Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Orzeł Kondor Koliber i przyjaciele

Fundacja Orzeł Kondor Koliber i przyjaciele

Polska

Od 4 lat tworzymy społeczność opartą na duchowych wartościach rdzennych tradycji. Szukaliśmy alternatywnych modeli życia, które umożliwiłyby rozwijanie naszego potencjału i sprawdzenia w praktyce zasad, w które wierzymy. W 2012 roku stworzyliśmy Fundacją Promocji Rdzennych Kultur Orzeł Kondor Koliber.
Chcemy odbudować idee współdziałania i życia we wspólnocie, która jest czymś naturalnym dla człowieka. Inspiracji szukamy podróżując i studiując rdzenne kultury. Otrzymujemy duże wsparcie od przedstawicieli starszyzn wielu tradycji, których od wielu lat przywozimy do Polski. W 2012 roku stworzyliśmy ideę Festiwalu Heart&Mind, który umożliwiłby kontakt z rdzennymi i alternatywnymi modelami życia.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

21714 PLN z 20000 PLN

161 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

108%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.06.2014.

HEART & MIND 2014

O projekcie

3 2 1...START! Zaczynamy kampanię! Na rozgrzewkę proponujemy krótki taniec z żywiołami!

Hurra! Pierwsze 1000zł za nami! Dotarły do nas obrazy na wystawę... {więcej}

Poznaj Marzycieli Festiwalu Heart & Mind 2014! {więcej}

Webinar z pomysłodawcą Festiwalu Heart & Mind... {więcej}

Znamy już PROGRAM Festiwalu! {więcej}

Wielkie odliczanie trwa - DZIEJE SIĘ! {więcej}

Niespodzianka dla wspierających powyżej 280 zł! {więcej}

Odkrywamy MENU posiłków w trakcie Festiwalu! {więcej}

21h! 95%! Przeczytaj "Niezbędnik uczestnika Festiwalu" {więcej}

100%! HUUURRRAAA!!! DZIĘKUJEMY! {więcej}

ROBIMY FESTIWAL! Wspólnymi siłami tworzymy wyjątkowe wydarzenie na skalę globalną - Festiwal Heart&Mind 2014 – Czas dla Serca i Umysłu. Jest to miejsce spotkania różnych tradycji, kultur i światopoglądów.

Festiwal Heart&Mind 2014: DreamKeepers odbędzie się w dniach 20-22 czerwca, w podwarszawskiej Wildze. To już trzecia edycja tego wydarzenia w Polsce i piąta na świecie! Po raz kolejny mamy możliwość łączyć ludzi i idee na wspólnej ścieżce rozwoju.

Prosto z serca amazońskiej dżungli, dzikich pustyń Meksyku, stepów Syberii, miejskiej dżungli Nowego Jorku, środowiska krakowskich intelektualistów oraz innych dalekich i bliskich zakątków świata przyjadą do podwarszawskiej Wilgi członkowie lokalnych starszyzn plemiennych, spadkobiercy kultur Ziemi. Mówi się o nich ‘Dreamkeepers’ – strażnicy snów i marzeń. Ci ludzie to żywe księgi, w których został zapisany wielowiekowy dorobek ich tradycji. Przekazanie mądrości i wizji następnym pokoleniom to ich najważniejsze zadanie. Taka wiedza, w dawnych czasach, była przekazywana tylko wybrańcom. Dzisiaj ową mądrość i wizje może poznać każdy z nas, niezależnie od narodowości i koloru skóry.

Muzyka, jako przejaw wszechobecnego, ogarniającego żywiołu powietrza, będzie niczym balsam wspomagać integrację festiwalowych doświadczeń. Dźwięki niezwykłych instrumentów, takich jak Hang Drum, didgeridoo, gong (w tym największy w Polsce Gong Miości i Pokoju) zabiorą nas w podróż w głąb siebie podczas koncertów medytacyjnych. Doświadczymy oczyszczającej mocy kilkudziesięciu mis tybetańskich i kryształowych grających jednocześnie! Nie zabraknie etnicznych fletów, bębnów, gitar i śpiewu. Będzie relaksacyjnie, radośnie, pięknie...

Nie zapominając też o najmłodszych uczestnikach Festiwalu przewidujemy również gry i zabawy dla dzieci!

Szczegółowe informacje na temat Festiwalu i jego Gości znajdzisz na stronie festiwalowej: heartandmindfest.pl.

 

Jesteśmy społecznością zgromadzoną wokół Fundacji Promocji Kultur Rdzennych - Orzeł Kondor Koliber (OKK) oraz innych organizacji o zbieżnych celach. Działamy na rzecz wspierania pradawnych kultur niosących wiedzę i tradycje wielu pokoleń. Dzięki podróżom, ciekawości i wytrwałości docieramy do rdzennych plemion na całym świecie. Promujemy szeroko rozumianą ekologię, zdrowe odżywianie, otwarte dzielenie się wiedzą oraz działania na rzecz odbudowy Ziemi. Jako Fundacja, nie posiadamy siedziby w żadnym z nowoczesnych biurowców. Naszym miejscem jest Dom Fundacji w Warszawie. Jest to ośrodek, gdzie prowadzimy spotkania i warsztaty, jak również miejsce gdzie na co dzień mieszka wielu z nas.

