Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Klub Żeglarski Sztorm Barlinek

Klub Żeglarski Sztorm Barlinek

Barlinek

Stowarzyszenie Klub Żeglarski SZTORM Barlinek istnieje w Barlinku od 1967 roku. Przystań żeglarska przy ulicy Sportowej 1, usytuowana w północnej części Jeziora Barlineckiego, jest bazą rekreacyjno-sportową dla członków Klubu i ich rodzin, jak również wszystkich żeglarzy, którym Barlinek jest drugim domem. Od lat zajmujemy się szkoleniem dzieci i młodzieży na nowych adeptów żeglarstwa, szerzymy ideę żeglarstwa i zarażamy miłością do tego pięknego sportu.
Mamy do dyspozycji jachty żaglowe różnych klas, łodzie wiosłowe, deski windsurfingowe, kajaki oraz rowery wodne. Cudownie czyste wody Jeziora Barlineckiego, wspaniale rozwinięta linia brzegowa opasana buczynami Puszczy Barlineckiej, cztery wyspy pełne ptactwa, słońce i wiatr - to obliguje nas do chwalenia się miejscem, w którym żyjemy...

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4616 PLN z 4000 PLN

27 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

115%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.05.2016.

Młodzi żeglarze w natarciu

O projekcie

Celem naszego projektu jest podniesienie możliwości rozwoju Młodych Żeglarzy ze szkółki działającej przy Klubie Żeglarskim SZTORM Barlinek. Prosto mówiąć, potrzebujemy zakupić jeszcze jeden jacht klasy Cadet. Żeglarze rosną.....coraz więcej spośród nich jest gotowych do zmiany klasy na wyższą. Pomóżmy spełnić ich marzenia....

       

Nasza szkółka kształci rokrocznie około 30 adeptów żeglarstwa. Swoją przygodę z żaglami rozpoczynają już w wieku około 6 lat na jachtach klasy Optimist. Kiedy mają około 12 lat i posiadają niemałe umiejętności, mogą "przesiąść" się na większe jachty. Rok temu, dzięki wsparciu ludzi dobrej woli poprzez portal polakpotrafi , udało się nam zebrać fundusze i uruchomić w naszym Klubie klasę Cadet. Kupiliśmy jeden jacht a za nadwyżkę wyremontowaliśmy drugi. 

Pamiętacie? To było wspaniałe, inspirujące przeżycie dla nas wszystkich.

Film z chrztu żaglówek:

Dlaczego wybraliśmy taką formę pozyskania funduszy?

Odpowiedź jest prosta. Już raz przekonaliśmy się że możemy liczyć na Wasze wsparcie. Rok temu w naszej akcji zbierania funduszy udział wzięło kilkadziesiąt osób. I tym razem na Was liczymy, na Wasze szczere serca i zrozumienie potrzeb młodych żeglarzy. KŻ Sztorm jest Stowarzyszeniem żeglarzy, którym zależy na szerzeniu ideii tego pięknego sportu. Sportu, który wszechstronnie rozwija młodych ludzi. Uczy ich pracy w grupie, rozwija umiejętności politechniczne, buduje bliskość i kształtuje hart ducha.

Niedobór finansów nie może przeszkodzić w tych działaniach. Dlatego robimy co możemy, pozyskujemy środki z różnych źródeł.

Dziś prosimy Was o wsparcie.

Pomóżcie!

Każdy, kto wesprze nasze dzieciaki ze szkółki otrzyma w podziękowaniu niepowtarzalne NAGRODY...... Zobaczcie je w sekcji z nagrodami.

Jeśli uda się nam zebrać więcej pieniędzy niż zakładana kwota projektu, to nadwyżkę przeznaczymy na dodatkowy osprzęt do jachtów (tego nigdy dość... :)) oraz na wyjazd na regaty do jednego z zaprzyjaźnionych Klubów.

Zobaczcie jak wyglądają zajęcia i regaty...

 

Informacji o naszym Klubie szukajcie:

www.sztorm.org

FB - Klub Żeglarski Sztorm Barlinek

NASZA KADRA:

Arkadiusz Wołoszyn - główny trener naszej Szkółki, dzieci go uwielbiają, zawsze znajduje dla nich dobre słowo. Kapitan jachtowy, kapitan motorowodny, instruktor PZŻ, trener II klasy, instruktor sportu w żeglarstwie deskowym, sędzia PZŻ, instruktor Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. 

                                  

Kamila Skowron - trener w naszej szkółce. Wymagająca, jednocześnie gotowa oddać serce swoim podopiecznym. Dzieci ją uwielbiają. Instruktor sportu w żeglarstwie, Jachtowy Sternik Morski, Sternik Motorowodny.

Agnieszka Nikoliszyn Granatowska - koordynator i pomysłodawczyni projektu, ciągle rozmyśla, jak by tu jeszcze coś polepszyć, jak zdobyć dodatkowe fundusze.... :) Instruktor sportu w żeglarstwie.

                                             

Agnieszka Skowron - koordynator szkółki żeglarskiej, dobry duszek naszych działań. Wyrozumiała i empatyczna. Przytuli i zrozumie każdego młodego "szkółkowicza", któremu ciężko i trudno.... Instruktor sportu w żeglarstwie, Żeglarz Jachtowy.

Magda Bakalarczyk Wilk - zawsze służy pomocą i wsparciem, nasz "sztormowy" pedagog. Żeglarstwo wyssała z mlekiem matki i dzieli się chętnie wiedzą, przekazuje ją dalej.

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.05.2016 21:09