Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Alicja Krata

Alicja Krata

Warszawa, Polska

Na co dzień pracuję jako mediator, terapeuta relacji, trener uważnej komunikacji w Fundacji MEDIARE: Dialog-Mediacja-Prawo w Warszawie. Poezja pojawiła się w mojej praktyce jako kolejna możliwość dzielenia się tym, co dla mnie żywe i ważne. Pisząc korzystam z 20-letniego doświadczenia mediacyjnego, z wiedzy i umiejętności z zakresu terapii relacji oraz wsparcia osób w sytuacjach konfliktowych. Stąd w moich wierszach tyle przestrzeni dla emocji i uczuć, empatycznego podejścia do tego, co przeżywają ludzie w związkach oraz w interakcjach z innymi. Daje mi to wiele radości i satysfakcji, gdy stają się one pomocnym narzędziem edukacyjnym zarówno dla odbiorców indywidualnych, jak i specjalistów z zakresu pracy terapeutycznej i rozwoju osobistego. Poezja, a przede wszystkim jej dialog z malarstwem i muzyką, są dla mnie piękną i subtelną formą, dzięki której można budować kontakt, wzajemne zrozumienie i współdziałanie w społecznościach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

15791 PLN z 15555 PLN

103 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.11.2018.

OBRAZY PORUSZONE SŁOWAMI tomik edukacyjno-terapeutyczny

Międzypokoleniowe warsztaty mediacyjne - 26.10 (darmowe :) )

Dodano 23.10.2018, godz. 21:57

Piszemy w opisie wydania tomiku o terapeutycznej mocy sztuki. Zapraszamy was do spotkania, na którym będzie można go doświadczyć :)

 

Warsztaty mają charakter edukacyjno - terapeutyczny. Realizowane są w ramach projektu Fundacji MEDIARESENSytywni.pl - Rozmawiajmy! Tym razem - na zaproszenie do współpracy i dzięki dofinansowaniu ze środków Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Dzielnicy Mokotów M. St. Warszawy. :) 
Wstęp jest wolny. Warsztaty dedykowane są mieszkańcom Dzielnicy Mokotów - osobom dorosłym i młodzieży w wieku od 16 roku życia, pełniąc również rolę integrującą ludzi z różnych grup wiekowych. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy cenią w życiu rozwój, dobry kontakt ze sobą, jak też pozytywne relacje z innymi ludźmi. 

Program warsztatów: 
Część pierwsza: Spektakl bliskości życia: „WSZYSTKO W TOBIE CHCE KOCHAĆ”.
Uczestnicy doświadczą artystycznej wizji łączenia własnej sensytywności i wrażliwości na drugiego człowieka poprzez kontakt z muzyką (Piotr Dąbrowski) i poezją (Alicja Kuczyńska-Krata). Sztuka przejawiająca się w taki sposób, ukazuje każdemu, niezależnie od osobistych problemów i ograniczeń, jego samego. Podążając ścieżką poznania siebie, doznaje on też odczucia bycia częścią całości - wspólnoty z innymi ludźmi w społeczności, w której żyje i rozwija się. Teksty poetyckie Alicji Kuczyńskiej-Kraty dotyczą wrażliwości, odczuwania, kontaktu, bliskości i miłości w relacjach międzyludzkich. Uwrażliwiają Uczestników na słuchanie z empatią, na otwieranie się ku lepszemu rozumieniu siebie i innych ludzi. 

Część druga: Mediacyjny dialog z Uczestnikami
Artyści prowadzący spektakl stają się tutaj aktywnymi moderatorami dialogu. W ten sposób uczestnicy spektaklu doświadczają rozmowy, która buduje kontakt, daje przestrzeń na każdą inność, w której różnice współbrzmią i współgrają, łączą się w całość jak w kompozycji muzycznej, czy w wierszu. Będziemy rozmawiać o relacjach i bezpiecznej przestrzeni dla rozmów, a co za tym idzie o współistnieniu, współdziałaniu i współpracy. W mediacyjnym podejściu ważna jest dobrowolność - dbamy o wzajemny szacunek, akceptację, zrozumienie, wzajemność. Umożliwiamy każdemu, kto zechce, wniesienie swojej indywidualności w rozmowę. Dbamy bezpieczną atmosferę i uważność na siebie wzajemnie. Na zakończenie wyrażamy wdzięczność za to, czego wspólnie doświadczyliśmy.


Warsztat prowadzą: 

Alicja Kuczyńska-Krata: poetka, terapeutka, mediatorka z 20 letnim doświadczeniem, trenerka, wykładowca akademicki na Wydziale Teologii UKSW, prezes Zarządu Fundacji MEDIARE, wielokrotny gość audycji radiowych i telewizyjnych. Jej wiersze powstają z poziomu percepcji serca, zmysłowego odczuwania, przeżywania emocji i uczuć. Podczas poetyckich wieczorów, spektakli edukacyjnych, warsztatów terapeutycznych, zachęcając uczestników do współtworzenia spotkań, umożliwia gościom docieranie do ich własnych poziomów odczuwania, a poprzez to odkrywania i wyrażania pełni siebie.

Piotr Dąbrowski: artysta wszechstronny: perkusjonista, plastyk, autor tekstów poetyckich. Od prawie dwudziestu lat związany z warszawską sceną muzyki improwizowanej. Nie uwierzycie, na czym można grać – i to jak grać! - dopóki nie zobaczycie go w akcji. :) Gong, metalowe miseczki, ale i… kamienie, woda… Dzięki temu powstają dźwięki, które kierują nas ku zachwytowi nad pięknem otaczającej nas natury, świata wokół nas. Piotr koncertuje z innymi muzykami, występuje też z programem solowym „Medytacje dźwiękowe na perkusję solo”. Poza koncertami prowadzi również zajęcia edukacyjne, plastyczne, dźwiękowe i filozoficzne dla dzieci małych i dużych.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.11.2018 22:10