Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

namzalezy

namzalezy

Warszawa

Dziennikarstwo. Dosyć poważne, bo ekonomiczne, gospodarcze, biznesowe, polityczne i historyczne. Jednak na pewno inne, niż to, które wszyscy znamy z mediów głównego nurtu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

14113 PLN z 10000 PLN

162 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

141%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.01.2017.

NamZależy 2017

Dodano: 17.01.2018, 18:43
  vamirek
vamirek
hmm żaden z linków "wesprzyj projekt nie działa ..."
Dodano: 24.01.2017, 15:33
  ecoeurope.eu
ecoeurope.eu
Powodzenia i Pozdrawiam Jaro :)
Dodano: 11.01.2017, 11:17
namzalezy
namzalezy
@Aleksandra Smusz - zapewne masz rację, jednak do kolejnych autorskich programów i debiutanckich publicznych wystąpień chcemy się naprawdę dobrze przygotować. Możemy zdradzić, że pojawi się co najmniej jeden, nowy autorskich program. Jest to duży projekt, nad którym pracujemy już od... roku! ;) I te prace potrwają jeszcze przez kilka miesięcy. Także śmiało można wnioskować, że będzie to znacznie więcej, niż kolejne wideo, gdzie ktoś we własnym pokoju na szybko nagrywa np. swój komentarz do jakiejś bieżącej sprawy. Dodatkowo jeżeli wszystko ułoży się po naszej myśli, to pojawi się również jeszcze jeden autorski program, kolejnej osoby. Wtedy będzie ich już w sumie trzy. No i na pewno zrobimy wideo w którym opowiemy o NamZależy, w którym będziecie mogli zadać pytania redakcji itp. Pozdrawiamy i do zobaczenia! :)
Dodano: 11.01.2017, 2:41
  Aleksandra Smusz
Aleksandra Smusz
@ Piotr Proc
Rzeczywiście, brak nachalnej promocji własnego nazwiska czy wizerunku ma swoje zalety. Myślę jednak, że między przeciwległymi biegunami epatowania swoją osobą a ukrywaniem tożsamości da się wypracować jakieś rozwiązanie pośrednie. O ile nie ma wyraźnych przyczyn, by tego nie robić.

@ namzalezy
Cieszę się, że są takie możliwości. ;) Chętnie zapoznam się z materiałami, które wkrótce, mam nadzieję, opublikujecie.
Co zaś tyczy się nieujawnienia informacji o tym, kto konkretnie tworzy kanał - rozumiem, że motywacja może być różnorodna, jeśli jednak rozpatrywalibyśmy ten problem z perspektywy zbiórki pieniędzy na PolakPotrafi.pl, to myślę, że przedstawienie się w takich okolicznościach dałoby dużo większą szansę na powodzenie inicjatywy.
Dodano: 08.01.2017, 18:08
namzalezy
namzalezy
@Damian Kaczmarek - co do anemiczności - rzeczywiście, to się zdarza. Kiedyś na pewno zrobimy jakiś materiał, w którym opiszemy/pokażemy jak bardzo trzeba się napracować, aby taki wywiad zrealizować. Bywa, że gdy nie uda się wszystkiego dobrze zgrać - termin, czas, miejsce, sprzęt, przygotowanie do rozmowy i rozmówca to wypada to dosyć słabo, a głupio wtedy rezygnować bo np. mamy nie 40 minut, tylko 15 albo mamy do dyspozycji tylko bardzo słabo oświetlone pomieszczenie. Postaramy się popracować nad formą, to jeden z naszych priorytetów na liście "do poprawy".

@Łukasz Gałasiński - w 2017 roku postaramy się zrealizować kilka debat oraz nie tyle debat, a wywiadów z dwoma/trzema osobami, tak jak opisał to w swoim komentarzu Damian Kaczmarek.

@Aleksandra Smusz, @marcos81 - jeżeli chodzi o możliwość poznania nas osobiście - nie ma najmniejszego problemu. Jeżeli chodzi natomiast o "wejście w życie publiczne" to ma to zarówno swoje plusy, jak i minusy. Póki co autorski program jest jeden, właśnie "Fundamenty Ekonomii" Mateusza Urbana. W tym roku planujemy kolejny autorski program, kolejnego z nas. Póki co nie zdradzamy szczegółów - możemy zdradzić, że będzie to program realizowany z znacznie większym rozmachem i prace trwają już od jakiegoś czasu. Przed premierą drugiego z naszych autorskich programów na pewno powstaną materiały wideo, gdzie opowiemy o NamZależy, o historii, o planach itd. Pozwólcie nam się do tego dobrze przygotować i zrobić to profesjonalnie - to już w tym roku i to nie pod koniec roku, a znacznie wcześniej! :)
Dodano: 08.01.2017, 6:15
  Piotr Proc
Piotr Proc
@Aleksandra Smusz, @marcos81
Ale chyba o to w NamZalezy chodzi - że im faktycznie zależy na tym, żeby w Polsce żyło się lepiej, a nie na promocji własnego nazwiska.
Podobnie robi kanał ProstaEkonomia i ja to szanuje - i dla mnie to dużo bardziej uwiarygadnia motywację autorów kanału niż najwyższej jakości materiały...
Dodano: 01.01.2017, 17:09
  Aleksandra Smusz
Aleksandra Smusz
Podobnie jak marcos81 zdecydowanie chętniej wsparłabym ten kanał, wiedząc, kto za nim stoi. Gdybym przykładowo chciała powołać się na treści z wywiadu w napisanym przeze mnie artykule, nie byłoby możliwe wskazanie tego, kto go przeprowadził. Połapałam się jednak, że kanał tworzy lub współtworzy środowisko ludzi związanych z Rzeszowem, bo tam nagrywane są Fundamenty Ekonomi, a ponadto wywiady z kilkoma znanymi osobami zostały opublikowane na kanale niedługo po tym, gdy odwiedziły one Rzeszów.

Chyba, że istnieją wyraźne powody, dla których osoby tworzące kanał nie chcą się ujawnić, np. pracują w którejś z państwowych instytucji.
Dodano: 27.12.2016, 22:16
marcos81
marcos81
Drodzy Państwo, istniejecie od 4 lata, ale ani na nowym portalu, ani tu (na polakpotrafi) nie można znaleźć żadnej informacji nt tego kto tworzy choćby trzon tego środowiska. Myślę, że miło byłoby wiedzieć komu chce się powierzyć swoje pieniądze czy to w postaci wsparcia na portalu crowdfundingowym czy systematyczną wpłatą na rzecz rozwoju portalu. Byłoby miło was poznać, wiedzieć kto to wszystko tworzy.
Dodano: 22.11.2016, 0:27
  Łukasz Gałasiński
Łukasz Gałasiński
Również daję mandat zaufania, mam nadzieję, że dalej będziecie próbowali być portalem możliwie przekazującym informację, a nie przetwarzającym informację. Co do debat - byłbym bardzo szczęśliwy mogąc oglądać debaty polskich polityków prowadzone w kulturalnej i merytorycznej atmosferze, bez ataku wyraźnie stronniczych prowadzących - dzisiaj jest takich jak na lekarstwo. Walczcie bardzo Was proszę o pluralizm w tych debatach i jednakowe zasady, w młodym pokoleniu idą wielkie zmiany sposobu rozumowania/oceniania w stosunku do rodziców i taka transparentność będzie owocować oglądalnością. Trzymam kciuki, nie zawiedźcie!
Dodano: 16.11.2016, 20:01
  Damian Kaczmarek
Damian Kaczmarek
Podoba mi się Wasza misja, ale czasem wywiady wychodzą dość anemicznie. Niemniej jednak daję Wam swój mandat zaufania. Nie wiem czy to pasuje do Waszego stylu, ale bardzo bym chciał zobaczyć pewne postaci obok siebie, które dość rzadko razem występują jak np. Grzegorz Braun i Stanisław Michalkiewicz - obaj odpowiadający na te same pytania siedząc obok siebie.
Dodano: 16.11.2016, 9:06
namzalezy
namzalezy
@turtel - dziękujemy! oby się udało :) Co do programu o ekonomii - to jeszcze nie jest właściwy cykl ekonomiczny. Fundamenty Ekonomii to tylko taki wstęp, pierwsze szlify. Właściwy cykl będzie miał inny styl i inną formę.
Dodano: 15.11.2016, 9:27
  turtel
turtel
Aby się uzbierało bo generalnie dobra robota. Niestety cykl o ekonomii moim zdaniem nie udany bo prowadzący moim zdaniem się nie nadaje. Powodzenia !

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.01.2017 23:11