Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

PodróżeBezGranic

PodróżeBezGranic

Gdynia

Podróże bez Granic to inicjatywa mająca propagować turystykę wśród osób z niepełnosprawnością, pokazywać, że niemożliwe jest możliwe i organizować wyjazdy w nieznane, dla wszystkich. Chcemy badać dostępność miejsc pod kątem różnych rodzajów niepełnosprawności. Naszym dużym celem jest zweryfikowanie dostępności europejskich stolic!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy:


69 Wspierający

24% Postęp

4800 PLN z 19999 PLN

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania, model "wszystko albo nic", zbiórka będzie aktywna do 10.07.2014

Madryt bez Granic 2014

O projekcie

Oto nasza grupa. Może nie ta, która pojedzie do Madrytu, bo ona dopiero się zbiera, ale grupa Podróży bez Granic z naszego poprzedniego wyjazdu, do Pragi. Grupa Madrycka będzie jednak podobna: osoby poruszające się na wózku, osoby niewidome, niedowidzące, osoby z niepełnosprawnością intelektualną i kilku asystentów… w sumie 18 osób, które łączy przekonanie, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w realizacji marzeń o podróżach i odkrywaniu świata.

Tym razem nasz cel to wspólna podróż do Madrytu w listopadzie tego roku. W dzisiejszym świecie taki cel wydaje się prosty, ale dla nas prosty niestety nie jest… nie tylko ze względu na trudy podróży, bariery architektoniczne, niedostosowanie miejsc, ale przede wszystkim ze względu na transport.

Istniejące ograniczenia linii lotniczych, nie pozwalają nam kupić biletów indywidualnych, a bilety grupowe są zawsze, paradoksalnie, dużo droższe. Dodatkowo, przy takiej grupie jak nasze, liniom nie zależy na udzielaniu zniżek, bo, choć wstyd przyznać, pewnie wolałyby abyśmy nie zdecydowali na lot - wymagamy dodatkowej asysty, dodatkowego czasu przy wejściu do samolotu i ogólnie stanowimy całkiem spory logistyczny problem. Nie żebyśmy narzekali - nie jesteśmy tego typu grupą i musimy przyznać, iż przy poprzedniej podróży mieliśmy jak najlepsze doświadczenia, ale na etapie rezerwacji biletów czy negocjacji cen, jest nam zawsze trudno.

Koszt pojedynczego biletu na trasie Warszawa – Madryt to ok. 800zł, koszt dla nas… 1400. Po doliczeniu kosztów zakwaterowania, wyżywienia, zwiedzania cena wyjazdu staje się barierą, która wydaje się nie do pokonania. Ponieważ jednak wierzymy, iż bariery istnieją przede wszystkim w głowach, zrobimy wszystko aby marzenie o Madrycie zrealizowało się. Dlatego zwracamy się do Ciebie o wsparcie naszej podróży.

W pierwszej kolejności zbieramy na bilety. Kwota wyjściowa to 19 999 zł, ale prawda jest taka, że nie jest to cała niezbędna kwota i każda złotówka ponad będzie dla nas na wagę złota.

Poza samym wyjazdem i zwiedzeniem kolejnej europejskiej stolicy, wyjazd ma też wyższy cel, który realizujemy od pierwszej takie podróży. Jest nim tworzenie Poradników Podróżnika z Niepełnosprawnością, w których opisujemy dostosowanie zwiedzanych miejsc i podpowiadamy jak samemu zrealizować podobną podróż, co pomaga w realizacji podobnych marzeń dalszym osobom z niepełnosprawnością. Do tej pory powstały już Poradniki Podróżnika z Niepełnosprawnością z podróży do Rzymu i Dani. Obecnie opracowywany jest także Poradnik z Pragi. Wszystkie dostępne są na stronie Fundacji Podróży bez Granic, która całkowicie niekomercyjnie, organizuje te wyjazdy i opracowuje te publikacje: http://fundacja.podrozebezgranic.pl/info/1696/poradniki-podroznika/

Zapraszamy do lektury i z góry dziękujemy za wszelkie, nawet najmniejsze wsparcie!

 

W organizacji wspierają nas:

        

Razem z postępem organizacji wyjazdu starać się będziemy o patronaty medialne i sponsorskie, w tym firm, które wspierały nasze poprzednie wyjazdy. Będziemy was informować!

 
 
 
 
 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Wesprzyj niepełnosprawnych podróżników. Marzą o podróży do Madrytu

trojmiasto.gazeta.pl | 2014-06-11

Byli już w Rzymie, Danii i Pradze, a w Polsce - na kajakach i wyprawie land roverami. Teraz zbierają na podróż do Madrytu. Myślisz, że to tylko rozrywka? Jesteś w błędzie. - Wspólna podróż osób z różnymi niepełnosprawnościami to niepowtarzalna, bardzo skuteczna, mobilizująca do aktywności rehabilitacja - tłumaczy Anna Urbańska, jedna z uczestniczek wyjazdów.

69

Wspierających

4800 zł

Z całkowitej kwoty 19999 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany jeśli do 18:00 10.07.2014 otrzyma co najmniej 19999 zł wsparcia

Wesprzyj projekt

Wpłać 1 zł lub więcej!

