Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Adam Kopeć

Adam Kopeć

Zagnańsk, Polska

Witam, z tej strony Adam Kopeć - Miłośnik Excela i Power Query, przedsiębiorca, trener m.in. Excel, Power Query, Worda, PowerPointa i podstaw VBA oraz laureat nagrody Microsoft MVP (Most Valuable Professional) z dziedziny Excela.

Moje filmy instruktażowe na kanale YT Excel i Adam zostały już w sumie wyświetlone ponad 4,3 miliona razy. Kanał zyskał 7500 subskrybentów. Odwiedza go średnio ponad 2000 osób dziennie.
Jestem autorem artykułów dla wydawnictwa Explanator (m.in. do magazynów \\\"As Sprzedaży\\\", \\\"Informacja Zarządcza\\\").
Swoje kursy wideo z Excela i tematów pokrewnych zamieszam na stronie:
https://edutree.pl/product/category/szkolenia-excel/

Prywatnie tata 6 letniej Hani i 3 letniego Wojtusia.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5745 PLN z 14000 PLN

60 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

41%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.11.2018.

Książka Mistrz Power Query

Dodano: 24.11.2018, 9:42
  jankesd
jankesd
Dzień dobry chciałbym podziękować wszystkim osobom ,którzy uczestniczyli w akcji, Szkoda projekt nie wypalił. Chyba zły czas na wydanie specjalistycznej książki zakresu PowerQuery na rynek wydawniczy. Wydaje się ,że dobry produkt, ale się nie" przebił" pomimo prowadzonej akcji na FB ,YT i innych portalach społecznościowych. Sam wysłałem ok.150 e-maili do firm i osób prywatnych o wsparcie projektu p. Adama. Nie, którzy odpisali jak również wsparli dany projekt, ale też dużo zostało bez jakiejkolwiek odpowiedzi .Życie pokazało ,że nie tak łatwo wydać książkę. Jeszcze raz dziękuje za wsparcie projektu wszystkim osobom.
Pozdrawiam.
Dodano: 16.10.2018, 16:01
  jankesd
jankesd
Dość często na drodze swojego życia napotykamy różnego rodzaju przeszkody. Jedne są mniejsze drugie większe, najważniejsze jednak jest to, aby się nie poddawać i pamiętać-każda napotkana przeszkoda jest do ominięcia, jednak wymaga to trochę więcej czasu niż chcielibyśmy na to przeznaczyć.
Dzień dobry Państwu i witam wszystkich uczestników grupy crowdfundingowej, którzy będą brać udział w finansowaniu społecznym dotyczącym wydania drugiej książki p. Adama Kopeć. pt. "Mistrz PowerQuera ". Będę po raz drugi uczestniczył w takiej akcji. Za ewentualne błędy, literówki, styl pisania i ewentualne powtórzenia z góry przepraszam /piszę na tablecie /.Pan Adam wziął pod lupę dodatek PowerQuery w Excelu , który chce rozłożyć na czynniki pierwsze w swojej nowej przygotowywanej książce.
Nie każdy z Nas zdaje sobie sprawę , iż w obecnych czasach znajomość programu Excel. Staje się obowiązkiem w życiu zawodowym, jak również prywatnym jest bardzo przydatna między innymi w handlu, finansach, logistyce, sprzedaży i jeszcze wiele dziedzin, które nie wymieniłem.
Ponadto jest to jest jedno z głównych kryteriów, na jakie zwraca się uwagę w procesie rekrutacji do tych branż i chyba brak posługiwania się nim świadczy niekorzystnie dla przyszłego pracownika jak wymagany jest poziom średniozaawansowany? i tutaj trzeba się zastanowić co to jest ww. poziom dla każdego i co oznacza. Jeden może być bardzo dobry z tabel przestawnych , drugi z formatowania warunkowego, a trzeci wszystkiego po trochu, czyli mydło i powidło. Jednoznacznie nie da się określić na jakim każdy z nas jest poziomie zaawansowania w Excelu w praktyce takie mam zdanie.
