Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Alicja Krata

Alicja Krata

Warszawa, Polska

Na co dzień pracuję jako mediator, terapeuta relacji, trener uważnej komunikacji w Fundacji MEDIARE: Dialog-Mediacja-Prawo w Warszawie. Poezja pojawiła się w mojej praktyce jako kolejna możliwość dzielenia się tym, co dla mnie żywe i ważne. Pisząc korzystam z 20-letniego doświadczenia mediacyjnego, z wiedzy i umiejętności z zakresu terapii relacji oraz wsparcia osób w sytuacjach konfliktowych. Stąd w moich wierszach tyle przestrzeni dla emocji i uczuć, empatycznego podejścia do tego, co przeżywają ludzie w związkach oraz w interakcjach z innymi. Daje mi to wiele radości i satysfakcji, gdy stają się one pomocnym narzędziem edukacyjnym zarówno dla odbiorców indywidualnych, jak i specjalistów z zakresu pracy terapeutycznej i rozwoju osobistego. Poezja, a przede wszystkim jej dialog z malarstwem i muzyką, są dla mnie piękną i subtelną formą, dzięki której można budować kontakt, wzajemne zrozumienie i współdziałanie w społecznościach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

15791 PLN z 15555 PLN

103 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.11.2018.

OBRAZY PORUSZONE SŁOWAMI tomik edukacyjno-terapeutyczny

RSS

Nowa nagroda - 16.11.18 Spektakl bliskości życia dla sponsorów Dodano 31.10.2018, godz. 22:54

Obrazy poruszone słowami…
Czasem jedno słowo, jeden dźwięk sprawiają, że doświadczamy bliskości życia. Obrazy z naszych wspomnień i marzeń na nowo do nas wracają. Budzą się dawno zapomniane uczucia i pragnienia.
Co Ciebie poruszy? Czym zaowocuje to doświadczenie?... 

Zapraszamy Cię do spotkania z samym sobą. Będzie ono możliwe dzięki doświadczeniu emocji i uczuć oraz odkrywaniu przywoływanych przez nie wrażeń i refleksji. To zaproszenie do korzystania z bogactwa własnej wrażliwości, aby z coraz większą otwartością podchodzić do życia i innych ludzi. 
Naszą rolą podczas tego spektaklu jest dać Ci do tego jak najlepsze warunki i sprzyjającą przestrzeń. To nie jest nasz show. Tylko spotkanie, które od początku do końca współtworzymy poprzez uważną obecność. 
Plan jest następujący:
I. Przywitanie Gości i krótkie wprowadzenie do spektaklu
II. Budzenie odczuwania poprzez dialog poezji i muzyki
III. Czas na wymianę przemyśleń i doświadczeń między uczestnikami. SENSytywni.pl - Rozmawiajmy!

Przedstawiamy naszych artystów:
Alicja Kuczyńska-Krata – poetka, terapeutka, mediatorka z 20 letnim doświadczeniem, trenerka, wykładowca akademicki na Wydziale Teologicznym UKSW, wielokrotny gość audycji radiowych i telewizyjnych. Jej wiersze powstają z poziomu percepcji serca, zmysłowego odczuwania, przeżywania emocji i uczuć. Podczas poetyckich wieczorów, spektakli edukacyjnych czy warsztatów terapeutycznych, zachęcając uczestników do współtworzenia spotkań, umożliwia gościom docieranie do ich własnych poziomów odczuwania, a poprzez to odkrywania i wyrażania pełni siebie.

Piotr Dąbrowski - artysta wszechstronny: perkusjonista, plastyk, autor tekstów poetyckich. Od prawie dwudziestu lat związany z warszawską sceną muzyki improwizowanej. Nie uwierzycie, na czym można grać – i to jak grać! - dopóki nie zobaczycie Piotra w akcji :) Gong, metalowe miseczki, ale i… kamienie, woda… Dzięki temu powstają dźwięki, które kierują nas ku zachwytowi nad pięknem otaczającej nas natury, świata wokół nas. Piotr koncertuje z innymi muzykami, występuje też z programem solowym „Medytacje dźwiękowe na perkusję solo”. Poza koncertami prowadzi również zajęcia edukacyjne, plastyczne, dźwiękowe i filozoficzne dla dzieci małych i dużych. 

