GrupaPolak
50 tys.
Cezary Dybowski
Strony internetowe:
dybowski.pl
nic.dybowski.pl
4x5.pl

Cezary Dybowski

Bielsko-Biała

Okazuje się, że 600 znaków to jest zdecydowanie za mało, żeby wspomnieć o paru najważniejszych rzeczach z mojego życia, jak działalność fotograficzna, edukacyjna, społeczna czy artystyczna. Zapraszam do zapoznania się z szerszym opisem: http://nic.dybowski.pl/?page_id=2

aktualizacja projektu

Polskie Wydawnictwo Fotograficzne na Facebooku

Zapraszam do polubienia strony Polskiego Wydawnictwa Fotograficznego na Facebooku:

https://www.facebook.com/polskie.wydawnictwo.fotograficzne

Można komentować, zadawać pytania, toczyć pogawędki towarzyskie - jak to na fejsie ;)

aktualizacja projektu

Będzie Pan zadowolony :)

Pani zresztą też ;)

Drukujemy!
http://dederko.art.pl/druk/druk.html

A właściwie to już wydrukowaliśmy. Teraz arkusze leżą sobie wygodnie, schną i odpoczywają przed torturami. Będą falcowane, szyte (ałaaaa!), dostaną okładkę, a potem już jako książka będą zapakowane i przewiezione do magazynu, po czym biegusiem do Was ;)

Użycie Pantone Black dało niesamowity efekt! Tak wypasionych czerni z jednego przelotu to jeszcze nie widziałem; musicie to sami zobaczyć! Współczuję, ale dopiero gdzieś za dwa tygodnie... ;)

aktualizacja projektu

Uff ufff... :)

Można odetchnąć ;) Skład książki skończony, plik zesłany do drukarni. Walczyłem jak lew, żebyście zbyt długo nie czekali na efekt swoich wpłat, ale udało się tylko uzyskać zapewnienie, że "jak się da, to się zrobi", a jak się nie da, to książki będą najpóźniej w pierwszym tygodniu marca.

Jak pisałem wcześniej - długi termin spowodowany jest oprawą szytą, ale wierzcie mi, nie chcecie klejonej ;)

Wiem, że się niecierpliwicie, ja razem z Wami ;) Wkrótce będziemy drukować!

aktualizacja projektu

Hura! Hura! Hura! :)

Serdecznie Wam dziękuję! Przywróciliście moją wiarę w to, że w dzisiejszych czasach są jeszcze komuś potrzebne książki! Myślę, że będę wydawał następne ;)

Książka "O kompozycji w fotografii" jest już złamana, aktualnie przygotowuję zdjęcia. Razem z drukarnią wybraliśmy odpowiedni papier do druku - satyna, żeby Wam przyjemnie pieściła paluszki przy przewracaniu kartek ;) Zwykłą farbę drukarską zastąpimy czarną Pantone, co pozwoli na uzyskanie lepszych czerni na zdjęciach.

Wkrótce wyślę do każdego z Was maila z pytaniem czy życzy sobie figurować w tej książce jako donator, a jeśli tak, to w jakiej formie: imię i nazwisko czy może inaczej. Bardzo proszę o pilną odpowiedź na maila, ponieważ muszę już zamykać skład i kto nie zdąży powiedzmy do niedzieli 22.01.2017, nie będzie uwzględniony...

Jeszcze raz dziękuję! :)

aktualizacja projektu

Udało się, mamy 100%, a nawet więcej! :)

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do osiągnięcia założonej kwoty! Zarówno wpłacającym, jak i wspierającym mnie w inny sposób. Sam, bez Was, nigdy bym tego nie osiągnął. DZIĘKUJĘ!

Cały czas pracuję nad książką. Składam, łamię, staram się zilustrować poszczególne zagadnienia odpowiednimi zdjęciami. Za chwilę idę do drukarni rezerwować termin. Ze wstępnych rozmów wynika, że druk będzie możliwy w połowie lutego, a proces produkcyjny - ze względu na to, że książka będzie szyta, nie klejona - potrwa około miesiąca.

O postępach prac będę tu informował na bieżąco.