Trzeba po prostu nauczyć się jak mówią tego "magicznego Excela", gdzie nie każdy od początku jego polubił /i czasami stwarza problemy nawet dla szkoleniowców/wraz z rewelacyjnym dodatkiem Power Query. Pan Adam jest odpowiednią osobą, aby zabrać Ciebie przyszły czytelniku do świata Excela i liczb. Jego, pasja, doświadczenie, praktyka zawodowa i otwartość na różne problemy związane z tym oprogramowaniem/ prowadzi swój autorski kanał na YouTube oraz fanpaga na Facebook-u .
Sprawia, że cały proces nauki z przyszłą książką będzie na prawdę przyjemny dla zwykłego Kowalskiego z ulicy, który chcę się nauczyć od bardzo dobrego nauczyciela Excela .Według mojego rankingu trenerów w Polsce znajduje się w pierwszej trójce i nadal trzyma wysoki poziom nauczania i do tego wydaje autorskie książki pod patronatem wydawnictwa Komputer Świat, a nie każdy z trenerów, który prowadzi szkolenia ma dar pisania książek informatycznych, albo nie czuje się na siłach, albo ma brak inwencji twórczej przelania to na "papier", a taką "smykałkę" ma właśnie p. Adam i wychodzi jemu to na dobre i wie jak zainteresować przyszłego czytelnika swoją książką o tematyce Excela.
Wszyscy wiedzą ,którzy z nim pracują ,że Excel czasami każdego użytkownika "drażni", ale zawsze wracamy do nie go , jakby był naszym dobrym starym "kumplem", który wiele pomaga w domu i pracy, lecz czasami jednak trudno jego rozgryźć jak nasze piękne kobiety, które mają dużo funkcji i czasami trzeba czasu i starań, aby je wszystkie odkryć i to jest prawda i niech tak pozostanie już.
Fachowcy od Excela mówią, iż stare sposoby pobierania danych odchodzą już do "lamusa" i obowiązkiem każdego szanującego się użytkownika programu Excel jest dokładne poznanie możliwości dodatku PowerQuery, czy to prawda , czy fałsz życie zweryfikuje, Ja jestem na tak i warto jego poznać wady i zalety. Dodatek ten pozwala na sprawne żonglowanie danymi, a sztuczki, które potrafi, zadziwiły już niejednego użytkownika Excela. ale przede wszystkim pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości czasu i chyba oto chodzi wszystkim, jak najszybciej zrobić zlecenie. Na pewno pomoże w importowaniu oraz w przekształcaniu pobieranych danych wraz z agregacją poprzez grupowanie itp.
Może czołówka najlepszych trenerów szkoleniowych z Excela w Polsce w osobach takich jak:
• Piotr Majcher /PMSOCHO /
• Mateusz Grabowski /iExcel /
• Malina C. /Malinowy Excel /
• Przemysław Szyperski /ExcelSzkolenie/
• Jan Steczko /Złote Kursy /
• Michał Sikorski /Excel dla księgowych /
• Michał Kowalczyk / Excel lent work -skuteczna nauka Excela/
• Marcin Wierzbicki / Topexcel/
• Maciej Grabowski /BIEexcel /
• Bartosz Kaliński / Excel -przydatne triki na co dzień/
• i inni ,których nie wymieniłem z pamięci mojej
również wspomoże przedmiotową akcję swojego kolegi trenera p. Adama ,który chce wydać książkę, poprzez wystąpienie z prośbą do swoich fanów na YT, FB i nie tylko ,aby wsparły jego projekt. Nie kosztuje ich nic, a mogą pomoc w zebraniu funduszy na wydanie książki i nie będą patrzeć jako konkurencję dla siebie lecz jako członka wielkiej rodziny Excela ,który jak oni naucza Excela w Polsce.
Odnośnie przygotowywanej książki przez p.Adama ma być z” jajami” za przeproszeniem. Przejrzysty układ stron, który pozwala na wygodną pracę z książką od początku do końca. Chciałbym również zobaczyć instrukcje wykonywania poszczególnych zadań i nie tylko krok po kroku, gdzie też będą praktyczne oraz przejrzyste wskazówki używania dodatku PowerQuery. Jestem wzrokowcem i jak się mówi jeden obraz jest wart tysiąca słów i coś w tym jest, ale mogę się mylić w tej kwestii.
Ma zawierać całe kompendium wiedzy praktycznej!!! w jednym miejscu. Nie chcę tracić czasu na szukanie na kanałach YouTube, czy też innych portalach informatycznych i społecznościowych lub jeszcze dodatkowo płatnych. Zakupiona książka będzie właśnie zawierać wszystkie aspekty użytkowania dodatku PowerQuery wraz licznymi rozwiązywaniami spotykanymi w pracy /najczęściej popełniane błędy -porady-triki może ostatni rozdział książki będzie o tym mówił, albo dodatkowy poradnik w formie pdf dołączony do książki, jak zabraknie miejsca w papierowej książce -kwestia do rozważenia.

Na pewno Pan Adam jak najbardziej ograniczy liczbę stron swojej publikacji, przy jednoczesnym zachowaniu maksimum wartościowych treści. Zawartość pańskiej książki oparta będzie na doświadczeniu zdobytym podczas prowadzenia przeróżnych kursów, czy też webinarach oraz pytaniach od swoich kursantów lub widzów z YT.

Chcę, aby Pańska książka to wszystko miała, co najbardziej potrzebuje czytelnik i jakie ma najczęstsze problemy z tym. Książka ma być dopracowana pod każdym względem inaczej mówiąc „mucha nie siada”, czy jest to możliwe tak, czy nie Panie Adamie?
Czy Pańska książka pomoże nam wszystkim czytelnikom zdobyć obszerną, solidną i przydatną wiedzę/minimum najbardziej potrzebnej/, jeśli nie tak dobrze znamy Excela-różny poziom wiedzy wśród czytelników w codziennej w pracy?
Nie będą pojawiać się w naszej książce skróty myślowe spotykane w różnych podręcznikach/nie mam kuli jak wróżbita Maciej i nie wiem co miał na myśli autor/? Po prostu proszę te kwestie tłumaczyć jak dla Kowalskiego z ulicy
Będą tylko konkrety bez zbędnej treści i temat nie zostanie przez autora potraktowany jak to się mówi „po łebkach Pokazane zostaną podstawowe błędy i rady jak ich unikać, czy zrobi Pan to jak się należy?, a jak nie to szkoda nawet podchodzić i robić to na „wariata”. można to ująć w postaci lakierowania samochodu bez nałożenia podkładu.
Z administratorem portalu Polakpotrafi.pl porozmawiać, czy istnieje możliwość umieszczenia widocznej informacji dla każdego ilu weszło osób na pański projekt/tzw. licznik odwiedzin/, będzie wtedy wiadomo jakie jest ogólne zainteresowanie internautów wydaniem książki i w zależności od ilości wejść można szukać innych rozwiązań dodarcia do danej grupy osób.
Prośba z mojej strony, aby Pan na pierwszej stronie wydrukowanej książki umieścił/wymienił/ również podziękowanie w 2-3 zdaniach za wsparcie dla wszystkich, którzy uczestniczyli w grupie wymieniając ich po Nickach z komentarzy i nie tylko.
To też będzie dla nich z pańskiej strony szacunek, a i osoby będę mieć jakąś pamiątkę, iż uczestniczyli w takiej akcji i będą pokazywać swoim dzieciom, czy też wnukom.
Odnośnie marketingu i promocji przyszłej książki. Taka propozycja z mojej strony, jeśli Autor ma już wyrobioną markę/wydał już 2 pozycje / współpracując z Komputer Świat/KŚ/ to może podejmie rozmowy z wydawnictwem w celu umieszczenia reklamy na jednej stronie swojego miesięcznika w pierwszym miesiącu rozpoczęcia zbiórki informując, że prowadzona jest akcja crowdfundingowej na portalu Polakpotrafi pl
Jak wiemy wszyscy jest to miesięcznik z większym nakładem wydawniczym, niż książki. Jaki jest nakład miesięczny KŚ? Nie można znaleźć nic w Internecie na ten temat. Według mojej wiedzy mają średnią sprzedaż w granicach 30 tyś. egz. Warto spróbować, więcej osób się dowie. o tym projekcie. Wejdą i zobaczą na stronę i może wezmą udział w takiej akcji.
Liczę w szczególności na młodzież, która potrafi się zorganizować, może też opowiedzą o tym projekcie w szkole, na uczelni swoim nauczycielom i wykładowcom z informatyki i nie tylko, którzy też potrzebują dobrego materiału szkoleniowego, niż jest obecny na rynku, a ta książka może im to zapewnić.
Ponadto też ze swojej strony mogą coś nowego wnieś do projektu przede wszystkim uwagi, gdzie jest największy problem, z czym młodzież i nie daje rady oraz dany zakres tematu powinien być rozbudowany np. o dodatkowy materiał wideo lub w PDF.
Drugi raz reklama powinna pojawić się jak projekt zostanie zamknięty. Jak osoby kupowały książkę Mistrz Excela na pewno rejestrowały się na KŚ Plus podając swoją skrzynkę pocztową, celem otrzymania dodatków w postaci PDF oraz plików szkoleniowych. Wydawnictwo może również to wykorzystać w ramach reklamy przyszłej książki jak też są inni czytelnicy czasopisma .Są to tzw. potencjalni uczestnicy akcji zbierania funduszy na Pańską książkę oraz w dalszej części kupujący. Warto podnieść rękawice i walczyć o te osoby namawiając Wydawnictwo o reklamę / było to ponad 1000 osób w różnym wieku. /
Mam taką nadzieje, iż zbierze się większa grupa osób niż 100 jak było przy pierwszej akcji i będzie zrealizowany cel autora. Po zakończeniu programu społecznościowego będę miał piękny sen jak Martin Luther King i ujrzę-zobaczę w Internecie wreszcie100!!!/żadna książka o tematyce Excela nie ma takiej ilości w Polsce /niezależnych opinii na temat przedmiotowej książki/.
Fajnie by to wyglądało jak, każdy wchodzący nowy czytelnik na tytuł zobaczy. Mówiąc, że ta książka w sobie coś ma, aż tyle jest różnych opinii i może się okazać ,że do tej pory na rynku polskim żadna książka z Excela nie miała takiej ilości opinii w Internecie po prostu fenomen wydawniczy. Zróbmy to razem bez podziału na wiek, wiarę i przekonania pokazując wszystkim, że jest to do zrobienia wystarczy trochę czasu i chęci( zróbcie dobrą reklamę wśród swoich znajomych na portalach społecznościowych np. Facebooka, Twitter, Linkedin, Istagram, Snapchat ,WhatsApp, Mylifeblog.pl)
Od wydania pierwszej książki minęło sporo czasu /2 lata/ i na palcach przysłowiowo jednej ręki można policzyć/no trochę więcej było około 30 komentarzy na stronie głównej Literii-wydawcy książki pierwszej / Ile jest opinii osób, którzy wspierali wydanie pierwszej książki, czy wspieranie autora ma tylko polegać na zebraniu odpowiedniej kwoty, gdzie następnie zapominają o napisaniu kilku prostych zdań/słów/, ponieważ już mają książkę, chyba oto nie chodzi do końca przecież lub proszę Mnie z błędu wyprowadzić, a może z choinki się urwałem, czego Ja oczekuje od innych uczestników i zawracam komuś „du... „z uwagi, że nie mamy czasu bo akurat „leci” Liga Mistrzów, czy też Kuchenne Rewolucje w TVN i tak dalej można wymieniać.
