Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

PodróżeBezGranic

PodróżeBezGranic

Gdynia

Podróże bez Granic to inicjatywa mająca propagować turystykę wśród osób z niepełnosprawnością, pokazywać, że niemożliwe jest możliwe i organizować wyjazdy w nieznane, dla wszystkich. Chcemy badać dostępność miejsc pod kątem różnych rodzajów niepełnosprawności. Naszym dużym celem jest zweryfikowanie dostępności europejskich stolic!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4800 PLN z 19999 PLN

69 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

24%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.07.2014.

Madryt bez Granic 2014

O projekcie

Oto nasza grupa. Może nie ta, która pojedzie do Madrytu, bo ona dopiero się zbiera, ale grupa Podróży bez Granic z naszego poprzedniego wyjazdu, do Pragi. Grupa Madrycka będzie jednak podobna: osoby poruszające się na wózku, osoby niewidome, niedowidzące, osoby z niepełnosprawnością intelektualną i kilku asystentów… w sumie 18 osób, które łączy przekonanie, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w realizacji marzeń o podróżach i odkrywaniu świata.

Tym razem nasz cel to wspólna podróż do Madrytu w listopadzie tego roku. W dzisiejszym świecie taki cel wydaje się prosty, ale dla nas prosty niestety nie jest… nie tylko ze względu na trudy podróży, bariery architektoniczne, niedostosowanie miejsc, ale przede wszystkim ze względu na transport.

Istniejące ograniczenia linii lotniczych, nie pozwalają nam kupić biletów indywidualnych, a bilety grupowe są zawsze, paradoksalnie, dużo droższe. Dodatkowo, przy takiej grupie jak nasze, liniom nie zależy na udzielaniu zniżek, bo, choć wstyd przyznać, pewnie wolałyby abyśmy nie zdecydowali na lot - wymagamy dodatkowej asysty, dodatkowego czasu przy wejściu do samolotu i ogólnie stanowimy całkiem spory logistyczny problem. Nie żebyśmy narzekali - nie jesteśmy tego typu grupą i musimy przyznać, iż przy poprzedniej podróży mieliśmy jak najlepsze doświadczenia, ale na etapie rezerwacji biletów czy negocjacji cen, jest nam zawsze trudno.

Koszt pojedynczego biletu na trasie Warszawa – Madryt to ok. 800zł, koszt dla nas… 1400. Po doliczeniu kosztów zakwaterowania, wyżywienia, zwiedzania cena wyjazdu staje się barierą, która wydaje się nie do pokonania. Ponieważ jednak wierzymy, iż bariery istnieją przede wszystkim w głowach, zrobimy wszystko aby marzenie o Madrycie zrealizowało się. Dlatego zwracamy się do Ciebie o wsparcie naszej podróży.

W pierwszej kolejności zbieramy na bilety. Kwota wyjściowa to 19 999 zł, ale prawda jest taka, że nie jest to cała niezbędna kwota i każda złotówka ponad będzie dla nas na wagę złota.

Poza samym wyjazdem i zwiedzeniem kolejnej europejskiej stolicy, wyjazd ma też wyższy cel, który realizujemy od pierwszej takie podróży. Jest nim tworzenie Poradników Podróżnika z Niepełnosprawnością, w których opisujemy dostosowanie zwiedzanych miejsc i podpowiadamy jak samemu zrealizować podobną podróż, co pomaga w realizacji podobnych marzeń dalszym osobom z niepełnosprawnością. Do tej pory powstały już Poradniki Podróżnika z Niepełnosprawnością z podróży do Rzymu i Dani. Obecnie opracowywany jest także Poradnik z Pragi. Wszystkie dostępne są na stronie Fundacji Podróży bez Granic, która całkowicie niekomercyjnie, organizuje te wyjazdy i opracowuje te publikacje: http://fundacja.podrozebezgranic.pl/info/1696/poradniki-podroznika/

Zapraszamy do lektury i z góry dziękujemy za wszelkie, nawet najmniejsze wsparcie!

 

W organizacji wspierają nas:

        

Razem z postępem organizacji wyjazdu starać się będziemy o patronaty medialne i sponsorskie, w tym firm, które wspierały nasze poprzednie wyjazdy. Będziemy was informować!

 
 
 
 
 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Wesprzyj niepełnosprawnych podróżników. Marzą o podróży do Madrytu

trojmiasto.gazeta.pl | 2014-06-11

Byli już w Rzymie, Danii i Pradze, a w Polsce - na kajakach i wyprawie land roverami. Teraz zbierają na podróż do Madrytu. Myślisz, że to tylko rozrywka? Jesteś w błędzie. - Wspólna podróż osób z różnymi niepełnosprawnościami to niepowtarzalna, bardzo skuteczna, mobilizująca do aktywności rehabilitacja - tłumaczy Anna Urbańska, jedna z uczestniczek wyjazdów.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.07.2014 18:06