Dołącz do naszej społeczności!

Bolko Kantor. Prawy prosty.

Kategoria - Wideo/film

100%

Postęp

45221 zł

Mamy już

Udane!

Status

O projekcie

Projekt Bolko Kantor. Prawy prosty.

Bolko Kantor był bohaterem.
Był mistrzem bokserskim wagi ciężkiej. 
Był żołnierzem, walczył pod Monte Cassino.
Był działaczem sportowym, który przez kilkadziesiąt lat organizował życie sportowe w regionie. Urodził się w Suchej Górnej, na dzisiejszym Zaolziu, większość życia spędził w Cieszynie, oraz Ustroniu, na Śląsku Cieszyńskim. 

I to nie wszystko! Życiorys tego człowieka mógłby swobodnie obsadzić kilku bohaterów. My tworzymy film dokumentalny "Bolko Kantor. Prawy, prosty." Żeby go skończyć, potrzebujemy Państwa pomocy. 

Projekt Bolko Kantor. Prawy prosty.

To film, który naszym zdaniem musi powstać. Mówi o człowieku, który całe życie poświęcał innym - utopijnie budował ideę wielkiego sportu, żyjąc w biedzie, a wszystkie pieniądze przeznaczając na organizację kolejnych zawodów. 

Projekt Bolko Kantor. Prawy prosty.

Filmem zainteresowana jest Telewizja Polska, co pomoże nam przypomnieć tego wielkiego człowieka. Żeby go jednak skończyć, potrzebujemy środków na jego produkcję. Przystąpiliśmy więc do ścieżki crowfundingowej Śląskiego Funduszu Filmowego Silesia Film - jeśli uda nam się zebrać 50 proc. budżetu, brakujące 30 procent otrzymamy w formie gwarantowanej dotacji Śląskiego Funduszu Filmowego. Wówczas, przy wsparciu lokalnych instytucji, zdołamy dokończyć produkcję filmu. 

Projekt Bolko Kantor. Prawy prosty.

Ścieżka crowfundingowa to innowacyjny system produkcji filmów, wprowadzony przez Instytucję filmową Silesia Film. Podstawowe kryteria przyznawania dotacji w tym programie, to przede wszystkim zebranie 50 procent budżetu filmu przy pomocy crowfundingu. Jeśli to się uda - brakujące 30 procent otrzymamy w formie dotacji. 

Zbiórka Bolko Kantor. Prawy prosty.

Film "Bolko Kantor. Prawy, prosty.", to przede wszystkim opowieść o człowieku, który nigdy się nie ugiął. Ideały, w które wierzył, przyświecały mu na każdym kroku, choć często ludzie z jego otoczenia ich nie rozumieli. To więc opowieść o tym, jak przejść przez życie, nie uginając się pod ciężarem porażki, jak dążyć do spełniania swoich ideałów, choć być może są one skazane na niepowodzenie. 

Cały życiorys Bolka to walka. Bokserskim mistrzem Polski wagi ciężkiej i półciężkiej, został walcząc z najlepszymi pięściarzami w naszym kraju. Mistrzostwo utrzymywał do 1939 roku, przez te lata stoczył kilkadziesiąt walk zawodowych. Walczył z Niemcami we wrzesniu 1939 roku. Po klęsce września mógłby spokojnie przeżyć wojnę, ale wstawił się za młodą dziewczyną atakowaną przez gestapowca, pobił go i trafił do obozu w Dachau. Z karnej kampanii Wehrmachtu, do której trafił, uciekał dwa razy, aż przedostał sie do armii Andersa. Walczył pod Monte Cassino, wsławił się przejęciem sztandaru... Ale po powrocie do Polski, także czekała go walka. O pamięć Monte Cassino, ale przede wszystkim o sport. Oddawał krew, żeby fundować nagrody dla młodych sportowców, pomagał siostrom zakonnym, żeby dokarmiać zwierzęta w Beskidach. Organizował w pojedynkę ogromne zawody. Beskompromisowo dążył do zrealizowania swoch celów. Dzisiaj, choć juz go nie ma, wierzymy, że opowiedzienie jego historii jest potrzebne. Czasami trzeba przypomnieć stare porzekadło:

'Kto walczy do końca, czasem przegrywa. Kto się poddaje, przegrywa zawsze.'

Kampania finansowania społecznościowego Bolko Kantor. Prawy prosty.

Zbiórka Bolko Kantor. Prawy prosty.

45 tysięcy złotych, które planujemy zdobyć na portalu pozwolą nam na sfinansowanie znacznej częsci filmu. To 50 procent budżetu, który przewiduje wydanie filmu, wydanie go na DVD, opłacenie wszystkich licencji sprzętowych, wypożyczenie sprzętu, oraz promocję filmu. Pozostałe 50 procent to dotacja Silesia Film oraz wkład własny. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zrealizować film, który upamiętni Adolfa Bolko Kantora. 

Projekt Bolko Kantor. Prawy prosty.

Grono twórców filmu jest spore. Scenariusz Andrzeja Drobika i Andrzeja Dudy zakłada rozmowę z tymi, którzy Bolko Kantora jeszcze pamiętają. To sportowcy, działacze, ale przede wszystkim mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego. O Bolku opowiadają więc m.in. Bogusław Słupczyński - twórca teatru CST, Sławomir Rojekt - historyk boksu, Jan Błachowicz - zawodnik MMA z Cieszyna i wielu innych. 

Reżyserem filmu jest Andrzej Duda, zdjęcia wykonują Lech Baranik i Aleksander Hordziej, muzykę tworzy Roman Sudlitz, a piosenkę promującą film zaśpiewa Karolina Kidoń, wokalistka bluesowa, jeden z najlepszych głósów bluesowych w Polsce. To tylko niektóre osoby zaangażowane w tworzenie filmu, a jest ich znacznie więcej:)

Projekt Bolko Kantor. Prawy prosty.

Andrzej Drobik - pomysłodawca i scenarzysta, dziennikarz. Wcześniej autor m.in. książki 'Rozmowy o Śląsku Cieszyńskim', przy okazji filmu pisze także biografię Adolfa Bolko Kantora. Przede wszystkim pasjonat prowincji, ze szczególnym uwzględnieniem Śląska Cieszyńskiego, gdzie zresztą mieszka. 

Andrzej DudaScenarzysta, reżyser oraz dziennikarz. Laureat Stypendium Scenariuszowego Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, twórca filmów dokumentalnych (m.in. dla Discovery Channel), wideoklipów i programów telewizyjnych. Związany z telewizją TVN, dla której stworzył ponad pięćset żartów filmowych dla programu "Szymon Majewski Show". Organizator i pomysłodawca Festiwalu Filmów "Po godzinach".

Zbiórka Bolko Kantor. Prawy prosty.

Ekipa podczas wywiadu ze Sławomirem Rojkiem, hisorykiem boksu. Od lewej; Aleksander Hordziej, Andrzej Drobik, Lech Baranik i schowany za kamerą Andrzej Duda. 

Zbiórka Bolko Kantor. Prawy prosty.

Premierę filmu planujemy na kwiecień 2015 roku. Do tego czasu czeka nas jeszcze ogrom roboty. Przy okazji filmu powstanie w Ustroniu mural na szkole podstawowej, który będzie upamiętniał Kantora. Film pokazywany będzie na wielu polskich festiwalach, a jego emisją zainteresowana jest Telewizja Polska. 

Zbiórka Bolko Kantor. Prawy prosty.

Adolf Bolko Kantor, żołnierz w Armii Andersa. 

Projekt Bolko Kantor. Prawy prosty.

Adolf Bolko Kantor - bokser. 

Kampania finansowania społecznościowego Bolko Kantor. Prawy prosty.

 Bolko Kantor (po prawej) podczas organizacji jednego z biegów. Lata '80.

Pomóż nam stworzyć film o tym wielkim człowieku, którego trzeba przypomnieć i upamiętnić!

NAGRODY

W zamian za wsparcie projektu, przygotowaliśmy wiele ciekawych nagród, jak choćby płyty DVD, limitowaną serię koszulek Bolko Kantor, przygotowaną przez Made in SCI, czy unikatowe zaproszenia na od dawna nie grany spektakl 'Bolko Kantor' teatru CST. 

Kampania crowdfundingowa Bolko Kantor. Prawy prosty.

Kampania finansowania społecznościowego Bolko Kantor. Prawy prosty.

Kampania finansowania społecznościowego Bolko Kantor. Prawy prosty.

Archiwalne zdjęcie ze spektaklu Bolko Kantor, który będzie można zobaczyć w zamian za wsparcie filmu. 

A CO JEŚLI UDA NAM SIĘ ZEBRAĆ WIĘCEJ...

Jeśli zbierzemy 50 tysięcy złotych - dodatkowo przetłumaczymy film na język czeski i pojedziemy z nim na kilka czeskich festiwali. 

Jeśli zbierzemy 55 tysięcy złotych - Każdy kto wsparł projekt za kwotę co najmniej 50 zł, otrzyma od nas nasz drugi film na DVD - 'Korzenie Moje' - premiera już wkrótce. 

Jeśli uzbieramy 60 tysięcy złotych - będziemy mogli swobodnie przejść do naszego wymarzonego projektu - serii którkich filmów dokumentalnych, pokazujących sylwetki ciekawych ludzi żyjących na pograniczu polsko-czeskim. 

Media o Twoim projekcie:

Bolko Kantor, Prawy Prosty

nasz-ustron.pl | 2014-10-06


Na Śląsku Cieszyńskim powstaje film dokumentalny o życiu - Adolfa “Bolko” Kantora - mistrza wagi ciężkiej i półciężkiej w boksie w latach ‘30 XX wieku, żołnierza, bohatera spod Monte Casino, działacza sportowego, człowieka którego śmiało można określić zapomnianą legendą Śląska Cieszyńskiego.

"Bolko Kantor. Prawy, prosty". Powstaje film o legendarnym polskim bokserze

sport.interia.pl | 2014-10-03


Trudno o lepszy przykład godny naśladowania. Był świetnym pięściarzem, a gdy losy rzuciły go w wir wojny, wsławił się bohaterskim czynem podczas bitwy pod Monte Cassino, odbijając z rąk Niemców flagę USA. Adolf "Bolko" Kantor, bo o nim mowa, będzie teraz bohaterem filmu "Bolko Kantor. Prawy, prosty".

Bolko Kantor.Prawy prosty

www.wiadomosci.ox.pl | 2014-10-02


Był Mistrzem Polski w boksie, żołnierzem, uczestnikiem walk pod Monte Cassino i Bolonią, organizatorem akcji sportowych, meczy na Śląsku Cieszyńskim. Adolfa ''Bolko'' Kantora- postać ważną dla regionu, a zapomnianą, przypomni film dokumentalny ''Bolko Kantor. Prawy, prosty''.

Powiat: Zbierają na film o Bolko Kantorze

| 2014-10-02


Na Śląsku Cieszyńskim właśnie powstaje film dokumentarny o Bolko Kantorze „Bolko kantor. Prawy, prosty”. Twórcy potrzebują wsparcia finansowego, by go skończyć.

176

Wspierający

45221 zł

Z całkowitej kwoty 45000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt udany! Zakończenie: 30.11.2014

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

33 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 5 zł lub więcej!

Nasza wdzięczność i podziękowania na portalu Facebook oraz mailowo.

15 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 10 zł lub więcej!

Nasza wdzięczność, podziękowania na portalu Facebook oraz mail z podziękowaniami.

19 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 20 zł lub więcej!

