardziej interesującym obiektem jest opuszczony szpital.

5. Kościół ewangelicki - architektoniczna perła

Ostatni odcinek pierwszej serii przedstawi obiekt który w chwili obecnej jest remontowany. Kościół ewangelicki w Żeliszowie to jedno z piękniejszych architektonicznie miejsc na mapie Polski!

Sezon II

Bohaterami drugiego sezonu w dalszym ciągu pozostaną podziemia i opuszczone miejsca w Polsce, jednak dokładnych lokalizacji w chwili obecnej nie zdradzamy. Jest tego wiele a jak możecie się domyśleć - chcemy Wam przedstawić te najciekawsze z nich!

 

1 PLN - imienne podziękowanie na FB

5 PLN - imienne podziękowanie na FB i bunkrowo.pl

10 PLN - imienne podziękowanie na FB i bunkrowo.pl + zestaw naklejek bunkrowo.pl + plakat A3

20 PLNimienne podziękowanie na FB i bunkrowo.pl + zestaw naklejek bunkrowo.pl + zestaw naklejek "Podziemna Polska" + plakat A3

30 PLN imienne podziękowanie na FB i bunkrowo.pl + zestaw naklejek bunkrowo.pl + zestaw naklejek "Podziemna Polska" + plakat A3 + płyta DVD z pierwszą serią programu (płyta zawiera dodatkowe, niepublikowane w sieci materiały)

40 PLN  imienne podziękowanie na FB i bunkrowo.pl + zestaw naklejek bunkrowo.pl + zestaw naklejek "Podziemna Polska" + plakat A3 + płyta DVD z pierwszą serią programu (płyta zawiera dodatkowe, niepublikowane w sieci materiały) + scenariusz wybranego odcinka

50 PLN imienne podziękowanie na FB i bunkrowo.pl + zestaw naklejek bunkrowo.pl + zestaw naklejek "Podziemna Polska" + plakat A3 + płyta DVD z pierwszą serią programu (płyta zawiera dodatkowe, niepublikowane w sieci materiały) + scenariusz wszystkich odcinków

60 PLN  imienne podziękowanie na FB i bunkrowo.pl + zestaw naklejek bunkrowo.pl + zestaw naklejek "Podziemna Polska" + plakat A3 + płyta DVD z pierwszą serią programu (płyta zawiera dodatkowe, niepublikowane w sieci materiały) + scenariusz wszystkich odcinków + koszulka "Podziemna Polska"

100 PLN  imienne podziękowanie na FB i bunkrowo.pl + zestaw naklejek bunkrowo.pl + zestaw naklejek "Podziemna Polska" + plakat A3 + płyta DVD z pierwszą serią programu (płyta zawiera dodatkowe, niepublikowane w sieci materiały) + scenariusz wszystkich odcinków + koszulka "Podziemna Polska" + podziękowania w napisach końcowych

300 PLN  imienne podziękowanie na FB i bunkrowo.pl + zestaw naklejek bunkrowo.pl + zestaw naklejek "Podziemna Polska" + plakat A3 + płyta DVD z pierwszą serią programu (płyta zawiera dodatkowe, niepublikowane w sieci materiały) + scenariusz wszystkich odcinków + koszulka "Podziemna Polska" + podziękowania w napisach końcowych + udział w zdjęciach do programu (lokalizacja do ustalenia)

Podziemna Polska pokaże Ci miejsca, o których prawdopodobnie nie miałeś pojęcia! Nasz kraj przepełniony jest miejscami o których mało kto wie. My te miejsca odnajdujemy i zachowujemy na kartach pamięci. Dzielimy się tym razem z naszymi czytelnikami a już wkrótce także z widzami! Eksploracja to nasz sposób na odskocznie od codzienności, poświęcamy się temu w 102% i możesz być pewien, że Cię nie zawiedziemy!

 

Michał Rządzki - prowadzący "Podziemną Polskę". Poza opuszczonymi miejscami ma jeszcze jedną pasję - wszystko, co ma koła. Nie ważne czy dwa czy cztery, z silnikiem czy bez...

 

 

 

Tomasz Hołownia - mistrz oświetlenia. Poza projektem nieustannie walczy z grawitacją - na swoim koncie ma już m.in. skok ze spadochronem oraz skok na linach z 222. metrów! Jak nie skacze, to hoduje pająki - w szczytowym momencie miał ćwierć tysiąca ptaszników w domu!

Bunkier Urbex - kamera oraz montaż to jego główne zadanie w projekcie "Podziemna Polska". Założyciel portalu bunkrowo.pl, w wolnym czasie albo zwiedza opuszczone miejsca, albo wisi gdzieś na linie.

 

Mecenasem projektu "Podziemna Polska" jest Jacek Podemski - dziennikarz, wieloletni eksplorator oraz prowadzący program "Wstęp Wzbroniony" emitowany na antenie TVN Turbo. 

www.facebook.com/podemskijacek

 

Osiągnięcie pierwszego progu jest jednoznaczne z realizacją dziesięciu odcinków Podziemnej Polski.

Kolejny próg - 120% to dodatkowy obiektyw który znacznie wpłynie na jakość ujęć! W zamian za wsparcie w postaci dodatkowych 20% odwdzięczymy się Wam jedenastym odcinkiem Podziemnej Polski.

Trzeci próg oznacza dwie rzeczy - niesamowite ujęcia z powietrza i... Dodatkowe dwa odcinki zrealizowane poza granicami kraju! Gdzie? Będzie 150% to się dowiecie! W tajemnicy możemy zdradzić, że jeden odcinek będzie zrealizowany wysoko, drugi natomiast będzie głęboko!

Pozyskane środki chcemy przeznaczyć na zakup sprzętu:

- Aparat cyfrowy z fullHD - Canon 600D lub 650D  - od 1200 PLN do 1400 PLN
- Dwa obiektywy ze stabilizacją - 1000 PLN
- Lampa diodowa 5500K - 250 PLN
- Mikrofon kierunkowy - 300 PLN
- Steadycam Camrock VS60 - 540 PLN
- Slider Camrock VSL120 - 500 PLN 

Środki zgromadzone dzięki polakpotrafi.pl zostaną w całości wykorzystane na zakup sprzętu. Pozostałe koszty takie jak dojazd, wyżywienie czy zakwaterowanie w okolicach miejsca realizacji odcinka zostaną opłacone z naszych prywatnych środków - wkład finansowy w jeden odcinek to około 700 PLN.

Wszystkie zdjęcia opublikowane na bunkrowo.pl czy tutaj w opisie projektu, wykonaliśmy za pomocą Nikona który ze względu na brak możliwości nagrywania filmów postanowiliśmy sprzedać. Kwotę uzyskaną z jego sprzedaży (700PLN) przeznaczymy na zakup dodatkowego oświetlenia, blend oraz mikrofonu bezprzewodowego. 

Fundacja Soundcore została powołana w celu prowadzenia wszechstronnej działalności w zakresie wspierania, promocji i pomocy w rozwoju młodzieży uzdolnionej artystycznie. Fundacja prowadzi studio nagraniowe w którym nagramy głos lektora, zmiksujemy i zmasterujemy materiał dźwiękowy oraz video - www.soundcore.pl
Fundacja HiFi na codzień zajmuje się przeciwdziałaniem wszelkim formom wykluczenia i dyskryminacji oraz promocją zdrowego i aktywnego stylu życia. Poza tymi działaniami są także naszymi przyjaciółmi, którzy mają ogromny wpływ na to, co zobaczycie na ekranach - www.fundacjahifi.pl

 

Media o Twoim projekcie:

Zajrzyj do podziemnej Polski

www.wzielonej.pl | 2015-04-15

Od 2012 roku ekipa portalu bunkrowo.pl przemierza podziemia i opuszczone miejsca w Polsce. Przejechali tysiące kilometrów i zatrzymali w kadrze takie miejsca jak: Międzyrzecki Rejon Umocniony, sztolnie wchodzące w skład kompleksu Riese, opuszczone kopalnie oraz niezliczoną ilość opuszczonych budynków: domów, fabryk, kościołów czy szpitali.

Podziemna Polska – potrzebujemy Twojej pomocy!

www.bunkrowo.pl | 2015-04-01

Podziemna Polska to projekt portalu bunkrowo.pl – od 2012 roku ekipa portalu przemierza i fotografuje podziemia oraz miejsca opuszczone w Polsce. Dotychczas przejechaliśmy tysiące kilometrów i zatrzymaliśmy w kadrze takie miejsca jak podziemia Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, sztolnie wchodzące w skład kompleksu Riese, opuszczone kopalnie oraz niezliczoną ilość opuszczonych budynków: domów, fabryk, kościołów czy szpitali… Po trzech latach działalności zrodził się pomysł stworzenia ciągu filmów dokumentujących nasze wyprawy.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.05.2015 18:06