Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Alicja Krata

Alicja Krata

Warszawa, Polska

Na co dzień pracuję jako mediator, terapeuta relacji, trener uważnej komunikacji w Fundacji MEDIARE: Dialog-Mediacja-Prawo w Warszawie. Poezja pojawiła się w mojej praktyce jako kolejna możliwość dzielenia się tym, co dla mnie żywe i ważne. Pisząc korzystam z 20-letniego doświadczenia mediacyjnego, z wiedzy i umiejętności z zakresu terapii relacji oraz wsparcia osób w sytuacjach konfliktowych. Stąd w moich wierszach tyle przestrzeni dla emocji i uczuć, empatycznego podejścia do tego, co przeżywają ludzie w związkach oraz w interakcjach z innymi. Daje mi to wiele radości i satysfakcji, gdy stają się one pomocnym narzędziem edukacyjnym zarówno dla odbiorców indywidualnych, jak i specjalistów z zakresu pracy terapeutycznej i rozwoju osobistego. Poezja, a przede wszystkim jej dialog z malarstwem i muzyką, są dla mnie piękną i subtelną formą, dzięki której można budować kontakt, wzajemne zrozumienie i współdziałanie w społecznościach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

15791 PLN z 15555 PLN

103 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.11.2018.

OBRAZY PORUSZONE SŁOWAMI tomik edukacyjno-terapeutyczny

O projekcie

OBRAZY PORUSZONE SŁOWAMI – jak to w życiu bywa, wszystko zaczęło się od spotkania. To była współpraca od pierwszego wejrzenia… :)

Poruszyły mnie barwy, metafory, symbolika obrazów Mariusza Zdybała. Ożywiły wiele przeżyć, doświadczeń, refleksji. Zapragnęłam mówić wierszem o tym, co bliskie wam i mnie.

 

Nazywam się Alicja Kuczyńska-Krata. Z zawodu jestem terapeutą relacji, mediatorem, trenerem komunikacji. Kocham tę pracę! Spotykam się z Wami w rozmowie, która odkrywa bogactwo ludzkiego życia i inspiruje do rozwoju.

 

Ciarki mnie przechodzą, gdy czytam twoje wiersze” – odpowiedział malarz.

 

Byłam zauroczona! Poruszenie zmysłów i uczuć ożywiło obrazy! Zaczęły żyć na nowo, i przejawiać się poetycko w historiach relacji, związków, interakcji międzyludzkich. Nic dziwnego, że w tym niecodziennym klimacie odnalazło się i odnajduje wciąż coraz więcej osób.

 

Już trzy lata dzielicie się tym, co żywe i prawdziwe w waszych doświadczeniach. Nasz dialog trwa – choćby tutaj :) – i jak zawsze otwarty jest dla każdego. To znaczy – dla Ciebie :)

Wiele osób wierzy w uzdrawiającą moc sztuki. Wierzę ja. Wierzycie Wy :) Od dawna pytacie o tę książkową wersję, gorąco zachęcacie do wydania tomiku. A powodów ku temu jest wiele... Ktoś chce się nim cieszyć w domowym zaciszu, inny ofiarować go jako niebanalny prezent albo wykorzystać w pracy terapeutycznej.

 

Twój kontakt z tą książką, co przyniesie?... Jestem tego naprawdę ciekawa! :)

 

Wspólnie damy radę tego dokonać! Dobrze wiem, że sama nie jestem w stanie sprostać każdemu zadaniu. Wiem także czym jest siła wspólnoty :) Nieraz na mojej drodze stajecie Wy – życzliwi mi ludzie, oferując swoje wsparcie i uśmiech :)

 

Zapraszam do włączenia się i w to działanie. Wasze donacje pozwolą na wydanie tomiku. Dobre słowo o nim przekazane bliskim i znajomym jest teraz na wagę złota :)

A wdzięczność moja jest i będzie ogromna! :)

 

Przekazuję z radością to, czym mogę się podzielić w podziękowaniu za wsparcie.

 

Przeczytacie o tym po prawej stronie, w kolumnie nagród. Każdy znajdzie coś dla siebie (czy to osoba prywatna czy firma).

 

Wszystko zostało rozplanowane tak, aby nagrody – a w tym tomik – dotarły do Was jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia! :) Także jest okazja, by zrobić prezent sobie lub kochanej osobie :)

 

Chcemy powiedzieć o szczególnym wyróżnieniu, jakim jest wpis do Serca wdzięczności

Wydrukowane w tomiku będzie zawierało imiona/pseudonimy tych wszystkich z Was, którzy zdecydują się na taką formę wyrażenia swojego poparcia.

Ze względu na przygotowywany skład książki, włączenie się w projekt w ten sposób jest możliwe tylko do 04.11.2018. Nie czekajcie zatem z waszymi zgłoszeniami! :)

 

Podobnie firmy/organizacje, które chciałaby umieszczenia swojego loga w tomiku zapraszam do włączenia się w zbiórkę najpóźniej do 30.10.2018.