W Fundacji i wokoło niej działa wolontaryjnie wiele osób. Nasi przyjaciele to osoby wykonujące różne zawody i majace różnorodne zainteresowania. Nie sposób tu wszystkich wymienić, dlatego przedstawiamy tylko część z nas. Osoba zarządzającą pracami przy Festiwalu jest Aneta Ptak-Rufino – prezeska Fundacji, od lat podróżująca po świecie, by dokumentować różne tradycje. Świat obrazów, filmu i fotografii nie ma przed nią tajemnic. W festiwalowych sprawach organizacyjnych wspieraja ten projekt Agnieszka Dziedzińska i Radek Adamowicz. Agnieszka to utalentowana tłumaczka i artyska tworząca biżuterię nawiązującą w swojej estetyce do dzieł sztuki ludów rdzennych. Radek jest specjalistą od finansów i zarzadzania, od lat zgłębia tajniki kultur obu Ameryk. Za część muzyczną i dźwiękową Festiwalu w całości odpowiedzialny jest Mateusz Bazgier – producent muzyczny, terapeuta dźwiękiem, grający na wielu instrumentach (w tym na australijskim didgeridoo). Współpracuje z nami również Dorota Kwiatkowska, która doradza w sprawach organizacyjnych oraz redaktorskich. W sprawach marketingowych wspomaga Fundację Rafał Gałka, znawca tajników marketingu internetowego. W sprawach informatycznych zawsze można liczyć na Daniela „Tosho” Kocielińskiego oraz Adama Kantorysińskiego. Mamy również niezawodny team copywriterski w składzie Asia Biegacz, Maria Poziomska oraz Ewa Darda. Od strony graficznej wspiera nas Maria Wyrwisz, artyska i graficzka. Wspomagają nas także Renata Koper, fotografka i podróżniczka, od wielu lat inspirująca się kulturą nomadów oraz Agnieszka Sypek – terapeutka tańcem. Do naszych przyjaciół z oraz z poza Warszawy należą również terapeuta Artur Sołtys, Paulina Sołtys, Marcin Kwiatek, Szura Bruni, Jola Staszewska, Leszek Szostak, Grażyna Robaszek, Sylwia Kieszkowska, Ania Temczuk, Eryk Ołtarzewski, Tommy Harevis oraz Rima Sadurska, Luiza Poreda, Paweł Joniec oraz wielu wielu innych.

 

 

Na przestrzeni lat współpracowaiśmy m.in z portalem Taraka.pl, Fundacją Cohabitat, Fundacją Świadomość Ziemi, z Misterium Ciała i Ducha, Hipnosferą, Human Recycling i innymi. W tym roku patronem medialnym festiwalu jest Nieznany Świat, Wróżka i Niezależnatelewizja.pl

Festiwal Heart&Mind w Polsce organizujemy już po raz trzeci, przy czym już przy poprzedniej edycji skorzystaliśmy z Waszej pomocy i okazało się to strzałem w dziesiątkę!

W 2013 roku przeprowadziliśmy naszą pierwszą zbiórkę crowdfoundingową która zakończyła się sukcesem, zaufaliście nam i wpłaciliście na ten projekt ponad 30.000 PLN: http://polakpotrafi.pl/projekt/heart-and-mind! Festiwal  odbywał się w plenerze i przyszło na niego kilkaset osób które miały jedyną w Polsce okazję uczestniczyć w autentycznych rdzennych ceremoniach, m.in w majańskiej ceremonii ognia. Wciąż chcemy by to wydarzenie zachowało autonomię, dlatego znów zwracamy się do Was - potrzebujemy do 19-tego czerwca zebrać 20.000 PLN

Jesteśmy organizacją non-profit, a Festiwal nie ma sponsorów, jest w całości finansowany metodą crowdfundingu, czyli z Waszych datków. Wszyscy, którzy tworzą festiwal, pracują na zasadzie wolontariatu. Robimy, co w naszej mocy, aby po raz kolejny umożliwić spotkanie się różnych tradycji i światopoglądów. Wierzymy, że takie konfrontacje pozwalają nam doświadczyć różnorodności tego świata i jednocześnie poznać jego piękno. Na Festiwal zaprosiliśmy więc gości z najróżniejszych zakątków świata – Meksyku, Syberii, Peru, Karaibów… Chcąc prawdziwie ich ugościć planujemy pokryć ich koszty podróży do Polski, co oczywiście jest sprawą kosztowną... i tutaj potrzebujemy Waszego wsparcia…

 

…kwotę, którą chcemy zebrać przeznaczymy głównie na pokrycie kosztów biletów lotniczych gości oraz wynajęcie ośrodka, w którym odbędzie się Festiwal. Goście przyjeżdżają do nas z odległych zakątków świata, a bilety z takich miejsc jak Gwatemala czy Syberia są kosztowne. Mimo, że część gości przyjeżdża do nas z Polski , zaproszenie ich też wiąże się z pewnymi kosztami. Koszt wynajęcia ośrodka jest kolejnym znaczącym wydatkiem. Do pokrycia zostają też drobniejsze wydatki jak wynajęcie sprzętu nagłaśniającego oraz materiały na warsztaty.

 

 

 

...ale czy da się wycenić wartość obcowania z rdzennymi strażnikami snów i marzeń? Czy da się wycenić możliwość ponadkulturowego porozumienia ludzi, którzy, choć z innych punktów widzenia, patrzą w tym samym kierunku? Czy te niezwykłe chwile spotkania, poznania i dialogu, zamienione potem w nasze wspomnienia i doświadczenia nie są po prostu bezcenne?

 

Chcąc odwdzięczyć się za Wasze wsparcie, cała społeczność OKK przygotowała dla Was fantastyczne nagrody! Zostały one wszystkie zasponsorowane przez naszych przyjaciół, po to, by każda złotówka mogła trafić na pokrycie kosztów projektu. Wśród nagród znajdziecie m.in. fascynujące warsztaty, płyty z muzyką naszych znakomitych muzyków festiwalowych, malarstwo, masaże , sesje indywidualne oraz wiele innych nagród rzeczowych.

Dodatkowo, jeśli uzbieramy min. 120% naszej planowanej kwoty, czyli 24.000 PLN to jesienią zorganizujemy festiwal muzyczny, na który każdy z wpłacających będzie miał bezpłatny wstęp! Zapraszamy więc do wspierania!

RECENZJE

Witam Kochani,

Jeszcze jestem w trasie powrotnej i już spieszę podzielić się energią jaka otworzyła przestrzeń dla wszystkich poszukujących swojej ścieżki w życiu. Mam taką pewność, że rozniesiemy teraz tę energię na cały świat aby każdy mógł z niej korzystać. Dlatego dziękuję Wam bardzo i wyrażam całą moją wdzięczność za cały wysiłek jaki ofiarowaliście dla tego Festiwalu. Wyrażam również otwartość na kontakt z Wami aby móc wspierać ideę którą przekazujecie w taki radosny i mądry sposób, w nawiązaniu do pięknych i tak potrzebnych nam tradycji zaczerpniętych ze źródeł, które ciągle płyną na ziemi, należy je jednak odszukiwać. Pozostaję do dyspozycji przy wspieraniu kolejnych pomysłów, pozdrawiam serdecznie.

Barbara

 

Bardzo Wam dziękuję drodzy Organizatorzy. To było cudowne 2 i pół dnia! Najlepsze  w tym roku! Jestem totalnie zakochana w tej imprezie! Dawno tak doskonale nie odpoczęłam i nie poznałam siebie na nowo :) Dzięki serdeczne!!!

Magda

 

Byłam na heart and mind fest dwa lata temu. Piękne wspomnienia i tyle pozytywnych odczuć. Mam nadzieję że jak się odbędzie w tym roku to uda mi się dotrzeć. Moje serce jest otwarte i pełne miłości i za jego głosem podążam, prowadzi mnie coraz bliżej siebie. Prowadzi mnie w miejsca gdzie coraz więcej ludzi odczuwa podobnie. I takim miejscem było heart and mind

Iwona

 

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie Festiwalu Heart&Mind 2014, to śmiało do nas pisz na adres: kontakt@orzelkondorkoliber.pl.

FAQs:

 1. Gdzie i kiedy odbędzie się Festiwal?

Festiwal Heart&Mind 2014 obędzie się w dniach 20-22 czerwca br. w Wildze pod Warszawą.

2. Jak dojadę do Wilgi, miejsca Festiwalu? 

Do Wilgi można dojechać własnym samochodem (Dane GPS:51.829413,21.395531), autobusem PKP z dworca PKP Warszawa Wschodnia jadącym w kierunku Puław i wysiąść na przystanku Wilga - Ośrodki Wczasowe (prosimy pytać o ośrodek MSW lub Walter). Alternatywą jest też skorzystanie z możliwości wspólnej jazdy, np. poprzez serwis blablacar. Więcej informacji na temat dojazdu znajdziesz tutaj: http://heartandmindfest.pl/niezbednik/.

3. Festiwal trwa ponad 2 dni – czy będzie możliwość noclegu w ośrodku lub gdzieś w okolicy?

Ideą całego wydarzenia jest, że spędzamy ten czas razem! Tak więc na terenie ośrodka będziesz mógł wynająć miejsce na polu namiotowym lub, jeśli jednak będziesz chciał skorzystać z bardziej stabilnego dachu nad głową, znajdują się tam domki do wynajęcia na czas Festiwalu. Dodatkowo jest kilka miejscówek w okolicy, w których możesz się zatrzymać. Więcej info znajdziesz tutaj: http://heartandmindfest.pl/noclegi/.

4. A co jeśli będzie padał deszcz?

Festiwal odbędzie sie na terenie Ośrodka Buddyjskiego Cziamma Ling w Wildze, gdzie do naszej dyspozycji będzie Gompa i inne mniejsze pomieszczenia. Tak więc pogoda nam nie straszna!

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.06.2014 18:06