Każda złotówka się liczy!
Dozgonna wdzięczność i wielki uśmiech!

3 Wspierających
 

Wpłać 5 zł lub więcej!

Zbiorowe podziękowania w relacjach z podróży, na facebooku oraz stronie www.podrozebezgranic.pl

0 Wspierających
 

Wpłać 10 zł lub więcej!

Imienne podziękowania w relacjach z podróży i opracowanym po podróży „Poradniku Podróżnika z Niepełnosprawnością – Madryt”!

8 Wspierających
 

Wpłać 25 zł lub więcej!

Imienne podziękowania w relacjach z podróży i opracowanym po podróży „Poradniku Podróżnika z Niepełnosprawnością – Madryt”, a także ZDJĘCIE z podpisami całej szczęśliwej grupy (mailowo)!

6 Wspierających
 

Wpłać 35 zł lub więcej!

Imienne podziękowania w relacjach z podróży i opracowanym po podróży „Poradniku Podróżnika z Niepełnosprawnością – Madryt”, a także KARTKA z podróży z podpisami wszystkich uczestników!

12 Wspierających
 

Wpłać 80 zł lub więcej!

Imienne podziękowania w relacjach z podróży i opracowanym po podróży „Poradniku Podróżnika z Niepełnosprawnością – Madryt”, a także oryginalna PAMIĄTKA z Madrytu!

3 Wspierających
 
Pozostało: 59

Wpłać 120 zł lub więcej!

Imienne podziękowania w relacjach z podróży i opracowanym po podróży "Poradniku Podróżnika z Niepełnosprawnością - Madryt, a także T-SHIRT Z LOGIEM FUNDACJI (rozmiar duże M)!

1 Wspierający
 
Pozostało: 9

Wpłać 130 zł lub więcej!

imienne podziękowania w relacjach z podróży i opracowanym po podróży "Poradniku Podróżnika z Niepełnosprawnością - Madryt, a także T-SHIRT Z LOGIEM FUNDACJI (rozmiar XL)!

1 Wspierający
 

Wpłać 200 zł lub więcej!

Imienne podziękowania w relacjach z podróży i opracowanym po podróży „Poradniku Podróżnika z Niepełnosprawnością – Madryt”, a także DRUKOWANA WERSJA PORADNIKA z podpisami wszystkich uczestników!

1 Wspierający
 

Wpłać 450 zł lub więcej!

Imienne podziękowania w relacjach z podróży i opracowanym po podróży „Poradniku Podróżnika z Niepełnosprawnością – Madryt”, a także DRUKOWANA WERSJA WSZYSTKICH dotychczas wydanych PORADNIKÓW Podróżnika: Rzym, Kopenhaga, Praga i Madryt.

0 Wspierających
 
Pozostało: 20

Wpłać 600 zł lub więcej!

Imienne podziękowania w relacjach z podróży i opracowanym po podróży „Poradniku Podróżnika z Niepełnosprawnością – Madryt”, a także oryginalne hiszpańskie JAMON SERRANO (nie cała noga;))!

0 Wspierających
 
Pozostało: 5

Wpłać 1000 zł lub więcej!

Imienne podziękowania w relacjach z podróży i opracowanym po podróży "Poradniku Podróżnika z Niepełnosprawnością - Madryt, a także oryginalna hiszpańska CAVA z osobistą dedykacją od grupy!

0 Wspierających
 

Wpłać 1500 zł lub więcej!

Imienne podziękowania w relacjach z podróży i opracowanym po podróży „Poradniku Podróżnika z Niepełnosprawnością – Madryt”, kartka z podróży, a także LOGO FIRMY na stronie Fundacji.

0 Wspierających
 
Pozostało: 4

Wpłać 2500 zł lub więcej!

Imienne podziękowania w relacjach z podróży i opracowanym "Poradniku Podróżnika", a także KOLACJA dla darczyńcy w jednej z madryckich restauracji, którą odwiedzimy podczas wyjazdu w ustalonym terminie!

0 Wspierających
 
Pozostało: 8

Wpłać 3000 zł lub więcej!

Imienne podziękowania w relacjach z podróży i opracowanym po podróży „Poradniku Podróżnika z Niepełnosprawnością – Madryt”, kartka z podróży, a także LOGO W NAGŁÓWKU wszystkich materiałów promocyjnych i informacyjnych, w tym opracowanym Poradniku.

0 Wspierających

O autorze

PodróżeBezGranic

PodróżeBezGranic

Gdynia

Podróże bez Granic to inicjatywa mająca propagować turystykę wśród osób z niepełnosprawnością, pokazywać, że niemożliwe jest możliwe i organizować wyjazdy w nieznane, dla wszystkich. Chcemy badać dostępność miejsc pod kątem różnych rodzajów niepełnosprawności. Naszym dużym celem jest zweryfikowanie dostępności europejskich stolic!

Napisz wiadomość

Zgłoś patronat/mecenat

Aby zostać patronem lub mecenasem tego projektu, wyślij zgłoszenie korzystając z poniższego przycisku.