(To tylko wersja demo, prawdziwe Serce wdzięczności będzie wyglądać jeszcze piękniej! :) )

 

Prezentujemy też akwarele, przekazane przez naszego artystę grafika – Joluga art – dla Was :) Łąka, Truskawki, Kwiat magnolii mają już swoich właścicieli. Teraz liczymy, że równie mocno spodobają się: 

Tytuły (od lewej): Słonecznik, Bzy, Brateczki - akwarela. Format passepartout 15x21 cm, okno 10x15 cm. Jolanta Czarnecka. 

 

Patronem merytorycznym i organizatorem akcji jest Fundacja Mediare: Dialog - Mediacje - Prawo. Zainicjowany przeze mnie projekt społecznościowy SENSytywni.pl (odwiedź nas koniecznie :) ) promuje twórczą rozmowę i obfituje w kreatywne działania. Kolejnym z nich jest ten tomik i zbiórka o której czytasz :)

Długo (naprawdę długo…) poszukiwałam wydawnictwa, które zaoferowałoby kompleksowe wsparcie w zakresie grafiki, składu, druku. (Nie)przypadkowe spotkanie z dawną znajomą sprawiło, że wreszcie trafiłam do Wydawnictwa Difin S.A. :)

 

Jesteście Wy, jest Wydawnictwo – czyli ruszamy :)

 

Kwota, którą zbieramy będzie przeznaczona na pokrycie wszelkich kosztów związanych z wydaniem tomiku, zbiórką i przekazaniem nagród.

 

To znaczy na:

  • wydruk 500 egzemplarzy książki w twardej oprawie
  • profesjonalny skład i łamanie tekstu, korektę językową
  • projekt okładki tomiku oraz wszelkie inne materiały graficzne powiązane z tomikiem i zbiórką
  • koszty nagród (przygotowania, przeprowadzenia, przekazania – np. zakup kopert i koszty wysyłki)
  • prowizję dla wydawnictwa i opłacenie marży dla serwisu polakpotrafi.pl
  • rezerwę budżetową – wiecie jak to jest, gdy nagle nie wiadomo skąd pojawiają się niespodziewane wydatki ;)


Gdy po opłaceniu wszystkich kosztów pozostaną nam wolne środki lub gdy zbierzemy więcej niż założona kwota zbiórki, to te pieniądze zostaną przekazane na kontynuację działań społecznościowych Fundacji Mediare w ramach projektu SENSytywni.pl.

Chcemy organizować jeszcze więcej twórczych inicjatywwarsztatów – dotąd jednak koszty z tym związane (np. wynajem sal, wynagrodzenie trenerów) były dla nas dużym ograniczeniem. Potrzebujemy także aparatu/kamery dla dokumentowania naszych działań. W dotarciu do nowych odbiorców darmowych spotkań/rozmów (zobacz co robimy! :) ) pomogłaby płatna reklama. Wreszcie mamy też stałe koszty administracyjne działania: pensja dla księgowej czy opłacenie domeny internetowej. 

 

 

Potrzebujesz wsparcia technicznego, jak wesprzeć projekt? Kliknij :) 

OBRAZY PORUSZONE SŁOWAMI to będzie unikalna książka :) Pozwoli na zanurzenie się w siebie, docenienie własnych pokładów wrażliwości, autentyczności przeżywania. Poruszy bogactwo zmysłów, odczuć, wrażeń. Umożliwi kontakt z osobistym potencjałem uczuć.

Obrazy i wiersze, które wydawać się mogą tylko formą sztuki, w istocie są narzędziem prowadzącym do pełniejszego, zrównoważonego i bardziej świadomego życia. Dzięki temu może być ono szczęśliwsze, a tego – jak się zdaje – wszyscy pragniemy! :)

Uchylmy rąbka tajemnicy… :)

 

**** 

pragnął z całych sił wolności 

ciasno mu było w gnieździe 

chciał oglądać świat 

codziennie stawał 

na samym brzegu morza 

próbując unieść skrzydła  

i polecieć w przestrzeń 

one jednak nie chciały 

poruszyć się  

wracał rozczarowany 

swoją słabością 

potem zasypiał  

by nie myśleć 

 

tego dnia padał deszcz 

wiał silny wiatr 

co pozwalał wierzyć w uniesienia  

stanął więc na krawędzi morza 

gdy podeszła blisko 

 

przeglądał się w jej oczach 

ona ciepło i łagodnie 

osłoniła słońce parasolką  

niebem stała się dla niego 

niebieskość jej sukni  

gdy drżał cały zanurzony

w słonecznej mżawce 

Słoneczna mżawka 70x100 cm 2017 olej płótno Mariusz Zdybał

 

Porozmawiajmy w komentarzach oraz spotkajmy się na:

Projekt SENSytywni.pl - https://www.facebook.com/SENSytywni/

Profil poetki - kopalnia wierszy :) https://www.facebook.com/alicja.krata.5

Grupa SENSytywni - https://www.facebook.com/groups/12490...

Fundacja Mediare: Dialog - Mediacje - Prawo - https://www.facebook.com/Fundacja-Med...

Malarstwo - Mariusz Zdybał - https://www.facebook.com/MariuszZdyba...

 

Zapraszam serdecznie do kontaktu:

alicjakrata@fundacjamediare.pl

www.fundacjamediare.pl

 

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.11.2018 22:10