A teraz – parę słów o przebiegu spotkania: 
Każdy z uczestników po zajęciu wygodnego miejsca, możliwości zadania ewentualnych pytań, zostanie zaproszony do zanurzenia się w poruszeniach przez słowo i dźwięk. 
Rozpoczniemy improwizowany koncert Alicji i Piotra, którzy pokażą jak na ścieżkach życia i sztuki prowadzi ich wrażliwość oraz otwartość na kontakt ze sobą i z drugim człowiekiem. Poetka zaprezentuje swoje wiersze, muzyk melodię niezwykłych instrumentów. 
Dla wszystkich uczestników przygotujemy notatniki, umożliwiające utrwalenie przemyśleń, doświadczeń, przeżyć tego wieczoru.
W finałowej części zaprosimy do wspólnej rozmowy. W przyjaznej atmosferze każdy będzie mógł podzielić się tym, co dla niego/dla niej ważne. Lub też - jeśli sam swoje wrażenia zechce zachować wyłącznie dla siebie - posłuchać innych, by ubogacić się ich słowem, a może odkryć w ten sposób cząstkę siebie. 
Cały spektakl będzie trwał około 3 godzin. Poprzednie pokazały, że choć może się to wydawać długo, wcale nie było nam łatwo rozejść się do domów. :)

Miejsce Spektaklu: Restauracja wegańska, 0% cukru „Vega” Al. Jana Pawła II 36c, 00-141 Warszawa

Chcemy oddać też głos tym, którzy już byli z nami. Oto wybrane z refleksji, jakie napłynęły do nas po pierwszym spektaklu w VEGA Warszawa w dniu 08.07.2018: 

Krzysiek Kubiak: „Wielki spektakl, dziękuję Wam obojgu. Proszę o więcej! Piotrze dzięki za Twoje szmery, brzęki, jęki, wycia, męki, jazgoty, psoty, alikwoty, owertony, pulsy, żaby, szumy, fale, stuki, puki, brzdęki, wołanie głuche, krzyki przemilczane, wygłupy poskromione, miłości utajone, ewolucje, skoki i rzuty, machnięcia i chlapnięcia, emocje w dzwonkach, radość na sznurkach, węzełki we włosach oraz SZTUKĘ. ”

Beata Jeżak: „Spotkanie napełniło mnie siłą i radością. Spotkanie z Alicją, która cudownie przedstawiała swoje wiersze 😍, a w tle rozbrzmiewały delikatne dźwięki wydobywane z naturalnych instrumentów przez Piotra 😁. Atmosfera wyciszenia i zasłuchania kameralnego grona publiczności, a na zakończenie wymiana osobistych doświadczeń. Dziękuję 💕. ”

Małgorzata Zgiet: "To niezwykłe uczucie znaleźć się pośród obcych ludzi, którzy okazują się być tak bardzo bliskimi."

Donacje uzyskane ze sprzedaży biletów przeznaczone będą tym razem na realizację zbiórki na wydanie tomiku edukacyjno-terapeutycznego "Obrazy poruszone słowami" (obrazy: Mariusz Zdybał, poezje: Alicja Kuczyńska-Krata): 
https://polakpotrafi.pl/projekt/obrazy_poruszone_slowami

Biletem na spektakl jest potwierdzenie wpłaty na ten cel w kwocie minimum 40 zł po wybraniu opcji nagrody:
"Bilet wstępu na Spektakl bliskości życia "Obrazy poruszone słowami". Jak dźwięk i słowo poruszą Ciebie?... :)
16.11.2018, godz. 18:30 w Vega Warszawa
(zobacz szczegóły w aktualnościach naszej zbiórki na PolakPotrafi.pl)"

Możliwe są również wpłaty w dniu spektaklu - gotówką - w kwocie min. 50 zł.

"Obrazy poruszone słowami" - przygotowywana teraz do druku książka - to kolejna forma działań Fundacji MEDIARE, których celem jest edukacja w zakresie budowania dialogu, porozumienia, pokoju w rodzinach i społecznościach ludzkich. 

