Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Nashipae

Nashipae

Bydgoszcz

Bydgoszczanka zafascynowana kulturą Masajów. Pasja zaprowadziła mnie do południowej Kenii, gdzie od 2009 współdziałam z lokalną społecznością! :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

19586 PLN z 3300 PLN

211 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

593%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.02.2014.

Wsparcie dla masajskiej szkoły :)

RSS

Nowy rok nowa zbiórka! :-) Dodano 15.08.2015, godz. 13:15

Witajcie,

Z radością chciałabym was poinformować, że rozpoczęłam kolejną zbiórkę na serwisie Polak potrafi. W tym roku wspólnie możemy zainwestować w rozwój Masajskich mam! Ich rozwój to zmiana dla całych rodzin!

Zajrzyjcie na https://polakpotrafi.pl/projekt/inspiracja-w-dzialaniu

Ps. Jeszcze kilka osób nie odezwało się w sprawie zeszłorocznych nagród. Czekają na Was, także dajcie znać!

Miłego dnia :-)

Podsumowanie zbiórki Dodano 30.05.2014, godz. 20:25

Zapraszam do zapoznania się z podsumowaniem zbiórki pod adresem:

http://nashipae.com/polak-potrafi-podsumowanie/

Dziękuję za Wasze dobre serca.
Mam nadzieję, że to podsumowanie upewni Was, że każda złotówka wydana była przemyślanie.

Magda Poros

ps.
Nadal nie otrzymałam odpowiedzi od kilkudziesięciu osób w sprawie adresu do wysłania podarunków. Jeśli jesteś osobą, która wybrała podarunek a nie przesłała jeszcze adresu do wysyłki, prześlij go proszę na adres magda.poros@mogesieuczyc.pl

Wysyłka podarunków Dodano 02.04.2014, godz. 14:43

Drodzy darczyńcy,

bardzo dziękuję wraz z dziećmi i całą społecznością za wsparcie.

Jestem już od blisko miesiąca w Polsce.
W tym czasie między innymi:

Dodałam ponad 60 dzieci do projektu wsparcia: http://www.mogesieuczyc.pl/olmaoi-bliski-przyjaciel a także jestem na końcowym etapie założenia Fundacji

Zbieram od zeszłego tygodnia adresy do wysyłki podarunków (do końca tego tygodnia wszyscy powinni otrzymać zapytania na e-mail)

W najbliższym tygodniu będę je do Państwa wysyłać.

Proszę także o wyrozumiałość. Na wszystkie maile odpiszę i wszystkie podarunki na pewno dotrą jednak spraw do załatwienia jest dużo a jestem tylko jedna ;)

Pozdrawiam :)
Magda

Laurki z dedykacja Dodano 23.02.2014, godz. 14:48

Witajcie!

W Maasailandzie domki dla nauczycieli przybieraja już konkretna postac - zajrzyjcie na bloga.

Prosilabym osoby, ktore jako prezent mialy laurke z dedykacja a także np. Zdjecie dziecka ktore laurke narysowalo, podziekowanie od dzieci w formie zdjecia lub filmik by przeslaly mi informacje jaka ma byc dedykacja w formie:

1. Typ prezentu - tu wymienic (laurka z dedykacja i/lub zdjecie dziecka ktore rysowalo laurke z laurka i/lub podziekowanie od dzieci w formie zdjecia i/lub filmik z podziekowaniem od dzieci)
2. Tresc dedykacji

Proszę te informacje przesylac jako sms na moj kenijski nr +254 701 859 348
Niestety internet jest tak zly w miasteczku ze rezygnuje z tracenia czasu na proby zrobienia czegokolwiek.

Pozdrawiam goraco :))

Dzialamy! Dodano 13.02.2014, godz. 12:46

Kochani wczoraj bedac w miasteczku - jestem od tygodnia w Kenii, zauwazylam na koncie wplate z projektu. Rozpoczynamy więc dzialania.

W zwiazku z tym ze mam bardzo ograniczony dostep do internetu by kazdego poprosic o wybor prezentow - tam gdzie było to mozliwe.

Proszę bardzo jeszcze raz by osoby, ktore wplacaly kwoty w ktorych byly prezenty do wyboru tzn. prosty naszyjnik, bransoletka lub breloczek by do konca tej soboty napisaly na magda.poros@gmail.com informacje o swoim wyborze.

Osoby ktore nie napisza do tego czasu otrzymaja losowy prezent.
Mamy musza zaczac robic ozdoby by zdazyc do mojego wyjazdu :))

Dodatkowo wszystkich, ktorzy wsparli projekt a jeszcze nie przeslali zdjec swoich a chcieliby to zrobic także proszę o przeslanie ich już finalnie do przyszlego wtorku.

Zaczelismy już przygotowania i już we wtorek pierwsza wizyta lekarza w szkole :)
Pilki także już sa w szkole a także 5 materacy na ktorych wlasnie male dzieci drzemia :)

Wszystkie poczynania mozecie sledzic na moim blogu - http://www.nashipae.blogspot.com

Po powrocie zamieszcze cale podsumowanie wydanych srodkow wraz z rachunkami i zdjeciami :)

poprawny mail do kontaktu :) Dodano 31.01.2014, godz. 7:22

W ostatnim wpisie wkradł się błąd, który wykradł g z adresu mail ;)

Poprawny adres to oczywiście: magda.poros@gmail.com

Dzięki za czujność :)

Niesamowita fala dobra! Dodano 30.01.2014, godz. 22:34

Drodzy darczyńcy!

Gdy dodawałam projekt na polakpotrafi nie zdawałam sobie zupełnie sprawy jak wiele zmieni się dla dzieci w szkole dzięki ogromnej fali dobra jakiej dziś wszyscy jesteśmy świadkami!
Kwota 11 355 zł to kwota pozwalająca nie tylko na doposażenie szkoły, to kwota dzięki której postawimy 5 pomieszczeń dla nauczycieli. Nauczyciele w tygodniu będą spali na miejscu co wyeliminuje dotychczasowe sytuacje gdy nie byli w stanie dotrzeć do szkoły z różnych względów lub docierali bardzo późno.

Zostanie już na dziś dzień zapas pieniędzy. Cieszy mnie to ogromnie ponieważ chciałabym także przeznaczyć środki na polepszenie dziecięcych posiłków w szkole.
Obecnie dzieci jedzą np: czerwoną fasolę z białą kukurydzą, owsiankę, ryż z fasolą czerwoną, ugali (ugotowana mąkę z białej kukurydzy) z fasolą mun lub naleśniki. Są to najczęstsze potrawy w tym regionie.

Dzisiaj otrzymałam chyba ponad 300 e-maili od wspaniałych osób nie tylko z Polski.
Nadal nie wierzę, że tak niesamowicie się ta zbiórka toczy. Fantastycznie że tak wielu ludzi chce się zaangażować.

W związku z tym, że zbiórka przeszła najśmielsze oczekiwania, proszę wszystkich, którzy przekazali jakikolwiek datek i wyrażają na to chęć, o przesłanie jednego zdjęcia, które umieszczę wraz z dziećmi w kolażu, który powiesimy w szkole :)
Bardzo Was proszę o przesłanie zdjęć do jutra tj. piątku do końca dnia. W sobotę pójdę je wywołać bym miała je już gotowe. W Kenii w najbliższym miasteczku Kajiado wydrukowanie zdjęcia jest bardzo drogie.

Prosiłabym także osoby, które wybrały jako nagrodę kartkę pocztową o przesłanie adresu do wysyłki kartki.

Osoby, które wybrały nagrodę, w której do wyboru jest naszyjnik, bransoletka lub zawieszka do kluczy prosiłabym także o przesłanie informacji o dokonanym wyborze. Podliczę ile różnych ozdób mamy muszą zrobić.

Z osobami, które jako nagrody mają tradycyjny masajski naszyjnik lub laskę skontaktuję się indywidualnie.

Wszystkie maile proszę kierować na adres: mada.poros@gmail.comDodano: 31.01.2014, 11:44
  yacekp
yacekp
Brawo za spostrzegawczość !
Faktycznie powinno być:
magda.poros@gmail.com
Dodano: 30.01.2014, 23:06
  Tigris
Tigris
chyba wkradł się błąd w adres mailowy :)

Nagrody Dodano 29.01.2014, godz. 8:55

Pojawiły się trzy nowe nagrody:

1. 155 zł wsparcia - Kalendarz Martyny Wojciechowskiej na 2014 Rok z odręcznym podpisem Martyny Wojciechowskiej. Wygrałam go niedawno, jednak zdecydowałam się oddać go na rzecz zbiórki dla dzieci.
Sam kalendarz kosztuje 49,99 zł

2. 75 zł wsparcia - Kolczyki masajskie.
poniżej linki do tego jak przykładowo takie kolczyki mogą wyglądać:
http://goo.gl/u4ldO6 http://goo.gl/a3pe4U

Pamiętajcie także, że dzięki zbiórce zyskują mamy dzieci, które robią piękne cudeńka z koralików.

3. 75 zł wsparcia - laurki od dzieci z dedykacją i zdjęciem autora :)

Wspaniałe! Dodano 23.01.2014, godz. 21:58

W 8 dni udało się zebrać już więcej niż zakładało minimum.
To jest dla mnie niewiarygodne i teraz buzia, oczy i palce gdy to pisze cieszą się niezmiernie. W Kenii jest już krótko przed północą jednak mam silne wrażenie, że mój sms nie pozwoli tak szybko zasnąć ;)

Drodzy darczyńcy - przyjaciele, dziękuję Wam za wsparcie, które już niedługo urzeczywistni się pośród czerwonego kurzu masajskiej ziemi.

Pomyślałam, że jeśli w 8 dni udało się tyle zebrać to w pozostałe 13 dni można spróbować zebrać więcej na coś konkretniejszego i także niezwykle ważnego.

Jeśli nie teraz to kiedy, i dlaczego nie teraz tak w ogóle :)

150 000Kes czyli około 5500 kosztuje wybudowanie 5 małych pomieszczeń dla nauczycieli. Są to tzw mabati small rooms - czyli po prostu pomieszczenia z blachy falistej.
Dlaczego są tak ważne?
Dobrych nauczycieli nie ma w okolicy. Zatrudnieni obecnie są wspaniali i dzięki nim szkoła zyskuje prestiż. Dojeżdżają oni jednak z odległych miejsc. Szkoła jest w kompletnym buszu i nie ma tam autobusów. Trzeba czekać na okazję i to jeszcze się przesiadać. Czasami także warunki są tak złe podczas okresu długich deszczy, że dojazd jest zupełnie niemożliwy. Nauczyciele często przyjeżdżają dopiero na 9:30 lub w ogóle. Tracą na tym dzieci.
Chcemy wobec tego wybudować 5 pomieszczeń z blachy z wybetonowaną podłogą, w których mogliby mieszkać w tygodniu nauczyciele.

To nie jest mała kwota - dokładnie o tym wiem jednak, gdy tylko pomyślę, że jest szansa by ją zebrać to już w głowie rodzą mi się pomysły na promocję tego kolejnego etapu zbiórki!

Jeśli osiągniemy poziom 9 350zł = 3000 na I etap, 5500 II etap oraz 850 na pokrycie opłat od polakpotrafi oraz transferuj.pl to każdy kto wpłacił dowolną kwotę będzie miał dostęp do pobrania filmu, który planuję nakręcić podczas pobytu.

W kolejnych dniach dodam także nagrody.

Jeśli możecie w jakiś sposób pomóc w nagłośnieniu akcji róbcie to do woli aż wam głosu i giętkości palcy przy pisaniu wystarczy :)
Dzieci są tego warte po stokroć!

Wooo :) Dodano 17.01.2014, godz. 7:28

Minął 1 dzień i 19 godzin a udało się już zebrać 1640zł.
Niesamowite!
W Kenii udziela się chyba w jakiś magiczny sposób atmosfera zbiórki, ponieważ wczoraj dostałam dwa zdjęcia, na których dzieci trzymają kciuki :) -
zajrzyjcie tu -> http://goo.gl/KC5HcQ

Akcja zainteresowała także portal mmbydgoszcz.pl ( http://goo.gl/ey8pRV ) z czego się ogromnie cieszę bo jeśli więcej osób dowie się o szkole i o potrzebach wierze, że uda się zebrać potrzebną kwotę.

Nie ustaję więc w promocji zbiórki i zachęcam także Was do wysłania linków znajomym :) Drobne kwoty mają tu wielką moc. Dzięki nim szansę zyskują dzieci na lepszą przyszłość!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.02.2014 18:06