Dołącz do naszej społeczności!

Wydanie książki W. Dederki O kompozycji w fotografii

Kategoria - Fotografia

135%

Postęp

22370 zł

Mamy już

Udane!

Status

O projekcie

Zbiórka Wydanie książki W. Dederki O kompozycji w fotografii

Zniesmaczony poziomem przedruków książek angielskojęzycznych, często z błędami merytorycznymi, fatalnie przetłumaczonych, powołałem w 2006 r. Polskie Wydawnictwo Fotograficzne, którego celem miało być propagowanie twórczości rodzimych autorów. W szczególności skupiłem się na najbardziej płodnym reprezentancie znanego rodu fotografów, kultowej postaci w polskiej fotografii – Witoldzie Dederko.

Zacząłem od unowocześnionej wersji Oświetlenia w fotografii, wydanej pod tytułem Światło i cień w fotografii. Książka szybko stała się branżowym bestsellerem i konieczne było drugie wydanie.

Jednym z moich pomysłów było wydanie trzech książek Dederki jako cyklu, w jednolitej szacie graficznej, którą zaprojektowała artystka Liliana Soja. Starannie dobraliśmy rodzaj papieru, krój pisma itp. Pierwszy ukazał się Przedmiot rzeczywisty i jego obraz. Z drugą pozycją, którą była Sztuka fotografowania, zaczęły się problemy – pieczołowicie dobrany papier okazał się już niedostępny. Muzea, które prosiłem o udostępnienie zdjęć, mimo że zbudowane i utrzymywane z pieniędzy podatników, żądały tak horrendalnych kwot, że musiałem zmienić koncepcję książki.

Czytelnictwo w Polsce spadło dramatycznie i sytuacja pogarsza się z każdym rokiem. Do tego doszły moje problemy osobiste; w efekcie zawiesiłem działalność. Chciałbym jednak dokończyć ten cykl i zaoferować Wam kolejną książkę, która mogłaby podnieść choć trochę poziom naszej fotografii; przynajmniej mam taką nadzieję. Niestety, bez Waszej pomocy tego nie dokonam...

Trudno jest żyć w Polsce z wydawania dobrych książek. Z jednej strony odnoszę wrażenie, że nikt nic nie czyta, poza Facebookiem i serwisami internetowymi, z drugiej – widzę, że od czasu do czasu ukazuje się jakaś wartościowa pozycja. Tę akcję zbierania funduszy na wydanie kolejnej książki Dederki traktuję jako miernik tego, czy Polacy jeszcze potrzebują solidnej, popartej dziesiątkami lat doświadczeń wiedzy, czy też wystarczają im porady internetowych „ekspertów”.

Będzie to też dla mnie swoistą ankietą; takim małym referendum: jeśli akcja się powiedzie i książka ta się ukaże – prawdopodobnie będą następne. Jeśli projekt padnie – kończę z książkami.

Cezary Dybowski

Media o Twoim projekcie:

Pomóż w wydaniu polskiego podręcznika nt. kompozycji, autorstwa Witolda Dederki

www.fotopolis.pl | 2016-12-15


Szukając fotograficznych wskazówek w internecie, często zapominamy o naszym rodzimym, świetnie opracowanym dorobku edukacyjnym. Przykładem może być książka “O kompozycji w fotografii” Witolda Dederki, która czeka na reedycję. Nie dojdzie ona jednak do skutku bez Waszej pomocy.

254

Wspierający

22370 zł

Z całkowitej kwoty 16500 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt udany! Zakończenie: 16.01.2017

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 5 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 10 zł lub więcej!

Wpis honorowy w wydanej książce, o treści: „książka ta powstała m.in. dzięki pomocy następujących donatorów:" tu nazwiska osób, które będą sobie tego życzyć.

3 Wspierających
Pozostało: 699 z 700

Nagroda za 30 zł lub więcej!

– wpis honorowy w wydanej książce, o treści: „książka ta powstała m.in. dzięki pomocy następujących donatorów:" tu nazwiska osób, które będą sobie tego życzyć;

– 1 egzemplarz książki Włodzimierza Barchacza i Justyny Komar „Moja cyfrówka i ja”, wysyłka na terenie Polski gratis.

1 Wspierający
Pozostało: 859 z 999

Nagroda za 50 zł lub więcej!

– wpis honorowy w wydanej książce, o treści: „książka ta powstała m.in. dzięki pomocy następujących donatorów:" tu nazwiska osób, które będą sobie tego życzyć;

– 1 egzemplarz nowo wydanej książki Witolda Dederko „O kompozycji w fotografii”, wysyłka na terenie Polski gratis.

138 Wspierających
Pozostało: 292 z 400

Nagroda za 130 zł lub więcej!

– wpis honorowy w wydanej książce, o treści: „książka ta powstała m.in. dzięki pomocy następujących donatorów:" tu nazwiska osób, które będą sobie tego życzyć;

– komplet trzech książek Witolda Dederko wydanych przez PWF: „Sztuka fotografowania”, „Przedmiot rzeczywisty i jego obraz”, O kompozycji w fotografii”, wysyłka na terenie Polski gratis.

108 Wspierających
Pozostało: 5 z 5

Nagroda za 250 zł lub więcej!

– wpis honorowy o treści: „książka ta powstała m.in. dzięki pomocy następujących donatorów”: tu nazwiska osób, które będą sobie tego życzyć,

– 1 egzemplarz I wydania kultowej książki Dederki „Światło i cień w fotografii”, której nakład został już dawno wyczerpany, wysyłka na terenie Polski gratis.

0 Wspierających
Pozostało: 98 z 100

Nagroda za 500 zł lub więcej!

– wpis honorowy w wydanej książce, o treści: „książka ta powstała m.in. dzięki pomocy następujących donatorów:" tu nazwiska osób, które będą sobie tego życzyć;

– komplet trzech książek Witolda Dederko wydanych przez PWF: „Sztuka fotografowania”, „Przedmiot rzeczywisty i jego obraz”, O kompozycji w fotografii”, wysyłka na terenie Polski gratis,

– ośmiogodzinne warsztaty fotograficzne z Cezarym Dybowskim; temat do wyboru: fotografia czarno-biała, fotografia wielkoformatowa, fotografia otworkowa, podstawy oświetlania w studio.

2 Wspierających
Pozostało: 4 z 4

Nagroda za 750 zł lub więcej!

Całostronicowa, czarno-biała reklama w wydawanej książce "O kompozycji w fotografii” Twojej firmy, Ciebie, Twojego kota - czegokolwiek sobie zażyczysz, aby zgodnego z prawem :)

0 Wspierających
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 1250 zł lub więcej!

UNIKAT! Jedyny w Polsce przeznaczony do sprzedaży egzemplarz almanachu Mistrzowie Polskiego Pejzażu:

http://dybowski.pl/almanach.html

454 strony
134 autorów
około 500 wysokiej jakości zdjęć
przegląd historii polskiej fotografii pejzażowej
Nowy, bez śladów używania
waga: ponad 3 kilogramy!

0 Wspierających

O projektodawcy

Cezary Dybowski

Cezary Dybowski

Bielsko-Biała

Okazuje się, że 600 znaków to jest zdecydowanie za mało, żeby wspomnieć o paru najważniejszych rzeczach z mojego życia, jak działalność fotograficzna, edukacyjna, społeczna czy artystyczna. Zapraszam do zapoznania się z szerszym opisem:

http://nic.dybowski.pl/?page_id=2

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: