Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Studio Furia – Agencja Literacka Furia

Studio Furia – Agencja Literacka Furia

Ustanów, Polska

Studio Furia powstało w 1996 roku. Przygotowujemy projekty książek, plakatów, ulotek, broszur, magazynów, gazet, oddając realizację starannie dobieranym i sprawdzonym drukarniom.
To nie przypadek, że mamut jest naszym logiem, a w nazwie zaistniała Furia. Uwielbiamy kontrasty, połączenie tradycji z wiedzą i nowościami technicznymi oraz tempem pracy.
Projektowanie to nasza pasja. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie, co sprawia, że wykonane przez nas projekty są niepowtarzalne i estetyczne.
Ostatnio mieliśmy ogromne szczęście i przyjemność pracować dla Centrum Kultury w Piasecznie nad przygotowaniem banerów, ulotek oraz katalogów na wystawę Józefa Wilkonia.
Nadszedł wreszcie czas na realizację marzeń. Wspólnie z przyjaciółmi założyliśmy Agencję Literacką Furia. Mamy nadzieję, że wydane przez nas książki zyskają Państwa aprobatę.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10506 PLN z 9800 PLN

72 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

107%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.06.2016.

Książka 'Usypiając ojca'

O projekcie

 

Opiekująca się ojcem, chorym na Alzheimera, córka jest bardzo młodą dziewczyną, którą choroba taty "zaatakowała" znienacka. Jak sobie poradzi z problemem, który najczęściej przerasta wszystkich, bez względu na stan majątkowy i wiek? „Usypiając ojca” momentami czyta się jak książkę akcji. Są w niej przygody, jest miłość, która pewnie większość z nas zaskoczy, że w ogóle mogła się wydarzyć, mnóstwo niewyobrażalnie skrajnych emocji. Czytając tę książkę często ma się wrażenie, jakby autorka stopiła się w jedno z głównym bohaterem i razem z nim, krok po kroku, od początku aż do końca, podróżowała po świecie zapominania. Ojciec, główny bohater, jest w niej przewodnikiem po swojej rzeczywistości. Książka ta powstawała przez 14 lat,  pomimo że nie jest "grubą" powieścią. To książka mądra, ważna i odważna, pokazująca, jak w latach 90. XX wieku w Polsce trzeba było, ale i można było, walczyć o godność człowieka. Treść jej jest cały czas aktualna, bo nigdy nie wiemy, kiedy nas albo bliskich dotknie choroba; a wtedy nagle stajemy się bezradni.

 

 

Książkę zilustrowała doskonałymi czarno-białymi rysunkami, wrażliwa, młoda artystka, Joanna Nitka.

 

 

 

 

 

„Jestem u siebie.

Spojrzał na długą ławę i sięgnął po kartkę zostawioną przez córkę, przeczytał ją, złożył na czworo i schował do kieszeni. To Lula napisała, przemknęło mu przez głowę. Trzeba do niej pojechać. Jak? Jak zwykle, jak zwykle, jak zwykle...

Poszukał płaszcza w przedpokoju, włożył rękę do kieszeni, namacał pieniądze, ucieszył się, że widocznie o nich zapomniał, wyjął je i zaczął przeliczać. 2 zł, 3 zł, 10, 20. Ile to razem? Dwa plus trzy to pięć i dziesięć to dziesięć i jeszcze pięć, to... W głowie widział odpychające się cyferki jak magnesy o przeciwnych znamionach. Usiadł przy stole i wysypał monety, wyrwał czystą kartkę z brązowego notatnika i napisał cyfry w kolumnie, uważnie dodał je, sprawdził dwa razy i wynik zakreślił ołówkiem. Spojrzał na rozwiązane zadanie, uśmiechając się zwycięsko pod nosem i odetchnął. Ale już ani tego, ani następnego dnia nie opuścił mieszkania”.

 

 

 

 

Gloria Hide – to pseudonim literacki polskiej pisarki. Często czytelnicy zadają autorom pytanie, dlaczego piszą pod pseudonimem. Zapytaliśmy o to samą autorkę:

Bo... pisanie książek, to tylko jedna z moich osobowości. Bawi mnie, że mogę mieć ich kilka. Poza tym, niekoniecznie mam ochotę (czyli jej nie mam), żeby niektórzy znajomi zabawiali się w psychoanalityków, eksperymentując na mnie.  Literatura powinna sama się bronić, a nie chować się za tarczą jakiegoś znanego z innych dziedzin, nazwiska.

 

 

Agencję Literacką Furia stworzyła Dorota Łeweć, Magdalena Zdrojewska, a współpracuje z nami Agnieszka Deja. Na stronie www.literackafuria.eu znajdziecie Państwo wszelkie informacje dotyczące historii powstania Agencji oraz formy prawnej.zaś na FB zapraszamy na stronę Agencji Literackiej Furia, na której pojawiają się bieżące informacje o projekcie.

  

  1. Przede wszystkim uważamy, że takie polskie debiuty powinny być  wspierane, szczególnie zaś przez instytucje powołane do tego celu, ale jaka jest rzeczywistość, każdy widzi. Wzięliśmy więc sprawy w swoje i Wasze, ręce.

  2. Bo jesteśmy małym wydawnictwem i nie mamy na wydanie jej oraz promocję dość pieniędzy, a bez promocji, nawet największe dzieło utknie w magazynach wydawnictw lub szufladzie autora.

  3. Wydawnictwa, które  być może by było stać, aby ją sfinansować, stwierdziły w rozmowie z autorką, że: „wprawdzie książka mądra, ludzka, ucząca człowieczeństwa, ale trzeba by było dopisać kilka tysięcy słów, bo jest za krótka, a poza tym napisana jakimś takim grzecznym, poprawnym językiem, nie ma w niej przekleństw, żadnych ch..., pi... i podobnych. To się, proszę pani, dzisiaj nie sprzeda”. Tak więc chcemy sprawdzić, czy opinia wydawców, że Polacy to idioci i nie docenią dobrej, polskiej literatury, sprawdzi się. Ufamy, że nie.

 

  

  • projekt okładki i zakup praw do ilustracji do pierwszego wydania - chcemy dać, choćby symboliczne, wynagrodzenie Joannie za rzetelną pracę

  • korekta książki

  • skład i łamanie

  • druk książki - 1000 sztuk, w tym 250 przeznaczonych na promocję

  • promocja książki w mediach społecznościowych i tradycyjnych (przygotowanie tekstów promocyjnych, kontakt z blogerami i redakcjami czasopism)

  • dystrybucja

  • wynagrodzenie dla autora

 

 

To proste! Wystarczy wybrać interesującą Cię pozycję z paska nagród po prawej stronie. Jeżeli jesteś na portalu polakpotrafi.pl po raz pierwszy, zostaniesz poproszony o stworzenie konta. To zajmuje niecałe pół minuty, nie zrażaj się. Następnie wybierz sposób płatności (zaznacz swój bank), wykonaj przelew i gotowe! Informacje o swoich nagrodach masz dostępne na Twoim profilu.

 

 

Każda z osób współuczestniczaca w projekcie poprzez wpłacenie wybranej kwoty w ramach wsparcia, może wybrać nagrodę z kolumny umieszczonej po prawej stronie opisu. Wszystkie warsztaty oraz masaże będa miały miejsce w Warszawie. Oczywiście możesz wesprzeć nas i nie chcieć żadnej nagrody:) Oprócz wymienionych nagród mamy NAGRODY SPECJALNE w limitowanej ilości, które możecie obejrzeć i wybrać z poniższych:

KOSZULKA CZARNA Z RYSUNKIEM Z KSIĄŻKI

 

 KUBEK BIAŁY Z RYSUNKIEM Z KSIĄŻKI

 KALENDARZ CZERWIEC2016 - LIPIEC 2017 Z ILUSTRACJAMI Z KSIĄŻKI

 KOSZULKA BIAŁA Z RYSUNKIEM Z KSIĄŻKI

 

 UWAGA! NAGRODY TE SĄ LIMITOWANE! KTO PIERWSZY, TEN LEPSZY!

Wyczerpanie danego limitu nagród zostanie zaznaczone na tej stronie.

 

 

To zależy w głównej mierze od tego, co wybrałeś. Jednak na pewno nie szybciej, niż planowany koniec zbiórki, tj. po 60 dniach, od ogłoszenia projektu. Większość nagród może zostać wysłanych do tygodnia po zakończeniu zbiórki. Niestety, na książkę trzeba będzie trochę poczekać, ale nie dłużej niż miesiąc. Kalendarze będą zawierały miesiące lipca 2016 do czerwca 2017, nic nie stracisz! Zapewniamy, że każdy z Was na pewno otrzyma to, co chciał !

 

  

Wtedy dostajecie zwrot na swoje konto całej wpłaconej kwoty. Robi to portal Polakpotrafi.pl

Niestety, nie możemy otrzymać tylko części zbieranej sumy.

Jeśli zaś Darczyńcy będą hojni i zbierze się większa suma, dostaniemy wszystko! Zawiadomimy Was wtedy, na co przeznaczyliśmy nadmiarowe kwoty. Obiecane nagrody dostaną oczywiście wszyscy, którzy poprzez wpłatę chcą współuczestniczyć w naszym projekcie!

 

 

^Każda złotówka, która zostanie wpłacona ponad to, co zbieramy, będzie tutaj opisana.Mamy sporo pomysłów, jak można zagospodarować większą ilość pieniędzy - np. sprzedawać książkę po symbolicznej złotówce bibliotekom lub osobom w trudnej sytuacji życiowej, mającej w rodzinie chorych na Alzheimera. Ku pokrzepieniu Ich serc!

^Film reklamowy zrealizowała, nakręciła i zmontowała Dorota Łeweć

 

 

Dorota Łeweć, email:  agencja.literacka@studiofuria.com.pl, tel.609 954 923

Magda Zdrojewska, email: agencja.literacka@studiofuria.com.pl

Agnieszka Deja, email: agencja.literacka@studiofuria.com.pl

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.06.2016 15:03