Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michał Friedrich

Michał Friedrich

Chorzów

Reżyser, scenarzysta i montażysta młodego pokolenia (rocznik 1990), założyciel Grupy Filmowej Exodus. Student Wydziału Radia i Telewizji na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Jego fabularny debiut krótkometrażowy, film „Zapomniana noc” został trzykrotnie wyróżniony na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach filmowych. Stworzony przez niego teledysk do piosenki „Za” zespołu DREKOTY został umieszczony na liście 10 najlepszych polskich teledysków roku 2012. „Dzień wstaje. Ja upadam.” jest jego drugim autorskim projektem fabularnym.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5134 PLN z 5000 PLN

93 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.12.2013.

Dzień Wstaje. Ja Upadam. (FILM ŚREDNIOMETRAŻOWY)

O projekcie

Jesteśmy zgraną grupą młodych ludzi, którzy chcą udowodnić iż, powiedzenie "chcieć to móc" nie jest jedynie banalnym frazesem. Dlatego przedstawiamy Wam projekt filmu średniometrażowego "Dzień wstaje. Ja upadam."  Chcemy, żeby to był nasz wspólny film, gdzie każdy będzie miał wpływ na jego losy i wartość. Zróbmy razem dobry film!

"Dzień wstaje. Ja upadam.” to mroczna historia, której akcja toczy się w niedalekiej przyszłości. Nasiąknięta jest dramatem oraz elementami filmu detektywistycznego noir oraz gatunku sciene-fiction. Pojawią się również futurystyczne efekty specjalne, których zadaniem będzie przybliżenie świata, w którym rozgrywa się akcja. Główny motyw filmu to podejmowanie walki o normalne, ludzkie zycie, w świecie spowitym całkowitym chaosem. Nasz projekt spodobał sie już na etapie scenariusza wielu wybitym aktorom, którzy zdecydowali się nam pomóc w jego realizacji. Są to miedzy innmi Jan Peszek, Piotr Cyrwus, Adrian Wajda czy Anna Janik. Warto również wspomnieć, że cały film realizowany będzie w angielskiej wersji językowej.


Opis fabuły:

Bohaterem filmu jest Wadim, były funkcjonariusz policji, który stracił swoją rodzinę w szalejącej epidemii czerwonej gorączki. Choroba ta, wybijając 1/3 ludzkości, zmieniła zasady funkcjonowania świata. Wielkie miasta opustoszały, a depresja i poczucie bezsilności zajrzały w oczy osób, które przeżyły. Szybko wprowadzono restrykcyjną kontrolę przepływu ludności. Dodatkowo nowa religia zyskuje wiernych, a duchowni cieszą się ich olbrzymim zaufaniem. Policja natomiast cierpi na braki kadrowe. I to między innymi z tego powodu komendant lokalnego posterunku daje Wadimowi szansę powrotu do służby. Zleca mu wyjaśnienie sprawy samobójstwa księdza w pobliskiej wsi, nietkniętej skutkami epidemii.

Wadim traktuje to zadanie jako szansę na powrót do pracy. Postanawia znów spróbować odstawić alkohol. Wraz z powrotem do normalnego życia Wadima, zostaniemy wprowadzeni w świat przyszłości, gdzie futurystyczne scenerie mieszają się z ruinami, biedą i chaosem. Sprawa samobójstwa okaże się jedynie wierzchołkiem góry lodowej. Wadim po przybyciu na wieś poznaje historie miejscowego księdza i jego brata, Igora. Ich sytuacja jest zaskakująco podobna do jego własnej. Bohater filmu stanie przed ciężkim wyborem: czy ocenić sprawę zgodnie z przepisami prawa, czy zgodnie z sumieniem.

Na jakim jesteśmy etapie?

Okres przygotowawczy dobiegł końca i pora ruszyć z miejsca. Zebraliśmy całą ekipę filmową, aktorów oraz część pieniędzy. Udało nam sie pozyskać wielu kluczowych sponsorów, bez których rozpoczęcie zdjeć nie byłoby możliwe. To 24MEDIA film production, Miasto Chorzów czy Insytucja Kultury Katowice - Miasto Ogrodów. Postanowili nas wepsrzeć opierajac się tylko na na wstępnych szkicach scenariusza i materiałach użytych w trailerze, dlatego cenimy sobie ich zaufanie. Niestety, to jednak wciąż za mało - pomimo tego, iż cała nasza ekipa filmowa działa za darmo, lub w najlepszym wypadku pół-darmo, środki, które udało się nam do tej pory uzbierać nie pozwalają na ukończenie produkcji. Jesteśmy już po pierwszych dniach zdjęciowych, jednak przed nami mnóstwo pracy! Dlatego właśnie zwracamy sie z prośbą do Was o wsparcie naszego projektu! Niech historia Wadima, Igora oraz Księdza ujrzy światło dzienne!

GŁÓWNI REALIZATORZY:

Michał Friedrich - Reżyser, scenarzysta i montażysta. Założyciel Grupy Filmowej Exodus. Student Wydziału Radia i Telewizji  na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Jego fabularny debiut krótkometrażowy, film „Zapomniana noc” został trzykrotnie wyróżniony na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach filmowych. Stworzony przez niego teledysk do piosenki „Za” zespołu DREKOTY został umieszczony na liście 10 najlepszych polskich teledysków roku 2012.  „Dzień wstaje. Ja upadam.” jest jego drugim autorskim projektem fabularnym.

Paweł Płonka - Autor zdjęć. Właściciel domu produkcyjnego „24MEDIA film production” w Katowicach. Operator obrazu filmów fabularnych, dokumentalnych i reklam. Stale współpracuje z uznanym na całym świecie reżyserem Lechem Majewskim jako koproducent oraz operator kamery ("Młyn i krzyż", "Psie pole"). Dyrektor oraz pomysłodawca festiwalu filmowego Dzień Filmowca 

 

AKTORZY:

 Adrian Wajda – główna rola aktorska (Wadim) Urodzony 10.08.1986 r. w Dąbrowie Tarnowskiej. Początkujący aktor, Absolwent krakowskiego Lart Studio. Ukończył warsztaty aktorskie w Nowym Jorku prowadzone przez Elizabeth Kemp, dyrektora i stałego wykładowcę wydziału aktorskiego Lee Strasberg Actor's Studio oraz prywatnego coacha hollywoodzkich aktorów, w tym zdobywców Oscarów. Aktualnie student wydziału aktorskiego PWST Kraków.  Pierwsze kroki stawiał na deskach Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego. Zagrał w spektaklu "Rondo" w reż. Dariusza Taraszkiewicza obok Barbary Wrzesińskiej i Grzegorza Damięckiego. 

  Jan Peszek– w filmie występuje w roli Księdza. Aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. W 1966 roku został absolwentem krakowskiej PWST. W tym samym roku przeprowadził się do Wrocławia, gdzie 22 października zadebiutował na scenie Teatru Polskiego. W sezonie 1975-1976 był aktorem łódzkiego Teatru Nowego, a od 1979 do 1981 Teatru im. S. Jaracza. Ponadto występował w Teatrze Polskim w Poznaniu (1981-82), Słowackiego w Krakowie (1982-86), Starym Teatrze w Krakowie (1986-92). Od r. 1997 jest aktorem Teatru Narodowego w Warszawie, współpracuje także z Teatrem im. Słowackiego w Krakowie. Laureat wielu prestiżowych nagród.

 Piotr Cyrwus – w filmie występuje w roli Igora. Urodził się 20 czerwca 1961r. w Waksmundzie.  W 1985 roku ukończył PWST w Krakowie. Od tamtego czasu występował w Teatrze Polskim w Warszawie w latach 1985-1986. Następnie w latach 1986-1989 grał w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi. Zaś w latach 1989- 1992 występował na deskach Teatru STU w Krakowie. Od 1992r. gra w krakowskim Teatrze Starym. Na wielkim ekranie zadebiutował w roku 1988 jako nawigator w filmie "Pomiędzy wilki". Choć grał w wielu produkcjach, np. w "Panie Tadeuszu" jako Maciej Konewka lub w "Siostrach" jako Zbysio, i tak największą popularność przyniosła mu rola Ryszarda Lubicza z "Klanu".

  Anna Janik - Filmowa Olga. Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Studentka Lart Studio w Krakowie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Występowała w "Prawie Agaty", "Ojcu Mateuszu", "Plebanii", "Usta Usta" czy też "M jak Miłość". Aktualnie studiuje Organizację Produkcji na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

 

PROFIL PRODUCENCKI

24MEDIA film production istnieje na profesjonalnym rynku filmowych od ponad 8 lat. Oprócz profilu producenckiego firma posiada bogate zaplecze techniczne stosowane na całym świecie (m.in. kamery Red, grip i inne).

Przez lata swojej działalności zrealizowała szereg krajowych i zagranicznych filmów fabularnych, dokumentalnych, reklam jako producent, producent wykonawczy, koproducent oraz producent liniowy przy produkcjach zagranicznych. Do ostatnich produkcji 24MEDIA zalicza się „Młyn i krzyż” oraz „Psie Pole” w reżyserii Lecha Majewskiego (koprodukcja), „Tomasz Majewski. Tak się robi historię”, „Skaza niewinnych” w reż. Radosława Markiewicza.

„Dzień wstaje ja upadam” należy do projektów, które 24MEDIA bierze pod swoje skrzydła producenckie widząc ogromny potencjał młodego reżysera Michała Friedricha oraz samego projektu filmu. Firma udostępniła całe swoje zaplecze techniczne do realizacji filmu oraz za obraz w filmie odpowiadać będzie sam właściciel firmy Paweł Płonka na co dzień producent oraz operator obrazu.

WIĘCEJ INFORMACJI:

 

https://www.facebook.com/dzienwstajejaupadam2013

http://www.wykop.pl/link/1746202/zrobmy-razem-dobry-film/

WSPIERA NAS:

 

Media o Twoim projekcie:

Jan Peszek i Piotr Cyrwus w filmie

www.wirtualnemedia.pl | 2014-03-13

W internecie pojawił się zwiastun niezależnej produkcji science fiction "Dzień wstaje. Ja upadam" w reżyserii Michała Friedricha. Na ekranie zobaczymy m.in. Jana Peszka i Piotra Cyrwusa.

"Dzień wstaje. Ja upadam": zwiastun

film.onet.pl | 2014-03-13

Głównym bohaterem opowieści jest Wadim (Adrian Wajda), były funkcjonariusz policji, który stracił swoją rodzinę w szalejącej epidemii czerwonej gorączki. Choroba ta, wybijając 1/3 ludzkości, zmieniła zasady funkcjonowania świata. Wielkie miasta opustoszały, a depresja i poczucie bezsilności zajrzały w oczy osób, które przeżyły. Policja potrzebuje ludzi, by zapanować nad chaosem. Komendant lokalnego posterunku daje drugą szansę Wadimowi i zleca mu wyjaśnienie sprawy samobójstwa księdza (Peszek) w pobliskiej, nietkniętej skutkami epidemii wsi. W sprawę miesza się także autystyczny brat duchownego, Igor (Cyrwus).

Dzień wstaje, ja upadam

mariacka.eu | 2013-12-11

Dzień wstaje, ja upadam – wielka produkcja młodych ludzi, którzy potrzebują pomocy w realizacji. Swoją rolę potwierdziły już osoby znane z wielkich ekranów.

Jan Peszek i Piotr Cyrwus w polskim science fiction

film.wp.pl | 2013-12-06

Trwają prace nad niezależnym filmem "Dzień wstaje. Ja upadam" w reżyserii Michała Friedricha. Na ekranie zobaczymy m.in. Jana Peszka i Piotra Cyrwusa. Twórcy walczą jednak jeszcze o budżet.

Jan Peszek i Piotr Cyrwus w polskim science fiction "Dzień wstaje. Ja upadam"

film.onet.pl | 2013-12-06

Trwają prace nad niezależnym filmem "Dzień wstaje. Ja upadam" w reżyserii Michała Friedricha. Na ekranie zobaczymy m.in. Jana Peszka i Piotra Cyrwusa. Twórcy walczą jednak jeszcze o budżet.

"Dzień wstaje. Ja upadam": Peszek i Cyrwus na planie

film.interia.pl | 2013-12-04

Jan Peszek i Piotr Cyrwus to aktorzy, którzy zdecydowali się wystąpić w średniometrażowym filmie fabularnym "Dzień wstaje. Ja upadam". Reżyserem produkcji, która w całości realizowana będzie w angielskiej wersji językowej, jest szeroko nieznany jeszcze twórca Michał Friedrich.

Ania Janik zagra jedną z głównych ról w

www.echodnia.eu | 2013-11-25

Ania Janik z Kielc stanęła przed kolejnym wyzwaniem aktorskim. Zagra jedną z głównych ról w filmie "Dzień wstaje. Ja upadam”. Każdy z nas może pomóc w powstaniu tego obrazu!

W Chorzowie powstaje film o apokalipsie. Sławni aktorzy w rolach głównych.

katowice.gazeta.pl | 2013-11-22

"Dzień wstaje. Ja upadam" to średniometrażowy film, który już na samym etapie scenariusza spodobał się kilku znanym aktorom. W jego realizacji zdecydowali się więc pomóc m.in. Jan Peszek, Piotr Cyrwus, Adrian Wajda i Anna Janik - cieszy się Michał Friedrich z Chorzowa.

W Chorzowie powstaje film o apokalipsie

katowice.gazeta.pl | 2013-11-22

"Dzień wstaje. Ja upadam" to średniometrażowy film, który już na samym etapie scenariusza spodobał się kilku znanym aktorom. W jego realizacji zdecydowali się więc pomóc m.in. Jan Peszek, Piotr Cyrwus, Adrian Wajda i Anna Janik - cieszy się Michał Friedrich z Chorzowa.

Hatak.pl i PolakPotrafi.pl: film z janem Peszkiem i Piotrem Cyrwusem

hatak.pl | 2013-11-22

Wraz z serwisem PolakPotrafi.pl zachęcamy Was do zapoznania się z ciekawym projektem filmowym, obrazem "Dzień Wstaje. Ja Upadam". To mroczna historia, której akcja toczy się w niedalekiej przyszłości. Nasiąknięta jest dramatem oraz elementami filmu detektywistycznego noir oraz gatunku sciene fiction. Pojawią się również futurystyczne efekty specjalne, których zadaniem będzie przybliżenie świata, w którym rozgrywa się akcja. Główny motyw filmu to podejmowanie walki o normalne, ludzkie życie w świecie spowitym całkowitym chaosem. Projekt spodobał się już na etapie scenariusza wielu wybitym aktorom, którzy zdecydowali się pomóc w jego realizacji. Są to miedzy innymi Jan Peszek, Piotr Cyrwus, Adrian Wajda czy Anna Janik. Warto również wspomnieć, że cały film realizowany będzie w angielskiej wersji językowej.

Scenariusz jest sumą rzeczy, które przez pewien czas wpadały do mojej głowy

silesiacafe.eu | 2013-11-15

Wywiad z Michałem Friedrichem, reżyserem oraz scenarzystą filmu „Dzień wstaje. Ja upadam”.

Peszek i Cyrwus w filmie chorzowianina

www.chorzowianin.pl | 2013-09-13

„Dzień wstaje. Ja upadam” to średniometrażowa produkcja studenta katowickiej filmówki. Film opowiada historię dwóch braci żyjących na prowincji. Wszystko dzieje się w przyszłości, kiedy wschodnią Europę dotyka epidemia.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.12.2013 18:06