Dołącz do naszej społeczności!

BARNIM Ogień

Kategoria - Książki/Publikacje

115%

Postęp

23197 zł

Mamy już

Udane!

Status

O projekcie

Świat się skończył. A przynajmniej świat jaki znamy. Nie było trąb anielskich, spadających bomb, epidemii ani inwazji z kosmosu. Banalny krach finansowy doprowadził do załamania się gospodarek i upadku norm społecznych. Teraz, trzydzieści lat po tych wydarzeniach, najlepiej radzą sobie ci, którzy nigdy od cywilizacji nie byli uzależnieni. Chłopi, rzemieślnicy, małe społeczności. Tyle że na nich najłatwiej żerować. I tu wkracza Barnim. Wagabunda i samotnik ciągnący za sobą bagaż własnych problemów musi stanąć na drodze sił, które chciałyby zdefiniować przyszłość ludzkości według własnych upodobań.

Projekt BARNIM Ogień

BARNIM Ogień to pierwsza powieść z cyklu. W założeniu saga o Barnimie nie ma być tylko serią książek, ale spójnym uniwersum rozrastającym się przy udziale innych autorów oraz fanów. W przygotowaniu jest kolejna część cyklu (BARNIM Woda) i kilka opowiadań dających szerszy wgląd w to, co się dzieje w powieściach.

Zbieramy środki na rozpoczęcie cyklu z odpowiednim rozmachem. Powieść BARNIM Ogień jest niemal gotowa do druku. Jej objętość to około 350 stron napakowanych akcją i przygodą, poprzetykanych fantastycznymi ilustracjami. To typowa literatura awanturnicza: tajemnicze artefakty, demoniczni adwersarze, ponętne kobiety, klimatyczna sceneria i monstrualny spisek w tle.


Projekt BARNIM Ogień

Czego zatem brakuje? Finalnej korekty, składu no i druku takiej liczby egzemplarzy, żeby można było dotrzeć do czytelników. To oznacza minimum 1000 sztuk. Jeśli akcja się powiedzie, część zebranych środków chcielibyśmy przeznaczyć na działania promujące projekt – wysłanie książki do blogerów i recenzentów, przeprowadzenie kilku działań partyzanckich, zaistnienie na targach książki (głównie przez udostępnianie opowiadania promocyjnego BARNIM Kamienie – wstępu do wydarzeń z powieści).

Zakładamy, że na finalne prace przygotowawcze przeznaczymy około 15% zebranych środków. Głównym kosztem będzie druk, oprawa, konfekcjonowanie i magazynowanie. Na te cele rezerwujemy około 65% puli. Reszta, czyli około 20% ma umożliwić przeprowadzenie podstawowych działań promocyjnych.

Na wypadek, gdyby sukces przerósł nasze oczekiwania, przygotowaliśmy plany dla 200% i 300% puli, którą chcielibyśmy zebrać.

Jeśli uda nam się pozyskać 200% będziemy mogli podnieść jakość wydania (okładka zintegrowana, miejscowy lakier UV, suchy tłok, inne bajery) i wydrukować 1000 dodatkowych egzemplarzy. Przygotujemy również profesjonalne e-booki. A przede wszystkim zrealizujemy nasze marzenie – udostępnimy powieść bibliotekom. Stu bibliotekom!

A jeśli uda się zebrać aż 300%? Pewnie zostaniemy przy liczbie 2000 egzemplarzy, ale chcielibyśmy szerzej wypromować sagę zapraszając do współpracy innych autorów. Chcielibyśmy również przygotować profesjonalnego audiobooka promującego sagę. Niestety można to zrobić albo tanio, albo dobrze.

Harmonogram projektu zakłada, że w przypadku sukcesu zbiórki nagrody powinny trafić do darczyńców pod choinkę. Oznacza to, że BARNIM Ogień ma szansę trafić na półki jeszcze w tym roku!

Więcej informacji o projekcie znajdziesz na FB (Barnim Saga) i na stronie www.barnimsaga.com (wkrótce).

Projekt BARNIM Ogień

 

Cały czas używam liczby mnogiej. Kto zatem stoi za projektem?

 

Kampania finansowania społecznościowego BARNIM Ogień

Bernard Berg – autor i pomysłodawca postaci Barnima wraz ze wszystkimi jego wadami, zaletami i problemami. Bernard to duch raczej niespokojny. Zna realia korporacji, ale dba o to, żeby mieć czas na realizację własnych pomysłów. Saga o Barnimie to jego debiut prozatorski.

 

Kampania crowdfundingowa BARNIM Ogień

Józef Kędziora – ilustrator z zamiłowania, architekt wnętrz z zawodu, szczudlarz wyrzucony z cyrku za odwagę.

 

Projekt BARNIM Ogień

Piotr Gawrzyał – dba o to, żeby projekt doszedł do skutku. Pilnuje terminów, rozmawia z kontrahentami, motywuje i pogania. A przy okazji wymyślił, żeby z pojedynczej powieści zrobić sagę.

Projekt BARNIM Ogień

Charakter przedsięwzięcia wymusza niestandardowe podejście. W Polsce trudno jest wydać książkę. Wydanie jej w takim kształcie, o jakim marzy autor graniczy z niemożliwością. Udział w promocji, budowanie odpowiedniego klimatu wokół powieści to już czysta fantazja. W przypadku czegoś więcej niż tylko pojedynczej powieści sprawa wygląda jeszcze gorzej. A nam marzy się saga. Uniwersum. Rozmach, udział innych autorów, fanów, niestandardowa promocja, wsparcie bibliotek. Mamy pomysł, wiedzę i doświadczenie. Szukamy finansowania. Dlatego zwracamy się do Ciebie.

 

Jeśli chcesz przyczynić się do stworzenia czegoś wyjątkowego wesprzyj nasz projekt.

Projekt BARNIM Ogień

  

36

Wspierający

23197 zł

Z całkowitej kwoty 20000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt udany! Zakończenie: 02.12.2016

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

6 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 10 zł lub więcej!

Imienne podziękowania mailem, na stronie www i profilu FB

5 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 20 zł lub więcej!

Oryginalna zakładka książkowa BARNIM z jedną z ilustracji oraz imienne podziękowania mailem, na stronie www i profilu FB

7 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Opowiadanie BARNIM Kamienie z autografem, oryginalna zakładka książkowa BARNIM z jedną z ilustracji oraz imienne podziękowania mailem, na stronie www i profilu FB

10 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 100 zł lub więcej!

Książka BARNIM Ogień oraz opowiadanie BARNIM Kamienie z autografem, oryginalna zakładka książkowa BARNIM z jedną z ilustracji oraz imienne podziękowania mailem, na stronie www i profilu FB

11 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 200 zł lub więcej!

Koszulka BARNIM, książka BARNIM Ogień oraz opowiadanie BARNIM Kamienie z autografem, oryginalna zakładka książkowa BARNIM z jedną z ilustracji oraz imienne podziękowania mailem, na stronie www i profilu FB

12 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 500 zł lub więcej!

Grafika 30cm na 40cm na płótnie z autografem, wysyłka dodatkowej książki do wskazanej przez wspierającego biblioteki oraz oczywiście koszulka BARNIM, książka BARNIM Ogień, opowiadanie BARNIM Kamienie z autografem, oryginalna zakładka książkowa BARNIM z jedną z ilustracji oraz imienne podziękowania mailem, na stronie www i profilu FB

9 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 1000 zł lub więcej!

Imienne podziękowanie w formie oprawionego dyplomu oraz oczywiście grafika 30cm na 40cm na płótnie z autografem, wysyłka dodatkowej książki do wskazanej przez wspierającego biblioteki, koszulka BARNIM, książka BARNIM Ogień, opowiadanie BARNIM Kamienie z autografem, oryginalna zakładka książkowa BARNIM z jedną z ilustracji oraz imienne podziękowania mailem, na stronie www i profilu FB.
Ponadto, darczyńca będzie mógł zaproponować postać, która pojawi się w kontynuacji serii: BARNIM Woda (już "się pisze").

5 Wspierających

O projektodawcy

Barnim Saga

Barnim Saga

Poznań, Polska

Barnim to trochę awanturnik, trochę idealista. Los pchnął go w nierówną walkę przeciw siłom, które po upadku wszelkich systemów wartości i norm społecznych starają się przejąć kontrolę nad ludzkością.
W realiach przypominających XIX wiek wola walki, zdolność przetrwania, ale także humor i dystans często decydują o życiu i śmierci.

Saga o Barnimie to unikalny koncept. W ciągu kilku lat chcemy stworzyć kompletne uniwersum otwarte na nowych bohaterów i nowe przygody.

Zapraszamy do zabawy!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: