Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stowarzyszenie im. Józefa Madei

Stowarzyszenie im. Józefa Madei

Poznań

Stowarzyszenie powstało w roku 2019 z inicjatywy przyjaciół – muzyków działających w Wielkopolsce i współpracujących ze sobą w ramach wielu projektów artystycznych. Patronem naszego Stowarzyszenia jest Józef Madeja - wybitny profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu - klarnecista, zasłużony dla życia muzycznego działacz, którego 50-tą rocznicę śmierci obchodzono w roku 2018. Stowarzyszenie mianowało dwóch członków honorowych – Zofię Madeję, wnuczkę Józefa Madei, która włączyła się czynnie w działania naszej organizacji oraz prof. Zdzisława Nowaka – wieloletniego pedagoga Akademii Muzycznej w Poznaniu, absolwenta klasy klarnetu Józefa Madei. Działalność Stowarzyszenia przebiega głównie w formie projektowej. W ramach uhonorowania działalności Madei, stworzyliśmy Międzynarodowy Festiwal, który pozwala podtrzymać pamięć o tym wyjątkowym muzyku i kompozytorze, a także wpływa na rozwój kultury na terenach Wielkopolski.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10559 PLN z 33000 PLN

68 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

31%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 31.07.2020.

Stwórzmy wspólnie Festiwal Madei!

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

Drodzy przyjaciele,

 

Zapraszamy Was do wsparcia II edycji Międzynarodowego Festiwalu im. Józefa Madei.

 

Z powodu pandemii nasze działania zostały mocno ograniczone, staraliśmy się wszelkimi drogami pozyskać środki finansowe na realizację naszego Festiwalu. Jednym z naszych sukcesów było otrzymanie dofinansowania od Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, jednak aby dotacja mogła zostać wypłacona - potrzebujemy 50% wkładu własnego. Zależy nam bardzo na tym, aby kontynuować Festiwal i nie poddajemy się w naszych działaniach, dlatego podjęliśmy decyzję o stworzeniu zbiórki na PolakPotrafi.

 

Nasze Stowarzyszenie wpisane jest do rejestru KRS, dlatego możecie odliczyć darowiznę od podatku.

 

 

 

Nasze Stowarzyszenie powstało w 2019 roku. Jesteśmy grupą przyjaciół - muzyków działających w Wielkopolsce i współpracujących ze sobą podczas wielu projektów artystycznych. Patronem naszego Stowarzyszenia jest Józef Madeja - wybitny profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu - klarnecista, zasłużony dla życia muzycznego działacz. W ramach uhonorowania działalności Madei, stworzyliśmy Międzynarodowy Festiwal, który pozwala podtrzymać pamięć o tym wyjątkowym muzyku i kompozytorze.

 

 

 

Podczas Festiwalu realizujemy wiele interesujących wydarzeń – koncerty, wykłady, lekcje mistrzowskie oraz spotkania z wyjątkowymi artystami zarówno z Polski jak i zagranicy. Do udziału w Festiwalu zaproszeni są najzdolniejsi uczniowie i studenci wielkopolskich szkół oraz uczelni, którzy poprzez swój udział w Festiwalu rozpowszechniają kulturę w regionie Wielkopolski. Podczas koncertów mogą wystąpić w jedynej i niepowtarzalnej orkiestrze, składającej się wyłącznie z klarnecistów!

 

Festiwal odbędzie się w dniach 9-18 października 2020 roku. Wydarzenia będą miały miejsce w salach koncertowych takich instytucji jak: Pałac Jankowice, Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, czy Zamek w Rydzynie. Projekt adresowany jest do szerokiej grupy wiekowej – od dzieci w wieku szkolnym, przez młodzież i studentów, osoby pracujące i osoby starsze. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.

 

Zależy nam na kontynuacji Festiwalu o wysokiej randze artystycznej i znaczeniu dla promocji twórczości polskich kompozytorów, szczególnie tych tworzących w Wielkopolsce. Naszą ideą jest wzbogacenie życia kulturalnego mieszkańców województwa wielkopolskiego, w szczególności społeczności wiejskich oraz mniejszych miast. W obecnej edycji Festiwalu naszym dodatkowym celem jest wsparcie artystów, którzy znaleźli się w wyjątkowo trudnej sytuacji spowodowanej przez pandemię koronawirusa.

 

Do udziału w każdej edycji Festiwalu nasze Stowarzyszenie zaprasza zagranicznego artystę, prowadzącego międzynarodową działalność koncertową - w obecnej edycji jest to niemiecki klarnecista Dirk Altmann, który od ponad 30 lat jest solistą w Stuttgart Radio Symphony Orchestra. Oprócz pracy orkiestrowej jest członkiem kilku zespołów kameralnych - jest założycielem Ludwig Chamber Players i Stuttgart Winds. Klarnecista wykona recital, a także poprowadzi warsztaty mistrzowskie.

 

 

W programie koncertów znajdą się utwory kompozytorów polskich m.in.: Fryderyka Chopina, Maurycego Moszkowskiego, Franciszka Maklakiewicza czy Ignacego Jana Paderewskiego. Tegoroczna edycja zawiera również wydarzenia uświetniające obchody 100-lecia urodzin Janiny Garści, obchodzone na całym świecie 250-lecie urodzin Ludwiga van Beethovena, a także prawykonanie utworów poznańskich kompozytorów: Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej i Piotra Pawlika.

 

 

Wszystkie wydarzenia tegorocznej edycji będą zarejestrowane audio-video i zostaną udostępnione on-line na naszym kanale Youtube. Podczas koncertów wystąpią artyści, którzy prowadzą działalność koncertową w Polsce i na świecie m.in. zespół wokalny I Cantanti Ensemble, kwartet puzonowy TrombQuartet czy Apeiron Trio. Ponadto podczas Koncertu Inauguracyjnego wystąpi Festiwalowa Orkiestra Klarnetowa, którą przygotuje i poprowadzi poznański klarnecista Paweł Kroczek. 

 

Naszymi partnerami medialnymi jak dotąd byli: POLMIC, TVP 3 Poznań, Radio Poznań, epoznan.pl. 

 

Kwota, którą uzbieramy dzięki Wam zostanie przeznaczona na wkład własny w konkursie grantowym Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Zostaną pokryte m.in. koszty administracyjne, praw autorskich i licencji [ZAIKS], koszty poligrafii i wydruku materiałów promocyjnych, prowadzenia strony internetowej projektu oraz koszty dokumentacji zdjęciowej, filmowej i dźwiękowej oraz koszty honorariów dla artystów.

 

W ramach podziękowania za wsparcie przygotowaliśmy dla Was wyjątkowe nagrody, które zrealizujemy maksymalnie do 31 sierpnia 2020 r. 

 

 

Więcej informacji o nas znajdziecie tutaj:

www.festiwalmadei.pl

www.facebook.com/stowarzyszenie.jozefamadei/

 

 

Media o Twoim projekcie:

Stwórzmy wspólnie Festiwal Madei!

wielkopolskamagazyn.pl | 2020-06-29

W dniach 9-18.10.2020 r. zaplanowano II Międzynarodowy Festiwal im. Józefa Madei. Koncerty mają odbyć się w 3 miastach i mniejszych miejscowościach wielkopolski: Poznaniu, Jankowicach oraz Rydzynie...

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 31.07.2020 22:10