Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Ireneusz Skruczaj

Ireneusz Skruczaj

Bolimów, Polska

Nazywam się Ireneusz Skruczaj. Mam 31 lat. Pochodzę z Bolimowa, mieszkam w Warszawie. Jestem zawodowym montażystą telewizyjnym i filmowym od 9 lat. Interesuję się muzyką. Moje pochodzenie skłoniło mnie do nakręcenia filmu dokumentalnego o bitwie pod Bolimowem. Podczas I Wojny Światowej po raz pierwszy na Froncie Wschodnim został tam użyty gaz bojowy, który unicestwił dziesiątki tysięcy istnień. Będzie to mój debiut reżyserski.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Oczekujący

46930 PLN z 45000 PLN

251 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

104%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.06.2017.

Film dokumentalny 'Obłoki Śmierci - Bolimów 1915'

RSS

Przepraszamy za opóźnienia! Dodano 22.08.2017, godz. 8:58

Mili,

Z przykrością informujemy, że nie będziemy w stanie ukończyć prac nad filmem w zaplanowanym terminie. Przepraszamy i bardzo prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Niestety sukces czerwcowej kampanii przerósł ograniczone "moce przerobowe" naszego zespołu.

W najbliższym czasie pojawią się dodatkowe informacje dotyczące postępów prac oraz aktualnej daty premiery.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z biurem promocji filmu

  • e-mail: kontakt@oblokismierci.pl
  • GSM: +48 530 795 587


Na zdj.: niemiecki batalion budowlany umacniający okopy, okolice 1915 r., domena publiczna

OSTATNIE 4 GODZINY!! Dodano 26.06.2017, godz. 14:01

Gorąco zapraszamy na stronę naszego projektu! Dużo się na nim dzieje!
MAMY JUŻ 73%

Dodano: 26.06.2017, 14:16
  Karol Orzeł
Karol Orzeł
Idzie w górę !! Musi się udać !
Dodano: 26.06.2017, 14:14
  Jakub Sobczak
Jakub Sobczak
Dzieje się! Trzymam kciuki!

Przekroczyliśmy próg 50%! Dodano 25.06.2017, godz. 11:15

Kochani,

udało nam się przekroczyć kolejny próg i zgromadzić 50% niezbędnej dla sukcesu naszego projektu kwoty. Do akcji zaczynają wchodzić przedstawiciele lokalnego biznesu. Dziś pakietem sponsorskim wsparł naszą akcję Hotel Rozdroże z Nieborowa! Nadal wierzymy, że nasza akcja się powiedzie!!!

Wystarczy, że powiedzie się przedsprzedaż 1000 płyt DVD z naszym filmem w promocyjnej cenie 25zł za sztukę!!! POMOŻECIE!?!?!?

Nowa nagroda znajduje się na samym szczycie listy nagród w naszej akcji!

🎥 NAGRODA SPECJALNA DOSTĘPNA OD 24 CZERWCA!
PAKIET SPECJALSA:
📀 Specjalne wydanie płyty DVD w kartonowej kopercie❗

PŁYTY! PŁYTY! WSPANIAŁE PŁYTY! DVD! SPECJALNA OFERTA!

Nowa nagroda!!! Dodano 24.06.2017, godz. 13:42

UWAGA UWAGA! Nowa nagroda w naszej akcji! PŁYTA DVD Z FILMEM, WYDANA W KARTONOWEJ KOPERCIE DOSTĘPNA JUŻ ZA 25 ZŁ!!! Wprowadzenie nowej nagrody oznacza, że automatycznie przysługuje ona wszystkim uczestnikom, którzy dokonali wpłat powyżej tej kwoty! Płyta DVD dostępna dotychczas od 50 zł zostaje zamieniona na 2 płyty dostępne od dziś. Wszystkie odtworzenia VOD dostępne dotychczas zostają również zamienione na płyty DVD!!!

Prosimy przekażcie tę informację do jak największego grona osób!

3 dni do końca akcji! Dodano 23.06.2017, godz. 15:54

Kochani,

60 dni naszej akcji dobiega końca. Przed nami ostatnie 3, decydujące z nich. Jesteśmy już bardzo zmęczeni, ale zachowujemy optymizm. Przecież do tej pory, mimo przeciwności, wszystko nam się udawało! Niejednokrotnie mieliśmy na planie wrażenie, że czuwa nad nami opatrzność, coś jakby życzliwa obecność żołnierzy o których pragniemy opowiedzieć Światu.

Bardzo prosimy o jeszcze trochę Waszego wsparcia! Zastanówcie się, czy jesteście gotowi zaangażować się jeszcze bardziej w nasz projekt. Pamiętajcie, że zawsze możecie zmienić wybrany wcześniej zestaw nagród na bardziej rozbudowany. Tych z Was, którzy chcą pomóc nam jeszcze trochę odsyłamy do grafiki poniżej.

Będziemy walczyć do ostatniej godziny akcji, żeby dotrzeć do potencjalnych darczyńców. A czy Wy widzieliście już nasz najnowszy teaser? Chyba zgodzicie sie z nami, że ten film musi powstać!

