Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Andrzej Przemysław Urbański

Andrzej Przemysław Urbański

Poznań

Jestem wykładowcą informatyki na Politechnice Poznańskiej. Szczególnie pasjonuje mnie wymyślanie tematów prac dyplomowych i ich prowadzenie. Moje hobby polega na pisaniu, zwłaszcza dla dzieci, i przekazywaniu w ten sposób wiedzy ścisłej z motywacją do jej zdobywania. Publikowałem w elementarzach i pisemkach dziecięcych. Napisałem kilkanaście tekstów piosenek.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4920 PLN z 2400 PLN

96 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

204%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.01.2016.

Pomóż wychowankom domu dziecka zbudować robota

RSS

Dalsze dzieje projektu dla domu dziecka Dodano 12.06.2016, godz. 8:46

Minęło wiele miesięcy od zakończenia projektu w ciągu, których studenci Politechniki Poznańskiej edukowali wychowanków domu dziecka w zakresie programowania robotów. Ułatwiło to założenie w lutym 2016 Studenckiego Koła Upowszechniania Programowania, które korzysta ze ścieżki przetartej przez projekt "Robot dla domu dziecka" na Polak Potrafi https://www.facebook.com/drbot.put
Studenci zajmują się już nie tylko wychowankami Domu Dziecka nr 2 w Poznaniu, ale również Domu Dziecka nr 1. Stało się to możliwe dzięki kolejnym sponsorom, którzy ufundowali trzy nowe roboty tym razem typu mBot.
Za kilka dni będziemy kończyć zajęcia w związku z zakończeniem roku szkolnego by powrócić z nimi jesienią.
Jednak nie wszystko się udało. Pomimo, że dzieci zbudowały kilka robotów nie udało się nagrać z nimi filmików. Spróbujemy to zrobić w niedalekiej przyszłości, gdy konstrukcje będą dojrzalsze. Przepraszamy za to i prosimy o jeszcze trochę cierpliwości.

Super zestaw LEGO Mindstorms i DELLi3 podarowany Dodano 21.12.2015, godz. 21:22

Robot złoty w jak na Gwiezdnych Wojnach wyciągnął przed wychowankami DD2 i gośćmi dwukartonowy zestaw edukacyjnych robotów LEGO MINDSTORMS oraz laptopa DELL z procesorem INTEL i3 wręczając razem z szefem Polak Potrafi panem Jakubem Sobczakiem na ręce dyrektora Domu Dziecka nr 2 w Poznaniu pana Wojciecha Walczaka. To Wasza Ofiarodawców zasługa, co podkreślaliśmy. Dzieci były z lekka oszołomione, bo pytały czy to na pewno dla nich. Tak prawdę mówiąc to za sprawą laptopa(koniecznego do programowania robotów) budżet się nie spiął i pewnie autor projektu zostanie największym jego sponsorem.

nowi studenci i domy dziecka Dodano 18.12.2015, godz. 10:03

Dla licznych chętnych studentów, którzy chcieliby jako wolontariusze edukować wychowanków z domów dziecka wprowadziliśmy rejestrację http://nowy.drBot.pl Ta sama strona służy również do zgłaszania się Domów dziecka i innych placówek.
Przypominamy, że już w najbliższy poniedziałek świetna uroczystość w Domu Dziecka http://drbot.pl/zaproszenie-wreczenie3.pdf Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mogą.
Dodano: 04.01.2016, 22:09
Maciej Biesek
Maciej Biesek
Niestety strona http://nowy.drBot.pl nie działa

Młodzi nauczyciele po pierwszych zajęciach Dodano 08.12.2015, godz. 20:32

Inauguracja za dwa tygodnie http://drbot.pl/zaproszenie-wreczenie3.pdf, ale my nie tracimy czasu i przystąpiliśmy do zajęć. Oto woluntariusze-nauczyciele(http://drbot.pl/studs600.jpg): studenci Wydziału Informatyki Politechniki Poznańskiej i uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu im. Klaudyny Potockiej dopiero co po zajęciach z dziećmi z Domu Dziecka nr 2:

Zaproszenie na inaugurację zajęć Dodano 03.12.2015, godz. 2:48

Szanowni Państwo,
Wszystkich, którzy bezpośrednio przyczynili się do umożliwienia zakupu LEGO MINDSTORMS zapraszam na inaugurację zajęć http://drbot.pl/zaproszenie-wreczenie3.pdf na których prezent internautów zostanie wręczony wychowankom Domu Dziecka nr 2 w Poznaniu.
Serdecznie zapraszam i pozdrawiam
Andrzej Urbański

Piękny gest i cudowne wyzwanie dla dzieci! Dodano 30.11.2015, godz. 13:23

Serdecznie dziękuję za piękny gest osobie, która wpłaciła okrągłe 1000 zł. Wybór na nagrodę realizacji robota grającego w jedna z gier z użyciem pisaka i papieru to też cudowne wyzwanie rzucone dzieciom. To na pewno je zmotywuje by jak najwięcej zrobić samodzielnie.

WIELKI SUKCES!!! DZIĘKI! Dodano 28.11.2015, godz. 22:03

Nie macie pojęcia jak się cieszę, że udało się osiągnąć sukces projektu. Już myślę jak efektownie wręczyć go dzieciom na tę Gwiazdkę. To już pewne! I pewnie Was, a przede wszystkim Ich, mile zaskoczymy imprezą jaką szykujemy. Ale cicho sza.
Myślami już jednak jesteśmy z dziećmi z domów dziecka, które usłyszą o sukcesie tego Domu nr 2, a same mają pecha mieszkać gdzie indziej. Może też by chciały? Nie tylko się pobawić LEGO, ale też pouczyć. Może marzą jak bohater tej naszej piosenki w opisie projektu? Chcielibyśmy więc wszystkie kolejne wpłaty przeznaczyć na stworzenie mobilnego laboratorium robotów. Obiecujemy zastanowić się nad alternatywnymi systemami robotów aby Wasze pieniądze spożytkować jak najsensowniej(DDnr2 MUSI dostać LEGO, bo takie ma laboratorium w VLO). Jeszcze raz z całego serca dziękuję w imieniu całego zespołu.

Nie uwierzycie mi! Dodano 28.11.2015, godz. 16:08

Zebraliśmy już ponad 1500zł, czyli 62%. Czy to możliwe w tak krótkim czasie? Lepiej sprawdźcie, bo ja nie dość, że krótkowidz jestem to ostatnio i dalekowidz. W każdym razie nie najlepiej widzę. ALE UFAM W TO JEDNAK I Z CAŁEGO SERCA WAM DZIĘKUJĘ!

Wykopcie robota pod choinkę Dodano 28.11.2015, godz. 6:14

Pani Ania z magazynu Programista wrzuciła na wykop http://www.wykop.pl/link/2880669/pomoz-wychowankom-domu-dziecka-zbudowac-robota/ i od razu mamy 30%. Jak Wy też się przyłożycie do odkopywania to robot trafi pod choinkę. Ale się dzieciaki ucieszą i same się rzucą do nauki. Damy radę!
Dodano: 28.11.2015, 16:06
  Anna Paulina Adamczyk
Anna Paulina Adamczyk
Jest już ponad 50%! Trzymam kciuki.

Dzięki za wsparcie! Dodano 26.11.2015, godz. 19:31

Jesteśmy zachwyceni Waszym szczodrym wsparciem. Minęła zaledwie doba, a już tyle wpłynęło. Rozmawiałem z dyrektorem Domu Dziecka. Wyselekcjonowano już 4 chłopców 9,9,12 i 13 lat. Mam nadzieję, że ci pierwsi zareklamują kurs i chętnych będzie więcej, tak że trzech studentów będzie miało co robić. Polecam http://wtkplay.pl/video-id-22100-roboty_dla_domu_dziecka filmik ze zramolałym wykładowcą, ale za to wyjątkowo udanym wyłożeniem istoty programowania.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.01.2016 18:06