Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

zbigniew.sciubak

zbigniew.sciubak

Lublin, Poland

53 lata, miejsce urodzenia nieważne, Polska - to akurat ważne. Ważne bo to nas jakoś kształtuje, charakteryzuje. Dowiedziałem się tego najsilniej, Polskę właśnie opuszczając. Nie na długo, bo na cztery miesiące nieustannego marszu przez Europę.

Lubię Miłosza i Herberta, zmiany pór roku i rozmowy z ludźmi. Lubię informatykę, która jest jakimś połączeniem życia ze wszystkimi jego niedoskonałościami oraz matematyki.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

314 PLN z 5350 PLN

6 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.02.2020.

'Droga' - wersja audio książki o pielgrzymowaniu

O projekcie

Czy warto usłyszeć, jak to jest iść blisko 4 000 kilometrów z własnego domu, przez kraje Europy, do Santiago de Compostela?

 

"Droga" - moja książka o pielgrzymowaniu ukazała się drukiem i w postaci e-booka. Znalazła drogę do ludzi. Dla wielu z nich, w jakiś na poły magiczny - a przecież zwykły, jaki daje literatura - sposób, stała się autentycznym doświadczeniem drogi: kurzu, bólu, zmęczenia. Radości, rozpaczy i może nawet w jakimś sensie miłości.

 

Bo taka właśnie ta książka jest, bez upiększeń i pudrowania, bez czułostkowości opowiada o życiu, o pielgrzymowaniu, dotyka głębokich a czasem ostrych emocji. Jest po prostu prawdziwa i może tej prawdziwości, dałoby się dołożyć, jeszcze bardziej ją uobecnić, publikując tę książkę w wersji audio.

 

W ten sposób, można będzie zamknąć oczy i nie przebiegając nimi po chropowatych liniach ciemnych liter, pozostać przy zwykłym głosie, i... zobaczyć drogę ze wszystkimi jej urokami i goryczą.

 

"Droga" ukazała się drukiem dzięki wsparciu czytelników w ramach wcześniejszego udanego projektu. Można ją kupić, ale jest także dostępna jako ebook w wersji donativo, tak by każdy, kto chce, mógł ją przeczytać. Liczba pobrań sięgnęła 3 200. Z ocenami czytających można zapoznać się {TUTAJ}.

 

Celem projektu jest powstanie powstanie "Drogi" audio w wersji z profesjonalną obróbką dźwięku w procesie postprodukcji. Jeśli chcesz, to wspomóż ten projekt. Jest to projekt typu "wszystko albo nic", więc gdy nie uzbiera się suma niezbędna do jego realizacji, wszystkie wpłaty wrócą bez potrąceń do wpłacających.

 

Jeśli się projekt powiedzie, to ludzie otrzymają "Drogę". "Drogę" czytaną czy może opowiadaną przeze mnie. Starałem się to zrobić tak, jak ją pisałem, tak jak szedłem. Bez zbędnej czułości, po prostu, prawdziwie.

 

 

Chciałbym, żeby "Droga" była pewnym wzorcem, pewnym odpowiednikiem kryształu, bo takie właśnie, niezwykłe trochę i ponad-codzienne są doświadczenia ludzi, którzy raz na nią weszli. Chciałbym, żeby "Droga" była w formie, która przynosi uśmiech i dumę, która zawartą w niej treść uwypukla, wzbogaca, czyni jeszcze przystępniejszą, nadaje jej połysk i blask. Właśnie dlatego, choć książkę już w całości nagrałem, zwracam się o pomoc w celu nadania jej formy ostatecznej, docelowej.

 

 

Dzięki waszemu wsparciu - tu zwracam się do osób, dzięki którym sukcesem zakończył się projekt publikacji w formie "papierowej" - "Droga" trafiła do księgarni i do wielu osób. Dzięki waszemu wsparciu - tym razem do wszystkich - jej wersja audio może trafić do uszu wielu Polek i Polaków.

 

Możecie wesprzeć ten projekt. Współwydać "Drogę" audio. Przyczynić się jakoś do tego, że doświadczenie płynące z tej książki, ze ścieżek caminowych, z rozlicznych sytuacji i nieskończonego niemal kolorytu tej drogi, stanie się dostępne i będzie udziałem innych. Choć przecież też i waszym, bo robimy wszystko w życiu jakoś tak równolegle całkiem, dla siebie i dla innych.

 

Szukając, na tyle dokładnie, na ile potrafiłem, nie znalazłem książki audio o Camino de Santiago. A więc bardzo możliwe, że to właśnie będzie PIERWSZY polski audiobook o Camino. I to jaki?! Książka tysiąca stron, tyle godzin audio, o takich recenzjach! Jak się uda, to będzie wydarzenie, pewien kamyk milowy w historii, który wspólnie możemy postawić.

 

Zagadnienia i rodzaje prac związanych z obróbką wersji audio, nie są de facto sztywne jak w przypadku projektu zmierzającego do wydrukowania książki. Jeśli projekt zakończy się sukcesem i uzbiera się suma powyżej założonej, to pozwoli to na wzbogacenie procesu postprodukcji "Drogi" o dodatkowe czynności i elementy.

 

 

Pozdrawiam i proszę o wsparcie projektu oraz udostępnianie informacji o nim.

 

----------------------------------------------------------------------------

ps. "Droga" jak każda rzecz na Camino de Santiago, jest i będzie dostępna jako donativo. Można więc ją kupić - we właściwej księgarni - i przeczytać, ale można i pobrać odwdzięczając się Autorowi lub zupełnie innym, napotkanym w życiu ludziom, czymś dobrym. {LINK}

 

Droga w wersji "audio" w stanie nie poddanym profejsjonalnej obróbce w ramach tego projektu, też będzie dostępna w wersji "donativo". Bo warto się dzielić. Link do strony z kolejnymi rozdziałami audio obrobionymi tylko wstępnie znajduje się {TUTAJ}. Pliki bedą sukcesywnie, niemal codziennie uzupełniane, więc warto sprawdzać i może posłuchać kolejnych rozdziałów.

 

Nie ma więc "kota w worku". Wszystko jawne i jasne, jak to na Camino. Możesz się zapoznać, posłuchać {LINK} i wesprzeć projekt, by "Droga" była jeszcze piękniejsza, by była dla innych.

 

Wszystkie nagrody tego projektu w postaci audiobooka, dotyczą audiobooka po profesjonalnej postprodukcji i będą udostępnione w postaci plików mp3 do pobrania przez internet. Płyty, to tylko wtedy, gdy zbierze się sporo ponad próg.

 

Pozdrawiam i czytającym oraz słuchającym, życzę dobrej drogi, nie tylko na caminowych ścieżkach.

 

 

----------------------------------------------------------------------------

Raz jeszcze linki:

  • Informacje o pielgrzymce, mapa, zdjęcia itp. oraz Autorze {TUTAJ}
  • Recenzje i opinie o książce: {TUTAJ}
  • Tekst książki do wolnego zapoznania się (donativo):  {TUTAJ}
  • Audio książki do wolnego zapoznania się (donativo): {TUTAJ}
  • Książka w księgarni: {TOM 1} {TOM 2}

 

 ----------------------------------------------------------------------------

Pytania można zadawać poprzez tę stronę oraz poprzez stronę bloga poświęconego książce i zamieszczony tam formularz kontaktowy {TUTAJ}.

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.02.2020 22:10