Nasza wdzięczność, podziękowania na portalu Facebook, oraz kartka pocztowa "Bolko Kantor" z podziękowaniami, wysłana z Ustronia na dowolny adres w Polsce:)

24 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 35 zł lub więcej!

Nasza wdzięczność i podziękowania na portalu Facebook i udział w wycieczce górskiej szlakiem Bolko Kantora

8 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Nasza wdzięczność, podziękowania na portalu Facebook, film "Bolko Kantor. Prawy prosty." na DVD.

31 Wspierających
Pozostało: 79 z 100

Nagroda za 60 zł lub więcej!

Nasza wdzięczność, podziękowania na portalu Facebook, koszulka limitowanej serii "Bolko Kantor".

21 Wspierających
Pozostało: 100 z 100

Nagroda za 75 zł lub więcej!

Nasza wdzięczność, podziękowania na portalu Facebook i zaproszenie na specjalny pokaz od dawna niegranego spektaklu "Bolko Kantor" teatru CST.

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 80 zł lub więcej!

Dostaniesz zaproszenie do zamkniętej grupy na facebooku, na której będzie można współdecydować o sprawach producenckich - plakatach, grafikach, wszystkich ruchach związanych z promocją filmu.

0 Wspierających
Pozostało: 66 z 100

Nagroda za 100 zł lub więcej!

Nasza wdzięczność, podziękowania na portalu Facebook, koszulka Bolko Kantor i film na DVD.

23 Wspierających
Pozostało: 99 z 100

Nagroda za 120 zł lub więcej!

Nasza wdzięczność, podziękowania na portalu Facebook i dwa zaproszenia na specjalny pokaz od dawna niegranego spektaklu "Bolko Kantor" teatru CST.

1 Wspierający
Pozostało: 100 z 100

Nagroda za 150 zł lub więcej!

Nasza wdzięczność, podziękowania na portalu Facebook, dwa zaproszenia na specjalny pokaz od dawna niegranego spektaklu "Bolko Kantor" teatru CST, oraz film na DVD.

0 Wspierających
Pozostało: 98 z 100

Nagroda za 200 zł lub więcej!

Nasza wdzięczność, podziękowania na portalu Facebook, oraz zaproszenie na specjalną premierę filmu w Cieszynie.

3 Wspierających
Pozostało: 97 z 100

Nagroda za 300 zł lub więcej!

Nasza wdzięczność, podziękowania w napisach końcowych filmu oraz zaproszenie na premierę filmu w Cieszynie.

3 Wspierających
Pozostało: 99 z 100

Nagroda za 400 zł lub więcej!

"Pełen wypas" - Nasza wdzięczność, podziękowania na portalu Facebook, zaproszenie na premierę filmu, podwójne zaproszenie na spektakl, i film na DVD.

1 Wspierający
Pozostało: 2 z 5

Nagroda za 500 zł lub więcej!

Nasza wdzięczność, zaproszenie na premierę filmu, oraz akredytowane zaproszenie na jeden z festiwali filmowych razem z twórcami.

3 Wspierających
Pozostało: 5 z 5

Nagroda za 750 zł lub więcej!

Nasza wdzięczność, zaproszenie na premierę filmu, zaproszenie na plan zdjęciowy filmu.

0 Wspierających
Pozostało: 2 z 5

Nagroda za 2000 zł lub więcej!

Nasza wdzięczność, zaproszenie na premierę filmu, logotyp z podziękowaniami w napisach końcowych filmu.

3 Wspierających
Pozostało: 3 z 5

Nagroda za 5000 zł lub więcej!

Nasza wdzięczność, zaproszenie na premierę filmu, logotyp w dziale "Sponsorzy filmu"

1 Wspierający

O projektodawcy

madeinsci

madeinsci

Ustroń

Wydawca, zafascynowany lokalnością, jako że pochodzi ze Śląska Cieszyńskiego, większość projektów skupia się własnie tutaj.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: