Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Studio Furia – Agencja Literacka Furia

Studio Furia – Agencja Literacka Furia

Ustanów, Polska

Studio Furia powstało w 1996 roku. Przygotowujemy projekty książek, plakatów, ulotek, broszur, magazynów, gazet, oddając realizację starannie dobieranym i sprawdzonym drukarniom.
To nie przypadek, że mamut jest naszym logiem, a w nazwie zaistniała Furia. Uwielbiamy kontrasty, połączenie tradycji z wiedzą i nowościami technicznymi oraz tempem pracy.
Projektowanie to nasza pasja. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie, co sprawia, że wykonane przez nas projekty są niepowtarzalne i estetyczne.
Ostatnio mieliśmy ogromne szczęście i przyjemność pracować dla Centrum Kultury w Piasecznie nad przygotowaniem banerów, ulotek oraz katalogów na wystawę Józefa Wilkonia.
Nadszedł wreszcie czas na realizację marzeń. Wspólnie z przyjaciółmi założyliśmy Agencję Literacką Furia. Mamy nadzieję, że wydane przez nas książki zyskają Państwa aprobatę.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10506 PLN z 9800 PLN

72 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

107%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.06.2016.

Książka 'Usypiając ojca'

RSS

Wystawa ilustracji Joanny Nitki w Bibliotece Pod Skrzydłami Dodano 22.04.2018, godz. 20:13

Najnowsza, profesjonalna recenzja książki Dodano 19.04.2018, godz. 10:46

Dzień dobry!

Piszę te aktualności, żeby wszyscy Darczyńcy wiedzieli,że ich wsparcie wydało wspaniałe owoce! Poniżej zamieszczam recenzję książki "Usypiając ojca" pióra p. Katarzyny Bortnowskiej - profesjonalnego krytyka literackiego. Szczerze mówiąc, zaczynając zbierać pieniądze na wydanie tej książki byłam pewna, że kiedyś ktoś właśnie coś takiego napisze. I dlatego tak konsekwentnie dążyłam do jej opublikowania.

RECENZJA p. Katarzyny Bortnowskiej(Wykładowca na Katedrze Białorutenistyki Uniwersytetu Warszawskiego):

Debiutancka książka Glorii Hide jest niezwykle intymną opowieścią o rodzinie obciążonej chorobą Alzheimera. Historia utkana z okruchów wspomnień samej Autorki porusza i urzeka. Na poziomie formalnym tworzy niejednolity zbiór obrazów, charakteryzujących się dużym ładunkiem emocjonalnym, realizowanym jednak nie w sferze leksyki – gdyż język pozostaje enigmatyczny i zobiektywizowany – a na poziomie znaczeń. To powoduje, że książka, którą – mimo trudnej tematyki – czyta się lekko, porusza w czytelniku głębokie struny refleksji. Narracja fragmentami przybiera formę prozy poetyckiej. Znowu jednak nie przesądza o tym wolny od tropów stylistycznych język, a poziom metaforyki. Nie ma tu ani jednego zbędnego słowa, ani jednego zbędnego obrazu. Nie ma także zdania, które by było nużące. Pod względem formalnym książka jest dziełem wyjątkowym.

Za przemyślaną strukturą kryje się ważna i osobista treść. Pozornie bowiem książka stanowi opartą na wątkach autobiograficznych opowieść o rozwoju choroby Alzheimera u ojca głównej bohaterki. To jednak jest tylko fasada. W istocie bowiem jest to historia chorej rodziny, historia bólu, dylematów moralnych, zmęczenia, walki, nadziei i beznadziei. Początkowe objawy demencji zaobserwowane u ojca, prowadzą do gorzkiej refleksji: „Od tego czasu ojciec niepostrzeżenie wpełzł w dorosłe już życie Uli; jak nowotwór: z własnej tkanki, a niebezpieczny, niezłośliwy z pozoru, ale jednak rozprzestrzeniający się”[24]. Te słowa – choć mogą się wydać brutalne – doskonale ilustrują to, co Autorka stara się przekazać w całej książce. Przede wszystkim degrengoladę osoby chorej: czytelnik obserwuje, jak z dyrektora w ważnym ministerstwie ojciec głównej bohaterki staje się niemal rośliną, jak próbuje walczyć z objawami i jak powoli zaczyna mu brakować oręża. Pokazuje także powolną destrukcję rzeczywistości rodziny chorego, przechodzącej od negacji, poprzez nadzieję, do smutnego i wypełnionego nadludzkim wysiłkiem godzenia się z zanikiem osobowości ojca. Te rozważania uzupełnione są ważkimi elementami codzienności, znanymi tylko członkom rodziny chorego, takimi jak moralne aspekty decyzji o formie opieki czy walce ze wstydem wywoływanym przez zachowania osoby chorej bądź reakcje otoczenia, swoisty ostracyzm, który spotyka całą rodzinę. Na tym jednak nie zamyka się krąg tematów poruszanych w książce. Jest ona bowiem także opowieścią o tęskniącej za ojcem córce, która żyje ze świadomością, że jej tęsknota nie zostanie ukojona. O córce, która wbrew kiepskim wzorom, próbuje stworzyć własną – normalną i szczęśliwą rodzinę. I w końcu o kobiecie, która wie, że czasem wybór własnego szczęścia wymaga nie tylko odwagi, lecz także bezduszności.

Jest to piękna i mądra książka, która wzrusza i zmienia coś w człowieku. Przybliża do zrozumienia ludzkiej tragedii. Warto po tę książkę sięgnąć samemu i polecić ją innym.

Pozostałe linki:

http://ksiazkomiloscimoja.blogspot.com/2017/01/dziurawa-pamiec-usypiajac-ojca.html

http://www.matkapuchatka.pl/2017/01/kiedy-znika-czowiek-usypiajac-ojca.html

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4138083/usypiajac-ojca

http://ksiazka-od-kuchni.blogspot.com/2016/11/usypiajac-ojca-gloria-hide.html

http://www.biblioteka-piaseczno.pl/wordpress/spotkanie-z-pisarka-gloria-hide/

 

Wieczór autorski w bibliotece w Piasecznie Dodano 09.03.2018, godz. 21:51

Zapraszamy na spotkanie i/lub przeczytanie recenzji pod linkiem. Wasze pieniądze zostały dobrze wydane!

http://www.biblioteka-piaseczno.pl/wordpress/spotkanie-z-pisarka-gloria-hide/

kolejna odsłona kulis powstawania książki Dodano 29.10.2017, godz. 21:06

Posłuchajcie i zajrzyjcie na blog. Wszystko to dzieje się dzięki WAM!

https://youtu.be/hZZWv3kPwdU

Zaproszenie do księgarni Tarabuk na spotkanie z autorką Dodano 23.10.2017, godz. 11:34

 

 

                                  ZAPROSZENIE

 

26 października (czwartek) godz. 17:30 w księgarni-kawiarni Tarabuk w Teatrze Lalka odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu "Kolory życia".

Jeśli przyjdziesz, spotkasz się z Glorią, osobą, która nie dała się złamać systemowi i bezradności. Miała 30 lat jak zaczęła orientować się, że jej ojciec ma kłopoty z pamięcią i orientacją. Teraz opowiada nie tylko swoje doświadczenia, lecz także proponuje wiele ciekawych rozwiązań bezpośrednich i systemowych, które mogą mieć wpływ na zmianę miejsca Chorego w społeczeństwie, sytuacji opiekunów a także na zapoczątkowanie nowego postrzegania tej choroby. Autorka ma nieprzeciętną osobowość, która sprawia, że słucha się jej z wielką ciekawością.

Dlaczego powinieneś przyjść?
Wyobraź sobie, że Ty kiedyś zachorujesz; nie jest to niemożliwe.
Chciałbyś być traktowany godnie i z szacunkiem? Czy przedmiotowo, bo tak jest opiekunowi wygodniej?
Czy chciałbyś zostać ubezwłasnowolniony, czy może, by Twoje intencje były właściwie odczytane?
Czy chciałbyś leżeć godzinami w łóżku w zasikanym pampersie, czy wolałbyś, by aktywizowano Cię do wstawania?
Czy chciałbyś widzieć dookoła same obce twarze, czy ukochane, choć już nierozpoznawalne?.

Na spotkanie zapraszają: Tarabuk, Agencja Literacka Furia oraz Przystanek Alzheimer (Stowarzyszenie "mali bracia Ubogich").

Spotkanie poprowadzi koloroterapeutka i liderka „Przystanku Alzheimer” – dr  Małgorzata Musioł

 wstęp wolny
książka w cenie promocyjnej

 Księgarnia-kawiarnia Tarabuk
Tarabuk w Teatrze Lalka
Plac Defilad 1
Warszawa Śródmieście
(blisko stacji metra Świętokrzyska)
tarabuk@tarabuk.pl
tel. 500 167 368

 

 

Dalsze losy książki i autorki Dodano 07.10.2017, godz. 17:26

Kochani Darczyńcy, 

chciałabym podzielić się tym, co dalej dzieje się z książką. Byliście wspaniali! Powoli, ale też i nie za bardzo powoli, książka i jej temat zostaje zauważany i doceniany. Temat nie jest łatwy, więc prosto nie jest, niemniej zatacza coraz szersze kręgi. Zajrzyjcie proszę na blog autorki : literackafuria.eu/blog/ i na kanał na YouTubie : Gloria Hide pisarka. Dla ułatwienia podaję linki:

https://youtu.be/-7D-BARzAwk

https://youtu.be/y5pvQBeOKx0

Następne projekty na bazie książki w przygotowaniu. Subskrybujcie kanał na YT, to będziecie na bieżąco, a warto! Raz jeszcze wszystkim dziękujemy!! Agencja Literacka Furia.

Po premierze! Dodano 14.12.2016, godz. 14:45

Kochani,
wszystkim, którzy przybyli na promocję książki, serdecznie dziękujemy. Wkrótce opublikujemy zdjęcia z eventu, a film...pewnie w nowym roku:)

Uwaga: Wysłaliśmy już do wszystkich wszystkie nagrody, książkowe także. Jeśli do kogoś nie dotarła jego nagroda, bardzo proszę o kontakt, nie chcemy zacząć Nowego Roku z długami:)
Pozdrawiam serdecznie
Dorota - AL Furia

Książka już w księgarni internetowej! Dodano 14.12.2016, godz. 14:42

Link dk książki w IKNT
Można już kupować książkę w księgarni internetowej! Niedługo zwiększy się ilość księgarni oferującej ją:)

http://ksiegarnia.iknt.pl/usypiajac-ojca.html


Uwaga!!! Zmiana daty spotkania promocyjnego Dodano 02.12.2016, godz. 21:48

Kochani, zmieniliśmy datę na 13, bo ciężko nam było skoordynować przybycie kilku kluczowych osób na 14.12 I nie chodzi o media:) tylko o psychologa, który skłoni przybytych do dyskusji nad kondycją osób chorych na Alzheimera w Polsce oraz przeprowadzi fajny eksperyment.
Tak więc nie boczice sie na nas i szykujcie się na 13.12 Plan spotkania nie zmienia się i miejsce też. Poczatek o g. 10.00
Dorota

adres spotkania, bo nie zmieścił się :( Dodano 28.11.2016, godz. 22:23

Restauracja BUNUEL, ul. Walecznych 61, Ip., wejście od Londyńskiej, 03 - 920 Warszawa, Saska Kępa

Spotkanie promocyjne 14 grudnia w godzinach 10:00 - 13:00 Resta Dodano 28.11.2016, godz. 22:20

Zapraszamy serdecznie na pierwsze spotkanie promocyjne książki Usypiając Ojca. W programie przewidujemy:

10.00 - 10.20

- ok. pół godziny przy kawie, herbacie, przekąskach, oglądanie wystawy Joanny Nitki, zbieranie się.

10.20 - 10.50

- przywitanie, przedstawienie planu spotkania, gości specjalnych, czyli Stow. Alz. z Siedlec, rozmowa z wydawcą książki
- rozmowa z ilustratorką
- kilka słów o Agencji Literackiej Furia i dlaczego wspiera debiutantów
- temat książki i jego wartość społeczna

10.50 - 11.50

Część prowadzona przez Prezeskę Stow. Alzheimerowskiego w Siedlcach i p.psycholog

- rozmowa o kondycji opieki nad chorymi w Polsce - odniesienia do obrazów w książce
- problem opiekunów, czyli jaką płaca cenę za opiekowanie się chorym
- zapowiedź filmu i omówienie eksperymentów
- pytania z sali

10 minut przerwy

12.00 - 12.30

- krótki film dokumentalny z eksperymentu, dotyczący badań nad osobami chorymi na Alzheimera i postrzeganiem przez nich świata
- dla chętnych udział w jednym z eksperymentów

12.30 - 13.00

- rozmowy
- możliwość zakupienia książek na miejscu z dedykacją ilustratorki

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych wraz ze znajomymi. jeśli ktoś będzie zdecydowany uczestniczyć w spotkaniu, poproszę w miarę mozliwości o przysłanie potwierdzenia na e-mail: agencja.literacka@studiofuria.com.pl

Do zobaczenia!

PS
Książki jako nagrody już są rozsyłane!

Okładka Dodano 19.11.2016, godz. 17:31

Kochani! Na stronie www.literackafuria.eu w newsach możecie już obejrzeć okładkę ksiązki!

książka już w druku!! Dodano 08.11.2016, godz. 11:45

Uff...Naprawdę:) Się drukuje!

Pytanie do darczyńców Dodano 23.10.2016, godz. 20:47

Pytanie kieruję do osób, które wpłaciły 120 złotych i oczekują na książkę z dedykacją autorki. Czy zgodzilibyście się, żeby Wasze imiona i nazwiska zostały wydrukowane na tylnym skrzydełku okładki?
Bardzo proszę o odpowiedź tylko od tych osób, które się nie zgadzają na to. Jeśli ktoś mi nie odpisze, przyjmuję, że jest zachwycony tym pomysłem:) Sprawa jest poważna, bo po wydrukowaniu będę mogła już tylko obciąć skrzydełko:(
Dorota Łeweć

kiedy będzie książka? Dodano 12.10.2016, godz. 22:14

Drukarnia dostarczy nam książki 18 listopada!! A więc od poniedziałku 21 zaczyna się wysyłka. Książka ma na nowo zaprojektowaną wspaniałą okładkę - kolorową! Wszystkie zamówione więc loga będą kolorowe! Gratis!
Sama już nie mogę się doczekać!
Pozdrawiam wszystkich -
Dorota Łeweć

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.06.2016 15:03