Trzeba wspierać autora nawet po wydaniu książki i zaraz pytanie się pojawi dlaczego, ponieważ warto dać swój głos wparcia dobrym słowem Panu Adamowi Kopeć w jego pisaniu nowych książek, które inaczej omawiają Excela niż miałeś do czynienia/nowe spojrzenie na Excela jak zauważyłeś w pierwszej książce. Nasze przyszłe opinie można określić jako podziękowanie za włożoną pracę, czas, trud oraz wiedzę autora w poznawaniu tajników Excela tak uważam.
Przecież to nic Was nie kosztuje. Zrób to i napisz swoją opinie ile Ci może zająć czasu 05-10 minut lub dłużej, ale zrób to dla Autora nie dla Siebie bo warto na prawdę pomóc chociaż w taki sposób i będzie to motywowało p. Adama do pisania nowych jeszcze lepszych książek o Excelu wiedząc, iż ktoś je czyta i robi dobrą wspaniałą robotę i jego poświęcenie nie poszło na marne.
Widząc zaangażowanie pierwszej grupy w sprawie promocji książki wśród swoich znajomych i nie tylko mam mieszane uczucia/czegoś zabrakło może komunikacji między ludzkiej/ Nie mówiąc już o braku z ich strony opinii w Internecie, ale też zależy to od osobowości człowieka. Dobrze Nieznajomy dałeś tzw. „kasę” i wszystko , ale dalej nie interesuje Ciebie co będzie potem.
Przełamcie się wreszcie, a nawet obudźcie się, Co Wam zależy. Przepraszam za słowa, ale chyba wszyscy nie są z rodziny ”Leniwców” jak opowiadają w programie Discovery. Ja nie muszę brać udziału w tej zbiórce i się „spinać”, czy „produkować” mogę również wulgarnie napisać, ale po co mi to Jedna osoba mniej, czy więcej nie gra różnicy, będą inne na moim miejscu, ale powiem tak krótko i zwięźle na temat. Lubię pomagać osobom, gdzie widzę pełne zaangażowanie w tym przypadku autora przy swoim projekcie wydania następnej książki i są już wyniki w postaci jego pierwszej książki przecież nie są to wyrzucone pieniądze w błoto, projekt „wypalił” czego więcej oczekiwać od autora, a Wy gdzie jesteście?
Odpowiecie Sobie sami mogą wam w tym pomóc Prawda jest okrutna, ale lepiej to powiedzieć wprost niż oszukiwać się „ w czarnej dziurze” tak bym to określił dyplomatycznie/ nawiązuje te słowa ostatnie w szczególności do pierwszej grupy, każdy z nich otrzymał informację na swój adres e-malowy dot. pojawienie się nowego komentarza na tym portalu i co został bez echa; jak opinii od tych osób nie ma, tak nie ma i będzie tak do końca, mogę się mylić. To wtedy proszę podnieść rękę policzymy wspólnie/po Nickach/, czy uzbierało się te około100!!! opinii no właśnie/daj znać na portalu osobnym komentarzem /Jeśli kogoś obraziłem tymi słowami osoby z pierwszej grupy, a którzy przystąpiły do nowej zbiórki to jeszcze raz przepraszam wszystkich uczestników jak również nowych/.
Będę się starał wspierać do końca akcję lub tylko przyglądać w jakim kierunku ona pójdzie Trudno mi jednoznacznie powiedzieć, czy napiszę jeszcze ewentualnie drugą opinię już nie tak długą, ale czy znajdę jeszcze chęci i jakąkolwiek motywację widząc jaki jest stosunek osób jak się nic nie zmieni w tej kwestii /Moja opinia pełna dot. książki pt. „Mistrz Excela..” znajduje się na Księgarni Bonito pl. Natomiast na stronie Księgarni Literia była-przyjęła tylko skrócona wersję opinii-tylko informacyjnie /.
Na Zachodzie osoby dzielą się swoimi opiniami na temat książek, a jak jeszcze autor zwraca się z prośbą do nich indywidualnie prywatnym e-mailem to dlaczego u nas w Polsce tak nie może być, czy My mamy inną mentalność, że tylko wódka, słonina oraz cebula jak w Rosji/ Na prawdę nie wiem, czas pokaże, czy autor książki ma przed każdym „zaklaskać uszami” lub "zatańczyć walczyka", czy może coś innego zrobić?
Trzymam kciuki jak zawsze za bardzo dobry projekt, który będzie zrealizowany w 100 procentach/ będzie na pewno, inaczej tego nie widzę/ i każda ze stron będzie zadowolona w szczególności Ty przyszły Czytelniku bo jesteś najważniejszy dla autora pamiętaj o tym i nikogo nie zostawi w potrzebie jak potrzebujesz pomocy z Excela.
Prośba z mojej strony jeśli można piszcie jak najwięcej komentarzy na tym portalu, tylko nie w stylu „ok.”. itp. Też mogę ustawić automat na klikanie, ale przecież oto nie chodzi, aby zwiększyć ilość komentarzy pozytywnych, czy też negatywnych. Każdy z Nas chodził do szkoły podstawowej i uczył się języka polskiego, który jest piękny wraz z ”łaciną” powszechnie używaną na ulicy, chyba, że nie potraficie się już wysławiać lub wstydzicie się krytyki innych albo jest już widoczny syndrom wtórnego analfabetyzmu, który już występuje w naszym kraju, czy powrót na nowo chorób zakaźnych z uwagi, że rodzice nie szczepią swoich dzieci, ale tj. już inny temat.
Piszcie jakie macie swoje zastrzeżenia do przygotowywanej książki w fazie wstępnej .Co ona musi koniecznie zawierać, czego nie może zabraknąć i czego oczekujecie od tej książki. Macie proszę Państwa po prostu zadać pytania na tym portalu Autora niech widzi, że Grupa Społecznościowa. Jest, Żyje i Bierze udział w redagowaniu książki jego i chcę w jakiś sposób pomóc choć w tym zakresie, a więc do roboty brać się nie oglądając się na innych, kto odważy się jako pierwszy i przełamie opory-teraz ruch należy do Ciebie nieznajomy-przecież wykładacie kasę za książkę z „góry”
Jestem ciekaw, czy będzie jakikolwiek oddźwięk grupy i innych osób, którzy tylko przez przypadek weszli na stronę Polakpotrafi.pl .Co to jest za akcja, a może też „skuszą się” i przystąpią do grupy i będą namawiać swoich znajomych i łańcuch dobrych osób powiększy się o nowych sympatyków Excela, którym zależy na rozpropagowaniu programu.
Wszystkie Wasze ewentualne zgłoszone postulaty Autor weźmie pod uwagę i dopasuje w miarę możliwości i wizji do opracowywanej książki informując o tym obowiązkowo na portalu, a nawet może urodzi się nowy projekt książki na życzenie sympatyków Excela. któż to wie czas pokażę.
Osoby, które kupiły pierwszą książkę pt. Mistrz Excela na pewno mają szacunek dla Autora za dobrą opracowaną pozycję na którego zapracował swoja ciężką pracą oraz wiedzą i dzieli się nią z innymi z przyjemnością i pomaga w trudnych przypadkach/zobacz jego kanał na YT –pytania od widzów/
Na koniec uważam, że autor pospieszył się z przygotowywaniem tej książki. Pierwsza książka pt. Mistrz Excela w 20 dni rewelacyjna /dobre podstawy pod naukę Excela hit wydawniczy, którego tak szybko nikt nie pobije w tych trudnych czasach dla wydawnictw/wszyscy zaskoczeni, że można inaczej pisać-opowiadać na temat Excela/ jak masz już tą książkę sam się przekonałeś.
Druga według mnie książka powinna być i nosić tytuł pt”…. 300 Najlepszych i praktycznych porad -trików-sztuczek i napraw w Excelu dla opornych i nie tylko..” dostosowana do wersji 2007-2016 /Wersja 2019 chodzi tylko na Windows 10 !! jak masz Windows 7 ,8 .8.1 zapomnij o Excelu 2019 /Wraz zestawem filmów szkoleniowych on-line. Autor na swoim kanale YouTube ma dobrą bazę filmów między innymi zatytułowane” porady” oraz „pytania od widzów” Materiał wideo starczy nawet na dwie części książki każda zawierająca nawet po 300 tzw. porad itp opisująca krok po kroku zagadnienia z którymi borykają się użytkownicy, albo wydać mini serię takich poradników w pdf na próbę.
Ostatnią trzecią powinna być właśnie książka VBA o której mówimy zamykająca cały cykl wydawniczy o Excelu/wizualnie podobnymi okładkami/i wtedy to” fajnie” się łączy od podstaw oraz trików po programowanie w VBA.W szkole podstawowej na lekcjach matematyki najpierw uczą dodawać -odejmować i tak dalej, a nie od razu mnożenie w tym przypadku VBA i tyle na koniec z mojej strony, ale decyzja już została podjęta przez autora, który według mnie nie zachował chronologię nauczania Excela.
Może jestem zbyt konserwatywny odnośnie nauczania dla przeszłego Czytelnika najważniejsze i tak są dobre podstawy opanowane oraz triki itp, a następnie bawienie się programowaniem VBA w Excelu. Nadal będę się upierał, że nie została zachowana kolejność wydawania książek naszego autora Pana Adama, ale można się spierać. Co jest lepsze dla czytelnika, który dopiero zaczyna pracę z Excel-em , ale tak samo zrobił reżyser George Lucas z filmami z serii Gwiezdne Wojny, kręcąc swoje filmy nie w kolejności.
Mam nadzieje taką ,iż p. Adam znajdzie czas i środki finansowe na dokończenie całej serii wydawniczej jak wcześniej wspominałem i wtedy extra będzie wyglądać taki zestaw poradników jednego autora napisane jednym stylem i grafiką itp. do Excela i jeszcze raz wymienię dla przypomnienia
1.Mistrz Excela w 20 dni -wydana
2. 300 Najlepszych i praktycznych porad -trików-sztuczek i napraw w Excelu dla opornych i nie tylko..”- na razie nie ma projektu
3.VBA -na razie nie ma projektu
4.Mistrz PowerQuery -przygotowywana
Pan Adam jednak zaskoczył wszystkich stałych czytelników oraz swoich fanów i zrobił "Kinder Niespodziankę" po dwóch latach od wydania pierwszej książki, chce wydać książkę pt. Mistrz PowerQuera. Oprócz wydania przedmiotowej książki, jeśli można chciałbym , aby był dołączony bonus w postaci mini poradnika pdf omawiający podstawy PowerPivot temat jest zbliżony -pokrewny do przyszłej książki./do pierwszej książki spełnił pan moją i innych prośbę o dołączenia dodatkowego materiału szkoleniowego w formie pdf i extra wyszło/
Na rynku wydawniczym można dostać w Empiku książkę Power Pivot dla Excela-zaawansowane możliwości autorów Bill Jelen, Rob Collie w języku polskim w której między innymi omówiony jest dodatek PowerQuery i przygotowana książka będzie bardzo dobrym uzupełnieniem pełnym omawiający temat od "A" do "Z "napisaną przez naszego autora.
