Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

namzalezy

namzalezy

Warszawa

Dziennikarstwo. Dosyć poważne, bo ekonomiczne, gospodarcze, biznesowe, polityczne i historyczne. Jednak na pewno inne, niż to, które wszyscy znamy z mediów głównego nurtu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

14113 PLN z 10000 PLN

162 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

141%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.01.2017.

NamZależy 2017

O projekcie

 Za nami 4 lata pracy!

Pierwszy film naszej produkcji został opublikowany dokładnie 28 października 2012 roku, a więc ponad 4 lata temu. Przez ten czas konsekwentnie realizowaliśmy kolejne materiały - do tej pory opublikowaliśmy ich już prawie 200. Mowa głównie o wywiadach, bo to z tym gatunkiem dziennikarskim widzowie najczęściej utożsamiają nasz projekt. Nasze filmy wyświetlano łącznie ponad 4 miliony razy. Staramy się poruszać tematykę nieobecną w najpopularniejszych programach dziennikarskich, a przed naszymi kamerami często pojawiają się osoby, które są przez media głównego nurtu ignorowane. Długo moglibyśmy pisać o tym, co dotychczas zrobiliśmy - dlatego zachęcamy do samodzielnego zapoznania się z efektami naszej pracy. Na samym dole tej strony można odtworzyć kilka przykładowych produkcji (pozostałe znajdziecie na naszym kanale).

 Co dalej? Jaki jest cel naszej zbiórki?

Wraz z upływem czasu rodziły się kolejne pytania - dokąd zmierza NamZalezy.pl? Czy przez kolejne lata ma to być działalność realizowana po godzinach, czy jednak warto postawić na pełną profesjonalizację? I przede wszystkim czy jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania nieustannie rosnącej widowni? Odpowiedź może być tylko jedna - po tylu latach pracy i przy tysiącach osób, które regularnie oglądają nasze materiały... musimy iść do przodu! Warto stawiać coraz większe kroki, bo tylko w ten sposób możemy przekształcić naszą inicjatywę w profesjonalną redakcję. Konkretny i w pełni mierzalny cel naszej zbiórki to realizacja kolejnych 50 wideo-wywiadów. W tajemnicy zdradzimy Wam, że oprócz tego zamierzamy zrobić dużo więcej - w kwestii typowo filmowej będzie to realizacja aż trzech autorskich programów tematycznych. Przymiarki do programu ekonomicznego trwają już od kilku miesięcy - Mateusz Urban dopracowuje swoje umiejętności występowania przed kamerą w mini-programie "Fundamenty Ekonomii" (tutaj wstęp do programu, tutaj pierwszy odcinek). Zamierzamy rozszerzyć zakres tematyczny - do gospodarki koniecznie dodać biznes, a do polityki więcej treści typowo historycznych. Nie zapominamy o tym, na co czeka bardzo wiele osób - debaty. Oprócz działalności w serwisie YouTube staramy się zbudować własny, w pełni samodzielny portal informacyjny, który będzie oparty o bardzo bogate zaplecze multimedialne. Portal NamZależy.pl działa już od kilku miesięcy - jednak zapewniamy, że jego aktualny stan, to tylko przedsmak tego, co planujemy w przyszłości. Nasza działalność wiąże się z dużymi wydatkami. Mowa o kwestiach technicznych (zaplecze sprzętowe), logistycznych (podróże), i merytorycznych (praca nad materiałami). To właśnie te wydatki zostaną sfinansowane z pieniędzy zebranych podczas zbiórki. 10 000 zł pozwoli nam zrealizować co najmniej 50 wywiadów. Nie jest to kwota, która sfinansuje wszystkie wymienione wcześniej plany - jak nie trudno się zorientować w 2017 roku znów dołożymy wiele od siebie, dlatego każda złotówka wsparcia z Waszej strony będzie bardzo istotna. Z góry dziękujemy!

Nagrody:

"Nie istnieje coś takiego jak darmowe obiady" - stwierdził laureat nagrody nobla z dziedziny ekonomii Milton Friedman. Nie inaczej jest w tej kwestii. Nie chcemy sztucznie podnosić kwoty naszej zbiórki - wskazana przez nas suma jest kosztem realizacji 50 wideo-wywiadów. Dodanie nagród rzeczowych (np. koszulek) zmusiłoby nas do podniesienia potrzebnej kwoty z 10 000 zł do np. 13 000 zł (koszt produkcji/nabycia i wysyłki nagród rzeczowych). Nagrody oczywiście są (ich lista znajduje się po prawej stronie), jednak różnią się one od nagród typowych dla tego typu projektów - jest to bowiem możliwość zaangażowania się i wpłynięcia na naszą pracę (np. poprzez zadawanie pytań naszym przyszłym gościom). Zastrzegamy sobie prawo do odmowy zadania pytań, które będą niestosowne - wulgarne, nie na miejscu itd.

"Nam Zależy" w mediach społecznościowych:

  

Marka "Nam Zależy":

Kilka lat konsekwentnej pracy skutecznie ugruntowało naszą pozycję na internetowym rynku medialnym. Marka "nam zależy" kojarzona jest pozytywnie nie tylko przez widzów, ale również gości naszych wywiadów.

- Dajemy, pytania są ciekawe, rzadko kiedy mam takie ciekawe pytania, niech lud poczeka (Przemysław Wipler podczas jednej z naszych rozmów - link)

- Dziękuję bardzo za kolejne zaproszenie do "nam zależy" (Krzysztof Bosak po jednym z naszych wywiadów - link)

- Bardzo dziękuję za możliwość spotkania, rzeczywiście, gdy byłem szefem think tanku Centrum Studiów Polska-Azja to kilkukrotnie się spotkaliśmy, zauważyłem, że nam zależy ma ogromną oglądalność w sieci (Radosław Pyffel o dużej widowni naszego kanału - link)

- Osobiście mam takie marzenie, żeby za kilka lat, to młode pokolenie, które cały czas szuka alternatywy w wolnych chwilach oglądało m. in. rozmowy z ciekawymi gośćmi publikowane na kanale "nam zależy" (Łukasz Romańczuk, redaktor naczelny portalu publicystyczny.pl o przyszłości mediów w Polsce - link)

Przykłady naszej pracy:

(to tylko wybrane produkcje - znacznie więcej materiałów znajdziesz na naszym kanale)

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.01.2017 23:11