Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Adam Kopeć

Adam Kopeć

Zagnańsk, Polska

Witam, z tej strony Adam Kopeć - Miłośnik Excela i Power Query, przedsiębiorca, trener m.in. Excel, Power Query, Worda, PowerPointa i podstaw VBA oraz laureat nagrody Microsoft MVP (Most Valuable Professional) z dziedziny Excela.

Moje filmy instruktażowe na kanale YT Excel i Adam zostały już w sumie wyświetlone ponad 4,3 miliona razy. Kanał zyskał 7500 subskrybentów. Odwiedza go średnio ponad 2000 osób dziennie.
Jestem autorem artykułów dla wydawnictwa Explanator (m.in. do magazynów \\\"As Sprzedaży\\\", \\\"Informacja Zarządcza\\\").
Swoje kursy wideo z Excela i tematów pokrewnych zamieszam na stronie:
https://edutree.pl/product/category/szkolenia-excel/

Prywatnie tata 6 letniej Hani i 3 letniego Wojtusia.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5745 PLN z 14000 PLN

60 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

41%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.11.2018.

Książka Mistrz Power Query

O projekcie

Czym jest projekt Mistrz Power Query?

Dodatek Microsoftu Power Query do Excela umożliwia bardzo dużo. Przy okazji wiele czynności, które wcześniej trzeba było robić za pomocą skomplikowanych makr (kodu VBA). Teraz można zrobić za pomocą polecenia z menu – szybko i łatwo.

Problem jest taki, że wciąż brakuje polskich materiałów pokazujących możliwości tego dodatku wraz z przykładami praktycznego użycia. Dlatego postanowiłem napisać książkę o Power Query, jako pierwszy polski autor ;), żeby przybliżyć ten dodatek szerszemu gronu użytkowników Excela.

Jednak są problemy – standardowe, czyli fundusze. Poprzednią książkę Mistrz Excela pomogła mi wydać redakcja Komputer Świat, ale mimo tego, że sprzedał się praktycznie cały nakład pierwszego wydania (3 tysiące egzemplarzy książki), to cały projekt Mistrz Excela dla Komputer Świat zakończył się z mniejszym niż oczekiwanym zyskiem. Dlatego Komputer Świat powiedział mi, że pomoże mi wydać kolejną książkę (zajmie się redakcją, korektą, dystrybucją itp. sprawami) jeśli pokryję koszty druku, które zostały oszacowane na 14 tys. PLN.

W związku z tym, że to duża dla mnie kwota, postanowiłem, podobnie jak w przypadku Mistrza Excela, przeprowadzić akcję crowdfundingową. Wezmę na siebie wszystkie koszty z prowadzeniem akcji, czyli prowizję dla portalu PolakPotrafi.pl, VAT, koszty wysyłki itp, a zebrana kwota pójdzie na koszty druku.
Rozpoczęcie akcji zaplanowałem na 18 października 2018 (czwartek), a zakończenie na 23 listopada (piątek).
W trakcie akcji będę w czwartki o godzinie 20:00 prowadził warsztaty pokazujące możliwości Power Query i zachęcające do wsparcia akcji.

 

Dlaczego warto nauczyć się Power Query?

 

Warsztaty online z Power Query

W ramach akcji będę prowadził warsztaty online z Power Query.
Możesz się na nie zapisać na stronie:

http://exceliadam.getleads.pl/mpq/

 

Dostaniesz również zapisy warsztatów, które się już odbyły.

 

Pierwszy warsztat - Wstęp do Power Query (18 października, czwartek 20:00)
i odbędzie się na moim fanpage na facebooku, a nagranie z niego dodatkowo zamieszczę na moim kanale na YouTubie.

Drugi warsztat - Power Query wstęp do scalania i grupowania danych 25 października.

 

Lista nagród

Poniżej znajdziesz infografikę z listą nagród. Wszystkie ceny są cenami brutto (zawierają VAT).
Jeśli chcesz wystawię Ci fakturę. Wpierasz wydanie książki Mistrz Power Quera opłacając nagrody, które Ci się najbardziej podobają.

 

Dokładne opisy kursów wideo znajdziesz na wspierającej mnie platformie edukacyjnej Edutree.pl

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat konkretnej nagrody, albo coś jest niejasne w jej opisie napisz do mnie (adam(at)exceliadam.pl)

Terminy dostarczenia nagród i dokładniejsze opisy

Kursy wideo (głównie Mistrz Power Query)

W pierwszej kolejności zacznijmy od kursu wideo Mistrz Power Query, ponieważ na jego bazie będę wybierał tematy jakie pojawią się w książce.

Na dzień rozpoczęcia akcji crowdfundingowej mam nagrane w przybliżeniu 50% kursu (ponad 4h nagrań). Powinienem go skończyć do końca akcji crowdfundingowej, dlatego kurs Mistrz Power Query (podobnie jak inne kursy wideo) dostaniesz w przeciągu tygodnia od zakończenia akcji crowdfundingowej.

 

Poniżej w .pdf możesz zobaczyć spis tematów, które zamierzam omówić w kursie wideo Power Query.

 

>> PDF – Spis tematów planowanych do poruszenia w kursie wideo Mistrz Power Query <<

 

Nie podoba mi się myśl przełożenia konkretnej funkcjonalności na 1 film. Wolę omawiać funkcjonalności przy okazji praktycznego przykładu, czyli przykładowo przy filmie pokazującym pobieranie prostych danych ze strony www omawiam dodatkowo funkcjonalności użycia pierwszego wiersza danych jako nagłówka, konwersji tekstu na nazwy własne (Każdy Wyraz Rozpoczyna Się Od Wielkiej Litery) oraz zmiany wszystkich liter na WIELKIE.

 

Taka koncepcja wydaje mi się bardziej naturalna, ale ma wadę, gdyż nie wiadomo gdzie znaleźć informację o konkretnej funkcjonalności. Dlatego przygotuje >> prosty skrypt << opisujący co robimy w poszczególnych wideo. Na jego podstawie powstanie też indeks, czyli np: jeśli chcesz zobaczyć przykłady użycia funkcjonalności podziel po ogranicznikach to powinieneś zobaczyć film A, C i F.

 

Na razie udało mi się nagrać następujące filmy:

 

>> PDF - Lista nagranych filmów Mistrz Power Query <<

 

Przykładowe filmy z kursu wideo Mistrz Power Query:

 

Przy okazji kursu wideo Mistrz Excela zwróć uwagę, czy wybierasz wersję z książką, czy bez - są w tej samej cenie, ale wersja z książką, ma limitowaną ilość sprzedaży.

P.S. Dwie pierwsze osoby, które wsparły akcję za sam kurs wideo dostają książkę Mistrz Excela awansem, bo wtedy jeszcze nie było książki jako bonusu.

 

Książka Mistrz Power Query

 

Gdy już nagram kurs wideo Mistrz Power Query biorę się do pisania książki, czyli zaraz po zakończeniu akcji crowdfundingowej :D Będzie to kontynuacja historii Roberta, który po tym jak nauczył się Excela, potrzebuje poznać nowe narzędzie ponieważ pracuje z coraz większą ilością danych, które pochodzą z różnych źródeł i jego największy problemem jest przekształcanie danych do postaci czytelnych raportów, łączenie danych z wszystkich plików znajdujących się w katalogu, a także scalanie tabel. 

 

Jak skończę kurs wideo Mistrz Excela będę miał przetestowane wszystkie niezbędne materiały do pokazania najbardziej istotnych przykładów użycia Power Query. Mniej więcej pod koniec stycznia będę mógł przekazać napisaną książkę do redakcji Komputer Świat, gdzie trafi w ręce profesjonalnego redaktora i korektorów, żeby docelowo na przełomie marca/kwietnia 2019 trafić do druku, a następnie w wasze ręce.

 

Na podstawie angielskich książek o Power Query ustaliłem z redakcją Komputer Świat, że książka Mistrz Power Query będzie miała 250 stron, ale jeśli braknie miejsca na istotny temat będę walczył o zwiększenie ilości stron, albo przynajmniej (tak jak w przypadku Mistrza Excela) kilka rozdziałów będzie tylko w formie elektornicznej, która jest dodatkiem do książki papierowej.

 

Pomysł z książką pisaną jako dialog się sprawdził (sprzedał się praktycznie cały I nakład Mistrza Excela - 3000 egzemplarzy),
dlatego Mistrz Power Query będzie kontynuował rozmowę/naukę z Robertem i będzie w nim dużo obrazów (zrzutów z ekranu), żeby czytelnik mógł jak najłatwiej śledzić ścieżkę nauki Power Query.

>> Tutaj możesz zobaczyć 1 rozdział Mistrza Excela <<, żeby sprawdzić czy książka pisana jako dialog jest dla Ciebie.

 

Książka Mistrz Excela, kubki i projekty koszulek

 

Książki Mistrz Excela są u mnie w domu, więc w nich mogę napisać dedykację zaraz po zakończeniu akcji crowdfundingowej i po potwierdzeniu dokładnej treści dedykacji.

 

Podobnie kubków parę mam i ewentualnie trochę trzeba poczekać na wersję z podpisem markerem ceramicznym, bo muszę się osobiście podpisać i wypalić napis w piekarniku, żeby się trzymał.

 

Na projekt koszulki musimy się umówić na spotkanie przez skype lub mailowo ustalić projekt. Wybrać jedną z postaci którymi dysponuję – m.in. tymi które widać na początku filmów na YT (Excel Caveman, Smith, Discoverer, Scientist, SuperHero) i innych. Niektóre mają wiele póz i będę musiał poszukać ekstra przynajmniej jednej postaci kobiecej J Ustalimy tekst oraz typ koszulki na https://www.koszulkomat.eu/

 

Filmy, teksty publicystyczne, konsultacje online i szkolenia stacjonarne

 

Jeśli chodzi o filmy, teksty publicystyczne, konsultacje online i szkolenia stacjonarne, to terminy realizacji poszczególnych projektów będę ustalał indywidualnie po tym jak będzie pewne, że akcja crowdfundingowa zakończy się sukcesem :D

P.S. Wszystkim wpierającym, którzy wyrażą na to zgodę, zamierzam podziękować na Facebooku w formie filmowej (ze względu na RODO nie ma możliwości podziękowania w książce).

 

 

Kontakt

 

Chcesz się ze mną skontaktować i dowiedzieć więcej na temat książki, lub którejś z nagród? Pisz śmiało na adam@Exceliadam.pl

 

Możesz też zajrzeć na mój kanał na YT czy fanpage na facebooku.

 

 

Akcję wspierają

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Crowdfunding w prostych krokach

1. Podoba Ci się projekt, albo któraś z nagród i postanawiasz go wesprzeć :)
2. Wybierasz nagrodę i wspierasz projekt za zadeklarowaną kwotę lub większą (Twoje pieniądze trafiają na konto PolakPotrafi.pl)
3A. Projekt kończy się sukcesem :D Dopiero wtedy pieniądze zostają przelane na konto pomysłodawcy projektu. 
.
.
3B. Projekt nie kończy się sukcesem :(  Pieniądze są zwracane do Ciebie.

 

Autor książki

Nazywam się Adam Kopeć i jestem Miłośnikiem Excela i Power Query. Otwarcie się do tego przyznaję - nawet mam odpowiednie koszulki (patrz np.: film promujący akcję).

 

Od 1 Maja 2017 Microsoft Most Valuable Professional (Excel).

 

Autor 2 książek o Excelu wydanych przy współpracy z redakcją Komputer Świat:

 

1. Mistrz Excela w 20 dni
2. Excel w przykładach

 

Prowadzę kanał na YouTube Excel i Adam, na którym zamieściłem już ponad 600 publicznie dostępnych filmów. Przekłada się to na"

  • Ponad 4 400 000 wyświetleń filmów (jak do tej pory).
  • Ponad 7 500 subskrybentów.
  • Około 2 500 wyświetleń filmów dziennie.

Mam 5 lat doświadczenia jako trener m.in. przy wdrażaniu oprogramowania w KRUS oraz gminach i powiatach Mazowsza (projekt „Wrota Mazowsza”).

 

Aktualnie pracuję na etacie jako tester oprogramowania, a Excelem i Power Query zajmuję się po godzinach tworząc kursy wideo i prowadząc konsultacje online. Okazjonalnie prowadzę szkolenia stacjonarne lub występując na konferencjach branżowych np.: FIZ 2018.

 

Kiedyś pokusiłem się nawet o zdobycie certyfikatu Microsoft Office Specialist Excel 2010, ale poza drobną satysfakcją, nic więcej mi nie dał, więc nie podchodziłem już do zdobycia innych certyfikatów. Dużo cenniejsze są dla mnie referencje i maile od zadowolonych klientów, których część możesz zobaczyć na stronie: http://exceliadam.pl/referencje

 

Ciągle rozwijam swoje umiejętności głównie z zakresu Microsoft Excela i szkoleń. Byłem m.in. na szkoleniach The Way Ahead (Anthony Robbins); Life Auto Pilot, Cult...ure Guru (Michał Wawrzyniak); Symulator Wystąpień Publicznych (Krzysztof Hillar), Umysł Milionera (szkolenia Harva Ekera), Firewalking (Mariusz Szuba) (parę zdjeć z tych szkoleń możesz znaleźć na stronie (http://exceliadam.pl/foto).

 

Prywatnie jestem tatą sześcioletniej Hani i trzyletniego Wojtusia oraz mam cudowną żonę :D. Lubię czytać książki, głównie z zakresu fantastyki i rozwoju osobistego.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.11.2018 08:08