Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Dorigami

Dorigami

Poznań, Polska

Urodziłem w 1993 roku w Koninie, gdzie oprócz ukończenia liceum, zajmowałem się własną edukacją artystyczną. W 2012 roku odkryłem swoją pasję, jaką okazała się japońska sztuka składania papieru. Zacząłem intensywnie rozwijać się w tym kierunku, nawiązywać nowe znajomości i organizować warsztaty Origami, przeprowadzając zajęcia edukacyjno-artystyczne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Pod koniec 2012 roku przeprowadziłem się do Poznania, gdzie zacząłem studia. Poznań stał się dla mnie miejscem wzmożonego rozwoju, gdzie podejmowałem coraz to nowe działania w celu promocji tej formy sztuki. Moim celem i ambicją jest przekształcenie swojej pasji w sposób na życie, a także przekazanie jak największej liczbie osób piękna tej sztuki.
Dominik Kazuś, Dorigami

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2623 PLN z 2500 PLN

47 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

104%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.07.2018.

Złóżmy to razem – warsztaty origami na Pol’and’Rock

O projekcie

6 lat temu dwoje znajomych postanowiło założyć Dorigami. I kto by pomyślał, że złoży się z tego tak wielka, papierowa przygoda...

Nazywamy się Dorigami. Jesteśmy studencko-pracującą grupką znajomych i tak się złożyło, że zajmujemy się sztuką składania papieru – origami. Mieszkamy w Poznaniu, ale warsztaty przeprowadzamy na terenie całego kraju. Wszystko zaczęło się 6 lat temu w Koninie, kiedy to dwoje z nas  Dominik i Dominika – wtedy świeżo upieczeni maturzyści, postanowiło uprzyjemnić sobie długą wakacyjną przerwę dzielącą ich od rozpoczęcia studiów. Założyli fanpage na Facebooku i zaczęli promować origami wśród lokalnej społeczności. Wakacyjna zajawka szybko stała się nie tylko pasją, ale też sposobem na życie, którym zarażali kolejne osoby.

 

    Dominik w swoim żywiole

Blisko dwa lata temu rozszerzyliśmy naszą działalność na cały kraj, rozpoczynając przygodę z konwentami, festiwalami i warsztatami dla wielu marek i instytucji, takich jak m.in. Mitsubishi czy Muzeum Wojska Polskiego. Oprócz organizacji warsztatów z origami, tworzymy również dekoracje dla restauracji i kawiarni, modele na zlecenie i organizujemy wystawy. Na początku czerwca zorganizowaliśmy w stolicy Wielkopolski własny mini-konwent Papierkon z okazji naszych 6. urodzin. Czujemy, że origami jest wspaniałym zajęciem, które pozwala oderwać dzieci i młodzież od ekranów smartfonów i tabletów, rozbudzając ich wyobraźnię oraz zdolności manualne. Dajemy naszym warsztatowiczom szansę stworzenia małych, papierowych dzieł sztuki. Współpracujemy ze szkołami i innymi instytucjami kultury i nauki na terenie Poznania, Konina i ich okolic.


Warsztaty podczas 23. Przystanku Woodstock

W tym roku po raz kolejny mamy okazję przeprowadzić warsztaty w Akademii Sztuk Przepięknych na kostrzyńskim polu, podczas Festiwalu Pol'and'Rock (choć w naszych sercach na zawsze pozostanie po prostu Woodstockiem), który odbędzie się na początku sierpnia. Dwa lata temu również za pośrednictwem PolakPotrafi.pl udało nam się zebrać środki na namiot wystawienniczy, w którym warsztaty odbyły się dwukrotnie  w 2016 i 2017 roku (jeśli chcecie zobaczyć naszą poprzednią kampanię kliknijcie – o, tutaj). Niestety, w zeszłym roku pogoda spłatała nam figla, a wiatr dosłownie zmiótł nasz namiot, dlatego w tym roku, aby móc przeprowadzić warsztaty, ponownie prosimy o pomoc.


Warsztatowy namiot Dorigami [2016-2017]

 

Jak się domyślacie, podczas festiwalu przez nasz punkt przewijają się setki osób  dzieci, młodzież, dorośli, całe rodziny! Składając modele, nie tylko miło spędzają czas, ale też relaksują się i uczą się nowych umiejętności. Doświadczeni już udziałem w dwóch poprzednich edycjach festiwalu jako wystawcy ASP, wiemy w jaki sposób dobrze się przygotować do warsztatów i czego potrzebujemy:

  • zapasu papieru na kilka dni,
  • zapasu wizytówek i ulotek dla osób, które pragną spotkać się z nami ponownie,
  • zapasu markerów i pisaków dla wszystkich chcących nadać swoim papierowym wielorybom, lisom i pieskom indywidualnego charakteru,
  • paliwa do naszej festiwalowej Srebrnej Strzały, żebyśmy mogli dojechać do Kostrzyna nad Odrą z całym ekwipunkiem,
  • koszulek dla naszej ekipy, żebyście łatwo nas rozpoznali w tłumie,
  • wygodnych siedzisk dla osób, dla których nie starczy miejsca na ławkach (co zdarza się nader często),
  • masztu reklamowego, który zachęci do odwiedzenia naszego namiotu i przeżyje silne podmuchy wiatru,
  • a skoro już mowa o namiocie  to właśnie jego potrzebujemy najbardziej! Wystawienniczego, pakownego, odpornego na warunki pogodowe, które nie są łaskawe dla kochających papier, który przegrywa niemal każde starcie z wodą czy wiatrem. 


Powyższe wydatki oszacowaliśmy na ok. 2500 złotych i właśnie tyle chcemy zebrać. 


Złóżcie razem z nami warsztaty origami! 


(Papiero)statkiem w piękny ostródzki rejs 


Facebook
Instagram

Do poskładania! :) 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.07.2018 22:10