Jest pięknie! :)

aktualizacja projektu

Hurra, 3/4! :)

Pięknie się ten nowy rok zaczyna, zapewniliście już 3/4 środków na wydanie książki; chyba nie ma teraz możliwości, żeby się nie udało? Dziękuję!

Życzę Wam, aby ten rok 2017 przyniósł same radości i sukcesy. Żebyście mogli powiedzieć - może nie faustowskie "Verweile doch! Du bist so schön!", ale zwykłe "jest pięknie!" :)

aktualizacja projektu

14 dni, 60%

Minęło zaledwie 14 dni, a mamy już 60% potrzebnej kwoty. Jesteście wspaniali! Dziękuję :)

skomentował aktualizację
Dziękuję! :)
aktualizacja projektu

Kolejne wsparcie - tym razem ze strony ZPAF!

I kolejna miła wiadomość - projekt wsparła szacowna ogranizacja: Związek Polskich Artystów Fotografików. Dziękuję! :)

http://www.zpaf.pl/aktualnosci/apel-ksiazka-w-dederko/

aktualizacja projektu

Fotoblogia o projekcie

I znów mi miło poinformować, tym razem, że w propagowanie - już chyba mogę powiedzieć NASZEGO - projektu włączył się internetowy serwis Fotoblogia. Dziękuję! :)

http://fotoblogia.pl/9959,wydawca-reedycji-ksiazki-o-kompozycji-w-fotografii-witolda-dederki-potrzebuje-waszego-wsparcia

aktualizacja projektu

Fotopolis o projekcie

Miło mi poinformować, że Fotopolis - największy w Polsce internetowy dziennik o fotografii - objął patronatem medialnym wydanie tej książki. Napisał kilka ciepłych słów o projekcie i zachęcił do wsparcia. Dziękuję! http://www.fotopolis.pl/newsy-sprzetowe/publikacje/27886-pomoz-w-wydaniu-polskiego-podrecznika-nt-kompozycji-autorstwa-uznanego-witolda-dederki

aktualizacja projektu

Jak minął tydzień?

Dzięki Wam - wspaniale! :) Stronę projektu odwiedziło przez pierwsze 7 dni prawie półtora tysiąca osób, udało się zebrać 20% planowanej kwoty.

Zakończyłem wprowadzanie pierwszej korekty językowej, odpalam InDesigna i zaczynam łamać. Muszę się spieszyć, żebyście nie czekali :)

aktualizacja projektu

Projekt ruszył, dziękuję! :)

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że udało się uruchomić ten projekt! Dziękuję za pomoc przy nagraniu, za konsultacje, dyskusje jak zrobić, żeby było lepiej, za wsparcie dobrą energią!

Pierwszy raz próbuję takiego finansowania, więc popełniam wiele błędów. Nie pomyślałem o podaniu w opisie projektu ważnych informacji, więc teraz je uzupełnię.

Książka O komopozycji w fotografii będzie miała około 200 stron. Nakład zależny będzie od uzbieranej kwoty; jeśli uda się osiągnąć założoną, będzie to około tysiąca egzemplarzy. Ewentualna nadwyżka będzie przeznaczona na zwiększenie nakładu.

Na co zostaną wydane pieniążki? Przede wszystkim na druk - to największy koszt. Jak każda moja publikacja i ta książka będzie wydana w jak najwyższej jakości. Wydrukowana na najlepszym dostępnym papierze, oprawa szyta, nie klejona, co zapewni jej wyjątkową trawłość i odporność na czytanie :) Kolejne koszty to opłaty licencyjne, oprawa graficzna, korekta tekstu itp. Skład robię sam, dzięki temu koszt wydania jest niższy.

Kiedy książka będzie dostępna? Aktualnie wprowadzam pierwszą korektę tekstu i zaraz potem rozpoczynam skład i łamanie. Niezależnie od efektów zbiórki, bez czekania na zakończenie projektu. W chwili, gdy osiągniemy 100% założonej kwoty, zamawiam termin w drukarni. Dalsze losy zależą już od nich. Druk pójdzie błyskawicznie, ale oprawa szyta zajmie więcej czasu.

Zachęcam do zadawania pytań, na wszystkie odpowiem w Aktualnościach :)