Prośba jeszcze raz z mojej strony jeśli można zaproście jak najwięcej znajomych na portal Polakpotrafi pl, gdzie jest prezentowany kolejny projekt Adama Kopeć. Mogą to być nawet z listy 100 największych Instytucji Finansowych w Polsce lub ze Świata na pewno nie pogniewam się. Również mogą nasi emigranci zarobkowi z Wielkiej Brytanii, Panie z Biedronki, Żabki, ABC i z Lidla, czy też ze sklepu mięsnego lub warzywniaka osiedlowego. Miło by było jakby jeszcze uczestniczyli ministrowie finansów oraz samorządowcy, też mogą Celebryci, ale nie wiem, czy oni za darmo by promowali akcję, chyba że za pieniądze, aby się pokazać z uśmiechem na ściance. Nie gra różnicy nawet niech będą Wasze kochane zwierzaki domowe /bez koni i świń/,chociaż trudno im będzie wytłumaczyć poszczególne zagadnienia w dodatku PowerQuery, ale będą wiernymi słuchaczami tak sądzę, lecz o kotach mówi się, iż chodzą własnymi drogami, ale to jest szczegół i temat na większą dyskusje przy dobrej kawie jak wszyscy się spotkamy po zakończeniu projektu .Możemy nasz tok myślenia na temat posługiwania się PowerQuery zmienić i co z tego, że nie mamy jakiekolwiek wpływu na pogodę, politykę, notowania walutowe w szczególności franki szwajcarskie jak mamy kredyt hipoteczny oraz oczywiście sport itp. Na pewno mamy jakiś wpływ na kształt końcowy książki, a więc zmieńmy to wszyscy razem w czasie projektu książki, aby wyszła jak najlepsza, taka mała perełka wydawnicza, a taką na pewno będzie i gwarancję daje autor.
Proszę Państwa zakup tej książki, to jest inwestycja w siebie. Cena dla Was nie taka duża, a jedynie przeliczając na złotówki to tylko wyjście do kina lub zamówienie pizzy, czy to będzie dużo, czy mało to i tak kwestia gustu i indywidualnego podejścia. Zaryzykujesz kupnem .Nie ryzykować jest bezpiecznie ale wtedy nigdy nie sięgamy gwiazd, nie uczymy się , nie poznajemy, nie dostrzegamy, nie przemieniamy. Im większe ryzyko, tym większe szczęście.
Nasuwa się automatycznie pytanie dlaczego i po co mam kupować kolejna książeczkę z Excela jak można wejść i zobaczyć na kanale YT i za darmo obejrzeć różne maści filmy szkoleniowe na temat PowerQuery i tak większa część robi szukając konkretnego rozwiązania dla siebie.
Tylko proszę się zastanowić ile ewentualnie godzin na YT, gdzie można ten czas spożytkować w inny racjonalny sposób . Kupując książkę p. Adama wraz z plikami szkoleniowymi macie Państwo wszystko w jednym miejscu, a do tego będzie możliwość zakupu pełnego kursu wideo Mistrz PowerQuery, który będzie uzupełnieniem do książki nic dodać nic ująć, a ponadto wspomagacie polskiego autora, który chce wydawać w miarę możliwości swoje książki o tej tematyce, aby podnieść poziom Excela wśród społeczeństwa polskiego, który jest faktycznie "niski". Z wydanej książki nie ma, aż takich dużo "kokosów" dla p. Adama
Trzeba zebrać jak największą grupę crowdfundingową najlepiej ok.360 osób i zaraz padnie pytanie, czemu tak dużo osób ma uczestniczyć w tej akcji. Odpowiedź jest prosta. Książka będzie w kolorze i potrzeba zebrać ok.14.000pln.Licząc, iż książka będzie kosztować 39pln za egzemplarz wychodzi ok.360 osób. Jest to bardzo dużo osób aby projekt został pozytywnie zakończony.
Jest to mój pierwszy wpis-komentarz do przyszłej książki na tym portalu. Drugi i ostatni pojawi się już po zakończeniu projektu w formie podziękowania dla autora oraz wszystkich uczestników/czy będzie ich dużo tego nie wiem?/ Dziękuje Tobie nieznajomy za poświęcony i drogocenny czas na przeczytanie mojego obszernego komentarza.
Może teraz podejmiesz decyzję o napisaniu komentarza, a później już do wydanej książki krótką opinię. Stare chińskie przysłowie mówi Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie.
Pozdrawiam
Jankesd
Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.11.2018 08:08