Dołącz do naszej społeczności!

NamZależy 2017

Kategoria - Dziennikarstwo

141%

Postęp

14113 zł

Mamy już

Udane!

Status

O projekcie

Kampania crowdfundingowa NamZależy 2017

 Za nami 4 lata pracy!

Pierwszy film naszej produkcji został opublikowany dokładnie 28 października 2012 roku, a więc ponad 4 lata temu. Przez ten czas konsekwentnie realizowaliśmy kolejne materiały - do tej pory opublikowaliśmy ich już prawie 200. Mowa głównie o wywiadach, bo to z tym gatunkiem dziennikarskim widzowie najczęściej utożsamiają nasz projekt. Nasze filmy wyświetlano łącznie ponad 4 miliony razy. Staramy się poruszać tematykę nieobecną w najpopularniejszych programach dziennikarskich, a przed naszymi kamerami często pojawiają się osoby, które są przez media głównego nurtu ignorowane. Długo moglibyśmy pisać o tym, co dotychczas zrobiliśmy - dlatego zachęcamy do samodzielnego zapoznania się z efektami naszej pracy. Na samym dole tej strony można odtworzyć kilka przykładowych produkcji (pozostałe znajdziecie na naszym kanale).

 Co dalej? Jaki jest cel naszej zbiórki?

Wraz z upływem czasu rodziły się kolejne pytania - dokąd zmierza NamZalezy.pl? Czy przez kolejne lata ma to być działalność realizowana po godzinach, czy jednak warto postawić na pełną profesjonalizację? I przede wszystkim czy jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania nieustannie rosnącej widowni? Odpowiedź może być tylko jedna - po tylu latach pracy i przy tysiącach osób, które regularnie oglądają nasze materiały... musimy iść do przodu! Warto stawiać coraz większe kroki, bo tylko w ten sposób możemy przekształcić naszą inicjatywę w profesjonalną redakcję. Konkretny i w pełni mierzalny cel naszej zbiórki to realizacja kolejnych 50 wideo-wywiadów. W tajemnicy zdradzimy Wam, że oprócz tego zamierzamy zrobić dużo więcej - w kwestii typowo filmowej będzie to realizacja aż trzech autorskich programów tematycznych. Przymiarki do programu ekonomicznego trwają już od kilku miesięcy - Mateusz Urban dopracowuje swoje umiejętności występowania przed kamerą w mini-programie "Fundamenty Ekonomii" (tutaj wstęp do programu, tutaj pierwszy odcinek). Zamierzamy rozszerzyć zakres tematyczny - do gospodarki koniecznie dodać biznes, a do polityki więcej treści typowo historycznych. Nie zapominamy o tym, na co czeka bardzo wiele osób - debaty. Oprócz działalności w serwisie YouTube staramy się zbudować własny, w pełni samodzielny portal informacyjny, który będzie oparty o bardzo bogate zaplecze multimedialne. Portal NamZależy.pl działa już od kilku miesięcy - jednak zapewniamy, że jego aktualny stan, to tylko przedsmak tego, co planujemy w przyszłości. Nasza działalność wiąże się z dużymi wydatkami. Mowa o kwestiach technicznych (zaplecze sprzętowe), logistycznych (podróże), i merytorycznych (praca nad materiałami). To właśnie te wydatki zostaną sfinansowane z pieniędzy zebranych podczas zbiórki. 10 000 zł pozwoli nam zrealizować co najmniej 50 wywiadów. Nie jest to kwota, która sfinansuje wszystkie wymienione wcześniej plany - jak nie trudno się zorientować w 2017 roku znów dołożymy wiele od siebie, dlatego każda złotówka wsparcia z Waszej strony będzie bardzo istotna. Z góry dziękujemy!