Mamy 40% Dodano 20.06.2017, godz. 17:30

Drodzy Akcjonariusze!

Nasza Armia wykonała kolejny, milowy krok w kierunku sukcesu Operacji "OBŁOKI ŚMIERCI - Bolimów 1915" na PolakPotrafi.pl! Akcja werbunkowa cieszy się coraz większym powodzeniem! W szeregach misji znalazło się już 153 uczestników! PROJEKT ZAKOŃCZY SIĘ W PONIEDZIAŁEK 26 CZERWCA O GODZ. 18:00!

Bądźcie z nami do końca! Teraz potrzebujemy Waszego wsparcia jeszcze bardziej, bo czerpiemy z Waszego zainteresowania energię do dalszej walki! Odwiedźcie nasz profil na portalu FB i podzielcie się ze swoimi przyjaciółmi treściami, których przybywa na nim w zawrotnym tempie.

https://www.facebook.com/oblokismierci/

Każde udostępnienie, każdy komentarz, każdy Wasz like pozwala naszym treściom docierać do nowych osób!

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z nami na antenie łowickiego Radia Victoria: http://www.radiovictoria.pl/gosc_dnia/10746

WALCZYMY!

Mamy już 32% Budżetu! Dodano 14.06.2017, godz. 13:49

Drodzy Akcjonariusze!

Bądźcie z Nami! Nasza akcja nabrała rozpędu i rośnie w postępie geometrycznym. Przekroczyliśmy 30% budżetu, czyli masę krytyczną która inicjuje reakcję łańcuchową sukcesu akcji społecznych!

Prosimy, obdażcie nas jeszcze odrobiną życzliwej uwagi. Być może znacie kogoś, kto podziela nasze zainteresowania i wartości, lecz nie słyszał jeszcze o naszym projekcie? Być może ta osoba ucieszy się jeśli zaprosicie ją do udziału w akcji?? Wierzymy, że tak! A Wy?

Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli pochwalicie się ofiarowanym OBŁOKOM ŚMIERCI wsparciem na swoich profilach w  mediach społecznościowych. Naprawdę macie powody do dumy - jesteście pionierami! Liderami społecznymi, gotowymi wspierać ważne projekty bez oglądania się na innych!

Zapraszamy na nasz fanpage na FB:
https://www.facebook.com/oblokismierci/

Każdy Wasz like, każdy share, każdy komentarz zwiększa zainteresowanie naszą akcją i szanse na ostateczny sukces! Prosimy - bądźcie z nami do końca!

Ekipa:
Ireneusz Skruczaj - I reżyser
Piotrek Jasiński - II reżyser
Jakub Smela - promotor akcji


 

Przekroczyliśmy granicę 10 000 zł Dodano 08.06.2017, godz. 5:42

Pękamy z radości ponieważ po kilku chudych dniach udało nam się przekroczyć magiczną granicę 10 000 zł i to ze sporą nawiązką!

Jesteśmy tak wdzięczni, że trudno to wyrazić słowami i dostaliśmy zastrzyk energii na ostatnie 2 tygodnie kampanii! CUDOWNIE!

 

Dodano: 09.06.2017, 20:57
  Dominik Marzec
Dominik Marzec
No to teraz już z górki na pazurki! Do boju!:)

Nowe nagrody w naszej akcji Dodano 01.06.2017, godz. 17:00

Z radością ogłaszamy, że przygotowaliśmy 4 nowe nagrody dla naszych donatorów:

PAKIET PLUTONOWEGO WYWIADU ELEKTRONICZNEGO
W cenie 50 złotych otrzymujesz egzemplarz DVD* filmu, nie jest to jednak egzemplarz limitowanego, kolekcjonerskiego wydania dostępnego od stopnia Chorążego wzwyż. Jak przystało na agenta wywiadu elektronicznego, otrzymujesz wyłącznie surowe dane, czyli płytę DVD, bez nadruków i bez okładki. Możesz oczywiście zaprojektować je i wydrukować we własnym zakresie!

*Nie chcemy aby uczestnicy zbiórki którzy wybierali nagrody przed pierwszym czerwca poczuli się oszukani - dlatego ta nagroda automatycznie przysługuje jako dodatkowa nagroda dla reprezentantów wszystkich stopni od Plutonowego wzwyż!

Utworzyliśmy także 3 nagrody dla małych firm i drobnych, lokalnych przedsiębiorców. Status partnera naszego filmu mogą oni uzyskać w cenie 100, 250 i 500 złotych! Od teraz nie musisz już dysponować ogromnym budżetem, by móc się pochwalić, że Twoja firma wspiera lokalną kulturę!

ZAPRASZAMY!

Dodano: 02.06.2017, 16:40
Ireneusz Skruczaj
Ireneusz Skruczaj
*Nie chcemy aby uczestnicy zbiórki którzy wybierali nagrody przed pierwszym czerwca poczuli się oszukani - dlatego ta nagroda automatycznie przysługuje jako dodatkowa nagroda dla reprezentantów wszystkich stopni od Plutonowego wzwyż!

31 maja - 102. Rocznica pierwszego ataku gazowego pod Bolimowem Dodano 31.05.2017, godz. 18:21

Kochani,

Dziś przypada 102 rocznica pierwszego z 3 niemieckich ataków gazowych pod Bolimowem w roku 1915. W związku z tą wyjątkową datą - postanowiliśmy zatrzymać się na moment z działaniami promocyjnymi naszej akcji.

To dobry moment, żeby spojrzeć wstecz i podsumować dotychczasowe działania i sukcesy.

Przede wszystkim pragniemy z całego serca podziękować wszystkim naszym dotychczasowym donatorom za hojne wsparcie akcji. Od pierwszego dnia czujemy Waszą życzliwą uwagę, czerpiemy energię do działań z Waszego entuzjazmu i wiarę w powodzenie naszego projektu z zaufania, którym nas obdarzyliście.

Tworzymy społeczność, a wasze wsparcie zostało wyeksponowane i upamiętnione na łamach naszej strony internetowej:
http://oblokismierci.pl/partnerzy/spolecznosc/
Zostaniecie więc z nami przynajmniej do końca internetu i jeden dzień dłużej! : )

Przez cały czas pracujemy nad cyfrowymi pamiątkami, które staramy się przesyłać do Was na bieżąco, choć bardzo prosimy o wyrozumiałość w oczekiwaniu na nie. Jesteśmy przekonani, że zależy Wam przede wszystkim na powodzeniu naszej zbiórki, sprawnym ukończeniu produkcji filmu i materialnych nagrodach odpowiednich dla stopni, które wybraliście w szeregach naszej Armii.

Dlatego. Pozwólcie nam poświęcić pełnię energii na poszukiwanie kolejnych donatorów, którzy podzielają nasze wartości i nasz wspólny cel. Dziękujemy za Waszą cierpliwość.

Robimy wszystko co w naszej mocy, aby Was nie zawieść. Uruchomiliśmy szeroko zakrojoną kampanię medialną. Jak możecie przekonać się śledząc nasz profil na FB (http://oblokismierci.pl/partnerzy/spolecznosc/) - niemal codziennie ukazują się kolejne publikacje na temat naszej akcji, naszego wspólnego filmu i na temat dramatycznej historii, którą chcemy należycie upamiętnić.

BĘDZIEMY BARDZO WDZIĘCZNI ZA WASZĄ ŻYCZLIWĄ OBECNOŚĆ I AKTYWNOŚĆ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH. KAŻDY LIKE I UDOSTĘPNIENIE SĄ DLA NASZEJ AKCJI BEZCENNYM WSPARCIEM

Udało nam się pozyskać dwóch prestiżowych patronów medialnych: Portal Histmag.org oraz tygodnik Przegląd. Niebawem opublikowane zostaną unikalne artykuły dotyczące naszego projektu na łamach wydawnictw naszych partnerów.

Naszej akcji patronuje branżowy portal Videodslr.pl. Współpracujemy również aktywnie z mediami lokalnymi: tygodnikiem Nowy Łowiczanin, portalem Informacje Żyrardowskie i portalem Kolumna24.pl.

Ciekawy materiał o naszych działaniach ukazał się także na łamach Telewizji Polskiej:
https://warszawa.tvp.pl/30879744/tworcy-dokumentu-o-bitwie-pod-bolimowem-nie-poddaja-sie

Są z nami Łowicki Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie a także Muzeum Ziemi Sochaczewskiej. Rozpoczęliśmy również współpracę z małymi, lokalnymi przedsiębiorcami. Uważamy, że to bardzo cenne, aby maksymalnie zaktywizować społeczność lokalną. Choć bardzo, bardzo cieszy nas fakt, że wśród Was znaleźli się przedstawiciele niemal wszystkich regionów Polski.

Pełną listę naszych partnerów znajdziecie w dedykowanym dziale strony internetowej OBŁOKÓW ŚMIERCI:
http://oblokismierci.pl/partnerzy/

Nie ustajemy w wysiłkach przedostania się z naszym przekazem do jak najszerszego grona odbiorców. Bądźcie z Nami! Razem na pewno damy radę!

Pozdrawiamy Was bardzo serdecznie. Równie serdecznie witamy nowych uczestników akcji crowdfundingowej, którzy dołączają do nas każdego dnia.

Ekipa Obłoków Śmierci - Bolimów 1915
Irek Skruczaj - I reżyser
Piotr Jasiński - II reżyser
Krzystof Marczyk - I kierownik planu
Jakub Smela - dział promocji
i inni
Dodano: 31.05.2017, 23:41
  Paweł Rozdżestwieński
Paweł Rozdżestwieński
Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą wspiera ten cenny pomysł - każdy kto wykupi jakikolwiek pakiet (nawet ten za złotówkę) może zwiedzić nasze muzeum za darmo.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.06.2017 18:06