Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Cezary Dybowski

Cezary Dybowski

Bielsko-Biała

Okazuje się, że 600 znaków to jest zdecydowanie za mało, żeby wspomnieć o paru najważniejszych rzeczach z mojego życia, jak działalność fotograficzna, edukacyjna, społeczna czy artystyczna. Zapraszam do zapoznania się z szerszym opisem:

http://nic.dybowski.pl/?page_id=2

Napisz wiadomość do Projektodawcy

19149 PLN z 12900 PLN

205 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

148%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.06.2017.

Wydanie książki W. Dederki Światło i cień w fotografii

O projekcie

Witam w nowym projekcie! Część z Was, która tu zajrzała, zna mnie chociażby z poprzedniego (dziękuję za wsparcie! J)

https://polakpotrafi.pl/projekt/wydanie-ksiazki-elementy-kompozycji-fotograficznej

część może słyszała o Polskim Wydawnictwie Fotograficznym, a tych, którzy nie słyszeli, informuję, że działam od 2006 roku i wydałem już kilka fajnych książek J

Dziś proponuję Wam współuczestnictwo w kolejnym przedsięwzięciu – wydaniu książki Witolda Dederki Światło i cień w fotografii.

Pierwsza jej edycja ukazała się w roku 2006 i nakład rozszedł się błyskawicznie. Podobnie jak wznowienie w roku 2008. Od wielu lat ta książka jest praktycznie niedostępna, a jak potrzebna i poszukiwana, niech świadczą ceny pojedynczych egzemplarzy wystawianych na aukcjach, które dochodziły do 300 zł!

Czy ta pozycja jest tego warta? Moim zdaniem nie było wydanej w języku polskim lepszej książki o oświetleniu i oświetlaniu w fotografii. Witold Dederko zawarł w niej doświadczenie co najmniej trzech pokoleń fotografów z jednej rodziny, wiedzę praktykowaną  i chętnie przekazywaną następcom. Zrozumienie podstaw oraz zasad nimi rządzących pozwala na swobodne poruszanie się między światłem a cieniem. Uzmysławia, że w wielu przypadkach stosowanie przyniesionego oświetlenia (flesze, lampy studyjne) jest gorszym rozwiązaniem niż wykorzystanie światła zastanego.

Myślę, że już najwyższy czas ponownie udostępnić Czytelnikom ten ogromny zasób wiedzy o świetle i oświetlaniu.

To wydanie będzie przygotowane, podobnie jak O kompozycji w fotografii, w najwyższej jakości – elegancko i bez sknerstwa J Wstępnie liczę, że książka będzie miała około 200 stron, papier satynowany, o podwyższonej gramaturze, okładka twarda. W poprzedniej książce zamiast zwykłej czarnej farby drukarskiej zastosowaliśmy czerń Pantone, co dało tak niesamowity efekt, że teraz już nie ma możliwości, żeby drukować inaczej J

To wszystko podnosi koszt wydania, a co za tym idzie – cenę jednego egzemplarza. Zachęcam Was do wzięcia udziału w tym finansowaniu i potraktowania tego jako subskrypcji, ponieważ książka – jeśli uda się ją wydać – będzie w sprzedaży droższa niż w przedpłacie.

Co oferuję za Wasze pieniądze? Przede wszystkim egzemplarz książki Światło i cień w fotografii w promocyjnej cenie. Oprócz niego pozostałe książki wydane przez Polskie Wydawnictwo Fotograficzne, które są jeszcze dostępne. Również w promocyjnych cenach, co możecie sprawdzić na stronie Fotosklepiku:

http://fotosklepik.dybowski.pl/index.php?cat_id=4

Oraz rzecz bezcenną - więc bez dodatkowej ceny J - każda osoba, która wesprze projekt kwotą co najmniej 25 zł, zostanie uhonorowana (jeśli będzie tego sobie życzyć) jako dobrodziej imiennym wpisem z podziękowaniem w tej książce J

Kiedy książka będzie dostępna? Dużo pracy już w nią włożyłem. Jest zaprojektowany layout, gotowa okładka, tekst po pierwszej korekcie. Wygląda to tak:

Co dalej – zależy od zebranej kwoty. Jeśli będzie wyższa niż założona, jest szansa na ponowne wykonanie rysunków, a jest ich sporo. Chciałbym również zrobić nowe zdjęcia, co zajmie trochę czasu, ale nie podniesie kosztów, bo zrobię je osobiście J Po drodze będą jeszcze wakacje, w czasie których nie bardzo będę mógł liczyć na czyjąkolwiek współpracę J Podsumowując – mam nadzieję, że książka ukaże się najpóźniej we wrześniu 2017 roku.

Zapraszam do polubienia strony Polskiego Wydawnictwa Fotograficznego na Facebooku:

https://www.facebook.com/polskie.wydawnictwo.fotograficzne

Można komentować, zadawać pytania, toczyć pogawędki towarzyskie – jak to na fejsie J

A może wolicie taką okładkę?

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.06.2017 22:10