Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Klub Żeglarski Sztorm Barlinek

Klub Żeglarski Sztorm Barlinek

Barlinek

Stowarzyszenie Klub Żeglarski SZTORM Barlinek istnieje w Barlinku od 1967 roku. Przystań żeglarska przy ulicy Sportowej 1, usytuowana w północnej części Jeziora Barlineckiego, jest bazą rekreacyjno-sportową dla członków Klubu i ich rodzin, jak również wszystkich żeglarzy, którym Barlinek jest drugim domem. Od lat zajmujemy się szkoleniem dzieci i młodzieży na nowych adeptów żeglarstwa, szerzymy ideę żeglarstwa i zarażamy miłością do tego pięknego sportu.
Mamy do dyspozycji jachty żaglowe różnych klas, łodzie wiosłowe, deski windsurfingowe, kajaki oraz rowery wodne. Cudownie czyste wody Jeziora Barlineckiego, wspaniale rozwinięta linia brzegowa opasana buczynami Puszczy Barlineckiej, cztery wyspy pełne ptactwa, słońce i wiatr - to obliguje nas do chwalenia się miejscem, w którym żyjemy...

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6651 PLN z 4500 PLN

54 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

147%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.04.2015.

Zostań Młodym OptiMistrzem

O projekcie

O Klubie Żeglarskim Sztorm Barlinek:

Klub Żeglarski Sztorm Barlinek istnieje od 1967 roku. Wkrótce będziemy obchodzili jubileusz pięćdziesięciolecia. W tym czasie przewinęło się przez niego wiele osób, które dorastały, wychowywały się i uczyły żeglować w tym Klubie. Dzisiaj wracają do nas ich wnuki i dzieci. Ich także chcemy zaszczepić pasją żeglarską. Naszym celem jest wychowywanie poprzez żeglowanie.O projekcie Zostań młodym OptiMistrzem:

Klub Żeglarski Sztorm Barlinek prowadzi szkółkę dla  dzieci i młodzieży. Rokrocznie uczęszcza do niej nawet 30-tu młodych, zdolnych, ambitnych i chętnych do pracy adeptów żeglarstwa.

W szeregach naszego Klubu mamy doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę instruktorską. Są wśród nas także osoby związane pasją i zawodowo z morzem, które przekazują młodym dobre tradycje.

Dysponujemy bazą lokalową (nasza Przystań to drugi dom dla kolejnych pokoleń żeglarzy) i sprzętową w postaci łódek klasy Optimist i klasy Omega. Optimisty to łódki dla dzieciaków do około 12-go roku życia, Omegi natomiast są idealne dla dorosłych i młodzieży od około 16-go roku zycia.

To, czego nam brakuje do realizowania naszego celu, jakim jest wychowywanie poprzez żeglowanie, to jachty dla dzieci i młodzieży między 12-tym a 16-tym rokiem życia.

I tu dochodzimy do sedna sprawy.

Prosimy Was o wsparcie!!!


Pieniądze uzyskane dzięki Wam, za pośrednictwem portalu polakpotrafi.pl, przeznaczone zostaną na zakup łódki, która wypełni tę lukę.Będzie nią kompletny Cadet wraz z ożaglowaniem, na którym żeglarze, którzy "wyrośli" już z Optimistów będą mogli kontynuować swoją przygodę z żeglarstwem.  Każdy z Was może dorzucić swoją cegiełkę a my zbudujemy z nich coś większego.....

W razie zebrania większej kwoty, zostanie ona przeznaczona na finansowanie wyjazdów na regaty i zakup dodatkowego osprzętu do łódek Optimist, które mamy na stanie i które stale trzeba udoskonalać i naprawiać.

Liczymy na Wasze wsparcie, szczególnie na wsparcie lokanej społeczności Barlinka i okolic. Nigdy nie wiadomo czy Twoje dziecko lub wnuk nie zechce także być żeglarzem..... my chcemy być przygotowani by móc je zaprosić w nasze szeregi.

Każdy kto wesprze nasz projekt otrzyma niepowtarzalne upominki. Są one wymienione w sekcji z nagrodami, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą........

Nasza Kadra:

 

Arkadiusz Wołoszyn - główny trener naszej Szkółki, kapitan jachtowy, kapitan motorowodny, instruktor PZŻ, trener II klasy, instruktor sportu w żeglarstwie deskowym, sędzia PZŻ, instruktor Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. 
Agnieszka Nikoliszyn Granatowska - koordynator projektu, instruktor sportu w żeglarstwie
Kamila Skowron - instruktor sportu w żeglarstwie
Agnieszka Skowron - instruktor sportu w żeglarstwie

Marek Samol - koordynator szkółki żeglarskiej, instruktor żeglarstwa, pedagog, nauczyciel wychowania fizycznego, ratownik

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------- A tak wygląda CADET

                         

Cadet to międzynarodowa klasa jachtów dwuosobowych posiadających kadłub skośnodenny ze ściętym dziobem, miecz szybrowy, ozaglowanie bermudzkie (grot i fok + spinaker).Klasa została zaprojektowana jako jacht dla młodzieży.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zobaczcie krótki film pokazujący Wielkie Regaty Samotników - Memoriał im. Andrzeja Ligockiego, które odbyły się w Barlinku 12-go lipca 2014 r. Uczestniczyli w nich członkowie Naszego Klubu, dzieciaki ze szkółki oraz goście z innych klubów.

 A tak na dzieje się podczas zajęć......

   

 


Kontak z nami:

https://www.facebook.com/KlubZeglarskiSztormBarlinek?ref=stream

www.sztorm.org

 A tak dzieje się w naszym Klubie........

A tu możecie zobaczyć ceramiczne statki - nagrody, wyroby naszej zaprzyjaźnionej ceramiczki Justyny Budzyn:

Statki to połączenie formy rzeźbiarskiej z formą użytkową......mały manifest przekory.....bo ileż można patrzeć na oliwki, orzeszki i inne zakąski poukładane równiutko na talerzykach, półmiskach i miseczkach?

 

    

         

 

A na tym jachcie pożegluje ten, który wybierze jako nagrodę całodniowy rejs Jachtem Pasja....

 

Media o Twoim projekcie:

Wesprzyj dzieci ze szkółka Sztorm Barlinek

www.ebarlinek.pl | 2015-03-22

Klub Żeglarski Sztorm Barlinek poszukuje innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą rozwijać działalność szkółki żeglarskiej dla dzieci i młodzieży prowadzonej przy Klubie.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.04.2015 18:06