Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mateusz Zieliński

Mateusz Zieliński

Wrocław

Pasjonat fotograficzno-filmowy stale doskonalący warsztat. Stara się poświęcać jak najwięcej czasu uprawianiu pasji, doskonaleniu i poszerzeniu wiedzy. Uczestnik festiwali filmowych i wydarzeń kulturalnych, szczególnie śledzący sztukę współczesną. Wraz z rozwojem hobby poprzez jednorazówki Kodaka, aparaty na kliszę i kompakty, dotarł do lustrzanek, nagrywania filmów HDD, a w końcu, w jakości Full HD, by wreszcie powrócić do czarno-białej fotografii analogowej. Swoją przyszłość wiąże z filmem. Współzałożyciel grupy artystycznej NEGATYWni.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2581 PLN z 2550 PLN

34 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.03.2015.

Zabite drzewo

O projekcie

Nasz cel jest prosty. Dotrzeć do jak największej liczby ludzi i zebrać niezbędną kwotę do realizacji krótkometrażowej filmowej adaptacji wiersza jednego z najwybitniejszych twórców młodopolskich Leopolda Staffa pt.: "Zabite drzewo". 

 

 

 

 

Jesteśmy grupą młodych niezależnych twórców. Tworzymy zespół "NEGATYWni", który działa razem od około czterech lat. Głównym obszarem naszych zainteresowań jest fotografia i kinematografia. Po próbach przy drobnych produkcjach filmowych, podczas których zdobywaliśmy niezbędne doświadczenie postanowiliśmy stworzyć profesjonalny projekt.

Zdjęcie ze spotkania, które odbyło się 29.01. Podjęte zostały na nim ostateczne decyzje co do charakteru i przebiegu naszego projektu.

Dlaczego wiersz? Kiedy mówi się o filmach zrealizowanych na podstawie literatury w większości są to dzieła na podstawie książek albo opowiadań. My postanowiliśmy przypomnieć, że poezja jest równie interesującym obszarem i kopalnią niezwykłych pomysłów! Tym bardziej, że posiadamy ciekawych rodzimych twórców! Dlaczego akurat ten utwór? Podczas lektury polskiej poezji okazał się najatrakcyjniejszym, a ponadto otwierającym największe możliwości przy realizacji filmowej.

    

Mamy przygotowany scenariusz, scenopis i techniczny storyboard. Zebraliśmy całą ekipę i obsadę, składającą się ze świetnych ludzi z ogromnym zapałem do pracy! Wszyscy pracują bez finansowego wynagrodzenia. Nagrodą za ciężką pracę będzie efekt widoczny na ekranie i satysfakcja z jego osiągnięcia! Wybraliśmy już lokację zdjęciową i przygotowujemy odpowiednią dokumentację.

Przede wszystkim posiadamy kamerę, która pozwoli nam na osiągnięcie kinowej jakości obrazu oraz obiektyw, elementy niezbędne do charakteryzacji, mikrofon dobrej klasy i trochę dodatkowego wyposażenia planu.

Kwotę zebraną na polakpotrafi.pl chcemy przeznaczyć na wypożyczenie sprzętu koniecznego do realizacji filmu. Są to: stabilizator (który pozwoli na wykonanie płynnych ujęć nawet w biegu), dwa obiektywy, rejestrator dźwięku (aby uzyskać lepszy efekt, bardzo zależy nam na osobnym nagraniu obrazu i dźwięku), kran kamerowy (który jest niezastąpiony by uzyskać odpowiedni rezultat zdjęciowy) oraz parę drobnych części uzupełniających.

Z prostych powodów. Zdecydowaliśmy się na crowdfunding jako formę finansowania, ponieważ zależy nam na niezależności i szybkiej zbiórce niezbędnej kwoty. Mamy świadomość, że łatwiej zebrać grosz do grosza niż uzyskać tak duże dofinansowanie od jednej osoby/instytucji. Zależy nam również na tym, aby inni mogli zaangażować się w nasz projekt i razem z nami czerpać satysfakcję z jego powstawania.

Przy naszym projekcie oferujemy bogaty wybór nagród w zależności od kwoty wsparcia. Wyjątkowość naszych propozycji polega na tym, że w wykonanie ich angażujemy się osobiście tym samym demonstrując na żywo nasze umiejętności artystyczne!

 

Pasjonat fotograficzno- filmowy stale doskonalący warsztat. Uczestnik festiwali filmowych i innych wydarzeń kulturalnych. Wszechstronny twórca i eksplorator.

Reżyseria, Zdjęcia - Mateusz Zieliński 

Studiuje w szkole teatralnej. Pasjonuje się aktorstwem.

Aktor - Michał Wolny

Studiuje, pracuje, kocha. Studentka wydziału aktorskiego Krakowskich Szkół Artystycznych. Obecnie pracuje nad swoim spektaklem dyplomowym i kocha...Kocha teatr oczywiście.
Aktorka - Anna Pala

Skończył szkołę realizacji dźwięku. Aktualnie pracuje jako akustyk w teatrze objazdowym.
Dźwięk - Grzegorz Hexel

Studiuje kosmetologię, pasjonuje się wizażem i stylizacją.
Charakteryzacja - Emilia Krzemińska-Komenda

Pasjonuje się fotografią. Stara się upowszechniać pojęcie, że fotografia jest sztuką, nie tylko pstrykaniem zdjęć. Założyciel NEGATYWnych.
Oświetlenie - Sławomir Pietrzykowski

Studiuje w szkole filmowej. w wolnych chwilach rysuje oraz robi zdjęcia analogowe.

Montaż/Asystent - Łukasz Daczewski

Studiuje komunikację marketingową. Nałogowo ogląda filmy i seriale. W wolnych chwilach pomaga organizować produkcję filmową oraz festiwale.
Kierownik planu - Marta Tatarska

 Kompozytor muzyki filmowej, od lat związany z Butcher's Films. Napisał muzykę do kilkunastu filmów, w tym kilku telewizyjnych. Certyfikowany realizator dźwięku.

Muzyka - Marcin Cyronek

Pasjonat fotografii kreatywnej oraz reportażowej. w wolnych chwilach jeździ na festiwale oraz uczestniczy w rajdach na orientację.
Fotosista - Marcin Czerwiński

Skończył szkołę fotografowania. Eksperymentuje z obrazem, a obiekty zdjęć często przygotowuje przez wiele godzin.
Klapser - Radosław Kowalik

Studentka informatyki na PWr, grafik i fotograf z zamiłowania, rysunkiem zajmuje się od dzieciństwa.
Materiały graficzne - Magdalena Ośka

5.02 - Przedstawienie dokumentacji planu zdjęciowego
7.02 - Próba charakteryzacji
14/15.02 - Próba aktorska
28.02/1.03 - Próba zdjęciowa
14/15.03 - Próba rejestrowana kamerą "z ręki"
11-12.04 - REALIZACJA ZDJĘĆ
XX.04 - Dokrętki efektów dźwiękowych
XX.04 - Obróbka dźwięku i obrazu + MONTAŻ FILMU

04.05 - Prapremierowy pokaz filmu

29.05 - Oficjalna premiera filmu

 

Jeżeli uda nam się przekroczyć minimalną kwotę do realizacji naszego filmu, zainwestujemy ją w lepszy sprzęt i wydłużymy okres pracy z dwóch na trzy dni zdjęciowe, aby mieć więcej czasu na wykonanie poszczególnych ujęć.

Fanpage projektu "Zabite drzewo"

Fanpage naszej grupy

Zdjęcia zza kulis, ukazujące powstawanie naszego filmiku promocyjnego 31.01!

Wstępna dokumentacja 5.02

Pierwsza próba charakteryzacji - 7.02

 Scenariusz i scenopis już w druku!

Odbitki wykonane w ciemni (zdjęcia wykonane aparatem średnioformatowym 6x6)

Fotka z próby zdjęciowej (1.03)

Nowe nagrody! Słodkie zestawy od Kopalni Słodyczy!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.03.2015 18:06