Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Jacek Wesołowski

Jacek Wesołowski

Warszawa

Projektant gier o wszechstronnym doświadczeniu.

Ur. 1980, pracował już nad pięciominutowymi grami przeglądarkowymi, ultratrudnymi platformówkami, strzelankami za małe, średnie i duże pieniądze, a nawet nad jedną odsłoną Street Fightera. Z wykształcenia programista specjalizujący się w sztucznej inteligencji, z powołania tekściarz i wichrzyciel, najwyżej ceni gry dziwne i burzące stereotypy. Opiekun dwóch kotów o imionach Perwersja i Profanacja.

Obecnie prowadzi studio Inżynieria Wszechświetności.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

32803 PLN z 29000 PLN

344 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

113%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.08.2015.

Inżynieria gier. Level design dla początkujących

Część 8 gotowa, powstaje część 10

Dodano 06.02.2016, godz. 15:33

Zakończyliśmy prace nad ósmą częścią "Inżynierii gier".

Nie jest to część ósma z naszego wstępnego spisu treści, lecz zupełnie nowa treść, która wypączkowała z części siódmej. Mieliśmy więcej materiału niż się spodziewaliśmy, więc zamiast go wyrzucać powiększyliśmy książkę. Numery dotychczasowych części 8-10 podnieśliśmy o jeden.

Tym razem przyglądamy się uważnie powstawaniu jednego, konkretnego levelu z naszej przykładowej gry, "Skakanki". Krok po kroku przechodzimy od pierwszego pomysłu do ostatniego szlifu. Rozważamy też przykładowy playtest.

Część dziewiąta obecnie przechodzi korektę i już w przyszłym tygodniu trafi do składu. Równolegle powstaje część dziesiąta.

Cała książka będzie dłuższa niż przewidywaliśmy. Pierwsze osiem części liczy obecnie 359 stron. To prawie tyle, ile pierwotnie miała liczyć całość. Obecnie przewidujemy, że łączna objętość wyniesie około 470 stron.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.08.2015 10:10