Nagrody:

"Nie istnieje coś takiego jak darmowe obiady" - stwierdził laureat nagrody nobla z dziedziny ekonomii Milton Friedman. Nie inaczej jest w tej kwestii. Nie chcemy sztucznie podnosić kwoty naszej zbiórki - wskazana przez nas suma jest kosztem realizacji 50 wideo-wywiadów. Dodanie nagród rzeczowych (np. koszulek) zmusiłoby nas do podniesienia potrzebnej kwoty z 10 000 zł do np. 13 000 zł (koszt produkcji/nabycia i wysyłki nagród rzeczowych). Nagrody oczywiście są (ich lista znajduje się po prawej stronie), jednak różnią się one od nagród typowych dla tego typu projektów - jest to bowiem możliwość zaangażowania się i wpłynięcia na naszą pracę (np. poprzez zadawanie pytań naszym przyszłym gościom). Zastrzegamy sobie prawo do odmowy zadania pytań, które będą niestosowne - wulgarne, nie na miejscu itd.

"Nam Zależy" w mediach społecznościowych:

Projekt NamZależy 2017 Projekt NamZależy 2017 Kampania finansowania społecznościowego NamZależy 2017

Marka "Nam Zależy":

Kilka lat konsekwentnej pracy skutecznie ugruntowało naszą pozycję na internetowym rynku medialnym. Marka "nam zależy" kojarzona jest pozytywnie nie tylko przez widzów, ale również gości naszych wywiadów.

- Dajemy, pytania są ciekawe, rzadko kiedy mam takie ciekawe pytania, niech lud poczeka (Przemysław Wipler podczas jednej z naszych rozmów - link)

- Dziękuję bardzo za kolejne zaproszenie do "nam zależy" (Krzysztof Bosak po jednym z naszych wywiadów - link)

- Bardzo dziękuję za możliwość spotkania, rzeczywiście, gdy byłem szefem think tanku Centrum Studiów Polska-Azja to kilkukrotnie się spotkaliśmy, zauważyłem, że nam zależy ma ogromną oglądalność w sieci (Radosław Pyffel o dużej widowni naszego kanału - link)

- Osobiście mam takie marzenie, żeby za kilka lat, to młode pokolenie, które cały czas szuka alternatywy w wolnych chwilach oglądało m. in. rozmowy z ciekawymi gośćmi publikowane na kanale "nam zależy" (Łukasz Romańczuk, redaktor naczelny portalu publicystyczny.pl o przyszłości mediów w Polsce - link)

Przykłady naszej pracy:

(to tylko wybrane produkcje - znacznie więcej materiałów znajdziesz na naszym kanale)

162

Wspierający

14113 zł

Z całkowitej kwoty 10000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt udany! Zakończenie: 22.01.2017

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

19 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 10 zł lub więcej!

Nasza wdzięczność

63 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 30 zł lub więcej!

Podziękowania na facebooku i we wpisie podsumowującym zbiórkę (wpis zostanie opublikowany na naszym portalu)

27 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Twoje pytanie do naszych rozmówców będzie miało pierwszeństwo

30 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 75 zł lub więcej!

Dwa Twoje pytania do naszych rozmówców będą miały pierwszeństwo

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 100 zł lub więcej!

Trzy Twoje pytania do naszych rozmówców będą miały pierwszeństwo

20 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 200 zł lub więcej!

Cztery Twoje pytania do naszych rozmówców będą miały pierwszeństwo + podziękowania na facebooku i we wpisie podsumowującym zbiórkę

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 500 zł lub więcej!

Możliwość przeprowadzenia wywiadu (20 min) wirtualnie - będziesz informowany o tym, z kim mamy zamiar się spotkać i sam ułożysz pytania, które zadamy rozmówcy

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 1000 zł lub więcej!

Możliwość towarzyszenia nam przez jeden dzień realizacji rozmów. Spotkamy się w Warszawie lub Krakowie i wspólnie popracujemy przez jeden dzień (zrealizujemy od jednej do nawet trzech rozmów)

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 2000 zł lub więcej!

Możliwość towarzyszenia nam przez jeden dzień realizacji rozmów (tak jak w przypadku nagrody za 1000 zł) + możliwość przeprowadzenia wywiadu (40 minut) wirtualnie - tak jak w przypadku nagrody za 500 zł.

2 Wspierających

O projektodawcy

namzalezy

namzalezy

Warszawa

Dziennikarstwo. Dosyć poważne, bo ekonomiczne, gospodarcze, biznesowe, polityczne i historyczne. Jednak na pewno inne, niż to, które wszyscy znamy z mediów głównego nurtu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: