Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Radek Wiśniewski

Radek Wiśniewski

Wroclaw, Poland

Autor, promotor, watażka kulturalny

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11326 PLN z 8500 PLN

154 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej (model "bierzesz ile zbierzesz"). Projekt kończy się 28.09.2019 22:10

Wydanie książki 'Palimpsest Powstanie'

RSS

101 % Normy! Dodano 24.08.2019, godz. 12:12

Małgosia mi świadkiem, kiedy zaczynałem zbiórkę internetową na papierową wersje książki \"Palimpsest Powstanie\", książkę, która powstawała tutaj, krok po kroku, notatka po notatce - mówiłem, że to się raczej nie uda. Owszem, firmowałem kilka zbiórek w internecie, kilka nieudanych i dwie udane. Kwota jednak jaką byłem zmuszony wstawić była i jest wysoka. Bo wiadomo - trzeba policzyć koszty druku, składu, okładki, procent jaki bierze portal zbiórkowy, koszty kopert i znaczków dla darczyńców a poczta polska nie rozpieszcza pod tym względem.

Poza tym myślałem - jak jest plik za darmo do pobrania, to kto będzie chciał wydawać pieniądze na to, żeby dostać książkę papierową? To trochę jakby doklejać do drzewa już odciętą gałąź. Nie mówiłem tego głośno, żeby samemu się nie podciąć, ale tak myślałem.

Tymczasem po 10 z 45 dni zbiórki mamy - tak, my! - 101% kwoty. Nie umiem powiedzieć jak bardzo jestem poruszony i wdzięczny wszystkim którzy udostępniali post, nie zwracając uwagi, że tajemne algorytmy facebooka czynią post z linkiem mniej widoczny. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy wpłacali, nawet po 1 czy 2 złote, chociaż widzę, że większość wpłat była dużo bardziej szczodra. Nie mam słów. Tym bardziej, że książka wyszła też w interakcji między nami. Gdyby nie odzew czytających, pewnie zakończyłbym na kilku notatkach.

Ponieważ widzę, że mimo iż jest weekend i cel osiągnięty - wypłaty nie przestają wpływać, chciałem powiedzieć, że skoro tak, to proponuję włożyć te dodatkowe pieniądze w jakość książki. Zwiększanie nakładu powyżej 500 sztuk przy braku poważnych umów i tzw. \"wejść\" w sieci wielkiej dystrybucji nie ma specjalnie sensu, stąd ta moja propozycja. Ale ponieważ decyzja należy w równej mierze do mnie jak i fundatorów, będę wdzięczny za wszystkie sugestie, można je zgłaszać w komentarzach.

Jeszcze raz bardzo dziękuję, w imieniu swoim i jeszcze bardziej nie swoim.

Książka będzie już na pewno. Nie ma wyjścia.

Dodano: 24.08.2019, 22:25
  mimoza
mimoza
papierowa książka porusza kilka zmysłów- w dobry smak nie ma co wątpić ...a reszta dotyk, zapach, kolory jednak są zależne od ilości gotówki jaką się dysponuje.... dobry pomysł - postaw na jakość....

Codziennie cytat z Palimpsestu Dodano 19.08.2019, godz. 22:02

Codziennie cytat z książki z tłem Tomasza Bohajedyna tutaj:

https://www.facebook.com/wolnelektury/