Do zobaczenia! Z radością i ciekawością oczekujemy spotkania z Wami! :)

Międzypokoleniowe warsztaty mediacyjne - 26.10 (darmowe :) ) Dodano 23.10.2018, godz. 21:57

Piszemy w opisie wydania tomiku o terapeutycznej mocy sztuki. Zapraszamy was do spotkania, na którym będzie można go doświadczyć :)

 

Warsztaty mają charakter edukacyjno - terapeutyczny. Realizowane są w ramach projektu Fundacji MEDIARESENSytywni.pl - Rozmawiajmy! Tym razem - na zaproszenie do współpracy i dzięki dofinansowaniu ze środków Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Dzielnicy Mokotów M. St. Warszawy. :) 
Wstęp jest wolny. Warsztaty dedykowane są mieszkańcom Dzielnicy Mokotów - osobom dorosłym i młodzieży w wieku od 16 roku życia, pełniąc również rolę integrującą ludzi z różnych grup wiekowych. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy cenią w życiu rozwój, dobry kontakt ze sobą, jak też pozytywne relacje z innymi ludźmi. 

Program warsztatów: 
Część pierwsza: Spektakl bliskości życia: „WSZYSTKO W TOBIE CHCE KOCHAĆ”.
Uczestnicy doświadczą artystycznej wizji łączenia własnej sensytywności i wrażliwości na drugiego człowieka poprzez kontakt z muzyką (Piotr Dąbrowski) i poezją (Alicja Kuczyńska-Krata). Sztuka przejawiająca się w taki sposób, ukazuje każdemu, niezależnie od osobistych problemów i ograniczeń, jego samego. Podążając ścieżką poznania siebie, doznaje on też odczucia bycia częścią całości - wspólnoty z innymi ludźmi w społeczności, w której żyje i rozwija się. Teksty poetyckie Alicji Kuczyńskiej-Kraty dotyczą wrażliwości, odczuwania, kontaktu, bliskości i miłości w relacjach międzyludzkich. Uwrażliwiają Uczestników na słuchanie z empatią, na otwieranie się ku lepszemu rozumieniu siebie i innych ludzi. 

Część druga: Mediacyjny dialog z Uczestnikami
Artyści prowadzący spektakl stają się tutaj aktywnymi moderatorami dialogu. W ten sposób uczestnicy spektaklu doświadczają rozmowy, która buduje kontakt, daje przestrzeń na każdą inność, w której różnice współbrzmią i współgrają, łączą się w całość jak w kompozycji muzycznej, czy w wierszu. Będziemy rozmawiać o relacjach i bezpiecznej przestrzeni dla rozmów, a co za tym idzie o współistnieniu, współdziałaniu i współpracy. W mediacyjnym podejściu ważna jest dobrowolność - dbamy o wzajemny szacunek, akceptację, zrozumienie, wzajemność. Umożliwiamy każdemu, kto zechce, wniesienie swojej indywidualności w rozmowę. Dbamy bezpieczną atmosferę i uważność na siebie wzajemnie. Na zakończenie wyrażamy wdzięczność za to, czego wspólnie doświadczyliśmy.


Warsztat prowadzą: 

Alicja Kuczyńska-Krata: poetka, terapeutka, mediatorka z 20 letnim doświadczeniem, trenerka, wykładowca akademicki na Wydziale Teologii UKSW, prezes Zarządu Fundacji MEDIARE, wielokrotny gość audycji radiowych i telewizyjnych. Jej wiersze powstają z poziomu percepcji serca, zmysłowego odczuwania, przeżywania emocji i uczuć. Podczas poetyckich wieczorów, spektakli edukacyjnych, warsztatów terapeutycznych, zachęcając uczestników do współtworzenia spotkań, umożliwia gościom docieranie do ich własnych poziomów odczuwania, a poprzez to odkrywania i wyrażania pełni siebie.

