Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Franz Lesny

Franz Lesny

München

Urodzilem sie na Gornym Slasku 9 czerwca 1957 roku. W 1977 roku ukonczylem Technikum Budowlane w Bytomiu z dyplomem Technika Budowlanego i matura. W trzy lata pozniej po pierwszej pracy w budownictwie i odbytej dwuletniej sluzbie wojskowej musialem pojsc po raz pierwszy na leczenie do kliniki psychiatrycznej.
Po kilku kolejnych pobytach w grudniu 1981 roku przyznano mi rente inwalidzka. Na rencie wytrzymalem tylko 4 Miesiace i w kwietniu 1982 roku wzialem Kiosk RUCH razem z mama w agencje, a w dwa lata pozniej zostalem dodatkowo sedzia pilkarskim, gdyz jestem wielkim milosnikem sportu. W 1988 roku wyjechalem na stale do Monachium. Po odbytym kursie jezyka, pracowalem najpierw jako pomoc biurowa i listonosz, a nastepnie zrobilem przeszkolenie na fachowego pracownika podatkowego i krotko pracowalem w tym zawodzie, by w roku 2005 przedwczesnie ze wzgledow zdrowotnych przejsc na rente inwalidzka.
W 1992 roku zalozylem rodzine, a w 18 miesiecy pozniej moja zona urodzila mi coreczke.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

50 PLN z 5900 PLN

1 Wspierający

46 dni do zakończenia

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.11.2021.

Wydanie tomiku poezji ŚWIAT ZWIERZĄT I NIE TYLKO

O projekcie

 

 

CELE PROJEKTU:

Po wydaniu przed rokiem mojej Autobiografii pt "Schizofrenik Przelomu Tysiacleci" , tym razem Pragne wydac tylko 300 Egzemplarzy mojego tomiku poezji pt "Swiat Zwierzat i Nie Tylko" rowniez w wydawnictwie POLIGRAF, a jako, ze jest to wydawnictwo typu FORTUNET, autor musi sam sfinansowac wydanie ksiazki.

Ja jednak zadluzylem sie w moim banku, biorac pozyczke na wydanie poprzedniej ksiazki i nie stac mnie na to by wydac ten tomik poezji. Dlatego zwracam sie o pomoc do potencjalnych czytelnikow.

W przypadku, gdyby kwota projektu zostala znacznie przekroczona, pragne przeznaczyc te pieniadze na wiekszy naklad ksiazki.

 

TARGET ODBIORCOW

moja ksiazke kieruje przede wszystkim do ludzi mlodych, uczeszczajacych jeszcze do szkoly podstawowej. Chociaz wydaje mi sie, ze ksiazka ta moze okazac sie rowniez ciekawa lektura dla wielu doroslych czytelnikow.

 

O AUTORZE

Nazywam się Franz Lesny, ponieważ mieszkam aktualnie w Monachium, urodziłem się jednak na Górnym Śląsku w Polsce przed 64 laty jako Franciszek Leśny, a książkę chcę wydać pod pseudonimem Frank Forest. Od 1980 roku jestem na leczeniu psychiatrycznym. W 31 roku życia wyemigrowałem na stałe do Niemiec.

Moje glowne zainteresowania to sport, a zwlaszcza pilka nozna i skoki narciarske, a takze muzyka rockowa oraz dobry pop ostatnich lat.

 

O KSIAZCE

Wiersze znajdujace sie w tym tomiku pisalem na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, sporadycznie, tylko wtedy, gdy dostawalem jakiegos naglego olsnienia.

Ksiazka podzielona jest na dwie czesci. Czesc pierwsza to krotsze i dluzsze opowiadania o zwierzetach pisane wierszem czesto na wesolo, ale jednoczesnie wychowujace.Natomiast czesc druga to wiersze z zycia wziete, albo tylko mojego i moich bliskich albo tez ogolne.

 

JAK BEDZIE WYGLADAC KSIAZKA?:

Ilosc stron - 40 cz.-b.

Format 145x205 mm

Oprawa miekka

Okladka kolorowa, foliowana

Papier na wnetrze: offset 80g  

 

KWOTA PROJEKTU:

Kwota, ktora potrzebna mi jest na wydanie pierwszych 300 egzemplarzy ksiazki wynosi 5900 PLN. Z tego wzgledu goraco zapraszam do udzialu w zbiorce pieniedzy. Moja prosbe do dokonywania wplat kieruje przede wszystkim do osob wychowujacych dzieci w wiieku, w ktorym uczeszaja one do szkoly podstawowej, to znaczy rodzicow, wychowawcow i pedagogow, poniewaz w mojej ksiazce znajduje sie wiele moralow zyciowych.

W przypadku, gdyby zebrana kwota pieniedzy byla wyzsza od wymaganego limitu, przeznaczylbym dodatkowe pieniadze na wydanie tej ksiazki we wiekszym nakladzie.

 Oto przyklad dwoch wierszy:

 

MRÓWKA I WIELBŁĄD

 

Idzie mrówka po pustyni,

Ani spojrzy, wielbłąd przy niej.

Wielbłąd idzie krokiem pewnym,

Mrówce transport swój zapewnił.

 

- Kair proszę – mówi mrówka.

- Już się robi. Jak gotówka?

- Płacę kartą, nie mam „siana”.

- To rzecz wręcz nie spotykana.

 

- Jakoś tam się dogadamy.

- Zgoda, Kair, wysiadamy.

Ja Wam radzę moi mili,

Byście zawsze się godzili.

 

02/2008

 

ODA DO RODZICÓW

 

Moi kochani rodzice:

Dziękuję Wam za darowane mi życie

I podaję Wam moją prawicę,

Bo wychowaliście mnie należycie.

 

Dziękuję Wam za Waszą pracę i poświęcenie,

Za żywność, nocleg i odzienie,

Za spełnianie moich zachcianek

I za każdy radosny poranek.

 

Wiem, że sprawiałem Wam czasem kłopoty.

Najczęściej z powodu młodzieńczej głupoty.

Wiem, że nie zawsze byłem chętny do pracy,

Ale tacy są już niektórzy chłopacy.

 

 

Obiecuję Wam moją poprawę.

Załatwię każdą dla Was pilną sprawę,

A na koniec tak na ścisłość,

Dziękuję za okazywaną mi miłość.

 

04/2011

 

I jeszcze przyklad jednej z nagrod za wsparcie mojego nowego projektu. Jest to moja Autobiografia pt. Schizofrenik Przelomu Tysiacleci

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.11.2021 22:10