Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michał Kosel

Michał Kosel

Opole, Polska

Michał Kosel - To przedsiębiorca z 10-cio letnim stażem na rynku, który od najmłodszych lat tworzył coś swojego w oparciu głównie o pasję. Jest wykładowcą na uczelni biznesowej ASBIRO w Warszawie oraz wykładowcą LEM przy instytucie edukacji ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa. Dwukrotnie otarł się o bankructwo, zbudował 2 placówki taneczne, nie mając złotówki na koncie. Powołał do życia fundację, która wspiera pasjonatów na rynku pracy i buduje dla nich struktury do rozwoju, tak by nie zabiła ich papierologia i zawiłe prawo.

Prowadzi obecnie ponad 20 projektów sportowych w całej Polsce, reprezentuje 4 podmioty gospodarcze, prowadzi kilka placówek fizycznych, na co dzień działa w 8 miastach na terenie całej Polski. Zbudował 3 szkoły tańca i fitness cluby. Organizuje konferencje sportowe w największych miastach w Polsce. Na co dzień szkoli i pracuje z setkami właścicieli szkół i własnych placówek sportowych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6699 PLN z 6000 PLN

47 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

111%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.05.2018.

#NieJestesSam - Mówimy dość - uzbrajamy pasjonatów

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

Ruszamy z akcją #NieJesteśSam - mówimy dość i zaczynamy uzbrajać pasjonatów!

 

____________________________________________________

WSTĘP

Część z Was wie, że jako Fundacja Zarabiaj Na Pasji walczymy z bezprawnymi praktykami organizacji i stowarzyszeń, które pod przykrywką państwowych organizacji próbują żerować na Waszej niewiedzy. Ostatnia, głośna akcja w Nowym Sączu pokazała nam, że pomimo skarg i pism, oni nadal nic sobie z tego nie robią, tak więc załatwimy ich, ich własną bronią

 

Postanowiliśmy przeszkolić dowolnych 16 podmiotów, by ich zablokować, szczegóły tutaj:

http://bit.ly/NieJestesSam_3

http://bit.ly/Blog_KontrolerZPAV

http://bit.ly/NieJestesSam_4

 
TERAZ IDZIEMY O KROK DALEJ i rozbudowujemy całą organizację!

____________________________________________________

MISJA:
Formalności, kontrole, brak budżetu i zawiłość prawa - to powody dla których większość właścicieli szkół zamyka swoje biznesy w przeciągu 2 lat od ich postawienia. Byli pasjonatami, chcieli robić wielkie rzeczy, ale myśleli, że pasja wystarczy...

 

Od prawie 4 lat jako pasjonat zarządzam placówkami tanecznymi, posiadamy 2 własne szkoły i realizujemy z fundacją wspólnie ponad 20 projektów całej Polsce. Zatrudniam obecnie ponad 50 osób w terenie całego kraju. Wiemy jakim problemem dla nas są zawiłe przepisy i wszelkie luki, które są wykorzystywane, by nas kontrolować i ciągle na czymś łapać. Jak nie ZAiKS to ZUS, jak nie ZUS to Urząd Skarbowy i milion innych pism, gdzie nie mamy szans nawet weryfikować kto, co i ile może - zamiast skupić się na tańcu i pasji to ciągle zastanawiamy się "a kto dzisiaj do nas napisze/zapuka/zadzwoni"

 

 ____________________________________________________

#SKĄD_POMYSŁ?

My 3 lata temu powiedzieliśmy DOŚĆ w jednej z naszych placówek i od tego czasu postanowiliśmy przestudiować razem z zaprzyjaźnionymi prawnikami oraz księgowymi wszelkie możliwości kontroli i się przed nimi W PEŁNI zabezpieczyć. Powołaliśmy do życia Fundacja Zarabiaj Na Pasji, której jeden z filarów zajmuje się doradztwem prawnym w tym zakresie.

 

Mieliśmy kilka jak nie kilkanaście razy okazję odpierać KONTROLE ZAIKS, STOART, czy ZPAV, które były bezzasadne - przerobiliśmy masę różnych kombinacji, a potem sami zaczęliśmy pomagać innym, by również radzili sobie z kontrolami. Od lipca 2017 pomogliśmy przynajmniej w 47 przypadkach odeprzeć kontrole jeszcze przed jej pojawieniem się, a już po zapowiedzeniu się pewnych organów.

 

Wtedy zrozumieliśmy jaki to problem dla innych i postanowiliśmy zebrać doświadczenia INNYCH SZKÓŁ, skonsultować to z PRAWNIKAMI i zbudować cały zestaw, który ma pomóc Wam zabezpieczyć się przed takimi KONTROLAMI, lukami w prawie i zwyczajnie dać NARZĘDZIA pasjonatom do tego, by spokojnie mogli prowadzić swoje szkoły i placówki!

 

Część właścicieli płaci od 400 po nawet 1500 zł MIESIĘCZNIE na rzecz instytucji, za które NIE MUSI płacić. Do tego mało kto zna inne formy prowadzenia działalności jak JDG i nie ma pojęcia o optymalizacji kosztów czy nawet nie wie czym się kierować przy wyborze lokalu, co kończy się dopłatami w czasie zimowym, nie raz dwukrotności czynszu.

 

_________________________________________

***Reasumując, jak zrobić tak, by prowadzić biznes bezpiecznie, ale bez zbędnych opłat i obciążeń budżetu, który możecie w tym momencie przeznaczyć na rozwój szkoły/ firmy/ wydarzenia!

_________________________________________

 

#KIM_JESTEŚMY?

Od lat uzbrajamy w wiedzę, którą od lat stosują duże kompleksy i sieciówki, z którymi nie macie szans rywalizować nie znając pewnych mechanizmów. My dajemy Wam narzędzia, które na co dzień używają duzi gracze, ale wykorzystujemy u Was coś, czego oni nigdy nie kupią - PASJĘ, która przy obudowaniu w dobre narzędzia sama się obroni.

 

____________________________________________________

JAKI MAMY PLAN?

Chcemy zebrać budżet na profesjonalne zorganizowane poprzez fundację 5 filarów sprawnie działających wewnątrz organizacji:

 ____________________________________________________

FILAR 1. UZBROJENIE PASJONATÓW

#Regulamin

Czyli przygotowanie i wdrożenie dla nich wiedzy prawnej z zakresu odpowiedniego regulaminu szkoły, by nie narazić się na klauzule zakazane (ok. 1200 zł kary za każdy zapis), a jednocześnie, by chronić swoje interesy i móc poprawnie obsługiwać klientów

 

#RODO

Przygotowanie gotowego rozwiązania na nadciągającą ustawę RODO, gdzie brak odpowiednio przygotowanych dokumentów ściąga na każdą z tych placówek groźbę potężnych kar, a sami nie mają czasu nawet zgłębić tematu. W wielu przypadkach właściciel nie tylko prowadzi zajęcia, ale również księgowość, recepcje, odbiera telefony i zajmuje się finansami.

 

#Umowy i prawo podatkowe

Przegląd umów oraz procesów w celu weryfikacji poprawności stosowania. Wielu właścicieli mylnie interpretuje umowy wystawiane przez podmiot, co generuje duże ryzyko kontroli, a co za tym idzie kosztów związanych z karami w przypadku kontroli ZUS, czy US

Do tego dostarczamy gotowych rozwiązań podatkowo-strukturalnych, które pomogą im dokonać niezbędnych często optymalizacji, które mogą posłużyć jako dodatkowy budżet reklamowy, a o których kompletnie nie wiedzą, że im przysługują

 

#Procedury i zarządzanie

Dostarczymy i przeszkolimy pracowników z zakresu odpowiednich procedur ułatwiających pracę oraz podnoszących jakoś obsługi kursantów w studio. Dzięki czemu właściciel, zamiast ciągle coś naprawiać będzie mógł skupić się na rozwoju placówki czy szkoły, a nie na ciągłym pilnowaniu podstawowych procesów

 

#Systemu informatyczne

Mamy prototyp aplikacji, które ułatwią zarządzanie placówką sportowym. Te, które są na rynku nie zawsze spełniają wymagania pod kątem tanecznym czy zorganizowanych grup. My na własnym przykładzie stworzyliśmy niezbędne narzędzia i potrzebujemy budżetu by dokończyć ich działanie i wprowadzić w życie.

 ____________________________________________________


FILAR 2.

OGÓLNOPOLSKA LISTA PLACÓWEK WOLNYCH OD ZAiKS, ZPAV, STOART itp


#Przepisy

Chcemy przeszkolić placówki z zakresu praw autorskich oraz tego jak być wolnym od powyższych instytucji, które jak pokazuje praktyka żerują na niewiedzy młodych przedsiębiorców i w domyśle działając jako pseudo-państwowa organizacja wymuszają deklarację o użytkowanej muzyce. Jeden z ewidentnych przykładów naruszania tego przywileju przez ZPAV zarejestrowaliśmy i rozłożyliśmy na części pierwsze tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=rIMHGlpqv8I

 

Taka lista będzie na bieżąco wysyłana do tych organizacji, przez co całkowicie blokuje ich to przed możliwością kontroli. Oświadczamy wspólnie, że nie podlegamy pod ich uprawnienia, tym samym odbieramy im możliwości legalnego wkroczenia na teren placówki w celu sprawdzenia legalności muzyki.

 

#Kontrole

Chcemy stworzyć procedury kontroli i sposoby ich blokady w zgodzie z obowiązującym prawem, na przykładzie kilkudziesięciu innych szkół, którym pomogliśmy odeprzeć nieuprawnione kontrole, która pomoże im bez tracenia czasu i nerwów przejść ewentualne próby zakłócania ich pracy.

 

#Obsługa prawna

Dostarczymy kontaktów oraz rozwiązań prawnych na przypadek batalii sądowych oraz procedur działań w tym zakresie

 

#Zaplecze ekonomiczne

Chcemy z wypracowanych środków stworzyć fundusz na przypadek batalii sądowej, który wesprze daną placówkę i pomoże przetrwać ten trudny czas, opłaci prawników, opłaty sądowe i zastępstwa procesowe.

 ____________________________________________________

 

FILAR 3. BIBLIOTEKA WIEDZY FUNDACJI#Usystematyzowanie materiałów

Obecnie w bibliotece fundacji znajduje się kilkaset godzin nagrań z konferencji, warsztatów, webinarów i seminariów warsztatowych. Chcemy posegregować tę wiedzę i udostępnić ją na specjalnej platformie, gdzie w łatwy sposób będzie można uzyskać dostęp do nagrać

 

#Wydawnictwo

W ciągu ostatnich 2 lat własnym nakładem udało nam się wydać dwie pozycje książkowe, które wspierają młodych na rynku pracy oraz pasjonatów w zderzeniu z rzeczywistością w biznesie. Nakłady obydwu rozeszły się w niebywałym tempie. Chcemy rozdystrybuować książki na całą Polskę do księgarni takich jak Empik, Matras itp. Do tego chcemy by książka trafiła do bibliotek narodowych i na uczelnie państwowe. Powiększamy tym samym dostęp tej wiedzy dla osób, które pilnie jej potrzebują

 ____________________________________________________


FILAR 4. STWORZENIE SPOŁECZNOŚCI


#Wzajemna pomoc

Chcemy zrzeszyć jak najwięcej właścicieli szkół tańca i placówek sportowych, którzy będą mogli wzajemnie się wspierać i dzielić wiedzą

 

#System poręczeń (dotacje)

Największym problemem dla osób, które składają wnioski o dotacje jest poręczenie kogoś ze zdolnością kredytową. Chcemy stworzyć system poręczeń w tym kręgu, tak by szybko i sprawnie dana osoba mogła otrzymać niezbędne środki, bez potrzeby proszenia się osób na zewnątrz.

 

#System wsparcia "na start"

Bardziej doświadczeni przedsiębiorcy utworzą specjalny fundusz, którym będziemy mogli wspierać tych, którzy dopiero zaczynają. Na specjalnych zasadach będą mogli ich dotować i udzielać wsparcia merytorycznego, a nawet stypendiów.

 

#BAZA PRZEDSIĘBIORCÓW

Chcemy stworzyć bazę osób, które w razie potrzeby wesprą ich wiedzą. Księgowi, prawnicy, specjaliści w prawach autorskich, w sprawach sądowych, nieruchomościach, kontakt w przypadku kontroli, osób od sprzętu sportowego, rozkładania na raty kosztów sprzętu, osób znających się na budowlance czy transporcie.

 ____________________________________________________

FILAR 5. ORGANIZACJA OGÓLNOPOLSKICH EVENTÓW


#Konferencje

Chcemy spopularyzować formy zdobywania wiedzy takie jak konferencje dla pasjonatów. Zorganizujemy konferencje w całej Polsce, na których doświadczeni właściciele podzielą się wiedzą z tymi, którzy dopiero zaczynają

 

#Lekcje przedsiębiorczości

Rozszerzymy zakres naszych działań w kontekście lekcji przedsiębiorczości w szkołach dla dzieciaków. Chcemy zarazić ich ideą działania we własnym zakresie i pokazać jak sami mogą tworzyć wartościowe rzeczy, by potem z tego żyć

 

 

____________________________________________________

NA CO POTRZEBUJEMY PIENIĄDZE:


- 4000 zł - Dokończenie aplikacji pomagających zarządzać procesami i ułatwiającej prace placówek. Obecnie aplikacje są w fazie testów, ale by dokończyć i rozdystrybuować ją na skale ogólnopolską potrzebujemy dodatkowych finansów. Do tego kwestia całego systemu informatycznego i platformy. Mamy zaprzyjaźnioną firmę, która wykona nam to po kosztach, nie mniej jednak część budżetu musimy uzbierać sami.

- 2000 zł - opracowanie materiałów prawnych, licencji oraz stała opieka prawnicza nad projektem

 

- 5000 zł - Sprzęt do rozwoju działu video, gdzie doświadczeni filmowcy skupieni wokoło fundacji uczą młodych stażystów i studentów montować materiały i pracować z kamerą. Cała ekipa jest wykorzystywana przy rejestrowaniu eventów w fundacji (konferencji, wyjazdów, lekcji przedsiębiorczości) przy okazji ucząc się fachu. To niezbędne do stworzenia platformy VOD oraz archiwizacji konferencji w celu dalszej dystrybucji tej w formie nagrań.

 

- 6800 zł - Wydruk i dystrybucja książki do EMPIKÓW, MATRASÓW itp. W tym również dostarczenie egzemplarzy do bibliotek narodowych i na uczelnie wyższe. Część książek podarujemy podczas lekcji przedsiębiorczości oraz przy okazji spotkań z pasjonatami

 

- 2200 zł - Stworzenie platformy e-lerningowej dla pasjonatów i rozszerzenie biblioteki fundacji. Zwiększenie dostępności do materiałów i profesjonalna obsługa.

 

-Przeszkolenie największej liczby podmiotów w Polsce (w zależności o ilości wyjazdów i transportu (jego kosztów), mając powyższe narzędzia to w dużej mierze tylko kwestia naszego czasu i pracy wolontariuszy z fundacji)

 

-Zatrudnienie obsługi tego wszystkiego i odpalenie telefonu alarmowego w przypadku nagłych problemów prawnych (w zależności od skali działania)

 

W sumie min. 20 000 zł
Jeśli przekroczymy 6 000 zł
- wdrożymy podstawowy pakiet i przeszkolimy jak najwięcej placówek

Jeśli przekroczymy 12 000 zł - rozbudujemy to o aplikacje i platforme. Zajmiemy się dystrybucją tego na całą Polskę

Jeśli przerkoczymy 20 000 zł - zbudujemy całą bibliotekę i centrum operacyjne z telefonem alarmowym i obsługą

 

 

____________________________________________________

Dla każdej osoby, która wesprze konkretny segment przygotowaliśmy oczywiście w podziękowaniu nagrody:

 

50 zł i więcej - Książka "Jak położyć biznes na pasji"

99 zł i więcej - Indywidualna konsultacja prawa i organizacyjna

127 zł i więcej - Bilet na dowolną konferencję sportową

299 zł i więcej - Dowolne seminarium online w formie VOD

999 zł i więcej - Całodniowy warsztat w Twojej placówce z 1 segmentu (opcja za 500 zł tylko dla 10 podmiotów)

*opcja dowolnego manewrowania (np. 200 zł i prośba o książkę i bilet)

 

*Każda z osób bierze udział w akcji #NieJesteśSam i wpisuje się na listę podmiotów wolnych od organizacji zbiorowego zarządzania prawami (licencje muzyczne)

*Każda z osób jest przyłączana do grupy, gdzie wspólnie sobie pomagamy, wspieramy się wiedzą i odpalamy program pomocowy (dotacje, prawo, stypendia)

*Każda z osób dostanie dostęp do dowolnego materiału z biblioteki fundacji

*Każdy otrzyma dostęp do naszych specjalistów z zakresu księgowości, prawa, procedur itp.

*Każda szkoła lub placówka, którą reprezentujecie dostanie się do wyróżnionej listy placówek, z którymi ściśle współpracujemy na specjalnych zasadach.

__________________________________________

Chcemy Ci powiedzieć, że NIE JESTEŚ SAM, a przy Waszej pomocy możemy więcej!

#NieJesteśSam #RazemMożemyWięcej

Media o Twoim projekcie:

Wykop - jesteśmy na głównej

www.wykop.pl | 2018-04-25

Jak wyglądają kontrole muzyki wg ZPAV Perypetie znajomego z urzędnikami ZPAV Całość opisana tutaj https://www.facebook.com/michalkosel/posts/1738019272911566

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.05.2018 14:02