Piotr Dąbrowski: artysta wszechstronny: perkusjonista, plastyk, autor tekstów poetyckich. Od prawie dwudziestu lat związany z warszawską sceną muzyki improwizowanej. Nie uwierzycie, na czym można grać – i to jak grać! - dopóki nie zobaczycie go w akcji. :) Gong, metalowe miseczki, ale i… kamienie, woda… Dzięki temu powstają dźwięki, które kierują nas ku zachwytowi nad pięknem otaczającej nas natury, świata wokół nas. Piotr koncertuje z innymi muzykami, występuje też z programem solowym „Medytacje dźwiękowe na perkusję solo”. Poza koncertami prowadzi również zajęcia edukacyjne, plastyczne, dźwiękowe i filozoficzne dla dzieci małych i dużych.

Darmowe spotkanie Dialog dawania i brania 25.10. Do miłego! :) Dodano 20.10.2018, godz. 23:01

Poza zbiórką w naszej Fundacji wiele się dzieje - dziś zapraszamy na spotkanie :)

 

SENSytywni.pl - Rozmawiamy! 

Rozmawiamy inspirując się wzajemnie, dbając o to, aby równoważyć mówienie i słuchanie. 
Spotkania są bezpłatne. 
Korzystamy - dzięki uprzejmości nieodpłatnie - z przestrzeni herbaciarni. Zamawiając herbatę, kawę czy inne specjały w niej dostępne, wspieramy to miejsce, wyrażając wdzięczność za przyjazne przyjęcie. 

Poruszany ostatnio temat: SIŁA WSPÓLNOTY, przywołał nasze doświadczenia z bycia w różnych wspólnotach. Rozmawialiśmy o tym, co jest ważne, aby każdy miał poczucie, że relacje we wspólnocie są wzajemne. Wzajemność przejawia się w zdolnościach zarówno do dawania czegoś innym członkom grupy, jak tez brania/przyjmowania tego, co dają inni. Czym jest dawanie? Czym branie od innych? Czy łatwiej Ci obdarowywać, czy przyjmować dary od innych? Co dzieje się, gdy głównie dajemy, a nie umiemy brać? Jakie konsekwencje ma to, gdy jesteśmy nastawieni na branie, a nie wnosimy swojej hojności w obdarowywanie innych? 

Program wieczoru: 
18:00 - 19:15 swobodna rozmowa osadzona w temacie spotkania
19:15 - 19:30 przerwa na herbatę i „pyszności” oferowane przez herbaciarnię
19:30 -21:00 rozmowa interaktywna: praca z obrazem, słowem, skojarzeniami itp.

Formuła spotkań jest prosta - przyjdź, zasiądź z nami przy wspólnym stole, podczas rozmowy podziel się swoją perspektywą (jeśli chcesz, jeśli wolisz słuchać - to tylko słuchaj), także słuchając i otwierając się na inne podejście, na wzajemne inspiracje. 
Osoby, które będą z nami po raz pierwszy, prosimy o potwierdzenie uczestnictwa: e-mail: kontakt@fundacjamediare.pl 

Udział w spotkaniu/rozmowie jest dobrowolny i nieodpłatny. 
Można przyjść na jedno spotkanie - bez zobowiązania uczestnictwa w kolejnych. Prosimy o punktualność. Jeśli jednak z ważnych powodów nie uda Ci się dotrzeć na godz. 18:00, przyjdź o której możesz i włącz się do dyskusji. 

Spotkania prowadzą: 
Alicja Kuczyńska-Krata: mediator, terapeuta relacji, trener empatycznej komunikacji 
Dominika Krata: psycholog, arteterapeuta, mediator
www.fundacjamediare.pl

Komu dziś potrzebne wiersze? Dodano 12.10.2018, godz. 23:04

Może Wam i mnie drodzy czytelnicy :) Dziękuję, że wspólnie idziemy tą drogą wrażliwości i zachwytu nad drobnymi chwilami życia… 🐦🌷🍃🍂🍀

Wiersz ten dedykuję wszystkim sponsorom tomiku 💝 Zarówno obecnym jak i przyszłym. Czy już jesteś wsród nich?... :)

Za cykl nagrań kieruję ogromną wdzięczność dla PANDATV !!! Wiersze i obrazy pochodzą właśnie z przyszłej książki „Obrazy poruszone słowami”. 

 W tle obraz malarza Mariusza Zdybała – „High noon”

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.11.2018 22:10