Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Dorigami

Dorigami

Poznań, Polska

Urodziłem w 1993 roku w Koninie, gdzie oprócz ukończenia liceum, zajmowałem się własną edukacją artystyczną. W 2012 roku odkryłem swoją pasję, jaką okazała się japońska sztuka składania papieru. Zacząłem intensywnie rozwijać się w tym kierunku, nawiązywać nowe znajomości i organizować warsztaty Origami, przeprowadzając zajęcia edukacyjno-artystyczne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Pod koniec 2012 roku przeprowadziłem się do Poznania, gdzie zacząłem studia. Poznań stał się dla mnie miejscem wzmożonego rozwoju, gdzie podejmowałem coraz to nowe działania w celu promocji tej formy sztuki. Moim celem i ambicją jest przekształcenie swojej pasji w sposób na życie, a także przekazanie jak największej liczbie osób piękna tej sztuki.
Dominik Kazuś, Dorigami

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1110 PLN z 1000 PLN

34 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

111%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.06.2016.

Dorigami na Przystanku Woodstock

O projekcie


Jesteśmy grupą pozytywnie zakręconych znajomych, których połączyła wspólna pasja – Origami. Wszystko zaczęło się w 2012 roku od złożenia paru prostych modeli. Mimo upływu lat, nadal sprawia nam to ogromną przyjemność i swoim hobby chcemy dzielić się z innymi!


Działając na terenie Poznania i okolic, organizujemy warsztaty japońskiej sztuki składania papieru dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tworzymy dekoracje do pomieszczeń i lokali, organizujemy wystawy. Propagujemy tę formę spędzania wolnego czasu. Ważną misją jest oderwanie ludzi (przede wszystkim dzieci) od ekranów komórek czy komputerów i pokazanie im, że można wspaniale spędzić czas, zmieniając prostą kartkę papieru w małe dzieło sztuki, rozwijając przy tym kreatywność, wyobraźnię i zdolności manualne. Współpracujemy ze szkołami i innymi instytucjami na terenie Poznania, Konina i okolic. Oto niektóre z naszych osiągnięć:

- nawiązanie współpracy z Konińskim Domem Kultury, dekoracje do przedstawień teatralnych, warsztaty (2012-2016);
- udział w poznańskiej edycji międzynarodowego festiwalu sztuki japońskiej "Japan Week" (2013);
- wystawa prac na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (2013);
- wakacyjne warsztaty w ramach inicjatywy KontenerART (2013-2014);

- warsztaty podczas Festiwalu Kultury Studentów „Kulminacje” (2015).

I wiele, wiele innych!


Staramy się promować Origami w każdym możliwym miejscu. W tym roku wreszcie udało nam się oficjalnie dostać na Akademię Sztuk Przepięknych (ASP) podczas trwania 22. Przystanku Woodstock! Mamy już namiot wystawienniczy (3x3metry), w którym w dniach 13-16.07 odbędą się warsztaty i różnego rodzaju akcje (planujemy złożyć wspólnie ponad 1000 tradycyjnych żurawi, by później podarować je Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy). Bierzemy ze sobą masę papieru, aby uczestnicy festiwalu mogli wpaść do namiotu, poskładać kilka modeli, porozmawiać i ogólnie sympatycznie spędzić czas. Jednak oprócz namiotu i papieru, przydałoby się nam kilka rzeczy:
- stand reklamowy zapraszający do wejścia i wspólnego składania;
- banner z logo Dorigami, który zawiesimy na namiocie;
- dodatkowe wizytówki i ulotki;
- podkładki do składania, półeczki na modele i inne rzeczy, które ozdobią namiot.

Szacowany koszt wszystkich tych rzeczy wyniesie około 1000 zł, więc właśnie tyle chcielibyśmy zebrać.

 

Co jeśli zbierzemy więcej?  Jeśli uzbierana kwota przekroczy 1000 zł, to ogolimy Dominika na gładko!

Jeśli uda nam się zebrać 1150zł (115%):
Kupimy karimaty dla uczestników do siedzenia w namiocie. Na polu bywa różnie - czasem piasek, czasem trawa. Jesteśmy penwni, że na takich siedziskach wszystkim będzie wygodniej :)

Jeśli uda nam się zebrać 1300zł (130%):
Kupimy składaną sztalugę wraz z odpowiednim papierem. Będziemy ją wykorzystywać do tlumaczenia tajników sztuki, no i chcielibyśmy aby każdy uczestnik warsztatów się podpisał.

Jeśli uda nam się zebrać 1500zł (150%):
Zaopatrzymy się w dwa składane leżaki do użytku dla wszystkich chcących odpocząć w namiocie.


Każda kwota powyżej 1500zł będzie przeznaczona na zakup dodatkowego papieru i organizację
warsztatów. Chcesz, by Dorigami pojawiło się w Twoim mieście? Napisz! :)

Na festiwal wybieramy się już we wtorek, 12 lipca, a sam namiot stanie dzień później. Jeśli także wybierasz się na Przystanek Woodstock, do daj nam znać - podziękujemy Ci osobiście i zasypiemy papierowymi podarunkami :). Rozsyłanie nagród i ustalenia dotyczące organizacji warsztatów i indywidualnych lekcji Origami zaczniemy po powrocie do Poznania, czyli 18 lipca.


- Przy wpłacie 5 zł lub więcej: (nagroda nielimitowana ilościowo)
Mailowe podziękowania i dozgonna wdzięczność!

 
- Przy wpłacie 10 zł lub więcej: (nagroda nielimitowana ilościowo)
Podziękowania, wdzięczność oraz przesłanie (w formie cyfrowej) zestawu 5 wysokiej rozdzielczości zdjęć modeli, które mogą być użyte jako tapeta lub po wydrukowaniu jako ozdoba pokoju.

- Przy wpłacie 20zł lub więcej: (nagroda nielimitowana ilościowo)
Podziękowania, wdzięczność, zdjęcia oraz paczka kilku papierowych modeli (do odbioru na terenie Konina, Poznania, podczas Przystanku Woodstock lub wysłana na terenie Polski, po uwzględnieniu kosztów przesyłki).

- Przy wpłacie 30 zł lub więcej: (nagroda nielimitowana ilościowo)
Podziękowania, wdzięczność, zdjęcia oraz SUPER-paczka kilku papierowych modeli (w tym modele, które Ty zasugerujesz)!

 - Przy wpłacie 60 zł lub więcej: (5x)
Podziękowania, wdzięczność, zdjęcia, modele,  oraz oprawiony, spersonalizowany dyplom, koszulka Dorigami, pocztówka z Woodstocku.
 
 - Przy wpłacie 100 zł lub więcej: (3x)
Podziękowania, wdzięczność, zdjęcia, modele, oprawiony, spersonalizowany dyplom,
koszulka Dorigami, pocztówka z Woodstocku. Indywidualna, 2-godzinna lekcja Origami z naszym mistrzem! (na terenie Konina, Poznania lub innym - po uwzględnieniu kosztów transportu)

- Przy wpłacie 150 zł lub więcej: (3x)
Podziękowania, wdzięczność, zdjęcia, modele, oprawiony, spersonalizowany dyplom,
koszulka Dorigami, pocztówka z Woodstocku.Zorganizowanie 2-godzinnych warsztatów dla Ciebie i twoich znajomych. Jesteś właścicielem kawiarni lub restauracji sushi? To idealny pomysł na ciekawe wydarzenie!

- Przy wpłacie 200 zł lub więcej: (3x)
Podziękowania, wdzięczność, zdjęcia, modele , oprawiony, spersonalizowany dyplom,
koszulka Dorigami, pocztówka z Woodstocku. DWUKROTNE zorganizowanie 2-godzinnych warsztatów dla Ciebie i twoich znajomych. Jesteś właścicielem kawiarni lub restauracji sushi? To idealny pomysł na ciekawe wydarzenie!

O warsztatach:
Mamy ponad 3-letnie doświadczenie w prowadzeniu warsztaów sztuki Origami zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Jest to ciekawy i nietypowy sposób na spędzenie czasu. Masz grupkę znajomyc, którą  chcesz zaskoczyć? Prowadzisz lokal i chciałbyś zorganizować zajęcia dla klientów? A może Ty, lub Twoje dziecko ma urodziny? Gwarantujemy, że wszyscy będą zadowoleni - bez względu na wiek czy doświadczenie. Nagroda obejmuje 2-godzinne warsztaty dla maksymalnie 20 osób. (Warsztaty mogą zostać przeprowadzone na terenie Konina, Poznania lub gdziekolwiek w Polsce - po uzwględnieniu koszu transportu)

Dlaczego zdecydowaliśmy się na kampanię crowdfundingową? W ten sposób możemy dotrzeć nie tylko do osób z najszej okolicy, ale do wszystkich ludzi, którym spoboba się ta inicjatywa! Mamy ambitne plany rozwoju, a ta kampania będzie ogromnym krokiem w realizacji tego marzenia. Jesteśmy w trakcie pisania własnej książki Origami, w nieokreślonej przyszłości chcemy sobie sprawić samochód, by móc jeździć po całej Polsce i promować tę formę sztuki!

 


Facebook
Instagram
Youtube
Twitter
Mail

Model z głównego baneru:
1. Motyl, autor modelu: Michael LaFosse
Modele użyte w miniaturkach (od góry):

1. Smok, autor modelu: Shuki Kato
2. Smok, autor modelu: Miamoto Chuya
3. Sowa, autor modelu: Roman Diaz
4. Smok, autor modelu: Jun Maekawa
5. Smok, autor modelu: Kade Chan
6. Kojot, autor modelu: Roman Diaz
Modele z galerii (od lewej):
1. Smok, autor modelu: Hans Romano Abril
2. Tańcząca para, autor modelu: Neal Elias. Organista, autor modelu: Robert Lang
3. Symbol radioaktywności, autor modelu: Morisue Kei
Modele złożył: Dominik Kazuś
Autor zdjęć: Konrad Kuczyński

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.06.2016 21:09