Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Joanna Kocik

Joanna Kocik

Warsaw, Poland

Joanna Kocik - pisarka, poetka, dziennikarka. Od 10 lat pracuje w mediach, a w przerwach od pracy podróżuje po całym świecie. Mieszka w Warszawie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

karolina.deling

karolina.deling

Józefin


7364 PLN z 5999 PLN

77 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

122%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.12.2017.

Wydajemy się!

O projekcie

 

 

Cześć! To my - Asia i Karolina. Miło Cię widzieć na stronie naszego projektu "Wydajemy się!". Jesteśmy fajnymi i pełnymi pasji kobietami. I wydajemy się. Ale nie za mąż. 

 

Wydajemy książkę - "5 minut", czyli 23 opowiadania dla zabieganych.

 

Piszemy od zawsze. Zawodowo, w pracy i po pracy. Po godzinach. Na blogach, do szuflady, dla siebie, dla innych. Skrobiemy opowiadania na zużytych biletach i rachunkach ze sklepu. I tak nam się uzbierało z tych biletów, karteluszków, notatek na lodówce na książkę. Chciałybyśmy, żeby te teksty ujrzały światło dzienne. Żebyś i Ty mógł, mogła je przeczytać.

 

Żeby tak się stało, potrzebujemy Twojego wsparcia. 

 

Daj nam 5 minut. Pokażemy Ci, o co w tym wszystkim chodzi. 

 

 

 

Wiemy, że masz mało czasu. Dlatego właśnie proponujemy Ci "5 minut" - historie do czytania w tramwaju, między przystankiem a przystankiem, w kolejce do lekarza albo przed snem, kiedy jeszcze coś by się przeczytało, ale żal zaczynać cały długi rozdział. Historię da się opowiedzieć i zamknąć - tak na oko - w pięć minut. Sprawdziłyśmy - Ty też możesz sprawdzić.

 

O czym to będzie?

 

O ludziach, kotach, drugiej stronie lustra, 11 listopada i cyckach. O tym, o czym Ty też myślisz. 

 

Jest więc Mąż, którego zdradziła z Mietkiem fryzjerem wiarołomna Halina o udach opiętych getrami w lamparcie cętki. Mąż, który nie zdzierżył, wziął więc siekierę i... Co zrobił? Dowiesz się wkrótce.

 

 

Jest singielka, która mieszka z kotem w pudle. Taka klisza, bez kota nie ma singielki, ale czy istnieją koty bez singielek?

 

 

Jest dziewczyna, która chciała być jak Kate Moss, ale zostały z niej tylko cycki.

 

Są dwie dziewczyny, które jadą na kajaki z dwoma gejami (w pełnym makijażu).

 

Jest też profesor Malina, który odkrył odpowiedź na każde pytanie, ale ludzie wcale nie byli przez to bardziej szczęśliwi.

 

 

 Jest babcia, której wnuczki zakazały głośnego używania słowa "dupa".

 

Jest Marylin, która kocha nieład oraz jednorożce.

 

 

Jest wreszcie Joanna, która wyskakuje przez okno.

 

I wielu, wielu innych bohaterów, którzy zostaną z Tobą przez kilka minut. 

 

 

 

 

 

 

Mamy propozycję z jednego z wydawnictw: możemy wydać książkę, ale jedynie na zasadach współfinansowania. To oznacza, że musimy mieć swój wkład w wydanie. Takie są realia - szczególnie dla debiutantek. W wielu wydawnictwach usłyszałyśmy: to jest dobre, ale opowiadania się w Polsce nie sprzedają. 

 

Nie chcemy w to wierzyć. Dlatego prosimy Cię o wsparcie.

 

PolakPotrafi pomaga nam zorganizować finansową stronę projektu, ale też nawiązać kontakt właśnie z Tobą, zaprzyjaźnić się na dłużej. Chcemy Cię zaktywizować, bo to Ty będziesz naszym czytelnikiem, naszą czytelniczką. Masz historię? Opowiedz ją nam. Może trafi do kolejnego tomu. Bo to Ty nas inspirujesz. Każdego dnia. 

 

Chcemy, by "5 minut" było w sporym stopniu projektem (wiemy, brzmi to patetycznie) społecznym. Chcemy zostawiać nasze opowiadania w tramwajach i autobusach. Może kiedyś weźmiesz do ręki nasze opowiadanie i pomyślisz "to o mnie". 

 

 

 

 

Kwota 6 tys. zł, którą chcemy zebrać, przeznaczona zostanie w całości na pokrycie kosztów wydania książki: redakcję językową i korektę, zaprojektowanie okładki, projekt typograficzny, skład, łamanie i redakcję techniczną tekstu, druk, wprowadzenie do obrotu oraz wydanie książki w wersji elektronicznej. 

 

Nie mamy jeszcze określonego nakładu naszej książki - o wszystkim będziemy jednak informować na bieżąco.

 

Jeżeli uda nam się zebrać ponad 100% deklarowanej tu kwoty, pieniądze przeznaczymy na zilustrowanie książki rysunkami.

 

 

 

 

Całość procesu wydawniczego zajmuje około 6 miesięcy. W razie powodzenia akcji książka ma szanse ukazać się w II połowie 2018 roku.

 

 

Realizacja zobowiązań wobec donatorów zacznie się z chwilą wydania książki, ale o postępach w procesie wydawniczym będziemy informować na bieżąco w opisach pod postami na naszym Instagramowym fanpejdżu.

 

 

Joanna Kocik - dziennikarka, poetka, blogerka. Pisze od zawsze. Pierwszy tomik wierszy wydała w wieku 15 lat. Skończyła studia pisarskie, których efektem był tom "Kocie skórki" i kilka niedokończonych powieści. Wraz z fotografem Kubą Głębickim prowadzi podróżniczego bloga "Jedziemy do...". Kiedy nie podróżuje, chodzi po górach i biega (w przerwach pracuje). 

 

 

 

Karolina Deling - dziennikarka ze sporym stażem w portalach internetowych. Od lat w pracy redaguje innych, więc po godzinach syci głód pisania. Opowiadania kocha najbardziej, bo uważa, że to sztuka zamknąć słonia w małym pudełku. Lubi góry (jak wielu) i gotować (jak wszyscy). Nie ma bloga o górach, ani o gotowaniu. 

 

 

 

 

Najprzyjemniejsza część projektu. Jeśli uda się nam go zrealizować, będziemy mogły sprezentować Ci naszą twórczość. Będą wydane książki "5 minut", tomiki wierszy, autorskie przepisy i przepiękne zdjęcia. Czyli coś na poprawę humoru. A zatem, do dzieła!

 

10 zł -  podziękowanie na naszym instagramowym fanpejdżu @wydajemysie!. Specjalnie dla Ciebie przygotujemy zdjęcie z podziękowaniami za wsparcie akcji.

 

30 zł - prześlemy Ci dwa opowiadania-niespodzianki w formacie PDF - jedno od Joanny i jedno od Karoliny. Możesz też zamówić opowiadanie na dowolny temat.

 

50 zł - Wydajesz się z nami!

 

Wyślemy Ci - po wydaniu - świeżutki egzemplarz "5 minut" wraz z dedykacją (na życzenie). Dodatkowo znajdziesz swoje nazwisko na liście osób, którym podziękujemy w książce. Deling dorzuca niezawodny przepis na brownie (w konwencji opowiadania). 

 

75 zł - Dwupak!

 

Wyślemy Ci - po wydaniu - świeżutki egzemplarz "5 minut" wraz z dedykacją (na życzenie). Dodatkowo znajdziesz swoje nazwisko na liście osób, którym podziękujemy w książce. Od Joanny otrzymasz też tomik wierszy "Kocie skórki", również z dedykacją na życzenie.

 

 

100 zł - zestaw XL

 

Wyślemy Ci - po wydaniu - świeżutki egzemplarz "5 minut" wraz z dedykacją (na życzenie). Dodatkowo znajdziesz swoje nazwisko na liście osób, którym podziękujemy w książce.

 

Zapraszamy Cię też serdecznie do spędzenia inspirującego dnia razem z nami w Józefinie pod Warszawą. Najpierw wyślemy Ci  wyzwanie do napisania - żebyśmy mieli na czym pracować. 

 

Przygotujemy dobrą kawę, ciasto i program warsztatów. Zajęcia planujemy przeprowadzić w dwóch blokach - prozy i poezji. Napiszemy coś wspólnie, podpowiemy, jak pisać, pogadamy i poznamy się lepiej. 

 

Termin do uzgodnienia. Warsztaty możliwe indywidualnie lub w kilkuosobowej grupie. 

 

140 zł - fotonagroda

 

Wyślemy Ci  - po wydaniu - świeżutki egzemplarz "5 minut" wraz z dedykacją (na życzenie). Dodatkowo znajdziesz swoje nazwisko na liście osób, którym podziękujemy w książce.

 

Wyślemy Ci również wybraną fotografię Kuby Głębickiego - w formacie 15cm x 15 cm. Zdjęcie zostanie wydrukowane w wysokiej rozdzielczości i oprawione. Zdjęcie można wybrać spośród fotografii zamieszczonych na naszym Instagramie, oznaczonych dopiskiem NAGRODA.

 

Przykładowe zdjęcia - miniatury, więcej na Instagramie:

200 zł - zestaw full wypas

 

Wyślemy Ci  - po wydaniu - świeżutki egzemplarz "5 minut" wraz z dedykacją (na życzenie). Dodatkowo znajdziesz swoje nazwisko na liście osób, którym podziękujemy w książce.

 

Zapraszamy Cię też serdecznie do spędzenia inspirującego dnia razem z nami w Józefinie pod Warszawą. Najpierw wyślemy Ci program i wyzwanie do napisania - żebyśmy mieli na czym pracować. 

 

Przygotujemy dobrą kawę, ciasto i pisarskie wyzwania. Zajęcia planujemy przeprowadzić w dwóch blokach - prozy i poezji. Napiszemy coś wspólnie, podpowiemy, jak pisać, pogadamy i poznamy się lepiej. 

 

Termin do uzgodnienia. Warsztaty możliwe indywidualnie lub w kilkuosobowej grupie. 

 

Wyślemy Ci również wybraną fotografię Kuby Głębickiego - w formacie 15cm x 15 cm. Zdjęcie zostanie wydrukowane w wysokiej rozdzielczości i oprawione. Zdjęcie można wybrać spośród fotografii zamieszczonych na naszym Instagramie, oznaczonych dopiskiem NAGRODA.

 

Przykładowe zdjęcia - miniatury, więcej na Instagramie:

 

 500 zł - pakiet VIP

 

Wyślemy Ci  - po wydaniu - świeżutki egzemplarz "5 minut" wraz z dedykacją (na życzenie). Dodatkowo znajdziesz swoje nazwisko na liście osób, którym podziękujemy w książce.

 

Otrzymasz również plenerową sesję zdjęciową z fotografem Kubą Głębickim. Temat i termin sesji do uzgodnienia. Sesja może odbyć się w Warszawie lub okolicach. Przewidywany czas trwania sesji: 2-3 godziny.

 

Nagroda zawiera wybór i obróbkę zdjęć przez fotografa. Efektem sesji będzie 5-10 profesjonalnych fotografii. Nagroda nie obejmuje wykonania make-upu.

 

 Przykładowe fotografie sesyjne Kuby:

 

Więcej zdjęć Kuby Głębickiego można obejrzeć TUTAJ (Insatgram) i TUTAJ (blog).

 

 

Napisz do nas! Masz pytania odnośnie do proejktu? Chcesz wiedzieć jeszcze więcej o nagrodach? Masz historię? Pomysł na historię, na wiersz? Nie wahaj się. Pisz. Dzwoń.

 

Joanna tel. 509 112 422,  facebook.com/kocix

Karolina tel. 602 225 254, facebook.com/karolina.delingjozwik

 

e-mail: wydajemysie@gmail.com

instagram: @wydajemysie

 

* zaprezentowana tu okładka "5 minut" to mock-okładka, książka wyglądać będzie inaczej. Jak? Jeszcze nie wiemy

** zamieszczone w projekcie zdjęcia wykonane zostały przez Kubę Głębickiego

*** jeśli dobrnąłeś/dobrnęłaś do końca, należy Ci się nagroda! Oto dodatkowe wideo z przygotowywania naszego filmu promocyjnego. My się pokładałyśmy ze śmiechu, a więc ENJOY

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.12.2017 22:10